banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 638, 639, 640, 641, 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Sep 2023, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Pešić nakon finala:
Citiraj:
Pešić: Ponosan sam na ove momke, medalja neće rešiti probleme u srpskoj košarci


Citiraj:
Ja bih voleo da ova medalja pokrene rešavanje problema koje naša košarka ima. Ova medalja znači i našim navijačima koji su prevalili veliki put da bi došli ovde. Ljudi koji su zaduženi danas za košarku u Srbiji, moraju nešto da urade. Jednom ćemo biti i srećni ako se kvalifikujemo na prvenstvo, medalja neće biti", konstatovao je Pešić i dodao Srbija nema košarkašku ligu.

"Pogledajte nemačku ligu koja već 20 godina ima jedan organizovan sistem takmičenja. Nije ni čudo što prave ovakve rezultate. Ako se u najskorije vreme ne desi nešto, i ako ne sednemo i ne prihvatimo istinu da moramo da se spremimo za naredni olimpijski ciklus, onda neće biti rezultata. Mora da se napravi sistem takmičenja u domaćem prvenstvu


Ostatak na: https://rts.rs/sport/kosarka/5270054/pe ... sarci.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2023, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4886
Lokacija: Tu preko puta
A i jedno je sigurno.. Aleksa je postao jedan od najdrazih i najomiljenijih likova kod svih nas za 101% :D Covjek je izginuo na terenu, sve posvecivao Borisi, a i mimo terena je skroz super momak. Nisam obracao paznju uopste na njega do prvenstva sad, ali kupio me covjek definitivno :D

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ma meni su svi nekako dragi. Ostavili su srce na terenu. Ovo je za svaku pohvalu. Svaka im čast i nek su nam živi i zdravi.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
https://www.danas.rs/sport/boza-maljkov ... u-na-svetu

Citiraj:
Zahvaljujući vrhunskom lekaru kao što je Gaga Radovanović, koji je predsednik Zdravstvene organizacije Olimpijskog komiteta, Boriša je sada dobro. Pričao sam sa njim, falilo je nekoliko desetina minuta da dođe do izliva krvi u trbušnu duplju, koja dovodi do sepse, a onda spasa nema. Međutim, Gaga koji je i predsednik Crvenog krsta Srbije, pozvao je svoju koleginicu sa Filipina, koja je odmah reagovala. Pozvala je lekare, koji su već bili otišli kući i tako je spašen jedan mladi život – zaključio je Maljković u emisiji „Kec na jedanaest“ na televiziji K1.


Au. Nije da sam mislio da je Pešić odjednom postao neozbiljan i da pretjeruje oko Simanića, a on je ustvari ublažio situaciju, kakva je bila.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Nadam se da ce biti neka tuzba za FIBU zbog vrhunske organizacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Već sam pisao i prije prvenstva da su ljudi neozbiljna organizacija, od sistema kvalifikacija, takmičenja, sudjenja, a ne moze ni taj segmet biti puno bolje, sreca u nesreci bio je iskusan doktor uz reprezentaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
zerocool je napisao:
Nadam se da ce biti neka tuzba za FIBU zbog vrhunske organizacije.
I da se kompenzuje Boriši na konto tog bubrega i glave u torbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Da se čuje i druga strana

https://www.rts.rs/lat/sport/kosarka/52 ... anic-.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
https://www.rts.rs/lat/sport/kosarka/52 ... -liga.html

Koja je šansa da su sad poslali slabiju ekipu, samo da bi mlatnuli para na novoj "Redeem team" priči? :D

Spoiler:
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2023, 20:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
To se ceka, zreli su da ih otresemo. 1992 nam nisu dali, sad pobijeci nece. Jokara druze mozes da krenes sa prevrtanjem traktorskih guma.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2023, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Ova ekipa SAD-a što je došla na ovo svjetsko, je njihova neka treća postava. Ako pošalju prvi ešalon u Pariz, maltene lagano uzimaju. Mi i da skupimo najjaču ekipu, protiv njih možda malo bolje prođemo po pitanju konačnog rezultata nego 2014. i 2016.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2023, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Jesu jaki, ali njihova najjaca ekipa ima fino godina, ko zna sta ce i biti dogodine. Mi ako budemo u punom sastavu, opet vjerovatno necemo uzeti, ali bi se mogli solidno ponosati sa njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2023, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... ati/461469

Citiraj:
Međutim, tek tu počinje bitka sa zdravstvenim sistemom na Filipinima…

“Pet minuta nakon povređivanja, po nekim znacima sam video da je ozbiljna povreda u pitanju. Odveli smo ga odmah u bolnicu, gde zbog organizacije posla, nikako nismo mogli da brzo sprovedemo te procedure. Specijalisti nisu bili u bolnici, već mlađi lekari koji su bili na telefonu sa starijim kolegama. Insistirao sam da se odmah uradi skener, pa se utvrdilo da je u pitanju ozbiljna povreda. Oni su snimak poslali urologu koji nije bio u bolnici. Insistirao je da ga ostavimo jedan dan u bolnici i da sutradan ponovimo snimak”, počeo je Radovanović.

Da je poslušao kolege iz Manile ko zna kako bi se sve završilo. Srećom, Radovanović je bio uporan.

“Ostao sam sa Borišom tu noć u bolnici, jer sam pretpostavio da to ne može tako da bude. On je dobijao sve jače i jače bolove, davali su mu jake lekove protiv bolova, koji su veoma opasni u takvoj situaciji. Onda sam zahtevao i digli smo čitavu uzbunu da mu se ponovo uradi skener na kome se videlo da je krvarenje znatno značajnije. Lekari su se pojavili kada su videli nalaz. Vodili smo ozbiljnu borbu da prvo ponovimo snimak, a onda da oni svi dođu kako bi bio operisan na vreme. Izgubio je preko dve litre krvi, kada je urađena operacija”.


Izvući Fibi dušu za ovo... Znači za životno ugroženog košarkaša na prvenstvu u njihovoj organizaciji, moraš potezati privatne veze. Kad vidiš kakve su im sudije, misliš da gore ne može, ali evo može i mnogo gore. Bitno je da je zbog NBA cirkuzanata prenos na sajtu 3 puta skuplji od EP. To nisu zaboravili.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2023, 09:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Jako emotivan doček. Baš emotivan. Ako ima neko da je propustio:

https://youtu.be/1BDziJ31VHQ?si=JlEI_Ri7VS-qwuOS


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2023, 09:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Nisam ocekivao ovakav docek, ovoliko ljudi i takvu emociju. Bas je bilo uzivanje gledati

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2023, 11:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
zerocool je napisao:
Jesu jaki, ali njihova najjaca ekipa ima fino godina, ko zna sta ce i biti dogodine. Mi ako budemo u punom sastavu, opet vjerovatno necemo uzeti, ali bi se mogli solidno ponosati sa njima.


Pa pojedini imaju. Kari, Durantula '88, Lebron '84, Derozan i Harden '89, a onda nešto mlađi Kavaji L, Tompson, Kajri, A. Dejvis, Lilard, Drejmond G, Bredli B, pa najmlađi Tejtum, Džejlin Braun, Trej Jang, Buker, Mičel, Foks, Adebajo itd. itd. Da ne nabrajam dalje. Braniti ove igrače i na drugoj strani napadati, neće biti ni blizu ista priča. + što su olimpijske igre, a Ameri se na njih lože na maks.

Ko može braniti petorku u sastavu Lilard, Kari, Buker, Tejtum, Dejvis ili T. Jang, Tompson, Braun, Lenard, Adebajo... Nebitno. Biće ultra jaki i svako ko osvoji mimo njih, dođe mu kao da kinezi ne osvoje zlato u stonom tenisu.

Naravno, ne treba odmah skinuti gaće, samo nije zgoreg reći da će im sastav biti skroz drugačiji u odnosu na ovo SP, a vjerovatno i igra. Nerealno je bilo gledati kako igraju, a da ih vode Ker, Spolstra, pa i Lu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2023, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ako će prva petorka biti superstar kao Lebron, Stef, Durent, Dejvis... ko će tu igrati odbranu? Lebron je već godinama igrač sa najmanje pretrčane distance u plejofu, Stef je sitan, nije poznat po odbrani, Durent teško da će se cimati za njih sve... Dejvisa je izownao Jokić već, Hardenu uvijek duvalo u glavi za odbranu... Više trkačkog potencijala ima ova ekipa što im je sad igrala. Fazon će biti da ih se ne prepadneš, kao ni Grci 2006. Naravno, moraš imati kvalitet da to i iskoristiš, sa postavom sa ovog SP, teško. Iskreno se nadam da će dovesti neku matoru postavu, suludu na papiru.

Uostalom imali smo nekih dobrih igara protiv njihovih postava budženijih od ove:

https://www.fiba.basketball/olympics/20 ... b=boxscore
https://www.fiba.basketball/basketballw ... b=boxscore

S tim da je ova naša ekipa kompaktnija nego te ranije ekipe i sa nadogradnjom Jokića i još nekoliko igrača, postaje baš tvrd orah.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2023, 12:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Pa te dvije utakmice smo bili egal, s time što tu za 5. mjesto, odnosno svjetsko prvenstvo 2019. su oni odigrali kafastrofa, skoro kao i ovo. Pogledaj kako smo prošli u finalima 2014. i 2016. Oni su na dva svjetska u nizu propisno se obrukali, tako da na OI sljedeće godine sigurno dolaze maksimalno motivisani i sa najjačom postavom.

Neka izvedu petorku Mičel, Džejlin Braun, Durent, Tejtum, Dejvis i svakoga će ofanzivno ugasiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2023, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Šta kažete na ovo? Pešić kaže da nam ne treba Aba liga.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2023, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Какви црни Леброн, Кари, Обрва, Дурантула и Леонард на Олимпијади, нема ништа од тога. Играће Лилард, Букер, Дрејмонд, Тејтум, Мајлс Тарнер, Брадоња (можда), Фокс и тако та дјечица. А Канада ће да се појача Вигинсом и Марејем и опет ће да их рокне.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 638, 639, 640, 641, 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs