banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2018, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1048
Citiraj:
Najvise je prikazao FMP, Borac je bio isto dobar, dovoljno da priprijeti Zvezdi. Sa druge strane, i Malina je bolji igrac od Ilije Djokovica, ali hajde... Neka zove koga hoce, ima pravo.

U ligi Srbije ima 10 boljih igraca od njega,da ne pricam po ostalm ligama,necemo mu valjda dici spomenik sto je igrao kad su mediteranci odbili,svaka cast za to,nagradjen je jednom i cao.
Cak mi je i Vule Avdalovic bio simpaticniji igrac od njega ali Saletu se mora oprostiti,sto kazes ima pravo da zove koga hoce....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2018, 07:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Nemoj 10, nabroj 3 bolja igrača od njega osim članova ABA1 ekipa u KLS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2018, 08:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Илија Ђоковић је својим играма заслужио да се нађе међу 25 кандидата. Такође, Илија је плеј, или комбо-бек, у КЛС и немамо баш играча (значи на поз.плеја) који би имао предност над Илијом, можда тек Огњен Јарамаз, од оних у Шпанији конкуренција су му Никола Радичевић, Никола Ребић и Александар Цветковић, но то иако су добри играчи, нису тај квалитет да кажемо да је то то, и да морају бити у конкуренцији, а Илија је од свих побројаних и млађи. Није неважно, ваља гледати и будућност

Наравно да се морају уважити наступи за Б репрезентацију Србије, тј селекцију старости 21-24 године, на задњој универзијади ("де јуре" ти јесте унив.репрезентација, но "де факто" Б репрезентација Србије), и наравно да је неписано правило да један од оних који су одиграли добро (Тејић, Ненадић или И.Ђоковић) буде награђен уврштавањем на шири списак за ове мечеве.

Што се тиче експлоатисане приче коју су гурали српски портали који раде против српске кошарке, на што је Никац подсјетио
Никац од Ровина je napisao:
Треће, сјећаш се оне сцене са медитеранцима, када их је 20 и кусур одбило да игра за своју земљу,

није то баш тако. Колико је то такмичење маргинализовано говори да љубитељи спорта готово па немају појма каква је то селекција, нити какви су резултати, нити ко је и како играо, али ето прихватили су ову подваљену причу медија како су неки одбили. И није 20 и кусур колико су медији пренијели (25 или 26) него 17 "грешника".

И сви ти "грешници" су играли са млађе националне селекције Србије, четворица су већ играли на универзијади (2015-е, и што их онда који к***ц када су ту провјеру прошли, зове поново, а то је једина сврха, провјера), значи доказали сз привржност дресу Србије, и овдје важи она прича "ако један ђак не научи градиво кривица је ђака, ако већина ђака не научи градиво, кривица је наставника".

И иако су ту и клубови умијешали прсте, а 11 од тих 17 "грешника" су играчи једног менаџера препознатљивог по зализаној коси који је такође ту умијешао своје прсте (понављам у питању је апсолутно нетрактивно такмичење, никако праћено од скаута и из угла менаџера, само може штету донијети), овдје је више кривица селектора Б репрезентације и КСС који су урадили више грешака у овој причи

Наравно, назови српски медији који и тако раде против српске кошарке,су једва дочекали нешто рђаво о чему ће се расписати.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2018, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1048
Rekao sam to je samo moje subjektivno misljenje,jednostavno nista nisam vidio kasarkasko u njemu,ajde neka doza pozrtvovanosti ali po meni takav igrac na poziciji kombo beka nam ne treba,pogotovo na poziciji pleja.
Sad ce me vjerovatno vecina popljuvati,ali za mene je i onaj kepec Covic igracina za ovog Djokovica,Jaramaza je suvisno i spominjati.....
Citiraj:
Nemoj 10, nabroj 3 bolja igrača od njega osim članova ABA1 ekipa u KLS.

Mislio sam komplet domacu ligu i sa Aba ligasima,i Cacak igra Aba ligu,jest cvajta,i nisam mislio bukvalno 10 ali priznaj da ima boljih igraca.....
Ali opet kazem postujem Djordjevica......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2018, 21:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
У понедјељак 28.маја, почеле су завршне припреме У17 репрезентације Србије за Свјетско првенство (http://www.kss.rs/pocele-zavrsne-pripre ... prvenstvo/)-
На припремама ја се слиједећих 18 кадета;
Citiraj:
Алекса Марковић (Земун Фитофармација)
Алекса Шушић (Борац Чачак)
Стеван Карапанџић (Партизан НИС)
Ђорђе Пажин (Партизан НИС)
Марко Брекић (Партизан НИС)
Душан Танасковић (Партизан НИС)
Владан Мусић (Мега Бемакс)
Александар Ланговић (Мега Бемакс)
Новак Мишковић (Мега Бемакс)
Лазар Васић (Црвена звезда мтс)
Немања Живановић (Црвена звезда мтс)
Немања Поповић (Црвена звезда мтс)
Марко Павићевић (Црвена звезда мтс)
Вук Радојичић (Јена, Немачка)
Лазар Шћекић (Улм, Немачка)
Давид Петрушев (САД)
Богдан Тејић (Динамик)
Јован Којић (ОКК Спартак Суботица)

Ту су и тројица из иностранства, но на жалост нема двојице најперспективнијих, Алексеја Покушевског (Олимпијакос) и Мариа Накића (Реал).
Код Покушевског по доступним информавијама, жеља постоји но проблем праве Грци. Ако би наступио за нашу селекцију на СП, по правилнику грчког савеза слиједи му суспензија у јуниорској конкуренцији, родитељи и КСС покушавају проблем ријешити. Надајмо се да ће то ићи како треба, ако не на овом СП, оно у будућности.
Код Мариа (рођен, одрастао и са кошарком почео у Београду) ситуација није јасна, Србија може административно спријечити да прије 21. заигра за неку другу националну селекцију, но ваља уважити жељу клинца и родитеља (отац бивши кошаркаш Партизана Иво, мајка прва супруга тенисера Бобе Живојиновића). Изгледа да је Марио загријан. Видјећемо.

Ово је јако, јако занимљиво годиште, и поред ове двојице екстремно надарених клинаца, има ру још неколико који су на прошлом ЕП У-16 наговјестили велики потенцијал, прије свих Карапанџић, Пажин, Немања Поповић и Ланговић. Рано је за неке прогнозе, но генерација у овом годишту обећава. Можда у српској кошарци и највише од генерација у год. 1987. и 88., те чувених генерација у год. 67. и 68. још из времена југо кошарке.


Poslednji put menjao Khal Drogo dana 02 Jun 2018, 21:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 20:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Селектор репрезентације Србије Сале Ђорђевић објавио је списак кандидата за А репрезентацију Србије за такмичење у четвртом, петом и шестом „прозору“ квалификација за СП (http://www.kss.rs/spisak-kandidata-za-s ... a-sp-2019/).
На списку су:
Citiraj:
Стефан Пено (Алба)
Илија Ђоковић (Борац Чачак)
Никола Ребић (Билбао)
Стефан Пот (ФМП)
Лука Ашћерић (Мега Бемакс)
Огњен Јарамаз (Мега Бемакс)
Алекса Аврамовић (Варезе)
Немања Ненадић (ФМП)
Вања Маринковић (Партизан НИС)
Немања Дангубић (Црвена звезда МТС)
Огњен Добрић (Црвена звезда МТС)
Алекса Раданов (Црвена звезда МТС)
Дејан Давидовац (Црвена звезда МТС)
Војислав Стојановић (Беталан Капо Д’Орландо)
Никола Ракочевић (САД)
Дејан Тодоровић (Билбао)
Стефан Бирчевић (Истанбул БСБ)
Лука Митровић (Бамберг)
Стефан Јанковић (Црвена звезда МТС)
Бориша Симанић (ФМП)
Драган Апић (ФМП)
Душан Ристић (Аризона Универзитет)
Урош Луковић (Морнар Бар)
Никола Јовановић (Црвена звезда МТС)
Ова екипа ће се окупити 15.јула., у склопу припрема планиран је и одлазак у Кину од 26. јула до 6. августа, гдје ће одиграти 6 контролних утакмица на два турнира.

Како и стоји на сајту стручни штаб за мечеве четвртог "прозора“ у септембру (значи ово је селекција за термине 30.11 и 03.12, те у фебруару наредне године), уз играче са овог списка, рачуна на оне најбоље који играју у НБА и који ће вјероватно играти ЕЛ, тако да овим списку за четврти прозор ваља додати и слиједеће кандидате; Немања Бјелица, Милош Теодосић, Богдан Богдановића, Никола Јокић, Бобан Марјановић (сви НБА), Немања Недовић (Уникаха - Армани), Драган Милосављевић (Уникаха), Марко Гудурић, Никола Калинић (Фенербахче), Стефан Јовић, Владимир Лучић, Милан Мачван (Бајерн), Огњен Кузмић (Реал), Дејан Мусли (Бамберг - ?), Марко Симоновић (Зенит), Мирослав Радуљица (Ђиангсу Драгонс), Никола Милутинов (Олимпијакос), Василије Мицић (Жалгирис), Стеван Јеловац (Нижњи Новгород), а сасвим извјесно, ако неки од тих не би играли ЕЛ ће такође ускочити у селекцију за мечеве квалификација у петом и шестом "прозору".

Што се тиче других ЕЛ играча, Стефана Марковића, Владимира Штимца и Владимира Мицова, мислим да је њихова прича у дресу Србије вјероватно готова.

Од оних који су потегли у прва 4 кола квалификација нема очекивано нешто времешнијих Тепића, Паунића и Лешића, и они ће вјерујем ускочити, ако нужда ситуације биде захтијевала.

Е сад на овом списку од 24, има и неколико нових имена, које ћу прокоментарисати;
Немања Ненадић (ФМП) се појавио ниоткуда, прошле године је након отказа неких 17 играча ускочио у унив.репрезентацију (заправо Б) Србије и одлично одиграо на универзијади, имао и јако добру сезону, да би у финишу скренуо пажњу одличним партијама. Јако занимљив играч који је апсолуутно заслужио да се нађе на списку.
Војо Стојановић (Беталан) један од понајбољих играча у нашим млађим националним селекцијама на ЕП разних узраста, међутим од разних "експерата" форумаша (по српским форумима) оспораван, прозван да је доминирао у млађим категоријама зато што је акцелерант, не слажем се, момак игра са пуно енергије и страсти, ове године дуго га је мучила повреда, пропустио добар дио сезоне, но како се вратио одличне партије, неколико пута и близу трипл-дабла. Занимљив млади играч, могуће и да наредне сезоне заврши у неком од ЕЛ клубова.
Душан Ристић, завршио унив.Аризона, видјећемо гдје ће наредне сезоне, можда развојна лига, можда и ЕЛ, имао добру колеџ каријеру, на жалост све 4 године у сјенци доминантног саиграча у рекету (прошле сезоне Марканен, ове Ејтон) што га је спутало да се "оствари". Пратио сам га мало, можда је могло и боље но добро се развија, има ту потенцијала.
Никола Ракочевић, момак рођен и одрастао у САД, иначе из Чикага (из Чикага моји, знаш ти добро који), у год.96-99. уопште нисмо имали високих играча који су обећавали и Николу (год.97, око 211 цм) смо добили из нехата, прошле године на ЕП У-20 оставио добар дојам, види се да још није технички "поткован", није ни довољно фокусиран на игру, но има ту потенцијала, висок кошаркашки IQ, добре латералне кретње. За њега би било добро да дође у Европу, по могућности неки наш клуб, но прво ће завршити колеџ. Занимљив центар.
Лука Ашћерић, момак рођен у Аустрији (гдје му је отац Недјељко, иначе бивши играч Звезде, тада играо), није играо за наше млађе националне селекције, он је потпуно ново име у српској кошарци. Дошао из Француске (нисам га раније уопште пратио), и одиграо добро СЛ Србије. Видјећемо, још је рано за оцјену шта од њега очекивати. Мада, чим му је Милојевић дао доста шанси, ту мора нешто имати.
Стефан Јанковић, момак одрастао у Канади, и играо за њихову селекцију на СП У-17 2010-е, одавно истиче да жели дрес "орлова", вјерујем да неће бити административних проблема (а и рођен је у Београду). Ова сезона је прва у европској кошарци, имао проблема са привикавањем, пружио неколико запажених партија. Занимљив јесте, но на својој позицији у будућности би могао имати проблема због димензија и конституције у данашњој кошарци гдје се све више форсирају ниже поставе, “лажне четворке“ које Стефан тешко може пратити.
Урош Луковић, њега смо доста пратили. За позицију коју игра проблем му је конституција, недостатак масе, то надокнађује добрим позиционирањем, може бити од користи у квалификацијама (против Грчке, Естоније и Израела), за СП, ако се квалификујемо, реално тешко ће бити у конкуренцији.

Остали су већ или били у конкуренцији у овим квалификацијама, или су (Ребић, Пот, Апић) већ прошли провјере и освајали медаље са млађим националним селекцијама Србије. Ту су и два момка у год.98., Раданов и Симанић, и лично мислим да је и за њих (Алекса је прошле године због повреде пропустио ово ЕП у том узрасту, Бориша је играо, прилично лоше партије, и нека се прво докажу међу вршњацима) и за српску кошарку боље да играју ЕП У-20 умјесто турнеје по Кини.

Оно што радује је да се веома озбиљно пришло овим квалификацијама, све се прати, разне ситуације, и око "недоступних" репрезентативаца, и ту су они који ће у нужди ускочити као замјена. Надајмо се да ће се наши докопати СП.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2018, 01:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Inace nemam nekih primjedbi na tvoje postove, ali ovaj put imam. Voja Stojanovic jeste dominirao u mladjim kategorijama zahvaljujuci nenormalnoj snazi za svoju poziciju. Iznosio je ulaze do kraja bez problema i rjesavao uz faul, silio do iznemoglosti, izuzetno sporadican sut je nadoknadjivao fizickom snagom. Takvi igraci mozda u 1'% slucajeva uspiju prenijeti stil igre na seniorski nivo, a ako to uspiju, bite 3D igraci... Nadam se da ce i Voja to postici, mada tesko.

Sto se Jankovica tice, izuzetno pokretljiv igrac a jak kao konj, skocan i sa preciznim sutem. Bas onakav kakav treba biti, ne moze ga niko cuvati u smol bol petorkama, a ne moze ga ni pretrcati, Ako sve bude ok, vec od sledece sezone pravo blago na svojoj poziciji.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2018, 06:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
skeva je napisao:
Voja Stojanovic jeste dominirao u mladjim kategorijama zahvaljujuci nenormalnoj snazi za svoju poziciju. Iznosio je ulaze do kraja bez problema i rjesavao uz faul, silio do iznemoglosti, izuzetno sporadican sut je nadoknadjivao fizickom snagom.
Овог момка пратив од ЕП У-16 2013е и прати га та репутација како си навео. На српским спортским форумима су редом скептици код овог момка, баш из тих разлога. Но ту зависи како гледамо ствари, да ли је такав приступ (недостатак креације и рјешавање ситуација на "силу", на снагу) у јуниорским данима мана или врлина.
Ми када гледамо на ТВ или у дворани играче, видимо фине кретње, шут, технику, добро баратање лоптом, луцидност, но не видимо шта је "у глави". И ту је важно колико је играч такмичар, колико је страсти, кошаркашки IQ, каква је радна етика, посвећеност.
Што се тиче националне селекције, Воја је самом чињеницом што је поливалентан играч занимљив за будућност, шут али и селекцију шута мора поправити, уз жељени напредак има за њега будућности у дресу "орлова", наравно и јака је конкуренција.
skeva je napisao:
Sto se Jankovica tice, izuzetno pokretljiv igrac a jak kao konj, skocan i sa preciznim sutem. Bas onakav kakav treba biti, ne moze ga niko cuvati u smol bol petorkama, a ne moze ga ni pretrcati.
Њему је ово прва сезона у Европи, и гдје се игра дугачија, права такмичарска кошарка, за разлику од оне коју је играо (НЦАА и развојна лига).
Ту је период провикавања, имао је сталну муку са пребрзим фауловима. Има добрих страна, има и мана, колико му конституција доноси прености, против нижих постава и "лажних четворки" доноси и проблема, ту се све гледа кроз + и -. Занимљив играч јесте, у Звезди имају ту своја очекивања, идуће сезоне би требао добити већу минутажу, важнију улогу, видјећемо и ту колико је то потенцијал за националну селекцију.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2018, 18:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Орлови су се окупили пред мечеве трећег "прозора" квалификација за СП (http://www.doubledouble.rs/najnovije-ve ... nu-i-julu/), (http://www.kss.rs/okupili-se-seniori-po ... i-nemacku/), и од 25 кандидата на прозивци се појавило њих 12, оправдано су одсутни играчи који играју завршнице националних лига у Турској, Њемачкој, Грчкој и Литванији.

Већ раније је извјесно да у овим мечевима неће играти НБА играчи Богдан Богдановић (рехабилитација послије операције кољена) и Никола Јокић (обавезе око новог уговора), такође од оних који су имали важну улогу на задњем ЕП нема Мачвана и Кузмића (дуго већ одсутни због повреда), а у овим мечевима како стоји у тексту са линка;
Citiraj:
Kako prenosi ‘mozzartsport’ iako je Đorđević odredio 25 igrača na koje će računati za predstojeće kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, moraće da izvrši drastične promene pošto Miloš Teodosić, Nemanja Bjelica, Miroslav Raduljica, Nikola Kalinić i Marko Gudurić neće biti dostupni.
још петорица неће бити "доступни".

Сале је и објаснио разлоге;
Citiraj:
Raduljica je odlučio da ovaj prozor preskoči, zbog povrede koju želi da sanira. Nije spreman ni fizički ni mentalno da bude tu. Nikola Kalinić je takođe odlučio da preskoči ovaj prozor zbog svojih individualnih stvari. Nemanja Bjelica nije tu zbog svojih karakteristika sa ugovorom, pre 7. jula ne može da bude u timu. On ima problem isti kao i Jokić, koji ima tu određenu klauzulu u ugovoru. Miloš Teodosić ima duplu situaciju. I sa svojim ugovorom i sa povredom. U ovom trenutku je na terapijama i trudi se da zaleči povredu.
За НБА играче се знало, то су околности на које не можемо утицати и које морамо прихватити. Занимљиво да се Бјелица појавио на "прозивци" и поздравио са саиграчима, што говори о добром амбијенту и поред силних проблема.

Ти проблемима није крај, упитни су Лучић и Милутинов, како је Сале примијетио;
Citiraj:
Takođe je upitan i Vladimir Lučić koji će čim se završi sezona morati da izvadi šraf iz noge kako bi bio spreman.
Problematična situacija je sa Milutinovim. Isto ima klupskih obaveza, posle bi sa klupskim lekarima trebalo da vidi da li ima potrebe da radi intervencije na kolenima koja ga muče. On bi mogao jako da pomogne ekipi, pauzirao je malo i pre ovog plej-ofa. Već sam razgovarao sa njim. Videćemo u razgovoru sa klupskim, ali i našim lekarima kakva će odluka biti.


Проблеми се гомилају, бићемо и у овим мечевима осакаћени, срећом имамо добру базу квалитетних играча који ће ускочити у овим мечевима.
Салету и "орловима" пуно среће у мечевима са Грузијом и Њемачком.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2018, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Vid govno od Bobija opet tu... Misko dozvolio...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 08:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ekstra, imaće ko zabavljati publiku u poluvremenu i prilikom predstavljanja. Kakvi će tek to yt klipovi biti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Чек, нико од НБА играча неће сад играти?
Ништ ја не разумијем.
Мислим, и нису потребни тренутно.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 21:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
e zato ja volim fudbalere..sto,iako je mnogo vazniji i skuplji sport, za razliku od svih tih drugih sportova,nikad neces cut da je nekom menadzer zabranio da igra
..da neko ima klauzulu da ne igra do tog i tog datuma...da neko hoce da provede ljeto sa porodicom...da bi poneko radio na svom tijelu ovog ljeta,umjesto da igra za reprezentaciju....

a sad,sto fudbal igra citav svijet,i sto nemos bit ni medju 20 najboljih,jebiga :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 17 Jun 2018, 22:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sreca pa menadzeri ne sastavljaju ekipe i ne silje kurac nad savezima dok se njihovim mezimcima ne obezbedi minutaza. Pa eto ti SMS kao najsveziji primer, nije igrao zbog menadzera i njegove svadje sa savezom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 22:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
prekomplikovan post za 23 h 10 min,i nakon 15 rakija...

pokusacu ujutro ukapirat i odgovorit :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2018, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Drž se ti tema o fudbalu ;)

PS I bez onih iz NBA i pola gore nabrojanih, košarkaši mogu izboriti SP.
A u nastavku kvalifikacija će biti jači.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 05:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Choban je napisao:
I bez onih iz NBA i pola gore nabrojanih, košarkaši mogu izboriti SP.
A u nastavku kvalifikacija će biti jači.
На жалост наши ће бити комплетни само у мечевима четвртог "прозора" (7-8. коло) квалификација за СП, који се играју у септембру.
Већ у мечевима петог и шестог "прозора", који се играју у новембру, првих дана децембра и фебруару наредне године, бићемо опет лишени помоћи НБА и ЕЛ играча, тј опет неких 20ак реално понајбољих играча.
Ривали у тим мечевима (Грчка, Израел и вјероватно Естонија, можда умјесто Естоније Велика Британија) нису наивни. Грци су међу 4 најбоље европске селекције, и они ће бити ослабљени у тим мечевима 5. и 6. "прозора" квалификација, но они могу (и хоће) условити своје ЕЛ клубове да пусте грчке играче за националну селекцију у тим терминима, ми то не можемо.
Остали јесу слабији од наших али и неће имати "недоступних" играча (у Макабију и тако играју искључиво Амери, онај један или 2 домаћа играча су "строги" епизодисти, апсолутно неважни и они ће играти квалификације), и наступиће у својим понајбољим саставима.

Наши имају квалитет, имамо (срећом) и широку базу врсних играча, али смо уз Француску и убједљиво највише погођена национална селекција у овим квалификацијама суманутом оријентацијом бирократа из ФИБА-е, и биће ове квалификације ход по мукама. Надајмо се да ће "орлови" то некако пребродити.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 07:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
@schlager ne mogu im zabranit' jer se svakako kvalifikujemo na svako sedmo takmicenje :D
Ovi kosarkasi od 4 godine u ciklusu, imaju 3 ljeta takmicenje! EP, SP, OI.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 09:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
vidiš,nisam o tome tako razmišljao..u pravu si...košarkaši zadnjih 20 godina igraju svako ljeto,a fudbaleri ni svake prestupne....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Tome dodaj i da su savezi i krovne fudbalske organizacije složni, a ne k'o u košarci da se ne zna ko gdje udara


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs