banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jun 2011, 19:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
E mogli smo ocistiti temu Game of Thrones od prica iz knjige i JEf$@#$ENIH SPOILER TAGOVA :angry4:

Takod a diskusiju nastavimo ovdje.

Elem, neko rece, prokleti Lanisteri, ne znam, po meni su oni jedna od casnijih kuca, ako ne i najcasnija.
Dzejmi, Tirion i Sersei imaju najjace veze medju sobom i po meni su genijalni, pogotovo Tirion, koga najmanje vole, ali ipak ga smatraju njihovim iako ih on sve podjednako en voli.
Drugim rjecima, ubili bi za svoje i za svoju cast...
Iako se predstavljaju kao najgori (Sersei pretezno) meni su prejaki, Tirion najjaci lik, a Dzejmi prejak.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 19:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Lannister uvijek plaća svoje dugove - slogan njihove kuće kojeg uvijek ispoštuju. Ono što se meni ne sviđa je to da su previše "vezani" - Cersei i Jamie. Lannisteri ljube čast svoje kuće, a ne jedni druge. Kad je Catelyn zarobila Tyrion-a, to je bila uvreda za njihovu kuću a ne strah za njegov život, pa je Ned dobio po nosu i njegova straža malo više, tad se u stvari i zakuvalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 20:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Bahamut je napisao:

Elem, neko rece, prokleti Lanisteri, ne znam, po meni su oni jedna od casnijih kuca, ako ne i najcasnija.
.

Sa ovim se ne bih složio...Oni nisu časni,barem ne u ove prve dvije knjige koje sam pročitao,oni su častohlepljivi...Sve je objašnjeno u onom očevom monologu koji je prikazan u seriji,a nema ga u knjizi.Sva djela koja uradiš u životu nestaju,jedino porodično ime ostaje i sve je podređeno tome.
Mada,i meni je Tyrion jedan od najdražih likova.Opet,Starkovi su mi najdraža kuća do sada....Tvrdi,neumoljivi i uvijek urade ono što je ispravno,bez obzira na cijenu.Baš onako kako bi i ja volio da mogu :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 20:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
_zoka je napisao:
Tvrdi,neumoljivi i uvijek urade ono što je ispravno,bez obzira na cijenu.Baš onako kako bi i ja volio da mogu :D

Šta te sprečava u tome? Šta može stajati na putu istini i časti - ništa.

BTW, jedino Tyrion ima srce od Lannistera, ali pitam se da li bi bio takav da je normalan...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 21:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
BMary je napisao:
_zoka je napisao:
Tvrdi,neumoljivi i uvijek urade ono što je ispravno,bez obzira na cijenu.Baš onako kako bi i ja volio da mogu :D

Šta te sprečava u tome? Šta može stajati na putu istini i časti - ništa.


Jest',pa da mi odsjeku glavu :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ili jos gore da dobijes otkaz gluvo bilo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 21:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
_zoka je napisao:
Jest',pa da mi odsjeku glavu :lol:

:lol:
Ali ne prije nego što kažeš pred svima kako si izdajica, vidiš da treba uvijek istinu govoriti. Kakav kiks...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
_zoka je napisao:
Sa ovim se ne bih složio...Oni nisu časni,barem ne u ove prve dvije knjige koje sam pročitao,oni su častohlepljivi...Sve je objašnjeno u onom očevom monologu koji je prikazan u seriji,a nema ga u knjizi.Sva djela koja uradiš u životu nestaju,jedino porodično ime ostaje i sve je podređeno tome.


Jel' mi gledamo istu verziju serije??? :D
Ima taj monolog u 7. epizodi...ako se dobro sjecam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2011, 21:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Pa šta sam ja rekao?Ima u seriji,nema u knjizi....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
_zoka je napisao:
Opet,Starkovi su mi najdraža kuća do sada....Tvrdi,neumoljivi i uvijek urade ono što je ispravno,bez obzira na cijenu.Baš onako kako bi i ja volio da mogu :D


Hmmm, prepraviti testament kralja po svom ukusu i nije bas casno.
Mora se napomenuti da Starkovi rade ono sto MISLE da je ispravno.
E sad, predodrediti nekog covjeka za kralja samo zato sto je brat od njegovog najboljeg prijatelja nije casno, vise stela :D
Dzofri je odrastao uz Roberta i on za drugog oca ne zna, to je isto kao kada bi mu svi sinovi izginuli a Dzonu ne dati da vlada Zimovrelom samo zato sto je kopile iako mu je sin.
Dzofri je krv zakonske kraljice a Stanis, znamo svi kakav je Stanis.

Elem, da se vratimo Lanisterima.

Ubili Dzona Erina jer je otkrio Sersei i Dzejmija, logicno, Robert bi ih poklao oboje, morali su to da urade.
Dzejmi gurnuo Brena, logicno, Robert bi ih poklao da sazna.
Tivin brani cast otetog sina, kasnije vec dvojice, svaka kuca bi uradila isto, kao sto je to i kuca Stark uradila za Sansu i Arju.
Tirion prejak, nema dalje :D
Dzejmi ubio Ludog Kralja koji je zapalio vise ljudi nego Hitler, medju njima oca i brata Neda Starka brutalno ubio.
Zovu ga Kraljeubica, a ubio je najgoreg (mada po meni prejakog :lol: ) kralja u istoriji.
Sersei je najgora, ali ona sve radi iz ljubavi prema svom bratu, zensko jelte :lol:

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 14:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Presto se nasljeđuje po krvnoj liniji,Džofri nema pravo na njega nego Stanis.
Tivin je izvršio pokolj kada je osvajao Kraljev Grudobran ranije,a i sadašnje metode ratovanja mu nisu baš časne.Naročito ne ono što radi preko Gregora...Džejmi je budala.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
_zoka je napisao:
Pa šta sam ja rekao?Ima u seriji,nema u knjizi....


Gledam i cudim se....ko zna sta sam sinoc procitao :)))))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 16:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Što piješ kad ti škodi? :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Pa realno, Dzofri ne zasluzuje presto po toj teoriji, ali Robert, uz kojeg je ovaj cijeli zivot (u koliko-toliko dobrim odnosima) to nije znao, i naglasio je da presto ostavlja SINU a ne bratu, iliti zakonskom nasljedniku sto je Ned prepravio.
Dzejmi je budala, ubio je kralja, a Robert ubio princa i preoteo krunu, a Ned je bio na njegovoj strani, Uzurpator, zar nije logicno da Dzejmi bude na prijestolu a ne Robert nakon pada Targarjena?
Robert i Ned su zajedno preoteli krunu od Erisa i Regara, po cemu su oni vise casni od Tivina i Tiriona koji U RATU igraju prljavo?
Realno, u ratu nema prljave igre, jer je cijeli proces prljav.
Otkud Kejtlin pravo da kidnapuje Tiriona i da ga preda sudu Lize koji je blago receno nepravedan?
Isto sto Tivin radi sa Gregorom to i Rob radi kad je udario na Livacku stijenu dok je ovaj bio u Harendvoru koji su Starkovi takodje osvojili.
Tivin je tu samo branio svoju cast, nije lud kao Eris i sl., po meni su oni jedni od boljih, pogotovo Dzejmi i Tirion, vidicemo u petoj knjizi kako ce se ispreplesti sve, jedva cekam, kol'ko ono bi 26 dana jos :D

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2011, 19:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Od svih gore nabrojanih,jedino se Džejmi zakleo da će život dati za kralja...Mislim da to pravi značajnu razliku između njega,Roberta i Neda.
Opet,meni su draži Starkovi,nego Lanisteri... :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 02:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Robert je rekao da presto ostavlja sinu ali on njega nema. ;) Tj ima jedino kopilad, tako da po krvnoj liniji Stanis je morao biti kralj, tako da je Eddard ispravno postupio..
Tivion nije branio cast otetog sina nego cast kuce, realno njega boli qrac za Tirionom.
Ako sam dobro skontao Robert(tj njegova porodica) ima neke male krvne veze sa Targarjenima? Tako da je on tad imao vise prava na presto nego Dzejmi npr.. Ako ne grijesim?
A Kejtlin je kidnapovala Tiriona zato sto je mislila da je on gurnuo Brena, svi dokazi su tad upucivali na njega, i htjela je da mu sudi..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 07:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Sve bi bilo drugačije da onaj meštar iz Noćne straže nije odlučio da presto prepusti bratu,a on ode u citadelu na obuku za meštra... :lol:


Šta mislite ko će biti na prestolu na kraju?Ja tipujem da Dineris....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 11:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Bahamut je napisao:

Elem, neko rece, prokleti Lanisteri, ne znam, po meni su oni jedna od casnijih kuca, ako ne i najcasnija.
.

Sa ovim se ne bih složio...Oni nisu časni,barem ne u ove prve dvije knjige koje sam pročitao,oni su častohlepljivi...Sve je objašnjeno u onom očevom monologu koji je prikazan u seriji,a nema ga u knjizi.Sva djela koja uradiš u životu nestaju,jedino porodično ime ostaje i sve je podređeno tome.


Slazem se sa _zokom. Lanisteri samo ganjaju svoju korist ne prezajuci ni za cim. U stanju su ubiti, prevariti i svasta jos nesto samo da bi postigli svoj cilj. I onda jos sve to opravdaju time da samo rade to da ocuvaju cast svoje kuce.

_zoka je napisao:
Opet,Starkovi su mi najdraža kuća do sada....Tvrdi,neumoljivi i uvijek urade ono što je ispravno,bez obzira na cijenu.

:thumbright:


Bahamut rece da oni rade ono sto misle da je ispravno. Pa i Lanisteri rade ono sto MISLE da je ispravno. Samo sto, kad pogledamo i jedne i druge, cija su djela bolja, i cije su odluke casnije!?

_zoka je napisao:
Sve bi bilo drugačije da onaj meštar iz Noćne straže nije odlučio da presto prepusti bratu,a on ode u citadelu na obuku za meštra... :lol:

:lol: Jes' brate sve je zahebao...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Stari smrad! :lol:
A dobro, izgleda su Starkovi svima najdrazi osim Bahamutu, ali ok, on je uvjek morao biti kontras. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 11:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Je l' on ono bi iz Modriče?Šta onda još očekivati od njega? :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs