banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 19:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jun 2011, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29504
Lokacija: Banjaluka
Ja to pricam vec par godina. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ja sam pocela citat knjigu i nije nesto,
1srednjovjekovni stil mi nije bas omiljen puno vuce na istoriju(ko ce upratiti ko koga)
2tesko mi je odrediti za koju je publiku u stvari napisana? mslm take gluposti su navaljali cist fantazy a onda da bude kao ozbiljno ubacli neke crnjake i teske teme,
3rastegnuto na7djelova! ko harry poter ali jos gore
vise su je izreklamirali jer je hbo preuzeo za seriju(a nije ni cudo njihove serije najveci crnjaci primjer true blood)a i oni su izgleda morali dosta izmjeniti da prodje npr postarali likove da nebudu los primjer maloljetnicima! :D
4kakva cast? kad procitate kako se bore za vlastu ucinit ce vam se da su nasi politicari u odnosu na njih male bebe! a i mafija nije puno gora,,,
i da vam pokvarim citanje ubacujem i spojler ja ko strucnjak kad procitam prvih par strana odmah mogu pogoditi kraj pa cu vam reci posto je naslov pjesme leda i vatre logicno je da ce se na kraju skompat john snow i daeneris da srede one zombije sa sjevera! e onda na kraju mozda on zbrise svojoj braci na zid a njoj ostavi presto... :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Ova zna kraj prije nego je i napisan....Jes' ti vidivita Zorka?Od kuda znaš da Led stoji za kuću Starkovi?Možda je to "kodna oznaka" za Manca Rajdera?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
aha vidovita! logicno je ,najjdnostavije objasnjenje je uvjek najvjerovatnije! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Kako znaš da Dany pretenduje na Željezno prijestolje, nakon pročitanih samo par strana? Tek u drugoj knjizi ostaje sama, kad je Drogo ubio njezinog brata.
Ništa u ovim knjigama nije logično, ili bar većina stvari...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
Haha, ja uopste nisam rekao da Lanisteri rade ono sto MISLE da je ispravno, vec ono sto njima odgovara.
Zbog toga mi se vise svidjaju od Starkovih jer su od pocetka stavljeni kao negativci dok su Starkovi kao postenjacine koje sve rade u svoju korist pod maskom casti i postenja.
Tako da mi se ta sminka uopste ne svidja, mooozda su za nijansu gluplji od ostalih kuca ali takodje rade sve za svoju guzicu sto je sasvim normalno.

Da, da, Kejtlin da je htjela da se sudi kepecu odvela bi ga pravo kod Roberta, a ne kod svoje sestre da ucjenjuje Lanistere.
I da su ih Lanisteri uhvatili mogla je izaci pred Roberta sa "dokazima", zna koliko Rober "voli" Lanistere i mogla je to tako odraditi, stavise, bilo bi daleko pametnije.
Bilo kako bilo, rijec kralja je rijec kralja, ako je u testamentu napisao da mu je sin nasljednik onda tako i treba da bude jer je on za zivota mislio da mu je Dzofri sin, stavise, nosi njegovo prezime i cijeli je zivot uz njega i Sersei koja je ipak kraljica.

Da se razumijemo, meni najdraza kuca nisu Lanisteri, daleko bilo, ali samo kazem da nista vise nisu podliji od ostalih kuca, samo sve rade otvoreno dok ostali se kriju iza "casti" a u stvari, isto rade.

Ako je Ned tolika postenjacina i borac za pravdu, zasto se pokajao i priznao Dzofrija za kralja pred smrt?
Zarto sto je pickica i usr'o se svog sopstvenog maca :lol:

Dok pravi kralj pred smrt nije molio za milost vec rekao samo:"Sve iyh spalite!", bog otac!
Ubjedljivo najjaca kuca!

A sto se tice konacnog vladara na gvozdenom prijestolu meni je to palo na pamet odmmah poslije druge knjige, nekako mi toliko ocigledno, jedini covjek koji se omjesto prijestola bori protiv pravog neprijatelja, trenira da sacuva svoje emocije, NE ZNA se ko mu je majka, ali ne moze biti neka kurva.
Nakon sto je Uzurpator preuzeo tron rijesio je da pobije svakog istinskog prestolonasljednika, tj. Targarjane, dok Edard ni Kejtlin, a POGOTOVO Robertu nije rekao ko je majka najjaceg balavca u cijeloj prici, Johna Snowa, samo se moze pretpostaviti da je bila targarjenka i da John Snow ima zmajeve krvi (visi od svoje polubrace, vjestiji, sve ukazuje na to).

Po meni, John Snow ostaje na tronu zajedno sa Deneris i Tirionom.
Zasto Tirionom?
Zato sto je prejak i ne moze umrijeti, John kralj, Deni kraljica, Tirion desna ruka, uostalom, mora neko jahati Viseriona :lol:


@avatarx: Knjiga je bila bestseler davno prije pojavljivanja serije, a o toj "casti" ja govorim u par postova ali svi samo pominju tu cast i postenje :lol:

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
BMary je napisao:
Kako znaš da Dany pretenduje na Željezno prijestolje, nakon pročitanih samo par strana? Tek u drugoj knjizi ostaje sama, kad je Drogo ubio njezinog brata.
Ništa u ovim knjigama nije logično, ili bar većina stvari...

zato sto je ona neki rod od onog zadnjeg kralja sa zmajevima... 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
I mozda zato sto stalno nagovara Drogoa da krene na zapad, i kad umre ona nastavlja skupljati vojsku, jer samo joj je to na pameti, kroz cijelu knigu :D

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
Da! i john snow je garant kopile il od kralja roberta il od one sestre od neda,,, :D 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Jedan od najboljih poglavlja Daenerys je onaj kad je kupila Neokaljane.

Naravno, poslije lomače, prava žena zmaj :D

A John nikako nije Nedov to je jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29504
Lokacija: Banjaluka
Avatarx, to znamo mi koji smo procitali 2+ knjige, a ti rece da si tek pocela citati prvu a nista od toga se ni ne dogadja do kraja prve, zato pita kako ti to mozes znati ako si tek pocela citati prvu? ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
^ Ne bih rekao, napisao sam gore sta mislim ko mu je majka.
Mada, majka je neupitna, ali palo mi je na pamet jos jedna misao.
S obzirom da je Lijena pobjegla sa Regarom (po nekima, ovaj je kidnapovao), postoji mogucnost da je John Regarov sin a da je Lijena zamolila Neda da ga prizna za svoje kopile da ga Robert ne ubije...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
BMary je napisao:
Jedan od najboljih poglavlja Daenerys je onaj kad je kupila Neokaljane.

Naravno, poslije lomače, prava žena zmaj :D

A John nikako nije Nedov to je jasno.

bar nek je nesto jasno!!!! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
zerocool je napisao:
Avatarx, to znamo mi koji smo procitali 2+ knjige, a ti rece da si tek pocela citati prvu a nista od toga se ni ne dogadja do kraja prve, zato pita kako ti to mozes znati ako si tek pocela citati prvu? ;)

vidovita! :D a procitala sam i kraj :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
^ Kraj cega?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
prve knjige! :D bilo mi nedovrseno pa za detalje kosultovala wikipediju, za malo me trefi srcka kad vidje da su rastegli na 7 djelova! a da taj jos nije gotov! :confused1: :angry1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29504
Lokacija: Banjaluka
Opet pola toga se ne moze saznati iz prve knjige, izgleda da si ti puno konsultovala wikipediju (sve sto je napisano do sad). :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1721
Vec sam napisao negdje nekome na ovom forumu:"Kako mozete?!"

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
moze ako si strucnjak ko ja!8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 15:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Bahamut je napisao:
Haha, ja uopste nisam rekao da Lanisteri rade ono sto MISLE da je ispravno, vec ono sto njima odgovara.


Dr_Kay je napisao:
Bahamut rece da oni rade ono sto misle da je ispravno. Pa i Lanisteri rade ono sto MISLE da je ispravno. Samo sto, kad pogledamo i jedne i druge, cija su djela bolja, i cije su odluke casnije!?


Pa nisam ni ja rekla da si ti to rekao. :D
Ali hocu reci, Lanisteri rade, kao sto ti kazes, ono sto njima odgovara, i misle da je u redu, tj. ispravno da to rade. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs