banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1577 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
nisam nigdje vidio temu koja se bavi rukometom, pa da otvorim novu...

veceras se u nisu, sa pocetkom od 20:00, igra prijateljska utakmica izmedju srbije i francuske. za srbiju debituje selektor hasanefendic, a u timu su sljedeci igraci:

golmani :
Dejan Perić (Vesprem, Mađarska)
Dimitrije Pejanović (Torevijeha, Španija)
Darko Stanić (Cimos Koper, Slovenija)

krila:
Nikola Kojić (Pivovarna, Slovenija)
Rajko Prodanović (Antekjera, Španija)
Ivan Nikčević (Navaro, Španija)
Dobrivoje Marković (Kuenka, Španija)

pivoti:
Rastko Stojković (Vive Kielce, Poljska)
Alem Toskić (Pivovarna)
Uroš Vilovski (Vesprem)

bekovi:
Momir Ilić (Kil, Nemačka)
Žarko Šešum (Vesprem)
Momir Rnić (Gorenje, Slovenija)
Mladen Bojinović (Monpelje, Francuska)
Vladica Stojanović (Melcungen, Nemačka)
Uroš Mitrović (Kretej, Francuska)
Marko Vujin (Vesprem)
Aleksandar Stojanović (Kadeten, Švajcarska)
Ivan Lapčević (Vesprem)

podebljani su povratnici u reprezentaciju. rastko stojkovic je jedan od najboljih igraca u dosadasnjem toku ovogodisnje lige sampiona.

reprezentacija bih takodje veceras igra prijateljsku utakmicu, cini mi se sa finskom, i za njih ce debitovati bivsi igraci srbije danijel saric i nebojsa golic

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Desno krilo je rupa reprezentacije, ali ako i Sead bude forsirao Stojanovića na beku, to i nije bitno jer se od njega lopta, kao od zida, vraća srednjem beku. Cijelo poslednje prvenstvno mislim da nismo imali šut sa desnog krila, kao da niko ni ne stoji u tom ćošku. Slična situacija i sa pivotom, previše se igra na vanjsku liniju i kad naiđemo na odbranu koja njih zaustavi, nema plana B... Ilić, iako je savršen realizator, zna često i produžiti loptu na krilo, pogotovo je taj segment igre popravio u Kielu, koji igra moderni rukomet bez puno dodavanja i komplikovanja... Neki dan gledam Bosnu i Lowen, Švabe dođu na 10m i nakon maksimalno 3 dodavanja ide šut. S druge strane Bosna zna po 10-15 dodavanja odraditi, ali ni 1cm ne pomjere defanzivnu liniju... Jednostavno, ta igra je davno prevaziđena i može proći u Visokom, Gradačcu, Živinicama pa i u Banjaluci, ali protiv ozbiljnih ekipa ne ginu porazi od 10+ razlike... Nadam se da će Hasanefendić ubrzati i našu igru jer imamo vrhunske šutere...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ма овај рукомет није нормалан. Један играч за време каријере промени 2-3 репрезентације :roll:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 14:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
urbana_extravaganca je napisao:
Ма овај рукомет није нормалан. Један играч за време каријере промени 2-3 репрезентације :roll:


Slazem se

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 14:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Tri godine pauze i onda može mijenjati reprezentaciju, tako smo ostali bez Šterbika... Mislim da on od ove brani za Furiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Sondri je napisao:
Tri godine pauze i onda može mijenjati reprezentaciju, tako smo ostali bez Šterbika... Mislim da on od ove brani za Furiju...


Sa time je pokazao kakav je covjek......................

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 15:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nema to veze sa tim kakav je čovjek, na njegovom mjestu svako bi uradio isto... Tadašnji savez je zaslužan što je otišao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
hasanefendic je prosle godine osvojio kup kupova sa gumersbahom, tako da valjda on zna sta je moderan rukomet, kad vec cvele nije znao. ja se iskreno nadam da ce sa njim doci i kraj forsiranja raznih stojanovica, stanica, kojica i toskica u reprezentaciji, pogotovo jer na njihovim pozicijama imamo neuporedivo bolje igrace - vujin, peric, prodanovic i stojkovic.

sto se tice "izdajnika", sterbika ni u kom slucaju ne treba trpati u isti kos sa danijelom saricem. sterbika su ljudi iz saveza propisno handrili, vujovic ga je svojevremeno direktno optuzio za poraz od hrvatske, mada je utakmica bila prodata (tako su makar svi pricali). ali on makar nije pricao da ne bi nikad igrao za drugu reprezentaciju. a saric se kleo svim srcem da ne bi nikad igrao za drugu reprezentaciju osim srbije, i da mu ne pada na pamet da igra za bih...

licno, nemam nista protiv da svako igra za reprezentaciju za koju zeli. ali, ako se jednom odlucis za nekog, onda se toga i drzi. a ne da se reprezentacije mijenjaju ko dugmad. sto rece extravaganca, to lici na cirkus

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 16:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Toskić i Kojić igraju jer su specijalisti za odbranu, a u napadu su rezervna riješenja na svojim pozicijama i to baš na pozicijama koje uopšte ne koristimo, kako sam već ranije spomenuo. Ako Francuzi mogu trpiti Dinara, možemo i mi ovu dvojicu. Naravno, smiješno je porediti Dinara sa njima, ali mi očigledno bolje riješenje u defanzivi nemamo... Nemamo igrača tipa Karabatića ili Vorija koji mogu odigrati 60min kvalitetno na oba kraja, pa je bolja opcija da Ilić ne igra odbranu i skuplja snagu za napad jer bez njega ne vidim kako bi postigli pogodak... ili on daje go ili stvara višak...


Poslednji put menjao Sondri dana 28 Okt 2009, 16:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
kojic i nekako, ali toskic je igrao vise u napadu od nikolica na proslom SP...ako cvele nije znao da koristi kvalitetne pivote koje imamo, onda ce valjda hasanefendic znati

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Ено и Шарић брани за БиХ а бранио је за СЦГ :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 17:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nije problem u pivotu, treba tu "mozak ekipe"... Koliko god bio ikona ovog tima, Bojinović nije profil igrača koji može izvući maksimum iz jednog od najboljih pivota svijeta u poslednjih 10 godina... Dok je igrao s Balićem, Nikolić je bio među najboljim igračima svijeta. Nisam odavno pratio njegov tim, samo u reprezentaciji, ali vidim da on tamo služi samo za "prljav posao" i kao da ni ne očekuje da će mu neko "podvaliti" loptu... Opet kažem treba sačekati da vidimo hoće li Bundesligaš nešto promijeniti u našoj igri u napadu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
to je tacno, nama fali mozak ekipe...valjda ce nekad nesto biti od nenadica, jer nekog drugog vrhunskog srednjeg beka nema ni u najavi

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 17:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Samo je problem što i Nenadića vrbuju Mađari... Kad je povrijedio koljeno prije dve godine, kaže da ga niko iz saveza nije nazvao godinu dana, čisto da upita kako je i sl. Ogorčen je gotovo kao i Šterbik i mislim da smo na dobrom putu da i njega izgubimo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
pa, kakve budaline se motaju po savezu, i ne cudi me. ali, nenadic je, koliko znam, igrao protiv italije u kvalifikacijama za EP 2010, sto je bilo u junu ove godine. tako da najmanje jos dvije godine ne moze igrati za madjarsku. a i hasanefendic ga je uvrstio kao rezervu na siri spisak. dakle, ipak on nije kao sterbik, saric i ostali, tj. izgleda da je ipak jos uvijek nas...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 29 Okt 2009, 00:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
rasturise nas ko bugarsku skupstinu. odbrana je bila totalna kanta, napad i-boze-pomozi. cak smo dali poneki gol iz kontre, i par lopti je islo i na pivote. ako nista, makar je vujin u prvom timu.

bekovi su bili solidni. momir ilic odlican, vujin vrlo dobar, bojinovic kanta, vladica stojanovic solidan, onaj drugi stojanovic je cak bio i dobar.
krila opet nula bodova, osim dobrivoja, koji je dao 3 gola cini mi se. pivoti nako, vilovski totalna lopata, stojkovic i toskic iznudili po par sedmeraca.
golmani standardno dobri.
igra sredinom prvog i sredinom drugog poluvremena odlicna, ostatak prilicno los. no dobro, ipak su francuzi za klasu bolji od nas, a i od svih ostalih na svijetu.
mozda nesto i bude pod seadom od ove reprezentacije, ali ima tu jos posla...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 30 Okt 2009, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
ne znam jel neko prati ovaj panonski kup...elem, nasi su danas odigrali sjajnu utakmicu protiv madjarske. pobjeda 30:25...nikcevic 8 golova, ilic 6, vujin 6 ili 7.
gledao sam utakmicu, i stvarno su odigrali vrlo dobro. bilo je dosta akcija na krila i pivote, nikcevic je bio fenomenalan, toskica nikad nisam u zivotu vidio da je odigrao bolje, i u napadu i u odbrani.
prvo poluvrijeme su u napadu igrali ilic, vladica stojanovic, vujin - nikcevic, kojic - toskic. u drugom poluvremenu je sesum igrao srednjeg beka, i bio sjajan (dao je 5 golova), a rastko stojkovic pivota. kakva zivotinja, cim dobije loptu, automatski je ili sedmerac ili iskljucenje.
sve u svemu, bitan napredak od utakmice sa francuzima. doduse, i protivnik je bio slabiji, ali sta bi sad...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 31 Okt 2009, 01:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nikčević je klasa, ali ima sreće što nije desno krilo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 31 Okt 2009, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
U majku mu, ja sam potpuno zaboravio na utakmicu s Mađarima :cry: Gledao sam protiv Rumuna. Jel se igra još nešto ili je gotovo?
Btw, onaj poraz od Francuza nije toliko tragičan koliko rezultat govori. Mi smo imali jedan period solidne igre i dva perioda (od kojih jedan nažalost na kraju) totalne katastrofe, kad su oni pravili razliku. Mislim da smo pola golova primili iz kontri. Koliko god dobra bila Francuska odbrana, tu je prvenstveno kriva naša (de)koncentracija u napadu. Kad se to ispravi, biće nešto. Ne kažem naravno da ćemo pobjeđivati Francuze, ali sa ostalima ćemo moći prilično dobro da se nosimo.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rukomet
PostPoslato: 31 Okt 2009, 12:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Još danas sa Tunisom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1577 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs