banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Feb 2013, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Daljac je napisao:
Talija je napisao:
Nijedna priča, knjiga, koja nađe čitaoca nije uzalud protraćeno vrijeme.
Svaka knjiga će u nekome dodaknuti nešto, u nekome manje, u nekome više.


znaš koliko je njih to reklo kad je čitalo Main Kampf

:D Ne znam, znam samo kad sam je vidjela u biblioteci da mi je prva asocijacija bila - Hertzog. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
potpuno pogrešno. prva asocijacija na njega je "jadi mladog vertera"

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 14:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Vladislav Gorki je napisao:
Unapred se izvinjavam ako moj "stil" deluje tako iritirajuće. Pokušaću, ubuduće, da budem slađi i da se krećem senkom sa uredno podvijenim repom među zadnjim šapama, cvleći pogrbljeno kako nekog ne bi uvredio.
Stil i stav teško da se mogu menjati jer jedno odražava drugo. Obično. Drugačije je bi bilo prilično sumnjivo po pitanju namera nekog ko govori ili piše na jedan način a ličnost mu je drugačije.
Ali, da ne trunim više.
Meni se učinilo da je Torta zgodan povod da se malo popriča ne samo o hororu kao žanru, već i ljudima sa ovih prostora koji pokušavaju ili su već priznati kao pisci žanra, o stavu koji ima izdavaštvo, čitaoci i kritika o žanrovskoj književnosti (tu je i sf i krimi, akcija, epska itd). To što nešto zamerim, ne znači kako to mrzim ili odbacujem. Uhvatio sam se jednog pisca, kao tipičnog predstavnika žanra, izbegavajući da se bavim nečim još grđim, kao što su autori "vampirskih saga" ili afirmacija veštičarenja kroz Hari Potera.
Nije mi namera da pametujem, naprosto, ono što mislim (a ne moram biti i nisam sigurno u pravu) odkucam ovde. Čemu bi, inače, služili forumi ako ne da se malo razmene mišljenja? Koja je svrha razgovora ako se svi slažemo? "To je tako", "Jes, vala baš". I kraj priče. Dosadno bi bilo, zar ne?


Znaš šta - ja ti ne spočitavam ni stav ni stil (iako se ne slažem da su upisani u kamenu - ako je tako, nek mi odsijeku ruke i pretvore me u isti), zato nema potrebe za sarkazmom iz prvog pasusa. Mada sam u tvom načinu pisanja primijetio jednu crtu koja je veoma česta na forumu već spomenute Sagite, a to je neka vječita nakurčenost. Šta je razlog tome, ne znam, vjerovatno više taštine nego što im forumski server može procesuirati. Mislim da možemo o svemu, pa i stvarima oko kojih se slažemo kao SAD i Iran (a iskreno, oko njih je i najljepše kuvati), pričati ljuCki, bez nekih preseravanja. Uostalom, do sad i nije bilo toliko loše.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Vladislav Gorki je napisao:
Nije mi namera da pametujem, naprosto, ono što mislim (a ne moram biti i nisam sigurno u pravu) odkucam ovde. Čemu bi, inače, služili forumi ako ne da se malo razmene mišljenja? Koja je svrha razgovora ako se svi slažemo? "To je tako", "Jes, vala baš". I kraj priče. Dosadno bi bilo, zar ne?


priča o književnosti, ma koliko literatura o kojoj se polemiše bila trivijalna, podrazumijeva poznavanje određenih gramatičkih zakona, kao što je jednačenje suglasnika po zvučnosti. što, sa druge strane, nema neke prećerane veze s tim što je u svom žanru serijal o Hariju Poteru zaista dobro napisana bajka.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs