banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 429  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 24 Maj 2018, 19:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma ne treba ih još otpisati. Ali imaju šest igrača sa 10+ mil ugovorima, a među njima jedan Kevin koji ima skoro istu platu kao imenjak iz GSW. I opet LBJ mora kao konj da ih sve evuče. Ali skoro da je on i birao ekipu :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 24 Maj 2018, 20:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ode Lebron kod Embiida sledeće godine... Kod njih ima viška prostora :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 24 Maj 2018, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
All NBA first team

Damian Lillard
James Harden
Kevin Durant
LeBron James
Anthony Davis

All NBA second team

Russell Westbrook
Demar Derozan
Giannis Antetokounmpo
Lamarcus Aldridge
Joel Embiid

All NBA third team

Stephen Curry
Victor Oladipo
Jimmy Butler
Paul George
Karl-Anthony Towns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 05:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Права плеј-оф утакмица у Хјустону. Бјеше ту и промашаја, грешака, али у утакмици таквог високог ритма то је неизоставно.
И супер узбудљива завршница и побједа Хјутсона.
Читав меч, а посебно 4/4 бејаху на клацкалици, након тројки Гордона и Грина на другој страни у задњу минуту се ушло са +1 за Хјустон, везани промашаји, у самом финишу Голден Стејт има шут за побједу.
Лопту узима Кари, праве му изолацију, претрчава Хардена, лагано би положио но Такер то сјано прати, затвара и промашени флотер. Након брзог фаула (Ариза промашује једно), Голден Стејт се опет могао вратити, али у јурњави Грин се спетљао.

Мало среће, али и заслужена побједа Хјустона. Код ратника су сва четири њихова ол-стар играча пружили јако добру партију, Дурент и Томпсон више него добри, такође и Кари и Грин, који су додуше на крају мало и упрскали, и изгубили су меч. Заправо, осим те четворице сви остали су постигли, вјеровали или не, 8 поена. Преведено, посакривали су се.
Код Хјустона "брада" није имао вече тројке "импресивних" 0-11, но остали су пружили што се од њих тражи. Гордон како је то већ у Хјустону и уобичајено и обавезно, фактор икс.
Д'Ентони је дуго играо у Европи (памтим га, загуљен бјеше), усвојио подоста тога, и ту ће му играти само играчи који прате и који су фокусирани на игру, њима вјерује и овај плеј-оф игра са 7 играча у ротацији, барем док јемеч отворен. Прилогађава се и ривалима у плеј-офу, оба крилна центра Ендерсоно и Моутеа је приковао за клупу, више вјерује на тој позицији овом Такеру, играчу са висином бека.
Иако сви гледају браду и Пола, по мени Д'Ентони има пуно заслуга што Хјустон овако добро изгледа.

Овдје још ништа није одлучено, биће овдје узбуђења, ватре. Некако говори да ће серија отићи у седми меч.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 06:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Obozavam tvoje opise tj postove,ima li tema u koju se ne razumijes odlicna analiza tekme,kad nisu dobili ratnici nocas nece nikad ,spustili bradu ispod 20 poena

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 06:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Brada odmarao za game six... :) Kakav bi užitak i osvježenje bilo finale Houston - Boston... Ipak, preiskusni su i Cleveland i GSW, biće još ganjanja lopte do finala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Moram priznati da nisam očekivao da se ovako zakuva. Na Istoku još dajem prednost Klivlendu čisto mentalno, zbog iskustva. Na Zapadu, veze nemam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Istina, ovdje sada sve moguće. Harden 0/11 za tri poena i Houston samo 12 asistencija za cijelu utakmicu... i opet izgubi GSW. Ove dvije zadnej utakmice kao da je EL po broju poena. Klivlend za 40 minuta 69 poena :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
op op Kevine Durentu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Bice fino druzenje kod Durenta, gledace se NBA finale, Juka donosi grickalice a Derozen koka-kolu.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Iguodala se vraća , a za CP3 tek treba da se vidi kakva je povreda. Tako da pitanje je ko će gledati finale. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
CP3 ne igra 6 utakmicu.

Večeras bi bilo za Lebrona da izgubi, da ne ide u Boston i ne bruka se sa ovim panjevima što ne mogu bazen pogoditi u gostima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 02:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
U pravo vrijeme su udarili Kevina :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 03:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Možda sam subjektivan, ali odgledao sam 5 utakmica ove serije i suđenje u korist Seltiksa je ogromno. Svim silama navlače.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 05:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Некако је било слутити, серија Кливлена и Бостона оде у седми меч. Кливленд је изједначио ((http://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401032845).

Бостон је одиграо своју утакмицу, са 7 играча у ротацији, сви дају допринос, једна колективна игра. У том систему чак и Бејнс који никад у поенима неће имати неки учинак, даје свој допринос, наравно у једном рвању у рекету.
И добро су, и поред пораза, одиграли ову утакмицу, искочили су Розије и Браун, а занимљиво да су скоро све поене постигли њихови млади играчи, год. 94-98, назире се некако нова генерација који ће вратити Бостону она времена славе из тамо самих почетака ен-би-еја или 1980их.

На другој страни Тајрон Лу се држи учења оног "што је учио коња да даноноћно ринта и да не једе", Леброна је држао у игри без предаха, 46 минута, овај је наравно вратио луђачком партијом, 46 поена, 11 скокова, 9 асистенција (9 од 16 ???), попунио је све рубрике, у историји плеј-офа се још није догодило да играч који иде 40+ има већину асистенције свог тима. Лудило брате. Не вјерујем да ће Леброн у наредна два дана бити у стању потрефити врата.
Остали тако, не знам да ли вриједи кога поменути, овај Хил, номинално плеј (плеј са просјеком 2-3 асистенције кроз читаву каријеру, и има овогодишњи уговор 20 мил.$) је имао добар поентерски учинак, Лав и Тејтум су имали у 5.минути судар главама, није било намјере, Лав је горе прошао, и није се враћао у меч. Не дјелује безазлено, видјећемо хоће ли се вратити за меч одлуке.

Сада нас чека седми меч. Моје симпатије су наравно на страни Бостона, но ако онај што ринта, вуче без предаха у међувремену не цркне, биће свега у седмом мечу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Sere mi se od termina "kolektivna igra" koja se vezuje za Boston. Eto Cavsi ostanu u svlačionici,Lebron je sam lupio 10 blokada i imao preko 10 ukradenih lopti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, ko onda brani Bostonu da jedva preko 100 poena ubaci i kada uzmu. U zadnje četiri jednom 102 poena.
Klivlend osam ukradenih, devet blokada i devet izgubljenih. Odbrane presudie, jer je Boston imao i bolji precenta za tri i ukupno. jedino imaju zanimljivih 55% slobodna. Čak deset asistencija više od Klivlenda. Ali deset off skokova manje.
Ali opet, ključan trenutak... izlazak Kevina zvanog Ljubav :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 22:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
a jebote dal je realno da su veceras kvote 1.10 prema 8, pa ko da igraju sa Bruklinom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 26 Maj 2018, 23:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
giometar je napisao:
a jebote dal je realno da su veceras kvote 1.10 prema 8, pa ko da igraju sa Bruklinom

Наравно да није реално. И кад гледамо хендикеп (-12,5) гдје је близу квота на више/мање (1,90/1,81), није у нормалном сразмјеру са квотама побједника (или коначног побједника).
Такође су Хардену код +/- ставили 33,5, иако је имао грозне % у задњем мечу и само једном је ишао у овој серији преко тога. Мада има логике, није очекивати опет тако лоше шутерско вече, а и изостанком Пола имаће више шутева, но опет баш висок праг.

Овај меч ће се играти масовно на кладионицама, меч на велике улоге, код нас то нису те бројке, али у САД то су нереални износи који се улажу (а наше кладионице се према тим равнају), и овдје кладионице гледају да себе покрију, у случају било којег резултата.
Ту је важније предвидјети колико ће кладионичари играти и уплаћивати улоге на једну или другу екипу (а кудикамо више ће бити улога на Голден Стејт) од неког реалног односа међу ривалима, зато и тако нереалне квоте. То одређивање квота је толико озбиљна и зајебана работа, готово до нивоа науке.
Сад што им ја незадовољан квотама често ј***м матер, кладионице и не маре нешто, не гледају они да мени и другим кладионичарима угоде, него гледају себе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 27 Maj 2018, 05:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Када видите резултат (115:86) меча у Оукленду први закључак биће да је од старта кренуло демолирање Хјустона.
Но није било тако. У 1/4 надахнута игра Хјустона, они спољни, брада, Гордон који је умјесто Пола узео мјеста у петорци и Ариза одлични, +17 након 1/4. Добро бјеше све до полувремена, сигурна игра и Хјустон води +10.

Међутим у овом мечу, брада је у потпуности преузео улогу плеја, иако се води као "двојка" он то и јесте, но у данашњој кошарци у плеј-офу, у игри брзе транзиције која је својствена овим тимовима, треба ту и помоћ, имати 2 плеја у петорци, комбо-бека и тако држати висок ритам. И ту се брада истрошио (јесте имао 9 од 13 асистенција Хјустона, али и 9 изгубљених лопти), осјетио се изостанак Пола, у 3/4 слиједи велики преокрет, већ за 2 минута "ратници праве" 11-0, и до краја меча само расте разлика у њихову корист.

Кари, Дурент и посебно Томпсон (који је постигао 35 поена, а да није извео нити једно сл.бацање, тројке сјајних 9-14) у тим тренуцима силно расположени, отворило им се, Грин читав меч одличан, не шутира али све остало ради, прејак у одбрани, све прати, чак 5 блокада и 4 украдене лопте. Остали и нису вриједни помена, строги пролазници, додуше у овом мечу су наступили без јако важног у плеј-офу ровитог Игудале и чији повратак је неизвјестан.

Као и на Истоку, и у овој серији чека нас седми меч. За Хјустон је кључно питање да ли ће се Пол вратити, чак и ровит у игри брзе транзиције и протока лопте, коју гаје "ракете" од огромне је помоћи, растеретио би браду, у супротном, тешко да Хјустон има шанси.

Са обе ове серије, и на Истоку и на Западу, на добитку је кошарка.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 429  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs