banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 23:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jan 2010, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Interesuje me upisivanje neke borilacke vjestine (nije toliko vazno koja, mada ne preferiram bas ove udaracke tipa boxa i kick boxa, vise nesto sto je u fazonu aikida i tome slicno) pa me zanima kakvi su klubovi i ponude u nasem gradu sto se toga tice...Naravno, najvaznije kakve su cijene :D , ali i kakvi su uslovi za treninge, te sami treneri i nacini treninga, da nije bas davanje para da bi se ucile neke totalno beskorisne gluposti nakon kojih i dalje neces imati pojma o doticnoj vjestini......Jel ima upucenih?

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2010, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Kung fu? Daljac se time bavi vec duze vrijeme, on bi ti mogao dati vise informacija. Ja znam grupu momaka koji treniraju Taekwon-Do u prostorijama kick-box kluba Gladijator (skloniste iza Master restorana), a koliko znam u tim istim prostorijama treniraju i Kung-Fu i Ninjutsu. Cijena za Taekwon-do je, cini mi se, 20KM mjesecno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2010, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2914
Lokacija: još mAlo i tU smo
A sta si mislio da ces davati neke silne pare ili sta si vec mislio?!

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Kinesko borenje (poznato kao kung-fu) - utorkom, četvrtkom i nedjeljom u Osnovnoj školi Dositej Obradović, od 20 do 21.30, mjesečna članarina je 40KM. U klubu se trenutno rade tri discipline: SANDA (San shou) - borilački kontaktni sport u čijem su "centru" pažnje bacanja, ali ne naivne pozicije koje to i omogućuju, TAI CHI QUAN - zdravstveni sistem i WING CHUN - kineski ratbički sistema. Eto, ako ima dodatnih pitanja, da se odgovori...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2010, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Romeo88 je napisao:
Interesuje me upisivanje neke borilacke vjestine (nije toliko vazno koja, mada ne preferiram bas ove udaracke tipa boxa i kick boxa, vise nesto sto je u fazonu aikida i tome slicno) pa me zanima kakvi su klubovi i ponude u nasem gradu sto se toga tice...Naravno, najvaznije kakve su cijene :D , ali i kakvi su uslovi za treninge, te sami treneri i nacini treninga, da nije bas davanje para da bi se ucile neke totalno beskorisne gluposti nakon kojih i dalje neces imati pojma o doticnoj vjestini......Jel ima upucenih?


Borilacki sportovi i klubovi u Banjoj Luci (bez boksa i kik boksa):

1. Judo - JK ''Zvijezda'', JK ''Banja Luka'', JK ''Borac'', JK ''Krajina'' treninzi na razlicitim lokacijama (CJB BL, OS J.J.Zmaj, Dom Rada Vranjesevic....), posalji pp ako te zanima nesto konkretno

2. Karate - KK ''Sotokan'', KK ''16-Sesnaesta'', KK ''Sindjelic'', KK ''Balkan''

3. Taekwon do - TKD klub ''Koryo'' Banja Luka, TKD ''Jefimija'' BL,

4. Realni aikido - trener Miroslav Jovicic, Poljoprivredna skola, ne znam kojim danima

5. Jiu jitsu - JJK ''Minotaur'', JJK ''Kobre'', JJK ''Samuraj''

6. Nanbudo - NK ''Banja Luka'',NK ''Mladost''

-Centar borilackih vjestina ''Gladijator''
-Centar borilackih sportova samoodbrane i rekreacije

Ukoliko te jos nesto zanima javi se na pp.

Pozdrav!

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Ako te interesuje aikido, onda ti savjetujem da odes do sale poljoprivredne skole (blizu Tempo-a i "nove" autobuske stanice, tamo se trenira pravi, tradicionalni aikido. Klub "Bushido" ima 2 majstora, zasad jos nema puno clanova u BL (u BL im je sekcija, maticni dio kluba je u Prijedoru) pa se moze posvetiti puna paznja svakom uceniku ponaosob, sto je vrlo bitno kad je rijec o jednoj kompleksnoj vjestini kakva je aikido.
Klub pripada iwama stilu,(Iwama je selo, danas gradic u Japanu gdje je pokojni tvorac aikidoa proveo jedan period zivota i gdje se smjesten dodjo) a clan su internacionalne iwama ryu akademije koju vodi sensei Daniel Toutain, jedan od vodecih majstora aikidoa u svijetu. Covjek dolazi bar jednom godisnje iz Francuske kod nas u RS i drzi seminare ( a nasi majstori idu u FR pocesto), a njegovi seminari su nesto stvarno posebno: preciznost i elegancija, sigurnost kojom taj covjek raspolaze se ne moze opisati. Da ne pricamo da je organizacija seminara uvijek na nivou, atmosfera je drugarska a "svedski sto" je obilan :D
Cijena je 30KM, sto ti je neka otprilike standardna cijena kao u ostalim klubovima. Treninzi su 2 puta nedeljno zasada, a termini su utorkom od 18. 30 casova i subotom od 18 casova.

Slobodno "uguglaj" rijeci Daniel Toutain , i Iwama ryu pa ce ti se mnogo toga samo kazati. Sensei je bio jedan od ucenika kod pokojnog M. Saitoa, jednog od prve generacije majstora i kod njega je i zivio (dakkle trenirao je maltene po cijeli dan).

Umalo da zaboravim, za sve informacije se mozes obratiti sekretaru kluba na 065 629 181.

http://www.iwamaryu-bih.org


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
Jos samo jedna napomena, gizzzmo je vjerovatno u lapsusu napisao da se realni aikido trenira u sali poljoprivredne skole...
U toj sali se trenira aikido a ne realni aikodo, a nije rijec o istoj vjestini, jer to su dvije vjestine slicne samo po nazivu.
Da pojasnim.

"Realni" je nastao iz aikidoa, izuzimanjem dobrog dijela tehnika, odbacivanjem oruzja kakva su boken i dugi aikido stap, đo.
Iako je i sam Ljuba Vracarevic koji je konstruisao realni aikido svojevremeno u svojoj knjizi "Aikido" napisao da ova oruzja sluze "da se dobro nauci sinhronizacija sopstvenih pokreta, da se nauci sinhronizacija sa pokretima oponenta, da se uvezbaju brza kretanja, pa i da se shvate neki bazicni principi aikidoa", (ovo je pisao dok je trenirao aikido, a ne "realni" aikido, knjiga je stampana 1987. godine), iz nekog razloga je sam sebe kasnije pobio i odbacio boken i đo. Zbog toga, kretanje u realnom aikidou je u samo petnaestak godina godina koliko postoji ta vjestina, pocelo poprilicno da se razllikuje od onoga sto su mu temelj i korijeni. Sem toga, ubacene su i tehnike i dziu-dzicua, sto je sve dovelo do brojnih kontroverzi kada je u pitanju ta vjestina, pa i samo njeno ime (izmedju ostalog, ljudi koji treniraju neki od tradicionalnih stilova aikidoa u samoj Srbiji, odakle je i Vracarevic, traze da se izbaci rijec aikido iz naziva Vracareviceve vjestine).

Program aikidoa je daleko obimniji nego onaj u realnom aikidou, tehnika je mnogo vise, obuhvataju mnogo vise situacija a rade se naravno i tehnike sa tradicionalnim japanskim oruzjem bokenom i đo-om, koje sluze da se bolje shvati goloruko borenje, da se poboljsa kretanje i opste izvodjenje tehnika itd. (a objasnjenje koje je dao majstor Vracarevic 1987 je savrseno tacno) ... ali itekako se mogu koristiti u danasnje vrijeme.

Sem toga, tu je onaj neponovljivi osjecaj tradicije i starih vremena koji ima blagotvorno dejstvo na um i tijelo covjeka koji se posveti vjestini. Licno, na trening cesto dodjem umoran, ali sa treninga uvijek odem odmoran.

Nasi treneri su dr. Jugoslav Jovanovic, 4.dan (predsjednik kluba) i Dejan Tosic, 1. dan (sekretar kluba).

U sledecem postu cu se malo dotaknuti senseija D. Toutain-a.


Poslednji put menjao left4dead dana 28 Jan 2010, 13:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2010, 11:14
Postovi: 28
40. godina u aikidou!

Daniel Toutain se počeo baviti aikidom 1968. godine kod Sensei Masamichi Noroa i ostao njegov učenik do 1978. godine (puno vrijeme od 1976.).
Između 1978. i 1982. godine intenzivno je trenirao kod Sensei Nobuyoshi Tamure pohađajući skoro sve njegove vikend-seminare, kao i regionalne edukativne seminare koji su tada trajali sedam dana. U tom periodu Daniel Toutain je u Parizu vodio dojo sa 150 učenika aikidoa i praktikovao iaido. U ovom dojo-u su ga posjetili Sensei Tsunemori Kaminoda i Sensei Risuke Otake, kao i Donn F. Draeger, tokom njihove evropske turneje koju su organizovali Tiki Shiwan i Daniel Leclerc. Od 1982. godine uspješno je obavljao poslove na poziciji regionalnog tehničkog delegata, u Nacionalnom aikido udruženju, Nacionalnoj tehničkoj kontroli i Samostalnoj francuskoj aikido i budo federaciji.
Daniel Toutain se preselio u Rennes u septembru 1981. godine i tamo se nastavio baviti aikidom.

U aprilu 1993. godine Daniel Toutain je postao učenik Sensei Morihira Saita, 9. Dan aikikai, nadležnog za dojo učitelja Ueshibe u Iwami, Japan, kao i aiki jinja, svetog mjesta posvećenog aikidou. Učitelj Saito je u svijetu bio poznat kao jedini pravi ekspert za aikido oružje i osoba koja najtačnije prenosi drugima tehnike koje je osmislio O Sensei (Morihei Ueshiba), kod kojeg je živio 23 godine.
Učiti kod učitelja Saita bio je dugoočekivani san Daniela Toutaina. Od prvog kontakta sa ovim istorijskim majstorom, bio je zadivljen njegovim znanjem i vještinom, i dirnut njegovom velikom humanošću. Postao mu je jako privržen i njegova smrt je ostavila dubok trag u njemu, maja 2002. godine.

Tehnike Daniela Toutaina su striktni nastavak onome naučenom u Iwama dojo-u, gdje mu je Sensei Saito dodijelio 6. Dan, marta 2002. godine. Pored toga, Sensei Saito je Toutainu dodijelio i 5. Dan u aiki ken-u i aiki jo-u, što je najviši stepen za aikido oružje u Iwami.
Na svim svojim predavanjima i seminarima, Daniel Toutain se striktno pridržava svega naučenog kod učitelja Saita. Mnogo se trudi da promoviše Iwama Ryu, kojem je ime dao Sensei Saito da bi obilježio tradicionalni aikido u Iwami i sačuvao aikido O Sensei-ja.
Daniel Toutain je u Francuskoj nekoliko puta ugostio učitelja Saita, kao i njegovog sina, Sensei Hitohira.

D. Toutain je odgovoran za francuski prevod posljednjeg izdanja knjiga autora Sensei Saita, u saradnji sa Stanley Praninom, pod nazivom TAKEMUSU AIKIDO (izdavač Budo koncept).

Svi predstavnici Međunarodne akademije Daniel Toutain treniraju tokom brojnih seminara koje vodi D.Toutain. Postoje specijalne radionice za polaganje za crni pojas (Yudansha) i učitelje (dojo cho), kao i učenike (Uchi Deshi)


[url]aikido-iwama.com[url]

Inace, polaganja za stepene, tj. "pojaseve" su potpuno besplatna u nasem klubu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Oooops! Da, aikido je u Poljoprivrednoj skoli, a realni aikido je na DIF-u i MZ Laus 8)

Ispravka!

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2010, 22:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Hvala na informacijama...Realni aikido mi se najvise i svidja, posto sam imao neke cd-ove o njemu pa sam imao priliku da vidim kakva je borilacka vjestina, tako da ce odluka vjerovatno i pasti na njega...Zanima me sta je sve potrebno za treniranje realnog aikida,od odece,opreme i sl, kimono i takve stvari?

krajo je napisao:
A sta si mislio da ces davati neke silne pare ili sta si vec mislio?!


Ne, ali kako se nikad nisam bavio time i nisam obracao paznju na zastupljenost borilackih vjestina u nasem gradu, tako ni o cijeni nisam imao pojma...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 08:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Romeo88 je napisao:
Hvala na informacijama...Realni aikido mi se najvise i svidja, posto sam imao neke cd-ove o njemu pa sam imao priliku da vidim kakva je borilacka vjestina, tako da ce odluka vjerovatno i pasti na njega...Zanima me sta je sve potrebno za treniranje realnog aikida,od odece,opreme i sl, kimono i takve stvari?

krajo je napisao:
A sta si mislio da ces davati neke silne pare ili sta si vec mislio?!


Ne, ali kako se nikad nisam bavio time i nisam obracao paznju na zastupljenost borilackih vjestina u nasem gradu, tako ni o cijeni nisam imao pojma...


Predlazem ti da za pocetak pocnes u trenerci, da ne kupujes kimono i ne izlazes se troskovima.
U slucaju da ti se ne svidi, a postoji realna sansa jer nikad nisi bio u tim vodama, opet nisi na nekom gubitku..

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2010, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Treba dobro promisliti u koju od tih skola otici, jer iz pouzdanih izvora znam da su mnoge aktivne cisto zbog zarade. A ako imas trenera koji samo gleda koliko je mjesecnih uplata imao, tesko da ces tu nesto bitno nauciti.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2010, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Aikido jeste vještina, ali ne borilačka. To je vještina poluga...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2010, 16:46 
Romeo88 je napisao:
Interesuje me upisivanje neke borilacke vjestine (nije toliko vazno koja, mada ne preferiram bas ove udaracke tipa boxa i kick boxa, vise nesto sto je u fazonu aikida i tome slicno) pa me zanima kakvi su klubovi i ponude u nasem gradu sto se toga tice...Naravno, najvaznije kakve su cijene :D , ali i kakvi su uslovi za treninge, te sami treneri i nacini treninga, da nije bas davanje para da bi se ucile neke totalno beskorisne gluposti nakon kojih i dalje neces imati pojma o doticnoj vjestini......Jel ima upucenih?

Aikido u ulichnoj borbi i ne znachi nesto, mozda Stiven Sigal kad se tuche, ali ovako tesko...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Feb 2010, 19:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Feb 2010, 19:40
Postovi: 1
Ovako,hocu da se upisem u neki klub borilackih vjestina,a zanima me kung fu,mada sam samo cuo za ovaj klub.
Koliko shvatam treniraju u skoli Dositej Obradovic,ali ne znam kada,ko je trener,itd.
Ukoliko neko moze,neka mi da broj trenera ili bar kada su im treninzi,u kojem terminu i kolika je mjesecna cijena.

Jos me interesuje djiu djicu,ali nemam informacija za klubove u gradu pa ako neko ima,neka da ako moze.
Samo nemoj ako je djiu djicu klub "Minotaur",to mi je predaleko.

Eto,pa se nadam da ce neko ubrzo odgovoriti.
Hvala :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2010, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Daljac je napisao:
Aikido jeste vještina, ali ne borilačka. To je vještina poluga...


HM? Nije borilacka?
Sta su poluge, ako nisu segment borilackih sportova/vjestina?
Onda ni judo, jujitsu, brazilian jujitsu nisu borilacki sportovi? :-?

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A%D0 ... 0%B2%D0%B8

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Poslednji put menjao Gizzzmo dana 08 Feb 2010, 09:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2010, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Jesu borilački sportovi, ali nisu borilačke vještine, a još manje borilački sistemi.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2010, 09:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Daljac je napisao:
Jesu borilački sportovi, ali nisu borilačke vještine, a još manje borilački sistemi.


OMG, pa aikido je vise vjestina nego sport!

U osnovi sporta jeste takmicenje,a kao sto i sam znas, u aikidou nema takmicenja, vec samo prikazi vjestine...

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2010, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Rommeo ako oces neku dobru borilacku vjestinu radi odbrane da naucis onda buraz izadji malo do grad na mjesta gdje se desavaju taka obiljezja i gledaj i uci....ponekad ucestvujes i racunaj da se svaka skola placa,doduse neka parama a neka modricama/sljivama/razbijenim zubima i arkadama :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2010, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Gizzzmo je napisao:
OMG, pa aikido je vise vjestina nego sport!
U osnovi sporta jeste takmicenje,a kao sto i sam znas, u aikidou nema takmicenja, vec samo prikazi vjestine...


Pa, ja sam i rekao da je aikido vještina poluga.
Jedino što sam doveo u sumnju je prefiks "borilački".

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs