banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2280 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 24 Jul 2017, 06:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Savić za B92 o dosadašnjem toku SP.

Citiraj:

Savić: Oni se ne bore za medalju, već da skinu nas

Slika

Selektor reprezentacije Srbije Dejan Savić ocenio je da je cilj svih selekcija da s vrha skinu njegovu ekipu.

Ipak, najbolji trener sveta ističe i da njegovi igrači zbog toga nisu pod pritiskom i da se koncentrišu na svoju igru.

"Ovo je prvenstvo gde svi žele da nas sruše i po tome će ostati zapamćeno. Nije borba za medalju već borba za skidanje Srbije sa trona. Pritisak nije bio samo u Riju već protekle tri godine. Zato smo se dogovorili da ova sezona bude rasterećena. Zato smo sa jedne strane relaksirani, ali sa druge znamo naše ciljeve i koncentrisani smo na ono što Srbija treba da uradi", rekao je Savić.

Prvi od tri slobodna dana bez utakmica na Svetskom prvenstu, srpski igrači su iskoristili za odmor, a jedini trening su održali na bazenu Komjadi u 14 časova.

"Nisam siguran da smo pokazali najviše, ali najbitnije je da smo ostvarili prvi cilj, da budemo prvi u grupi. Takmičenje tek sada počinje. Četvrtfinale je uvek mač sa dve oštrice a posle dosta zavisi i od kostura", rekao je Savić.

Srbija će utorak umesto u 20.30 igrati u 16.10 sa pobednikom duela Australija – Brazil.

"Gledamo sve ekipe i sve ih respektujemo. Mi jesmo favoriti u tom meču i znamo zašto smo ovde. Do kraja turnira utakmice će biti na nož. Rival nije bitan, bitna je koncentracija na našu igru", rekao je selektor Srbije.

Na pitanje kako komentariše ostale reprezentacije na turniru, Savić je rekao da nema velikih iznenadjenja.

"Nema velikih iznenadjenja. Grčka i Španija mogu mnogo bolje. Italija je pokazala najviše što se tiče priprema i nastavlja sa izuzetnim igrama. Madjari na domaćem terenu možda osećaju pritisak, a sa druge strane mislim da su možda najviše euforični. SAD je pokazala i u Svetskoj ligi vrhunski nivo vaterpola, ali su silom prilika ispali", rekao je Savić.

Na pitanje kako se igrači opuštaju, Savić je rekao da ne zna.

"Ne znam kako se igrači opuštaju, ja sam uvek u radnom odnosu. U suštini imamo pripreme kroz posmatranje snimaka. Gledaćemo zajedno na bazenu, ako ne bude televizijskog snimka. Napravićemo teži trening da bi uhvatili ritam sa ekipom koja je igrala osminu finala", kazao je on.

Kapiten Filip Filipović rekao je da je ekipe "arhivirala" grupnu fazu takmičenja, kao i da se sada koncentriše na četvrtfinale.

"Ako ponovimo odbranu koja je protiv Grčke i Španije bila na visokom nivou, možemo u polufinale i to je jedan od ciljeva. Trudićemo se da i posle toga sve bude u našim rukama. Imena rivala nisu bitna, videli ste to u dva susreta. Imamo u bazenu kvalitet i moć. Van bazena, nismo vešti da i njih prevladamo. Ne mislim na teorije zavere već na jasnu želju svih da nas pobede", kazao je Filipović

On je kazao da ekipa mora biti mirna u četvrtfinalu.

"Moramo mirni da budemo u četvrtfinalu, iako ćemo verovatno želeti da ga što pre rešimo, pa su moguće i oscilacije. To je nekad i najvažnija utakmica na turniru. Ne razmišljam o rivalu, ko bude bio bolji u osmini finala igraće protiv nas. Ako Bog da i prodjemo dalje onda ćemo nastaviti da težimo najvišim ciljevima ne birajući protivnika", rekao je kapiten selekcije Srbije.

On je kazao da je organizacija Svetskog prvenstva na zavidnom nivou.

"Čudna je odluka FIBA da nas drže 20 minuta napolju pred utakmicu. Sve uradjeno u pripremi tada pada u vodu, a onda nas požuruju da što pre počne susret. Ovde je sport za nas i zanimljivije je gledaocima da se čuje naš razgovor u krugu za pozdravljanje. Ne planiramo da se žalimo, sve smo prihvatili kao druge ekipe", rekao je Filipović.

On je kazao da je jako lepo biti kapiten selekcije Srbije, kao i da u krugu pred početak meča uvek poruči saigračima da sve zavisi od njih.

"Samo da smo okrenuti sebi i da sve zavisi od nas. Da radimo ono što najbolje znamo, a igrači to sve znaju. Jako je lep posao biti kapiten".

Mađari su Filipovića poredili sa fudbalerom Lionelom Mesijem, a on je kazao da ne voli poređenja.

"Svako ima pravo da pravi poređenja. Zaista ne volim da se sa nekim poredim, ali ako se nekome to svidja šta ja da radim. I nemam takve pretenzije. Možda jeste to čast, ali imam svoj put", kazao je Filipović.


http://www.b92.net/sport/vaterpolo/vest ... id=1285455

Sutra najvažniji meč. Idemo na Australiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 25 Jul 2017, 05:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Australija u četvrtfinalu danas u 16.00. Najvažnija je ovo utakmica i na to upozorava i selektor, a i igrači oprezno prilaze u izjavama o protivniku. Svi se sjećamo onog teškog meča u četvrtfinalu OI kada smo imali egal sa kengurima sve po početka posljednje četvrtine dobivši na kraju sa 10:8. Bila je to tada prva pobjeda naše vaterpolo reprezentacije nakon 13:13 sa Mađarima i 9:9 protiv Grčke i onog nesretnog poraza od Brazila.

Naši su sada u dosta dobroj formi, ali sa Australijom mora biti opreza. Izbacili su Brazil sa Sorom na golu. Igraju dosta čvrsto u odbrani, i neće biti lako. A tu je i ona psihološka barijera, jer u slučaju poraza - nema medalje.

http://mondo.rs/a1027060/Sport/Ostali-s ... nstvo.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 25 Jul 2017, 16:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Bravo momci, srce ko planina, znanje vrhunsko, tekma sjajno odigrana. Filip izdominirao sa tri komada, Andrija, Ćuk, Pijetlovic i Stefan Mitrović po dva, sjajna igra za konacnih 15:5. Potopljeni kenguri u pravom smislu. Svaka vam čast Delfini ...Naklon do poda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 25 Jul 2017, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sve cestitke momcima , "poderali" su kengure ......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 26 Jul 2017, 19:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Malo pisanija pred polufinale sa Hrvatima. :D

Citiraj:

"Znamo odakle nam sutra preti opasnost i odlično se međusobno poznajemo", kažu srpski vaterpolisti pre polufinala Svetskog prvenstva.

/Od dopisnika MONDA iz Budimpešte/

Slika

Završnica Svetskog prvenstva doneće u četvrtak najveći derbi dosadašnjeg toka turnira: Srbija - Hrvatska, od 22 časa.

Izabranici Dejana Savića, evropski, svetski i olimpijski šampioni, zaigraće u "Ex-Yu" okršaju protiv svetskih i olimpijskih vicešampiona - selekcije Hrvatske.

U najavi utakmice, sa obe strane stižu poruke uzajamnog poštovanja, što je i očekivano jer se igrači dva tima veoma dobro poznaju i odlično znaju snagu sutrašnjeg protivnika.

Dan pre polufinala, srpski vaterpolisti u razgovoru sa novinarima rekli su da u četvrtak neće postojati veliki prostor za taktička i bilo kakva izneđenja.

"Uradili smo što smo priželjkivali, ušli smo u borbu za medalju. Hrvati su dosta pokazali na prvenstvu do sada. Što se tiče same igre, odlično ih poznajemo kao i oni nas. U poslednje vreme imamo pozitivan skor sa njima i očekujem da će tako i ostati posle sutra", rekao je Milan Aleksić.

Srbija je u seriji pobeda nad Hrvatskom, da li to može da zabrine "delfine"?

"Ne mogu da kažem da me plaši to. Mislim da je ovaj tim samouveren, da veruje u sebe. I ja verujem da ćemo dobiti ako odigramo kao i do sada, kako umemo i znamo. I oni su iskusna i kvalitetna ekipa, zasluženo su tu gde jesu i isto tako ne mogu da kažem da bi bila senzacija ako oni odigraju dobro i ako nas pobede. Gledamo napred, sigurno da verujemo u sebe i očekujemo pobedu".


Upitan kako vidi drugo polufinale (Mađarska - Grčka), Aleksić ne krije da bi u subotu voleo da igra za zlato protiv domaćina.

"Šta znam, iskreno... Voleo bih da finale bude Srbija - Mađarska. Možda su to i dve ekipe koje su trenutno najkvalitetnije i koje su najviše pokazale na ovom turniru pored Hrvatske, naravno. Videćemo, nikad se ne zna. U polufinalu uvek svašta može da se desi i sitnice mogu da reše"

Na pitanje o najavljenoj temperaturi (15 stepeni u vreme utakmice) i najaksnijem terminu meča "delfina" do sada, Aleksić odgovara da su to sporedne stvari.

"Kako nama, tako i njima, to nisu uslovi u kojima nismo igrali. Ne bih se previše obazirao na to... Ako verujete u ono što radite i imate odličan pristup kao i mi do sada, mislim da te stvari ne mogu da nas poremete i da budu presudne. Možda će nam trebati nekoliko minuta da se priviknemo na sve to, ali ne verujem da je to nešto jako bitno što može da nas izbaci iz koloseka, naše igre i taktike za sutrašnju utakmicu".

Kapiten Srbije Filip Filipović smatra da su Hrvati uz Srbiju pokazali dosad najviše na turniru i nije se složio sa ocenama da će sutrašnji meč biti "finale pre finala".

"Ekipa Hrvatske je uz nas pokazala, da kažem, najbolji vaterpolo do sada. Finale pre finala nije. Polufinale je samo. U principu znamo se veoma dobro sa ekipom Hrvatske, znamo odakle preti najveća opasnost i ne verujem da će biti prevelikih iznenađenja. Ko bude više pokazao u vodi, smatram da će imati veće šanse da prođe".

Upitan kako je video sinoćni meč Hrvatska - Italija, odlučen u završnici, kapiten "delfina" kaže...

"Bilo je dosta mučno za gledanje. Ekipa Hrvatske je definitivno bila bolja, ali je morala da bude za 30-40 odsto bolja da bi uspela da dobije onakvu Italiju. Jednostavno, to nam je realnost i oni su izdržali, svaka ima čast. Nije bilo lako nama koji smo samo gledali, a kamoli ljudima koji su u vodi bili i koji su se borili bukvalno od početka do kraja sa igračem manje".

Da li to znači da bismo, bez Italijana, u polufinalu mogli da gledamo "čistiji" vaterpolo?

"Ne znači naravno, ne sudimo ni mi ni Hrvati, već sudije, pa ćemo videti šta su spremili za sutra".

Na pitanje da li su Hrvati na višem nivou nego na Olimpijskim igrama u Riju, Filipović odgovara odrično.

"Mislim da nisu. Nismo ni mi možda na nivou Olimpijskih igara, ali nisu ni oni. Bili su stabilniji i efektniji u Riju, ali to ne mora ništa da znači. Kao što sam rekao i na početku turnira, dosta toga zavisi od nas, potrudićemo se da tako bude i sutra"

U prvom polufinalu, od 20.30 časova, igraće Mađarska i Grčka, a domaćin je protiv Rusa zaista pokazao da je višestruko bolji od "baćuški". Da li Mađari mogu u istom ritmu do kraja?

"Mađari igraju poneseni domaćom atmosferom, igraju dobro, to izgleda lepršavo dok ide. Ali, može da se desi i da ne ide, pa onda malo kreće da ispada lopta, što je sve normalno, naravno, imaju veliki pritisak domaće publike, uložili su toliko novca u ovo Svetsko prvenstvo. Možda je nezahvalno da ne uđu u to finale koje dugo čekaju. Ne kažem, stvarno su najkvalitetnija ekipa pored ove tri, zasluženo su u polufinalu, ali postoji mogućnost da ako ne krene možda ne bude onako lepršavo kao do sada", oprezno je dodao Filipović, na dan odmora pred sutrašnju veliku utakmicu.


Srbija - Hrvatska, četvrtak u 22 časa.


Poslednji put menjao drug dana 26 Jul 2017, 19:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 26 Jul 2017, 19:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Hrvatski mediji o polufinalu Srbija: Hrvatska

Citiraj:
HRVATSKI vaterpolisti su u utorak svladali Italiju sa 12:9 i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, a nakon velike pobjede njihov je izbornik Ivica Tucak izjavio da ga čini sretnim to "što je ekipa u takvom psiho-fizičkom stanju da može pobijediti bilo koga na svijetu" te najavio da čvrsto vjeruje kako će njegovi izabranici to i pokazati u četvrtak (22 sata), u polufinalnom okršaju sa Srbijom.

Slika

Hrvatska je Italiju slomila odličnom igrom u obrani i racionalnim rješenjima u napadu, pogotovo u trenucima kad su Talijani prijetili preokretom.

"Naš je naglasak bio da držimo koncentraciju, štogod se događalo u bazenu, pogotovo u situacijama s igračem manje i igračem više. Mislim da smo odlično reagirali s igračem manje, gotovo fantastično. S igračem više smo bili raspucani. Imali smo priliku riješiti utakmicu i ranije, otići na plus četiri. Nismo, ali ono što me čini sretnim je da je ekipa u takvom psiho-fizičkom stanju da može pobijediti bilo koga na svijetu", istaknuo je izbornik.

"Svi su momci odigrali odlično, od prvog do zadnjeg. Ne volim nikoga posebno isticati nakon ovako velike pobjede", dodao je Tucak.

Svojim su se napadačkim doprinosom istaknuli kapetan Sandro Sukno i Javier Garcia, svaki sa po četiri pogotka.

"Znali smo da će protiv Italije biti borbe. Dvaput smo igrali s njima ovog ljeta i dvaput izgubili. Znali smo da se oni bore od prve do posljednje minute. Nisu se predali ni kad je bilo 10-7 i vratili su se u utakmicu. No, vidjeli ste karakter ove ekipe. Igrali smo odlično i nismo izgubili koncentraciju. Bili smo odlični s igračem manje. Kad nam obrana daje samopouzdanje, onda je i u napadu lakše", rekao je hrvatski reprezentativac "uvezen" iz Španjolske.

"Ako mi pobjeđujemo, nije me briga za golove. Barem sam ja poznat po tom nekom svom načinu igre, gdje ne gledam sebe, ne gledam koliko golova dajem, ali sigurno da je svaki dobrodošao, pošto je u ovakvim utakmicama potreban svaki igrač, svaki gol, svaka obrana, svaki blok. Iskreno, nekad mi je draži blok nego gol", naglasio je Šetka.

Ivan Marcelić je u drugom dijelu dvoboja zamijenio Marka Bijača na vratima i on dao svoj doprinos pobjedi s pet obrana, koliko ih je imao i hrvatski 'broj 1'.

"Bila je utakmica kakvu smo očekivali, s puno igrača manje. Znali smo da moramo podignuti agresivnost. U bazenu je to dosta dobro izgledalo, agresivno, pokretno i tu im nismo dali šanse. Izlazili smo na najopasnije šutere i tako im automatski blokirali njihovu najjaču stranu."

Pobjeda nad Italijom odvela je Hrvatsku u polufinale na aktualne europske, svjetske i olimpijske prvake, vaterpoliste Srbije, koje je naša reprezentacija posljednji put pobijedila prije osam godina.

"Mi smo došli sa svojim ciljem ovdje, a to sigurno nije bilo stati na četvrtfinalu. Naravno da nema nepobjedivih. Tako je kako je bilo. Treba biti velik i u porazu, kao što smo i bili kad smo gubili. Nismo došli ovdje gubiti, kao ni ostale reprezentacije. Ovo nam je nova prilika, isprati taj gorak okus. Znam da javnost gušta u takvim, bombastičnim najavama, ali nama je to stvarno utakmica kao i svaka druga. Ima težinu što je polufinale svjetskog prvenstva, ali mi smo sportaši i naučili smo s tim živjeti", rekao je Anđelo Šetka.


index.hr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 21:47 
fino se zakuvalo


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 21:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Mitrović očajan na golu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 22:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Pijetlovic još gori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 22:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Na korak od poraza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 22:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Golmani nista zivo nisu odbranili


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 27 Jul 2017, 22:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Ovo na kraju je bio peterac ali studije nisu imale hrabrosti svirati ga. Ali ako ćemo biti realni nismo sa ovakvim golmanima ni zaslužili finale. Šteta, baš šteta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Играмо све до полуфинала фуриозно, и онда упрскамо у полуфиналу, сјећам се да се то дешавало још једном, ако не и више пута, прије...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 01:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
A golmana i govana Boze ti dragi.. 90 posto utakmice je golman izgubio..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 06:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Tačno. Ne možemo i ne smijemo se vaditi na sudije. Da su golmani odbranili bar nešto, razlika bi bila bar +4 za nas. Nismo primili 12 golova od one, isto tako čudne tekme protiv Mađara na startu OI. Tada je bilo 13:13

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 09:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Pored loše odbrane, utakmica se izgubila zbog primljenih golova u posljednjim napadima u četvrtinama. Primimo gol za 16 sekundi, to se ne smije dogoditi. Ali ok, oni su igrali dobro, mi ne i poraz. Ne mogu ovim ljudima puno zamjeriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Savic gospodin, nema sta. Pravi sportista.
Cestitas ljudima, bolji su bili i sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 18:44 
Dukke je napisao:
Savic gospodin, nema sta. Pravi sportista.
Cestitas ljudima, bolji su bili i sve ok.

Normala. Vidim prenose to kao da je ne znam sta u pitanju.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 28 Jul 2017, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
najbolje da popuse jedan drugom.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaterpolo
PostPoslato: 29 Jul 2017, 07:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Uoči meča sa Grcima. Za bronzu.


Citiraj:
Delfini osećaju podršku: Nema osvrtanja!

Prvi okršaj u grupnoj fazi, rutinski je pripao "delfinima".

"Oni će ući u meč gde nemaju šta da izgube. Izgubili su od nas u grupi i uvek su neugodni u utakmici za medalje, bili su neugodni Mađarima u polufinalu, biće i nama. Moramo da zaboravimo jučerašnji meč. U Riju je bilo 8:8, to iskustvo opominje", dodao je Ranđelović.

Mladi Nikola Jakšić kaže da je ekipa prebolela poraz, koliko je to bilo moguće.

"Okrenuli smo se ka Grcima. Igrali smo sa njima više puta i ako se vratimo na igru koju smo juče izgubili mislim da neće biti problema. Kasno je bila utakmica, pa smo kasno i zaspali, ostali su utisci, pa nije moglo da se spava, ali prešli smo preko toga. To je sada iza nas", uverava on, uz poruku navijačima.

"Da budu uz nas kao i do sada i daćemo sve od sebe da ih ne izneverimo".

Golman Gojko Pijetlović takođe ne želi da se osvrće ka jučerašnjem meču.

"Ne treba analizirati, utakmice koje su prošle su prošle. taj meč ostaće za neke druge susrete. Ne treba gledati šta se desilo juče. Ako sam nešto naučio u karijeri to je da nikad ne gledaš iza sebe".

Brojne poruke podrške iz Srbije stižu do igrača.

"Opet spominjem, nikakva tragedija se nije desila, ostali smo u borbi za medalje. Ljudima nije svejedno, a posebno nama nije svejedno kada prekineš niz od deset zlatnih medalja, što koliko ja znam niko nije uradio, ali opet treba biti uz nas, kao što su ljudi uvek bili uz nas. Znam da će tako ostati i sada. Jednostavno, izgubiti u polufinalu nije tragedija, posebno ne od ekipe kakva je Hrvatska. To je dobra ekipa, dobro su spremni, u poslednjih sedam-osam godina smo imali više sreće u tim duelima, bili su skoncentrisaniji, ali jednom je trebalo i to da se desi".

Upitan za reprezentaciju Grčke, Pijetlović ističe da među ekipama nema nepoznanica.

"Znamo kako je igrati sa Grcima, odigrali smo milion mečeva. Biće teško, fizički smo se istrošili protiv Hrvatske, treba se odmoriti spremiti mentalno i fizički. Termin je nezahvalan, ali nije nam prvi put da igramo u tom terminu. Ekipa ima mentalnu snagu, a videćemo kako ćemo ući u susret. Treba početi maksimalno fizički i psihološki spremno i koristiti šanse. Grci će gledati svaki mogući način da nas poremete i samo da ne uđemo u njihov ritam. Mislim da bi to trebalo da tako sve bude u redu, ali sačekajmo utakmicu", dodao je on.

Nije zlato, ali još se igra!


I njegov saigrač Nemanja Ubović zahvalio je svima za poruke ohrabrenja posle izgubljenog polufinala.

"Naravno da nam znači kad posle takvog poraza dobijemo podršku. Hvala ljudima što su nas podržali. Sada smo 100 odsto okrenuti meču protiv Grčke".


http://mondo.rs/a1028272/Sport/Ostali-s ... atske.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2280 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs