|
Zvezda je u drugom poluvremenu izgledala jadno. Protiv Jagodine, na Marakani, čekala je kontru. A kao se neki busaju kako Zvezda ima prejak igrački kadar i tako to. Ima, ali džaba kad 90 odsto ekipe nije spremno za 90 minuta bilo kakvog trčanja, a kamoli nekog igranja u visokom ritmu. O kapitenu više neću da trošim riječi... Sad bi se valjalo nadovezati na manjkavosti u igračkom kadru, konstatacijom da Zvezda nema ni pouzdanog golmana. Ja Bajka stvarno gotivim, volim tip golmana, koji imaju taj mačiji refleks da odbrane i nemoguće, ali on je nažalost, takođe kiksara, dobrim dijelom i zbog toga, što samo nastavlja tradiciju linijaša na Zvezdinom golu. Onu loptu kod gola Jagodine, koja onako mlako pada unutar peterca, ozbiljan golman bi uhvatio zubima, desnom rukom se češao po mudima, a lijevom opalio klepku protivniku koji bi bio sa njim u skoku. Onakva komična reakacija, gdje se on na kraju pogubio i čekao loptu na liniji, svojstvena je golmanima sa kojima nije bilo ozbilnog rada, na temu istrčavanja. Da ne drobim previše, on ima fantastične reflekse, ali je tehnički jako slab, od ispucavanja, koja često izvodi u noge protivniku, do toga da na visoke lopte uglavnom ide potpuno nerezonski ili ostaje zakovan za liniju. Gre'ota dobrog potencijala...
_________________ "Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."
|