banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 17:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Mar 2010, 18:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
U suštini, ni jednu od tradicionalnih vještina ne treba shvatiti kao "ganjanje" pojasa, jer pojas sluzi da drzi pantalone :D sto bi reko Brus Li.
To je proces, proces u kome treba uzivati kroz život. Bitnije je učiti i usavrsavati se a vremenom će se biti sve bolji i bolji. Šta znači crni pojas i hakama na ulici ako nemas kante i kante znoja iza svega toga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 18:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Mar 2010, 22:04
Postovi: 5
left4dead je napisao:
U suštini, ni jednu od tradicionalnih vještina ne treba shvatiti kao "ganjanje" pojasa, jer pojas sluzi da drzi pantalone :D sto bi reko Brus Li.
To je proces, proces u kome treba uzivati kroz život. Bitnije je učiti i usavrsavati se a vremenom će se biti sve bolji i bolji. Šta znači crni pojas i hakama na ulici ako nemas kante i kante znoja iza svega toga?


Da tako je al ljudi se ubiše od para jer navlače neiskusne sa tim kako imaju visoka zvanja i kako su naj bolji a prodaju im maglu.Tu je problem.Šta će takav majsor da pokaže učeniku koji je došao da nešto nauči ako nema osnovne stvari kao što su strunjače a zna pet tehnika na pet načina i to je to. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2010, 09:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
left4dead je napisao:
U suštini, ni jednu od tradicionalnih vještina ne treba shvatiti kao "ganjanje" pojasa, jer pojas sluzi da drzi pantalone :D sto bi reko Brus Li.
To je proces, proces u kome treba uzivati kroz život. Bitnije je učiti i usavrsavati se a vremenom će se biti sve bolji i bolji. Šta znači crni pojas i hakama na ulici ako nemas kante i kante znoja iza svega toga?


Bra'o!

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Od aprila klub tradicionalnog aikidoa "Bushido" prelazi u salu Ekonomske škole u centru grada. Nadajmo se da ćemo tamo imati bolje uslove za trening, pogotovo sto se tiče grijanja i čistijih svlačionica.
Početkom aprila ćemo početi i sa upisom novih članova. Zainteresovani se mogu javiti sekretaru kluba na 065 291 181.
Dodjite i posmatrajte trening, ako vam se cini da se nalazite u onome sto vidite- pridruzite nam se :)

http://www.iwamaryu-bih.org


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Šta je sad tradicionalni aikido???

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 09:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Daljac je napisao:
Šta je sad tradicionalni aikido???


Pitanje je totalno na mjestu.
Evo u čemu je fora: kada/čim je realni aikido krenuo sa omasovljavanjem, javila se potreba da se što više razlikuju od drugih stilova aikidoa, u prvom redu od aikikai stila (u kojem je Ljuba Vračaravić, osnivač R.A. počeo svoje prve korake u aikidou i dosao do neki kažu crnog pojasa,neki kažu braon pojasa). Pošto epitet "realni" izgleda nije bio dovoljan, počeli su da aikido (iz koga su zapravo nastali) nazivaju "japanskim" i "tradicionalnim". Ta kontradiktorna situacija udaljavanja od sopstvenih korijena i temelja uzrokovala je da je danas realni aikido "autentična i jedina srpska borilačaka vještina", ali se trenira u autentično japanskom kimonu za džudo i hakami, prepoznatljivim širokim crnim ili tamnoplavim pantalonoma samuraja-konjanika koja je kasnije ušla u modu u širim japanskim masama :) I sama riječ aikido je japanska, ali da izbacite tu riječ i hakamu,a trenirate u opremi za neki od zapadnjačkih sportova ili vještina, izgubili biste sjajan a besplatan marketing koji vam je svojim filmovima pravio Stiven Sigal devedesetih (u kombinaciji sa vještom nacionalnom "retorikom" i lobiranjem kod ministarstava, opština itd., ovo je bio pun pogodak za punjenje klubova. Ispada da su ljudi koji treniraju "japanski" aikido nepatriote, iako npr. u 63. padobranskoj ima dosta momaka koji treniraju baš taj "japanski","tradicionalni"). O omalovažavanju "japanskog" aikidoa ne bih ni govorio, sama riječ "realni" je ubačena da bi se istaklo da je svaki drugi stil nerealan i u svakidašnjim situacijama neprimjenjiv. Glorifikacija ide i dalje od toga, i kači i druge vještine a ne samo aikido.

Zašto sam ja onda znajući sve ovo stavio riječ "tradicionalni"? Jednostavno sam želio da ljudima bude jasno da nije u pitanju realni aikido, već aikido. Ako administratori nemaju ništa protiv, otvoriću posebnu temu o aikidou, u kome ću se zajedno sa svima koje ineteresuje bilo šta vezano za aikido (a uz pomoć trenera i mojih drugara iz kluba) pisati o ovoj vještini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Lijepo primijećene nelogičnosti u terminologiji realnog aikida.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 21:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Daljac je napisao:
Lijepo primijećene nelogičnosti u terminologiji realnog aikida.


Yup. Hvala Daljac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 15:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Mar 2010, 22:04
Postovi: 5
left4dead je napisao:
Daljac je napisao:
Šta je sad tradicionalni aikido???


Pitanje je totalno na mjestu.
Evo u čemu je fora: kada/čim je realni aikido krenuo sa omasovljavanjem, javila se potreba da se što više razlikuju od drugih stilova aikidoa, u prvom redu od aikikai stila (u kojem je Ljuba Vračaravić, osnivač R.A. počeo svoje prve korake u aikidou i dosao do neki kažu crnog pojasa,neki kažu braon pojasa). Pošto epitet "realni" izgleda nije bio dovoljan, počeli su da aikido (iz koga su zapravo nastali) nazivaju "japanskim" i "tradicionalnim". Ta kontradiktorna situacija udaljavanja od sopstvenih korijena i temelja uzrokovala je da je danas realni aikido "autentična i jedina srpska borilačaka vještina", ali se trenira u autentično japanskom kimonu za džudo i hakami, prepoznatljivim širokim crnim ili tamnoplavim pantalonoma samuraja-konjanika koja je kasnije ušla u modu u širim japanskim masama :) I sama riječ aikido je japanska, ali da izbacite tu riječ i hakamu,a trenirate u opremi za neki od zapadnjačkih sportova ili vještina, izgubili biste sjajan a besplatan marketing koji vam je svojim filmovima pravio Stiven Sigal devedesetih (u kombinaciji sa vještom nacionalnom "retorikom" i lobiranjem kod ministarstava, opština itd., ovo je bio pun pogodak za punjenje klubova. Ispada da su ljudi koji treniraju "japanski" aikido nepatriote, iako npr. u 63. padobranskoj ima dosta momaka koji treniraju baš taj "japanski","tradicionalni"). O omalovažavanju "japanskog" aikidoa ne bih ni govorio, sama riječ "realni" je ubačena da bi se istaklo da je svaki drugi stil nerealan i u svakidašnjim situacijama neprimjenjiv. Glorifikacija ide i dalje od toga, i kači i druge vještine a ne samo aikido.

Zašto sam ja onda znajući sve ovo stavio riječ "tradicionalni"? Jednostavno sam želio da ljudima bude jasno da nije u pitanju realni aikido, već aikido. Ako administratori nemaju ništa protiv, otvoriću posebnu temu o aikidou, u kome ću se zajedno sa svima koje ineteresuje bilo šta vezano za aikido (a uz pomoć trenera i mojih drugara iz kluba) pisati o ovoj vještini.

E ovo je jedno od boljih objasnjenja da se pojasni razlika izmedju dvije razlicite vjestine. :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2010, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sinoc odlican boks, Klicko odbranio titulu i onako pametnom borbom (i manjkom konkurencije) jos dugo ce vladati ringom... Zadnja dva protivnika ulaze u mec samo da izdrze do kraja, Klicko ne dozvoljava da izazivac preuzme inicijativu i nametne stil borbe i lagano ga odradjuje, bez nekih agresivnih pokusaja, ali Chembers sinoc leze u zadnjoj rundi... 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Kako, brate, odličan boks kad nigdjer borbe nije bilo? Kličko držao Čembersa na distanci, a ovaj nijedan jedini udarac nije uputio. Čak je i za Klička ovaj meč bio lakši sparing...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 12:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Otvorio sam novu temu o aikidou, pod jednostavnim nazivom "Aikido", pa pogledajte svi i recite kako vam se čini ono što sam napisao :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
BOKS: Borovčanin na putu ka evropskom vrhu


Nenad Borovčanin nemilosrdno grabi ka evropskom bokserskom vrhu. To je je najkraći put ka svetskoj eliti...


Srpski borac ostvario je 25. uzastopnu profesionalnu pobedu, četvrtu za kratko vreme. Poslednja "žrtva" mu je bio naturalizovani Nemac, Džonatan Pasije.

"Prvi put u karijeri sam boksovao pred više od šest-sedam hiljada gledalaca. Na stadionu Fortune bilo je 55.000", poručio je Borovčanin, čija je borba bila predigra meča u kome je Vladimir Kličko odbranio titulu prvaka u superteškoj kategoriji pošto je nokautirao Edija Čembersa.

"Izašao sam na ring uz pesmu 'Trubači' iz filma 'Andergraund'. U publici je bilo naših, ali i Ukrajinaca i Rusa, koji su se oduševili kad su čuli pesmu. Na putu ka ringu, trema je nestala. Kad se popnem u ring, postoji samo protivnik".

Borovčanin je uzdrmao domaćeg boksera u prvoj, a nokautirao u drugoj rundi.

"Dobio sam mogućnost da se borim za profesionalnog prvaka Evrope u WBO verziji", dodao je srpski borac i najavio da bi taj meč mogao da se održi do kraja godine.

"Ako i tada pobedim, naći ću se među 15 najboljih na svetu, a to je uslov da se postane izazivač svetskim prvacima. A onda je sve na menadžerima", zaključio je Borovčanin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2010, 07:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2004, 08:54
Postovi: 211
Citiraj:
E, jebiga, tek sada vidjeh ovu temu...
Dakle: treninzi se održavaju u školi Dositej Obradović, ali se sada traži alternativa jer im se parket u sali digao usljed negrijanja, a još nisu ni počeli da rade na tome. Treninzi su utorkom, četvrtkom i nedjeljom od 20 do 21.30h. Mjesečna članarina je 40KM, a trener je Dragan Đumić, magistar sporta i majstor kineskog borenja 4. rang...
Eto, ako treba još neka informacija...


Da li neko zna da li su jos treninzi u skoli Dositej Obradovic?
Ima li neko kontakt informacije od Dragana Đumića broj mobilnog ili slično?

Pozdrav

_________________
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCTS,MCPD,MCT)
http://blog.developers.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 14:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Apr 2010, 14:35
Postovi: 1
Zanima me da li neko u Banja Luci radi sa decom uzrasta 4-5 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kikboks u Banjaluci
PostPoslato: 22 Apr 2010, 22:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2010, 22:55
Postovi: 54
Zanima me gdje su smješteni klubovi,koji je najbolji i ako neko zna kolika je članarina?
Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 15:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2010, 22:55
Postovi: 54
Kikboks klubovi?
koji je najbolji klub,ako neko zna kolika je članarina,kad imaju treninzi i gdje.....?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2009, 14:31
Postovi: 339
Samo mi jednu stvar recite, vi koji ste upuceni i koji se bavite nekim od navedenih vjestina, igraju li godine ulogu ? Licno ja sa 21 godinu sad da nesto upisem ? Nije li to problem ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Kakav problem?
Ja sam bio jos matoriji :D
Ne znam samo koliko se ozbiljno necim planiras baviti. Ja to ganjam cisto rekreativno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 20:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2009, 14:31
Postovi: 339
pa to mi je i bilo u planu. . . samo znaci rekreativno, nsita neka takmicenja ili nesto . . jos fali da fasujem batine :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs