banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jul 2012, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
То што се српски студира на катедрама славистике широм света није чудо. Међутим, у Москви функционише десетак приватних школа страних језика где се предаје српски. Ко су људи који имају такав необичан хоби?

„Наши клијенти су углавном власници некретнина у Црној Гори, која је последњих година изузетно популарна међу Русима“, каже Ана Немова, директорка највеће приватне школе српског језика у Москви, „Разговор“. „Од фебруара 2010. код нас је српски научило готово 200 студената. Ту су и заљубљеници у српску културу, они који воле да путују по Србији и Црној Гори и да летују на Јадрану, пословни људи и девојке заљубљене у Србе.“

„Драго ми је што наши ученици не науче само језик, већ и сазнају пуно других ствари о Србији и Црној Гори“, додаје двадесетосмогодишња Ана, која је од 2004. предавала српски на Факултету за журналистику Московског државног универзитета „Михаил Ломоносов“, затим неколико година радила у Будви, да би пре две године заједно са колегама основала приватну школу за стране језике. „За многе наше студенте те земље постану права љубав, а понекад и друга домовина.“ Можда је ово разлог што се на Балкану све чешће чује: „Одакле си? Из Русије?! Ма дај! Како тако добро причаш српски?“

Slika

Извор: Руска реч

Svaka čast braćo Rusi!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma jebo ti nas slavene, najbrojnija etnička skupina, najjači, zauzimamo najljepše i najbolje djelove svjeta, a među sobom se moramo sporazumjevati na engleskom jeziku, jeziku malog barbarskog naroda sa bjednog ostrva u atlantiku :roll:
Jebo nas Slavene, a pogotovo nas Srbe koji smo sami odbacili većinu svojih slavenskih riječi i prigrabili neke latinizme, helenizme i šta ti ja znam, a posebno jebo Ruse kao najbrojnije i najjače, upravo zbog ovoga što sam ranije nabrojao.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs