banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
http://sportsport.ba/bh_fudbal/partizan ... niru/76525

kakvi su ovo debili pa to je sramota.
im
koliko sam ja shvatio partizan nije htjeo da igra turnir dok se ne izbaci taj tim sa kosova jer isti nisu ni clanovi uefe.onda se sve poturice solidarisale i otkazale turnir i naravno sad ovako uzmu pisati.

tacno udariti zid od 15 metara visok od ove bagre


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
Nestvarne scene zabeležene su u Kini u nečemu što je trebalo da bude prijateljski meč između Đangsu "Zmajeva" i OKK Beograda.

Prema pisanju kineskih medija, tokom ovog susreta došlo je do tuče aktera, i to na terenu. Verbalne čarke pretvorile su se u nešto mnogo gore, fizički obračun, a varnice su sevale na više različitih delova terena u istom momentu.

Najgore je prošao zamenik kapitena Đangusa, koji je odveden u bolnicu gde su mu stavljene četiri kopče, ali težih posledica od tih ipak nije bilo.

"Varvarski su se ponašali. Nema drugih reči za to. Niko ovo nije mogao da očekuje", rekao je Đi Žuan, generalni menadžer "Zmajeva".

Sve se zakuvalo pet minuta pre kraja utakmice, kada su igrači OKK Beograda utrčali na teren posle jednog izuzetno grubog faula domaćih. Došlo je do hvatanja za gušu kapitena Jia Lia, očigledno krivca za incident, a onda se sve pretvorilo u tuču. Najgore je prošao Lijev zamenik Mengda, koji je zbog udarca morao na pomenuto ušivanje usne.

to se OKK Beograda tiče, njihovi čelnici bili su nedostupni na pozive Blicsport.rs, možda zato što je klub baš u popodnevnim časovima izdao saopštenje ovim povodom, a koje vam prenosimo:

"Tokom utakmice domaća ekipa igrala je na ivici faula, dobrim delom zaštićena od domaćih arbitara, što je sve vreme podgrevalo atmosferu na terenu. U jednom momentu došlo je do iznenadnog udarca od strane jednog od domaćih igrača ka Filipu Šepi, koji je umalo našem igraču slomio nosnu kost. Tada je došlo do incidenta u kome su učestvovale obe klupe i tom prilikom nastale su fotografije sa incidenta. Čitav incident nije trajao duže od 15-tak sekundi i nakon toga utakmica je nastavljena i završnena pobedom domaće ekipe. Napominjemo da je već danas OKK Beograd u istom sastavu igrao novu utakmicu sa ekipom Đangsu, ovog puta u drugom gradu, da je utakmica protekla fer i korektno, a da je slavila ekipa OKK Beograda, o čemu ćemo izvestiti javnost po prijemu zvaničnog izveštaja naše delegacije iz Kine", saopštili su iz OKK Beograda.


http://sport.blic.rs/Kosarka/Svetska-ko ... zan-revans

Slika

Slika

Ovdje ostatak slika.
http://news.2500sz.com/news/tppd/2012-9 ... 6394.shtml

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nisu ni Kinezi sto su nekada bili, sada se Bruce Lee prevrce u grobu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
PREDSJEDNIK Fenerbahčea Aziz Yildirim javno je otkrio kako je potkupljivao košarkaške suce u Euroligi.

Čelnog čovjeka istanbulskoga sportskog društva, koji čeka odlazak u zatvor zbog sudjelovanja u namještanju rezultata nogometnih utakmica, na televiziji NTVSport šokirao je javnost priznanjem kako je darivao suce u elitnom natjecanju.

"Svakog suca koji u Istanbul dođe suditi euroligašku utakmicu, najprije odvedemo direktno na Veliki bazar. Kupuju ondje odjeću i druge poklone, a mi plaćamo račune. Riječ je o svojevrsnoj tradiciji jer pouzdano znam da su identične izraze velikodušnosti u prošlosti činili i ostali europski klubovi", objavio je Yildirim i dodao:

"Izazivam bilo koga iz turskih klubova, ako se usuđuje, da kaže da to ostali ne čine. Bit će mi to vrlo lako dokazati."

"Ponavljam, shvaćam to više kao običaj koji se uvriježio. Cijelu akciju organizira Turski košarkaški savez. Suci dolaze, odlaze s poklonima, a mi ponekad čak i izgubimo domaću utakmicu", cinično je zaključio Yildrim kojeg u Turskoj uspoređuju s Realovim Florentinom Perezom.

Nakon što je u pritvoru proveo godinu dana zbog sudjelovanja u namještanju nogometnih utakmica Yildirim je osuđen na šest godina i tri mjeseca zatvora. Čeka pravomoćnost presude i ponovni odlazak u zatvor.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2012, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Citiraj:
Najbolji srpski bokser Nenad Borovčanin odlučio je da okonča profesionalnu karijeru zbog angažovanja u Ministarstvu omladine i sporta Repubilke Srbije


Steta, mislio sam da ce ici do kraja i boriti se za najvazniji pojas, al jbg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Svaka cast.

Citiraj:

недеља, 12. мај 2013, 17:26 -> 18:25
Жетва медаља у Сегедину


Успешан дан за Србију на Светском купу у Сегедину. Златна медаља за Драгосављевићa и Болтићa у дисциплини К-2. Злато и за сестре Молдован. Миртјеву и Грујићу бронза. Српски четверац освојио бронзу у Есену.

Српски кајакаши Марко Драгосављевић и Симо Болтић освојили су златну медаљу у дисциплини К-2 на 500 метара на Светском купу у Сегедину.

Slika

Раније данас до злата су дошле сестре Николина и Оливера Молдован, које су тријумфовале у дисциплини К-2 на 200 метара, док су Урош Миртјев и Небојша Грујић освојили бронзу у дисцплини К-2 на 200 метара.

Србија је на такмичењу у Сегедину освојила укупно пет медаље. Јуче је мушки четверац у саставу Миленко Зорић, Ервин Холперт, Александар Алексић и Дејан Терзић освојио злато на 1.000 метара, а на победничко постоље попела се и Далма Бенедек-Ружичић после финалне трке на 500 метара.

Slika

Српски четверац без кормилара у саставу Милош Васић, Радоје Ђерић, Миљан Вуковић и Горан Јагар освојио је данас треће место на Интернационалној регати у Есену.

Васић, Ђерић, Вуковић и Јагар су бронзану медаљу освојили пошто су у финалу прошли кроз циљ трећи с временом 6:53.78 минута.


http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/1 ... D1%83.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2013, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
U ovakve klince i treba ulagati.

Citiraj:

субота, 01. јун 2013, 09:30 -> 11:49
Спортска будућност Србије - Лука Тошић, једриличар

Шеснаестогодишњи Лука Тошић бави се спортом у ком би могао да прослави не само себе, већ и по први пут Србију - једрењем. Стручњаци сматрају да је међу десет најбољих јуниора света.

Захваљујући родитељима, мајци Иркињи и оцу Србину, заљубљеницима у једрење, Лука је научио да једри са три године. Прву медаљу је освојио са 11 година као кормилар у четверцу, који је на националном шампионату заузео друго место.
Прву златну медаљу освојио је на Афричком регионалном шампионату одржаном у Кенији 2010. године. Наредне године у Холандији постаје јуниорски првак Европе, а прошле, 2012. године, на Светском првенству у Буенос Аиресу заузео је треће место.

Као могући учесник Игара у Рио де Жанеиру 2016. године, стипендиста је Олимпијског комитета Србије.


http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/1 ... D1%80.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2013, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Prvo zlato za Srbiju na Mediteranskim igrama i novi rekord. :wink:

Citiraj:

MI: Zlato za Velimira Stjepanovića
Izvor. B92 | MN


Plivač Velimir Stjepanović doneo je prvo zlato Srbiji na Mediteranskim igrama u Mersinu, jer je 400 metara slobodnim stilom isplivao u vremenu 3:48,33.
On je ovim rezultatom popravio državni rekord za četiri sekunde (dosadašnji 3:52,85) i uz to je ostvario normu za Svetsko prvenstvo u Brazilu.

Slika

Iza Velimira ostali su Melui iz Tunisa sa vremenom 3:48,67 i Francuz Gveri sa vremenom 3:52,68.

Sjajnom trkom u ozbiljnoj konkurenciji srpski plivač je na najbolji način zaokružio prvi takmičarski dan na Mediteranskim igrama i posle Vanje Babića osvojio drugu medalju za našu zemlju.

"Osećam se fantastično. Obzirom da sam bio povređen, osam meseci nisam trenirao kako treba, ali evo uspeo sam da osvojim zlato, a svoje najbolje vreme popravim za četiri sekunde,“ rekao je Stjepanović posle ceremonije dodele medalja.

Stjepanovića nakon 400m slobodno u Mersinu očekuju trke u još pet disciplina.

"Ima vremena da razmišljam o sledećim trkama. Prostora za medalje uvek ima. Tu je nekoliko disciplina, a ja uvek idem na pobedu.”



http://www.b92.net/sport/na_vodi/plivan ... _id=725247


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2013, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=725377

Ne znam na koji bi temu, ova bi najbliza. Ima finih izmjena.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2013, 18:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
zlato i za lendjera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2013, 14:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Aleksandar Kukolj - zlato na Mediteranskim igrama.

Citiraj:

Slika

Uspešni su bili i džudisti Aleksandar Kukolj i Ljubiša Kovačević. Kukolj je osvojio zlatnu medalju u konkurenciji do 90 kilograma, dok je Kovačević uzeo srebru u kategoriji do 73 kilograma.

Nešto kasnije, rvač Aleksandar Maksimović osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 66 kilograma. Maksimović je kao razlog poraza u finalu naveo povredu zadobijenu u prethodnom delu takmičenja.

“Srećan sam zbog medalje, ali mi je žao što sam pre ove borbe zaradio povredu zbog koje nisam mogao da pružim maksimum u finalu. Drago mi je što sam Srbiji doneo novu medalju, a siguran sam da ćemo se do kraja Mediteranskih igara još mnogo puta radovati”, rekao je Maksimović.



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2013, 18:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Lendjer - jos jedno zlato, na Mediteranskim igrama. Nakon zlata na 100, sada je osvojio zlato i na 50m delfin. Lendjer je sjajno plivao, postavio novi rekord igara - 23,50. Cetvrto zlato za Srbiju u Mersinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2013, 22:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Stjepanovic izjednacio u Mersinu :D

Citiraj:

Slika
Stjepanović je do svog drugog zlata stigao na 200 metara slobodnim stilom vremenom 1:47,00 minuta.

"Posle 65 metara trke video sam da dobro plivam i da neću imati problema do kraja. Ponosan sam što sam se još jednom popeo na pobedničko postolje i osvojio zlato za Srbiju", rekao je Stjepanović posle pobede na 200 metara slobodnim stilom.


Slika

Sada je 2:2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2013, 19:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Velimir utrojcio. :D

Citiraj:

utorak 25.06.2013. | 19:10
Velimiru treće zlato, Čabi bronza
Izvor. B92

Srpski plivači nastavili su sa sjajnim rezultatima i poslednjeg dana takmičenja na XVII Mediteranskim igrama u Mersinu.

Velimir Stjepanović je dominaciju nastavio trećim zlatom, ovog puta na 200 metara delfin.

Drugu medalju u sredu Srbiji je doneo Čaba Silađi, koji je bio treći na 50 metara prsno. Silađi prethodno nije nastupio u disciplini 100m prsno zbog akutne upale slepog creva zbog koje je proveo i noć u bolnici.

Čaba Silađi je do bronzanog odličja došao isplivavši deonicu za 27.93 sekunde. Najbrži je bio Slovenac Damir Dugonjić (27.63), a drugi je bio Italijan Andrea Tonijato (27.81).

„Plašio sam se da uopšte neću nastupiti na takmičenju, a puno sam uložio u sve ovo i bilo mi je žao da sve padne u vodu. Na kraju se sve ipak dobro završilo i osećam se fenomenalno. Ostaje žal što sam loše plivao u finišu, loš ulazak u cilj je uticao da ne uzmem vredniju medalju“, rekao je Čaba Silađi.

Velimir Stjepanović je trku na 200m delfin završio za 1:56.19, a iza njega su bili Grk Stefanos Dimitrijadis (1:57.81) i Italijan Frančesko Pavone (1:57.93).

Slika

„I više sam nego zadovoljan, jer skoro osam meseci nisam trenirao delfin zbog povrede leđa. Iz tog razloga je ovaj uspeh još veći. Nije bilo realno da mislim da ću osvojiti ova tri zlata, nije mi padalo na pamet. Ali ostvarilo se i presrećan sam“, rekao je Velimir Stjepanović nakon ceremonije dodele medalja koju mu je uručio generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije Đorđe Višacki.


http://www.b92.net/sport/na_vodi/plivan ... _id=726351

A Grka sto smeka medalju... :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2013, 16:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Idemo...jos jedno zlato na Mediteranskim igrama. Zao mi Nemanje, malo mu je nedostajalo.

Citiraj:

STRELJAŠTVO: Srpkinjama zlato i bronza na MI

26. jun 2013. 16:27 > 16:29


Zorana Arunović osvojila je zlatnu, a Jasna Šekarić bronzanu medalju u disciplini malokalibarski pištolj na Mediteranskim igrama u Turskoj.
Srpski sportisti obradovali su naciju osvajanjem još dve medalje na Mediteranskim igrama u Turskoj.

Slika

Zorana Arunović okitila se zlatnom medaljom, a Jasna Šekarić bronzom u disciplini malokalibarski pištolj.

I Zorana i Jasna bile su sigurne u osnovnom delu i brzoj paljbi i tako se plasirale u finale. U finalnom meču posle pet serija po pet metaka Zorana je kao prvoplasirana ušla u borbu za zlato, dok je Jasna sa još dve takmičarke imala raspucavanje posle kojeg je od borbe za bronzu otpala Gobervil Selin iz Francuske, koja je osvojila zlato u vazdušnom pištolju.

Arunovićeva je bila ubedljiva u borbi za zlatno odličje. Ona je rezultatom 7:1 dobila Grkinju Kasumi Agati iz Grčke.

"Rekla sam posle vazdušnog pištolja da bih volela da osvojim još jednu medalju i evo uspela sam, tako da sam vrlo zadovoljna sa dve medalje sa Mediteranskih igara. Drago mi je da je zlato došlo u disciplini MK pištolj zato što nas uskoro očekuje Evropsko prvenstvo u ovoj disciplini. U finalu sam startovala sa četiri pogotka i posle toga sam nastojala da sačuvam prednost i izborim za borbu za finale u čemu sam i uspela", rekla je Zorana Arunović.

Umeču za bronzu Jasna Šekarić bila je bolja od Francuskinje Tirod Stefani i rezultatom 7:5 došla do još jedne medalje sa Mediteranskih igara.

"Srećna sam što sam uzela medalju, bez obzira na to kojeg je sjaja. Ovo nam je bila odlična priprema za Evropsko prvenstvo. Zadovoljna sam samim rezultatom, ali ima još prostora za napredak", izjavila je Jasna Šekarić nakon ceremonije dodele medalja.

Nemanji Mirosavljevu medalja je izmakla u samom finišu finala u disciplini MK puška trostav. Iako je duži deo finala bio na drugoj poziciji, sa poslednja dva metka je upucao devetke i pao na četvrtu poziciju.

Strelci Srbije do sada su osvojili ukupno pet medalja na Mediteranskim igrama.



http://www.mondo.rs/s295295/Ostali_spor ... na_MI.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2013, 15:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Medalja i u bocanju. :D

Citiraj:

MI: Bronza za Antonjak u boćanju

Izvor. B92, Tanjug
Reprezentativka Srbije u boćanju Nataša Antonjak osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu.

Antonjak je u preciznom izbijanju asocijacija Volo imala u kvalifikacijama 15 pogodaka, zatim u polufinalu 13 i u finalu osam pogodaka.

“Uzbuđena sam i presrećna, ostala sam bez reči. Želim da se zahvalim svim saigračima koji su me podržavali i navijali za mene tokom čitavog takmičenja. Oni su mi mnogo pomogli“, izjavila je Antonjak.


http://www.b92.net/sport/olimpizam/vest ... _id=726743

Evo kako sada stoje stvari na Mediteranskim igrama. Srbija sa 26 osvojenih medalja, od cega je 9 zlatnih - trenutno 7.


Canlı Sonuçlar
Madalya Tablosu

1 ITA Italy 48 40 46 134
2 TUR Turkey 29 28 27 84
3 FRA France 20 19 29 68
4 ESP Spain 16 23 22 61
5 EGY Egypt 16 17 19 52
6 GRE Greece 12 12 22 46
7 SRB Serbia 9 8 9 26
8 SLO Slovenia 8 7 5 20
9 CRO Croatia 6 5 6 17
10 ALG Algeria 6 0 9 15
11 TUN Tunisia 5 16 17 38
12 MAR Morocco 3 2 7 12
13 ALB Albania 3 2 5 10
14 CYP Cyprus 1 1 2 4
15 MNE Montenegro 1 1 2 4
16 MLT Malta 1 0 0 1
17 SYR Syrian Arab Republic 0 2 0 2
18 MKD The Former Yugoslav Republic Of Macedonia 0 1 4 5
19 BIH Bosnia & Herzegovina 0 1 2 3
20 LIB Lebanon 0 0 2 2
21 SMR San Marino 0 0 1 1

Direktan prenos desavanja na Mediteranskim igrama na linku:
http://akdenizoyunlari.web.tv/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2013, 00:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Plivanje i streljastvo - ostvarili puno vise od ocekivanog na Mediteranskim igrama. Svaka cast.
Evo zlata se veceras domogla Ivana Maksmiovic. Srebro za Andreu Arsovic. :wink:

Citiraj:

Ново злато и сребро

Репрезентативке Србије у стрељаштву настављају “жетву” медаља на Медитеранским играма у Мерсину. Овога пута у дисциплини МК пушка тростав Ивана Макисмовић и Андреа Арсовић својој земљи су донеле два одличја – златну и бронѕану медаљу.

Ивана Максимовић, олимпијска вицешампионка из Лондона 2012. освојила је златну медаљу у гађању МК пушком тростав 3 пута 20 метака на Медитеранским играма у Мерсину у Турској са 456,3 круга, док је бронзом у истој дисциплини окитила Андреа Арсовић са 430,9 кругова. Сребрна медаља припала је Италијанки Петри Зубласинг са 452,3 круга.

Slika

Ово је друга медаља Иване Максимовић на МИ у Мерсину, уједно и у каријери јер је дебитант на Медитеранским играма. Освојила је сребро ваздушном пушком. Андреи Арсовић је ово први трофеј у Мерсину и други медитерански у каријери јер има и злато ваздушном пушком из Пескаре 2009.

Српски стрелци су до сада освојили седам медаља, две златне, две сребрне и и три бронзане. Златом су се окитиле Зорана Аруновић (МК пиштољ) и Ивана Максимовић (МК пушка, тростав), сребром Ивана Максимовић (ваздушна пушка) и Зорана Аруновић (ваздушни пиштољ), док су бронзане трофеје освојили Дамир Микец (ваздушни пиштољ) и Андреа Арсовић (МК пушка, тростав).


http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/1 ... 0%BE+.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2013, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Svaka cast nasim sportistima.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 21:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Spustena zavjesa na Mediteranske igre. Srbija - 34 medalje. :thumbleft:

Citiraj:
MI: Za Srbiju 34 medalje, 12 zlatnih

Autor: MONDO

Tim Srbije je Mediteranskim igrama u Mersinu završio učešće sa ukupno 34 osvojene medalje, od čega 12 zlatnih, 11 srebrenih i 11 bronzanih. U ukupnom plasmanu Srbija na 8. mestu po broju medalja.
Najuspešniji sportista Srbije je plivač Velimir Stjepanović koji je osvojio čak tri zlatne medalje (na 400m slobodno, 200m slobodno i 200m delfin).

Još jedan plivač napravio je veliki uspeh sa dve zlatne medalje. Ivan Lenđer osvojio je dva zlata na 100m i 50m delfin stilom.

Po dve medalje osvojile su u Zorana Arunović i Ivana Maksimović. Obe naše strelkinje do zlatnih odličja su došle u pucanju malokalibarskim oružjem, a vazdušnim do srebrnih medalja.

Slika

Šef Misije Nikola Kuljača zadovoljan je učinkom Tima Srbije, iako je osvojena medalja manje u odnosu na prošle Igre.

"...Ali, osvojili smo zato čak tri zlata više, po čemu se kao i na Olimpijskim igrama određuju plasmani zemalja. Sportisti od kojih su postojala visoka očekivanja su to i opravdali, a tu pre svega mislim na plivače i strelce. Ono što me je i lično posebno obradovalo je medalja u mačevanju, s obzirom na to da su od pre dve godine kroz program Olimpijskog komiteta Srbije 'Olimpijska tradicija' ušli u naše programe finansiranja. Poslednju medalju u mačevanju na Mediteranskim igrama osvojila je Vera Jefimijades u Izmiru davne 1971", rekao je Kuljača.

Naredne Mediteranske biće održane u Taragoni, Španija, 2017. godine.



http://www.mondo.rs/a594079/Sport/Ostal ... atnih.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2013, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Lista sortirana po broju osvojenih medalja. Kako su Slovenci dogurali ispred nas? :-?
Mislim, nije ni bitno, ali sam se iznenadio. Pratio sam tu i tamo, znam da imaju jake plivace i jak dzudo.
Sve ostalo je Miki-Maus. Kod nas je to dosta raznovrsnije, sto pokazuje da imamo potencijala ogromnog.
Ali para nigdje...

1. Italija 186 (70, 52,64)
2. Turska 126 (47,43, 36)
3. Francuska 95 (25,25, 45)
4. Španjolska 82 (21, 32,29)
5. Egipat 67 (21, 22,24)
6. Grčka 59 (15, 18,26)
7. Slovenija 35 (13,11, 11)
8. Srbija 34 (12,11, 11)
9. Hrvatska 27 (11, 7,9)
10. Alžir 26 (9,2, 15)
11. Tunis 48 (7, 19, 22)
12. Maroko 28 (7,10, 11)
13. Albanija 10 (3, 2, 5)
14. Cipar 7 (2, 2,3)
15. Crna Gora 5 (1, 1,3)
16. Malta 2 (1, 1,0)
17. San Marino 5 (0, 2,3)
18. Sirija 2 (0, 2,0)
19. Makedonija 5 (0, 1,4)
20. Bosna i Hercegovina 4 (0, 1,3)
21. Libanon 2 (0, 0,2)
22. Andora 0 (0, 0,0)
23. Libija 0 (0, 0,0)
24. Monaco 0 (0, 0,0)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs