banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 15:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 27 Nov 2009, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
Hertzog je napisao:
Aha i sada se opet vracamo na onu pricu da su svi imali konkurenciju (ocigledno u Schumacheru jer sve koje nabrajas su vozili za vreme njegove karijere), a on nije... :roll: :roll: :roll:


dečko, tebi čovek mora crtati neke stvari. evo primjer: nije alonso mogao biti konkurent šumaheru u nekom usranom timu sa lošim bolidom, ali čim je sjeo u renault to je već bila druga priča...pa onda pomenuti hakkinen one 2 godine kad vas je sravnio za zemljom, pa pre toga vilnev i hill...sjeti se šumaherovih nesportskih poteza i namjernog udaranja protivnika bez ikakvog razloga...i takav vozač da bude najveći - NIKAD. ako ne može da prihvati poraz neka ćuti i čeka dok ne bude brži, bolji...ne sporim da je osvojio 7 titula, da je vlasnik većine rekorda ali njegovo ponašanje (naročito) na početku karijere mu ne ide u prilog...i naravno ona čuvena sprdnja kad ga je barikelo na 200 metara do cilja bukvalno pustio da prođe kao prvi i nakon toga onaj cirkus sa peharom...JEL SAD JASNO ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 28 Nov 2009, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sada Kubicu povezuju sa Mercedesom, jer su velike sanse da se Renault povuce, uz njega se pominje i Nick Heidfeld kao drugi vozac koji bi mogao da udje u Mercedes uz Rosberga... Kimi pregovara sa Citroenom u WRC, a cak su se pokrenule glasine da ce Stefan GP, srpski tim koji je trebao da udje u F1, kupiti Toyotu, mada cisto sumnjam u takav ishod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 29 Nov 2009, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Citiraj:
Dve dobre vesti -

Po najnovijim vestima iz francuske stampe izgleda da je Renou konacno odobren budzet za takmicenje i da ce ipak da ostanu u F1. cini se da su prebrodili krizu.

Sa druge strane, nakon povlacenja QADBAK fondacije iz dila sa BMW, Sauber bi, kako pisu mediji, u ponedeljak trebalo da bude potvrdjen od strane FIA kao 13. tim za sledecu sezonu sa startnim brojevima 27 i 28.

V@nja i Dell placate pivu :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 29 Nov 2009, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Hertzog je napisao:
V@nja i Dell placate pivu :D :D :D :D


Može ali postoje 2 uslova.
1. 100% potvrđena informacija.
2. ignore contadora. :D

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 29 Nov 2009, 23:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
2. odmah potvrdjujem, a za 1. ces malo sacekati 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 30 Nov 2009, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Hertzog je napisao:
2. odmah potvrdjujem, a za 1. ces malo sacekati 8) 8) 8)


taman da i mene jednom povedete do palasa na jedno pivce.
I studenta naravno :D

i još nešto vezano za F1.

Moglo bi biti i duplo slavlje ove godine

Citiraj:
moguće je da ćemo imati čitav tim u F1 šampionatu - i to već 2011. godine!
Tu informaciju su u subotnjem broju objavile "Večernje novosti", tragom vesti objavljene na više specijalizovanih sajtova ("Totalf1", "F1fanatic"), da će kompanija AMCO, Zorana Stefanovića, kupiti ekipu Tojote.

Japanci su po završetku minule sezone odustali od takmičenja zbog finansijskih problema.

Sedište novog tima trebalo bi da bude u Beogradu, a ime će verovatno dobiti po vlasniku - Stefan grand pri.

"Pregovori uveliko traju, a sa tim je, naravno, upoznat i Berni Eklston, glavni autoritet Formule jedan", rekao je Stefanović za "Novosti".

"Kupili smo ceo tim, ne samo motor, ostali su još samo neki detalji. Ima mnogo posla, ali ćemo biti spremni za narednu sezonu. Tim će, naravno, biti baziran u Beogradu, a sve detalje ćemo objaviti uskoro".

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 30 Nov 2009, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Od toga nema ama bas nista (vezano za Stefan GP), sad cu ti naci zbog cega...

Citiraj:
G-dina Stefanovica znam licno, vec nekoliko godina.
Ne sumnjam u njegovo znanje o F1.
Sumnjam u izvodljivost projekta.

Mada ima toga jos....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 30 Nov 2009, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Ko je to napisao?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 30 Nov 2009, 23:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vlasnik jednog od srbijanskih auto-moto sajtova pa se na forumu vodi rasprava o tome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 01 Dec 2009, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Manor GP ce se zvati Virgin Racing

Massa dobio sina: Sretno rodjenje malog Felipinho 8) 8) 8) 8) Neka je ziv i zdrav mnogo godina


FIA objavila listu za 2010. godinu:


The 2010 FIA Formula 1 World Championship entry list is as follows:

Vodafone McLaren Mercedes
1. Jenson Button
2. Lewis Hamilton

Brawn GP Formula One Team*
3. Nico Rosberg
4. TBA

Red Bull Racing

5. Sebastian Vettel
6. Mark Webber

Scuderia Ferrari Marlboro
7. Felipe Massa
8. Fernando Alonso

AT&T Williams
9. Rubens Barrichello
10. Nico Hülkenberg

Renault F1 Team
11. Robert Kubica
12. TBA

Force India F1 Team
14. Adrian Sutil
15. Vitantonio Liuzzi

Scuderia Toro Rosso
16. Sébastien Buemi
17. TBA

Lotus F1 Racing
18. TBA
19. TBA

Campos Meta 1
20. TBA
21. Bruno Senna

US F1 Team
22. TBA
23. TBA

Virgin Racing
24. Timo Glock
25. TBA


* This team has indicated its intention to change its team name to Mercedes Grand Prix prior to the start of the 2010 season.

- Toyota Motorsport GmbH remains formally bound by the Concorde Agreement to put forward a team for participation, though it has indicated that it will not be in a position to do so. An announcement will be made regarding this entry in due course.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 01 Dec 2009, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Slike sa testiranja iz Jareza 01.12.2009.
http://www.formula1.com/gallery/testing/2009/450.html

Slike sa karting utrke koju organizuje Felipe Massa
http://www.formula1.com/gallery/other/2009/449.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 01 Dec 2009, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
"STEFAN GP": Sve je dogovoreno

Nova sezona Formule 1 počinje trkom za Veliku nagradu Bahreina, 14. marta naredne godine. Na pisti Šakir, okupiće se "najbrži crikus", a među zastavama učesnika, vioriće se i srpska trobojka, tvrdi vlasnik "Stefan GP" Zoran Stefanović.

"Sve je već dogovoreno, ceo posao sa Tojotom F1, koja je odustala od učešća u Formuli 1, je završen", potvrdio je za "Večernje novosti" beogradski biznismen.

Engleski „Indipedent“ u tekstu pod naslovom "Postaje li Tojota srpska?“, navodi da je "Stefan GP“ već angažovao šefa Tojotinog tehničkog odeljenja Paskala Veselona i vozač Kamuji Kobajašija.

Nemački vodeći automobilski magazin "Auto motor und sport“, saznaje iz izvora bliskim japanskoj kompaniji da su Tojotini pregovarači posetili Srbiju i da su "impresionirani visokim tehničkim standardima lokalnih pogona". :lol: :lol: :lol:

Prema navodima magazina, Tojota je spreman da 40 svojih bolida proda "Stefan GP" po znatno nižoj ceni, kao i to da bi sedište novog tima u prelaznom periodu bilo u Kelnu, a potom bi se preselilo u Beograd.

" Sve je 'procurilo' iz štaba Tojote u Kelnu. Mi se držimo dogovora i nećemo obelodaniti preciznije informacije pre konferencije za novinare predviđene za ovu nedelju ili početak sledeće", komentariše pisanje navedenih listova Stefanović.

"Kupili smo tehniku TF1 tima. Naš tim će se zvati „Stefan GP“, bićemo locirani u Beogradu i vozićemo pod srpskom trobojkom. Ostalo je da se pripreme samo još neki papiri za potpis i da se sve zvanično obnaroduje", kaže Stefanović i dodaje da ima maksimalnu podršku čelnika Formule 1.

"Važno je da imamo maksimalnu podršku Bernija Eklestona i ser Frenka Vilijamsa i, naravno, da smo mi spremni za ceo posao. Ipak, dok sve ne bude potpuno završeno, ne želim da otkrivam pojedinosti...", zaključio je Stefanović.

Svetska automobilska federacija u ponedeljak je objavila spisak sa imenima 12 timova za sledeću sezonu, među kojima nema "Stefan GP". FIA je istakla da će ime 13. tima biti uskoro poznato.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 01 Dec 2009, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
čujem da bi pavlović trebao da vozi za Stefan GP...ima li šta od toga ili će opet neki indijanci da ulete umjesto njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 02 Dec 2009, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ја мислим да је велико питање да ли ће и овај стефан да улети у Ф1 а не да ли ће Павловић да улети у Стефан ГП. Иначе, глупо име.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 02 Dec 2009, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
haha...stefan gp...ajd bar da se čovek tako zove ali čova prepolovio prezime i eto ga...sad ce svi da kopitaju Rossa Brawn-a...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 02 Dec 2009, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Stefan GP ideja je malko starija od ideje Rosa Brawna da iskoristi svoje prezime u imenu F1 ekipe, ali to i nije pretjerano bitno :D

Udje li Stefan GP u F1, Milos Pavlovic ce zasigurno biti jedan od dvojice vozaca.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 02 Dec 2009, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
V@nja je napisao:
Stefan GP ideja je malko starija od ideje Rosa Brawna da iskoristi svoje prezime u imenu F1 ekipe, ali to i nije pretjerano bitno :D

Udje li Stefan GP u F1, Milos Pavlovic ce zasigurno biti jedan od dvojice vozaca.


a drugi Kamui Kobayashi ???

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 02 Dec 2009, 23:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
To ne bi ni bilo toliko lose :D

Slusao sam Mladena Jergovica u poslednjem studiju F1 za ovu sezonu. On je rekao da je USF1 tim bio zainteresovan da vec u ovoj predstojecoj sezoni dovede Kobayashija.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 03 Dec 2009, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bianchi signs multiple-year contract with Ferrari


Frenchman Jules Bianchi has signed a contract for more multiple years with the Ferrari Formula 1 a Ferrari spokesperson told. Bianchi joined Ferrari for two days of testing in the South of Spain.

Bianchi's exact role within Ferrari remains unclear but the Ferrari spokesperson did explain the F3 Euroseries champion will become involved in the development of the car. The Frenchman will not become the team's test or reserve driver for the upcoming season though. "Giancarlo Fisichella will be our third driver in 2010, but Bianchi will be involved in the upcoming years with Ferrari's development," a Ferrari spokesperson told GPUpdate.net.

Jules Bianchi will join ART Grand Prix in the GP2 Main series next season.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 03 Dec 2009, 22:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12574
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Citiraj:
Ništa od ulaska srpskog tima u F1

U četvrtak je definitivno potvrđeno. Sledeće godine ćemo u Svetskom prvenstvu bolida Formule 1 gledat Zauber, a ne "Stefan gran pri". FIA je potvrdila kako je poslednje mesto na gridu za 2010.godinu pripalo upravo ekipi Saubera.

Kao što je poznato na kraju ove sezone ekipa BMW se povukla iz Formule 1, a na samom početku priče glavnu ulogu je igrala kompanija "Qadbak" koja se suočila sa činjenicom da možda neće imati svoje mesto u F1 naredne godine, najviše zbog činjenice da je 13. mesto bilo rezervisano za Lotus.

Međutim, posle povlačenja Tojote situacija se promenila. Planovi sa kompanijom "Qadbak" propadaju, a na sreću BMV-a pojavljuje se stari znanac Piter Zauber. Samo par dana kasnije stiže i odluka FIA.


:(

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs