Citiraj:
Vladimir Petković nije više trener Lazija!
Bh. trener Vladimir Petković više nije trener Lazija. Odlučio je tako danas predsjednik rimskog kluba Claudio Lotito.
Lotito je bez najave odlučio uručiti otkaz našem treneru iz razloga što klub, navodno, nije bio upoznat da Petković pregovara sa švicarskim savezom oko preuzimanja klupe reprezentacije Švicarske.
Kao što je poznato Petković je prije nekoliko dana dogovorio sa švicarskim savezom da preuzme kormilo njihove reprezentacije od Ottmara Hitzfielda nakon SP u Brazilu, pa Lotito nije želio čekati juni mjesec kako bi zamijenio bh. trenera.
“Imali smo kontakt sa predsjednikom talijanskog saveza koji je bio upoznat oko situacije sa Petkovićem, ali s Lazijom nismo pregovarali. Ono što mogu da potvrdim je da nismo prekršili nijedno pravilo”, rekao je predsjednik švicarskog saveza Peter Gillieron.
Lotito je već pronašao Petkovićevu zamjenu, a sutra će kormilo rimskog tima preuzeti Edy Reja, koji je već ranije trenirao Lazio. Reja če voditi Lazio do kraja sezone za 400.000 eura, a ukoliko osvoji Evropsku ligu ili kroz Seriju A izbori novi plasman u Evropu Lotito će mu ponuditi produžetak saradnje.
Neka si otisao Vlado brate, vise nije imalo smisla. Hvala ti na Kupu i nekoliko odlicnih utakmica, ali vec si uveliko otisao u kontru.
Sad se vraca Edu, pitanje koliko ce moci uraditi sa ovim igracima, vjerovatno vrlo malo.
Najbolje bi bilo da ode onaj debil Lotito i njegov siptarski lobi, al od toga nema nista.