banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12822 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2018, 08:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
To što se nekome ne sviđa istina je skroz nešto drugo. A on je jedini koji ima muda da je izgovori. I ništa ne priča neargumentovano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2018, 08:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
A koja je to istina?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2018, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Uopšte istina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 00:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26528
Lokacija: Banja Luka
vlakanje je napisao:
A koja je to istina?


Selektivna. Zavisno od interesa kluba za koji navija.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2018, 21:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
На ЕП У-18 Србија је освојила златну медаљу побједом у финалу (http://www.fiba.basketball/europe/u18/2 ... b=boxscore) против домаћина Летоније. Селектору Александру Бућану, стручном штабу и свим српским јуниорима наравно честитке на одличним партијама и великом успеху.

Доказали су да ова генерација има потенцијал. Прије 2 године су кикснули у најважнијем мечу 1/8Ф против ЦГ, но сада су доказали да су међу најбољим репрезентацијама Европе (званично најбољи) у овом узрасту.

Ово такмичење је потврдило да је у Србији одличан рад са млађим узрастима, постоји систем, добар рад и у клубовима (на жалост неке кошаркашке центре који су избациили плејаду младих играча, рецимо Нови Сад и Вршац, све више мучи беспарица) и у националној селекцији, и то даје резултате. Србија је и прошле године у овом узрасту (излазно годиште 99.) била шампион Европе, сада је (излазно годиште 2000.) одбранила титулу.
Наравно не треба се у успјеху понети. Ваља видјети и где су слабости. Има их. Ако гледамо и СП У-17 и ЕП У-20 и ово ЕП, постоје проблеми у протоку лопту, не иде то течно, некад на силу, спољна линија не одговори баш добро на агресију ривала, зато су све ове наше селекције међу онима које губе највише лопти. И на овом ЕП Србија је међу екипама (3. са 16,7 изгубљених лопти по мечу, превише за шампиона Европе) са највише изгубљених лопти. Лоше се бранио, и у финалном мечу, шут за тројку.
На тим стварима треба порадити да то буде боље.

Зато су наши на свим мечевима издоминирали у рекету. Наш тандем центара који је не ријетко био и заједно у петорци, Марко Пецарски и Филип Петрушев одиграо је фантастичан турнир. Издоминирали су све ривале, посебно у финалу, остварили и невјероватну доминацију у скоку (55:24, чак +31 скок), за награду су обојица уврштени у најбољу петорку првенства а Пецарски је и проглашен најбољим играчем.
Ваља истаћи и сјајног бека Зорана Пауновића, плијени лакоћомк којом игра, елеганцијом, импонује и зрелост, он ће се развити у врсног играча, само га повреда може омести.
Ту је још један играч којег се мора поменути, Далибор Илић, одиграо је одличан турнир, прејак у одбрани, опасне предиспозиције, српски Адетокунбо у најави, код њега постоји дефинитивно највећи простор за напредак.
Откровљење турнира је Урош Трифуновић, раније није био у првом плану када је ова генерација у питању, помало и неочекивано изборио мјесто у екипи, али одиграо јако добар турнир, иако номинално "двојка", показао се као најбоље рјешење на позицији плеја, са њим у петорци најбољи је био проток лопте. Иначе син бившег играча Звезде, данас одличног стручњака, Александра Трифуновића.
Занимљив је и овај Аријан Лакић, рационалан у игри, увијек тражи коме ће упутити добар пас, могао би се временом развити у јако доброг плеја, има ту материјала.
И сви остали су одиграли одличан турнир и потврдили потенцијал, разочарао није нико.

У овом годишту има још неких занимљивих клинаца који нису били на овом ЕП, прије свих Балша Кошривица и Ален Смаилагић (овај задњи је због повреде пропустио ЕП, наводно га врбују Турци, мислим да од тога нема ништа, а и већ је играо за Србију на ЕП У-16 прије 2 године). Већ наредне године је нови тест за ову генерацију, СП У-19, и прилика да видимо ове јуниоре у огледима са селекцијама ван Европе, мислим наравно прије свега на САД.

Ова генерација обећава, у годиштима 96-99. смо кубурили на позицији центра, сада ту имамо у овом годишту Петрушева, Пецарског и Копривицу који није био на овом ЕП, сва тројица ен-би-еј потенцијал, ен-би-еј потенцијал је и Далибор Илић, и Пауновић има висок плафон, а и остали уз добар рад могу урадити добре каријере, потенцијал је ту, сада је до посвећености, стручног рада и радне етике. Биће то све како треба, српска кошарка је на добром путу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2018, 22:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Свака част момцима на приказаном. Показали су карактер.
Надам се да ће тај прелаз из јуниорске у сениорску конкуренцију бити што безболнији.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2018, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
Al kad Khal Drogo napise post, to bude postčina

Svaka cast dječacima na tituli i odbrani iste !!

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
To je za ovaj naredni, četvrti prozor.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Cim igraci izbjegavaju odgovor da li ce igrati za reprezentaciju (jokic npr) odma pisi propalo. Sa ovog spiska ce bar 3-4 otpasti u prvom otkosu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
Pa sve reprezentacije u okruzenju su objavile spiskove sa nba igracima. Kod hrvata se vec zna da su hezonja i bender otkazali, kod bosne se zna da je nurkic rekao da hoce, al za musu se nista ne zna. Kod nas, cisto sumnjam da ce bjelica htjeti, kuzmic tek iz povrede izasao, ne vjerujem. Jokic takodje nula bambija. Jedino mogu vjerovati u Bogdanovica i Tea, ma da mi je i teo klimav al ajd..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 14:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2011, 14:24
Postovi: 189
supersonic je napisao:
Pa sve reprezentacije u okruzenju su objavile spiskove sa nba igracima. Kod hrvata se vec zna da su hezonja i bender otkazali, kod bosne se zna da je nurkic rekao da hoce, al za musu se nista ne zna. Kod nas, cisto sumnjam da ce bjelica htjeti, kuzmic tek iz povrede izasao, ne vjerujem. Jokic takodje nula bambija. Jedino mogu vjerovati u Bogdanovica i Tea, ma da mi je i teo klimav al ajd..
Bjelica i Bogdan su rekli da igraju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
Tim bolje, to mi je promaklo. Znaci jos Teo da se izjasni ( ako vec nije ) i nema sta. Jokica ne racunam uopste

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2018, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Bjelici će ovo biti zadnje igranje za reprezentaciju, glavu bih dao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Јокић је за мене завршио каријеру.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Ne može sebi doći zbog toga. Što se tiče kvalifikacija i Marjanović je dovoljan na toj poziciji. On i Milutinov su odradili skoro sve što je trebalo tokom prethodnog prozora.. Škripi na drugim pozicijama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Никац од Ровина je napisao:
Јокић је за мене завршио каријеру.


Briši ovo dok nije pročitao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 11:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
danijell je napisao:
Ne može sebi doći zbog toga. Što se tiče kvalifikacija i Marjanović je dovoljan na toj poziciji. On i Milutinov su odradili skoro sve što je trebalo tokom prethodnog prozora.. Škripi na drugim pozicijama.


Ствари треба назвати правим именом. Један обичан незахвалник.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 12:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
Nije on nezahvalan jer mu reprezentacija nije nista ni dala. On je samo lijen i nezreo. I to je tako, njemu srbija nije ni na kraj pameti vec samo jedna obaveza vise u ovom momentu kada su mu se sve stvari poslozile u zivotu. Siguran sam da i kosarku ne shvata ozbiljno iako je upao u ogromne pare. Jednostavno nije kosarkaski odrastao u takvom okruzenju kao klinci iz cz, partizana, nije isao na kampove da radi sa srpskim legendama i nema taj osjecaj.
Ja sam stekao takav utisak.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 13:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Изгледа да ће опет бити проблема око састава наше националне селекције за мечеве четвртог "прозора" квалификација за СП.

Ако је вјеровати овом тексту (https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... -ne/304319) запело је око неких играча, а како стоји;
Citiraj:
Dok su ostali još neizvesni, izvesno je samo da Nikola Jokić ni ovoga puta neće nastupati za državni tim.
"Odlučio je da ne igra", bilo je sve što je rekao Đorđević.
изгледа да опет нећемо видјети Јокића.

Но видјећемо, Сале ће врло брзо (вјероватно у сриједу) објавити скраћени списак од 16, и видјећемо ко ће се наћи на том списку.

Што се Николе (Јокића) тиче, одличан кошаркаш и сјајан момак, уопште не сумњам и истински патриота и привржен светом дресу Србије. Ако се не појави на том скраћеном списку који ће Сале врло брзо објавити (да сачекамо, видјећемо), оправдани су разлози због којих га неће бити. О тим разлозима може се јавност упознати, а и не мора, то је између њега и Салета.

А Сале је она "стара школа", и ту причу (ако се деси изостанак) сигурно неће проституисати, што имају обичај, воле радити неки селектори, и у кошарци и у другим спортовима. Сале није такав.

Имали смо рецимо ситуацију 2016-е пред ОКТ. Окупљање бјеше 15.06., и много тога је пошло наопако, већ смо имали повреде, Марјановић иако је рекао да долази није се ни појавио на прозивци.
Милутинов је дошао на прозивку, окупљање. И рекао да не може. Разлози? То је остало између њега и Салета. И Сале иако се нашао у непријатној ситуације да накнадно зове Штимару кога је пар дана раније отписао није Милутинову то замјерио и није никад то више споменуо. То је између њих двојице остало.
Није спомињао ни Бобија осим кад је морао на упорна питања новинара (чак је једном прилично огорчено реаговао "па докле випе са Бобијем"), но јесу тада медији кренули до роваре против српске кошарке и ту искористили Бобија, и недјељама гурали спинове како треба да игра на ОИ иако је пропустио ОКТ. Ни Бобију Сале није замјерио.

Јокић је млад играч, има тек 23, ако га повреде заобиђу, и ако настави напредовати као до сада, даће он доста српској кошарци, биће прилике да остави траг и у светом дресу Србије.
Важно је да се у националној селекцији успостави здрав однос. Ако и има неких проблема, па и персоналних неспоразуми (могуће, зна и тога бити), изгладиће се. Биће то све како треба.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12822 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs