banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 17:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Nov 2010, 14:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Očekujem da Đule Van Gogh izda knjigu sledeći...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 15:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
_zoka je napisao:
Očekujem da Đule Van Gogh izda knjigu sledeći...

Mozda i Bajaga ili jos bolje Cola sa naslovom Kako sam izj...bo pola estrade .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 15:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
To nije isto..Đule i Kusturica su isto.....Nekad su pravili dobre filmove i muziku,onda ih je malo ponijelo pa misle da su mjerilo svega,a bar deset godina nisu uradili nešto vrijedno spomena.Udarilo im malo u glavu...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
promocija (a pogotovo potpisivanje nakon) je izgledalo kao scena iz '94. tj 3 hljeba na 154678 ljudi.....sto stariji narod zna biti stoka po to je strasno

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
I gdje možemo kupiti knjigu? Litera? Kultura?
Doduše, ja ne vjerujem u kupovanje knjiga i najviše bih volio da je posudim u biblioteci - da nije neko to vec ucinio? Pretpostavljam da je to vec izvodljivo....

Ne znam na kakvim ste drogama, al' meni je Kusta neprolazna velicina. I ja sam pio i... tako... al' ne pada mi na pamet da uzmem kamen samo zato što sam u prilici. Jadni bismo i bijedni bili da nismo imali ni jednog Kusturicu.
Nema potrebe da pjenite, vec olovku u ruke...
Mogli bismo danima naglabati al ja nisam iz vašeg doma penzionera pa nemam kad. Meni je dovoljno to što je on 54. godište a moj stari 53.... Kada pomislim kakav je život proživio Kusta i kada njegov život uporedim sa životom mog starog...
Mogu samo da skinem kapu pred njim i da se šeretski nasmijem na vaše komentare.
Nemate vi pojma, šalabajzeri... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 02:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Kad može Rambo, što ne može Kusturica?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 11:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Vjevoricinus je napisao:
I gdje možemo kupiti knjigu? Litera? Kultura?

Na kisocima,ne u knjižarama.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 01:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
PREDSTAVA U TRI CINA

Prvi cin

Direktor kompanije "Novosti" (zamjena za Neleta Karajlica) je otvorio promociju knjige Emira Kusturice "Smrt je neprovjerena glasina". Culi smo vise o nekim drugim stvarima nego o samoj knjizi. Od pojavljivanja knjige u prvi plan se stavljaju dijelovi o Bakiru Izetbegovicu i nekim drugim likovima, a prijateljica mi kaze da je to zaista mali dio knjige. Nisam jos procitao knjigu pa necu ni komentarisati. Cinjenica da je do sada prodano 40 000 primjeraka govori o samoj popularnosti Kusturice. To niko i ne dovodi u pitanje.

Interesantan dio je "Pink" dio. Za one koji nisu bili, direktor nam je ispricao da je otisao na gostovanje na televiziju "Pink" i da su mu zabranili da prica o Kusturici i Neletu, a o "Novostima" moze.
Dobro je svima poznata politika pomenute televizije (kao da ne znamo iz kojeg grada dolaze naredbe!). Medjutim, direktor je ostao iznenadjen, pa je kao "ostavljena djevojka" drvlje i kamenje po istoj. Pitam se, ako vec imas misljenje da je televizija losa, da pustaju "Farmu" i sve sto Kusturicina knjiga nije, zasto bi isao prpmovisati knjigu na takvoj televiziji! ?

Culi smo jos uvreda o nekim srbijanskim novinarima koje nisu Kusturicu tretirali kako treba, culi smo i novi termin "basarijada" (jadan Basara, a zaista nije mislio nista lose).

Kako kaze moja prijateljica:"Da nije promocija pomislila bih da je partijski skup". I zaista je tako. Ovaj je rekao da je knjiga losa, onaj ne voli Kusturicu, onaj ne promovise. Nemamo Goli otok i Udbu ali mozemo izmisljati nove "basarijadske" termine.

Drugi cin

Drug profesor Malden Sukalo je uzeo mikrofon. Primicao je i odmicao mikrofon tako da se nista nije culo. Culi smo da se on i Kusturica mimoilaze u gradovima, kako su posjecivali istu kinoteku u Sarajevu, voljeli iste filmove. Imao je tremu jer se konacno sreo sa Kustom :) Za knjigu je rekao da je ista kao Kustini filmovi i procitao dio. Vidjecemo.

Treci cin

Moram napisati da je na Kustinu svaku doskocicu o Sarajevu, Bakiru, Pink-u (kao da svi gledaju samo History i dokumentarce koje je izabrao Djelo Hadziselimovic a od muzicikih emisija samo Operu box).. publika odregovala osmijehom, aplauzom (znate one osmijehe podrske sa govora na predizbornim skupovima). Kusturica je bio jasan i ponekad zanimljiv. Zapravo ja volim ponekad cuti njegove govore i procitati intervjue (zato sam i dosao). Kazem ponekad, jer meni zaista nije smijesno slusati kako je Andjelina prosla u Sarajevu kao i on, o Pinku (opet), o tome kako treba putovati gdje ga ljudi vole i zbog toga ne ide u Sarajevo (to je tacno ali cemu zaista tolika prica o Sarajevu? Culi smo je vise puta i kada ce kraj toj prici kada zaista ga vole u cijelom svijetu?!).

Lijepo je pricao o tome sta cini umjetnika i zbog cega je odlagao izdavanje knjige. Kaze da je dvije godine zvao direktora i govorio da mu treba jos nekoliko dana. Razlog je bila nesigurnost, a kaze da ta nesigurnost cini umjetnika a ne samouvjerenost. Lijepo receno, iako mi to ne zvuci uvjerljivo iz njegovih usta. Zvucace opet kad snimi jos jednom kako Slavko, dok mu otac umire, cita o besmrtnosti i kad Davor i Miki pustaju zmajeve, kad prikaze Miru, Mikija i Lazara vezane za stolicu u zaru svadje.

Danas svako misli da moze da pise i da je svacija biografija vrijedna objavljivanja. To mi smeta. Kusturica nije bilo ko i njegova biografija me interesuje. Nadam se da cu vise citati o studiranju na praskoj akademiji i Sidranu nego o Bakiru.


Poslednji put menjao taksi dana 22 Nov 2010, 13:00, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
taksi je napisao:
Kusturica nije bilo ko i njegova biografija me interesuje. Nadam se da cu vise citati o studiranju na praskoj akademiji i Sidranu nego o Bakiru.

Upravo tako.
Neki dan sam bio na svadbi i onako, u zanosu, što od alkohola, što od nesvakidašnjeg veselja i radosti, na sveopšte čuđenje i uz neodobravanje zgroženih svatova, naručim od svadbarskog benda proslavljeni Ekremov hit "Kuća -pos'o" i u svoj toj zbrci i bunilu, na razmeđi dvije nezaboravne plesne koreografije, sjetim se nekih scena iz Kustinih filmova i učini mi se da sam na tren uspio da zakoračim na scenu
suludo-naivnog brutalno-realnog, gdje se Kusta inače osjeća kao kod kuće.
Kako čitam vaše komentare, sve više strahujem da je više vremena potrošio na "odgovore" onima koji su mu se zamjerili nego na sve ono što bi zanimalo one koji su radi slušati o životu najnašeg i najboljeg režisera sa ovih prostora.
Ja se nadam da se ovakva, autobiografska, ostvarenja izdaju u nastavcima i da će u jednom od predstojećih biti više magije, i filmske i svake druge, a manje odgovora zavidnim, propalim, neostvarenim i zlonamjernim koji, ne znam kako, uspjedoše da nam ukradu nešto vremena na stranicama koje su trebale biti rezervisane samo za nas, za nas i našeg Kustu.
Kusta, ako ovo čitaš, ja bih te molio da se opametiš. Nemoj da ja uši uvrćem. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
_zoka je napisao:
Vjevoricinus je napisao:
I gdje možemo kupiti knjigu? Litera? Kultura?

Na kisocima,ne u knjižarama.....

Stvarno sam nepopravljivo staromodan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 19:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2010, 16:26
Postovi: 30
...ova knjiga je čist dokaz da GOVNO NE MOŽE DA POTONE...
Znači,postaneš poznat konzumentima masovne kulture i automatski svako sranje koje lansiraš na scenu,a da ima tvoj potpis ili veze sa tobom,je automatski odbreno,bestseler je,nešto naj naj...svi se tome dive i plješću tome kao hipnotisana gomila,kao one foke u cirkusu...

Živote nabijem te!!! U kakvom to svijetu živim?!

Teško meni (nama)...

_________________
Down on the street where the faces shine,
floatin` around, i`m a real-0-mind.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Pročitao.
Loše. Baš loše.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
Pročitao.
Loše. Baš loše.


Daljac, zar i ti?

Bar sam od tebe ocekivao prosto prosirene recenice! Svrstacu te u one forumase "Pogledao sam film, dobar!". Sta je dobro? Naslov, gluma, scenario, rezija, sve?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
:lol: udri me poglavice

Daljac pogledati.
Daljac ne svidjati.

:)

padezi su precijenjeni :)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Jel vi mislite da neko na svijetu još uvijek nešto radi za dobrobit širokih narodnih masa i potonjih generacija? Ko vas je tako slagao?
Gdje ste vi ratovali? U Diznilendu?
Iskreno djelo može biti proizvod samo lične transcendencije vlastitih izazova i problema u životu.
Čim se persona dočepa novca i lagodnijeg života, njena kreativna oštrica otupi.
Postoje izuzeci, ali ko stvara nešto revolucionarno, taj prvo stvara, pa onda živi.

Postaje kompilator svjetskog potrošačkog mozaika i stvara ono što se prodaje po sistemu za svakoga po nešto, pogodi ono što im se sviđa.
Čak i to može biti primamljivo ako u djeliću tog mozaika postoji neki "broj sličice životinjskog carstva" koji vama nedostaje i još ga niste vidjeli, čim se to desi, lovac na zabavu koji stanuje u vašem umu odlazi u druga lovišta, a projektor je svoj cilj postigao (pare su u kasi)

A svaka nova generacija ima svoje nove stare frizirane heroje, i uvijek će biti starih fora i novih budala.
Sa godinama će vam se deja vu u popularnoj kulturi sve češće dešavati.
Svima se nikad ne može udovoljiti.
Kreativni duh nije izumro, samo spava ispod šarenog otpada potrošačkog društva.

Kusturici nemam namjeru, niti mogu niti hoću, pera da odbijem.
On je ono što jeste.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Unbeliever je napisao:
Jel vi mislite da neko na svijetu još uvijek nešto radi za dobrobit širokih narodnih masa i potonjih generacija? Ko vas je tako slagao?
Gdje ste vi ratovali? U Diznilendu?
Iskreno djelo može biti proizvod samo lične transcendencije vlastitih izazova i problema u životu.
Čim se persona dočepa novca i lagodnijeg života, njena kreativna oštrica otupi.
Postoje izuzeci, ali ko stvara nešto revolucionarno, taj prvo stvara, pa onda živi.

Postaje kompilator svjetskog potrošačkog mozaika i stvara ono što se prodaje po sistemu za svakoga po nešto, pogodi ono što im se sviđa.
Čak i to može biti primamljivo ako u djeliću tog mozaika postoji neki "broj sličice životinjskog carstva" koji vama nedostaje i još ga niste vidjeli, čim se to desi, lovac na zabavu koji stanuje u vašem umu odlazi u druga lovišta, a projektor je svoj cilj postigao (pare su u kasi)

A svaka nova generacija ima svoje nove stare frizirane heroje, i uvijek će biti starih fora i novih budala.
Sa godinama će vam se deja vu u popularnoj kulturi sve češće dešavati.
Svima se nikad ne može udovoljiti.
Kreativni duh nije izumro, samo spava ispod šarenog otpada potrošačkog društva.

Kusturici nemam namjeru, niti mogu niti hoću, pera da odbijem.
On je ono što jeste.

Sto se tice knjizevnosti, po tom kriteriju bi jedino trebali cijeniti srednjovjekovnu knjizevnost, gdje je autor pisao djela, nepotpisivajuci se na njih. Ako i jeste, pisana je ne da dobije nagradu vec bude od koristi.

Knjizevnost postoji i danas sa svim namjerama pisaca koja su navedena. Ako bismo govorili o kvalitetu danasanje knjizevnost, Jerkov kaze da "knjizevno djelo mora da ima ideju obrazovanog stvaralockog duha, stvaralcke slobode i poeticke pravicnosti, transcedentalnog nadahnuca i duboke uzajamne naklonosti koju dijele pisac i citaoci". Nekako mi ovaj opis djeluje najblize Andricu. Da, pisao je za ugled, nagrade, i sve ono sto neki kritikuju. Da li to znaci da je los pisac? Ne!

Diznilend je podcijenjen. Nikad se nije predstavljao kao nesto vise od zabave sirokih masa. Ovdje se kritikuje neko ko ima iste tendencije kao Diznilend, a predstavlja se da nije tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Možda Kusturici treba postaviti pitanje zašto se on bavi time čime se bavi, a pružiti mu priliku da odgovori anonimno, u nadi da će biti potpuno iskren.

Kad smo kod književnosti, čitanje knjiga je povlastica onih koji su spremni rizikuju da između saznavanja najdubljih dubina i visina piščeve i vlastite podudarnosti izgube dragocjeno vrijeme.
Nažalost, samo budale čitaju knjige koje ne moraju čitati. A ni doktori im ne mogu izdati za to potvrdu da su ludi.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Razlog za citanje ce svako naci, od dokolice do ucenja. Nekom ce ti razlozi biti suludi, nekom opravdani. Kao sto i dragocijeno vrijeme ima svakom drugacije znacenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
taksi je napisao:
Razlog za citanje ce svako naci, od dokolice do ucenja. Nekom ce ti razlozi biti suludi, nekom opravdani. Kao sto i dragocijeno vrijeme ima svakom drugacije znacenje.


Svako neće, nego manjina. Uvijek.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
taksi je napisao:
Daljac je napisao:
Pročitao.
Loše. Baš loše.


Daljac, zar i ti?

Bar sam od tebe ocekivao prosto prosirene recenice! Svrstacu te u one forumase "Pogledao sam film, dobar!". Sta je dobro? Naslov, gluma, scenario, rezija, sve?!


Извињавам се. Род'ло ми се још једно дијете, па нисам ових дана имао времена за проширене реченице и претјерану употребу падежа. Ево, ово је текст који сам написао као критику о Кустиној књизи:

Citiraj:
Упркос бесконачним плотунима панегирика који свакодневно пуцају са тврђава наше критичарске осредњости, романсирану биографију Емира Кустурице Смрт је непровјерена гласина треба што прије заборавити. Да не би заборавили маестралног редитеља.
Литарарни првијенац прослављеног режисера ни по чему не свједочи о раскоши његовог талента и снази умјетничког израза по којем су препознатљива Кустуричина ремек-дјела, понајвише она која су претходила његовом посљедњем великом филму, Подземљу. Иако је Кустурица у јавности често говорио да је књигу Смрт је непровјерена гласина писао неколико година, након прочитаног се стиче утисак да је она скарабуџена за неколико недјеља, сасвим по узору на сличне аутобиографије иних поп-икона овога времена које се, по неписаном и бизарном правилу, непрестано појављују на трафикама, мамећи (испод)просјечног читаоца на киоске, његову руку у џеп, а разум да се између, рецимо, новог романа Горана Петровића и аутобиографије планетарно популарног редитеља, одлучи за овог потоњег. Истакнути критичари посвједочили су, на многим промоцијама и у појединим критичким освртима, да је Кустуричина књига у апсолутном сагласју са његовим филмовима. Немали је број књижевника који су, и не прочитавши роман, потрчали пред руду, носећи у рукама прегршт најмилозвучнијих епитета и несвакидашњих похвала. И рекордно распродати тираж од 32.000 примјерака био је још једна у низу препорука за Кустуричину аутобиографију. Па ипак, све то је недовољно да надомјести испразни простор настао послије читања књиге која у многим својим дијеловима указује на саблазан аматеризма која убија сваку литературу, сваку умјетност.
Кустуричино причање није и приповиједање. То је тек пуко набрајање догађаја који су се десили, па читалац на тренутке има утисак да је залутао у историјску читанку. То се понајвише односи на оне дијелове књиге у којима аутор евоцира историјске и политичке факте који су обиљежили период послије Другог рата, а прије распада Југославије. У Кустуричином причању нема апсолутно никакве замамне понесености, суптилне лирске стилизације, метафора и симбола којима, са друге стране, обилују његови филмови. Пишчева нарација је убитачна, једнолична и готово увијек реторички монотона. Повремени пасажи у којима Кустурица философски ламентира над појединим цивилизацијским феноменима (какав је онај с почетка књиге, који говори о памћењу и заборављању) одударају од тог умарајућег ритма, али су они толико ријетки да нису ни вриједни помена. Фасцинација Андрићевим дјелом, на којој Кустурица увијек инсистира и која би своју кулминацију требала добити у филму На Дрини ћуприја, у овој књизи се спомиње тек овлаш, баш као и можда најзначајнији „производ“ сарајевске чаршије у другој половини двадесетог вијека – рокенрол. Истина, Кустурица неколико страница аутобиографије посвјећује фронтмену Забрањеног пушења, Нелету Карајлићу, али и та врста спомињања није ништа до пука констатација лишена било каквих импресија. Кустуричини ликови, сем неколицине, безлични су портрети сарајевске „раје“ чији је дух већ одавно ушао у усмено предање, али не и у роман редитеља који је са нестварном увјерљивошћу у зум камере ловио ликове са сарајевске периферије у култном филму Сјећаш ли се Доли Бел. Мало више простора редитељ је дао оцу и мајци, док је најзанимљивији свакако лик још једног великог југословенског редитеља, творца партизанског вестерна, Хајрудина Шибе Крвавца.
Кустуричина честа поређења су и више него инфантилна, а компарација култних филмских остварења која су утицала на његово касније опредјељење и одређених животних ситуација је неувјерљива и гротескна:

Сједили смо на тврдим столицама хотелске кафане „Београд“. Ја сам уздисао, мешкољио се, нисам знао куд ћу са рукама. Са ногама је било још горе, петљао сам их и изгледало је као да располажем са вишковима удова. Као да сам посједовао ноге Крешимира Ћосића. Благо сам се заљуљао као онај Ћоро са почетку филма „Било једном на дивљем западу“.


У цитираном одломку видљиве су, наиме, три ствари које смо већ споменули и које се неочекиваном, али упорном досљедношћу протежу у цијелој књизи. Поређење Кустуричиних ногу са ногама Крешимира Ћосића не значи ништа ономе ко није видио Крешине ноге, да не говоримо о онима који и не знају ко је дотична „краката жуна“. Потом слиједи поређење са Ћором с почетка култног епског вестерна Серђа Леонеа које је, такође, непримјерено и слабашно. И на крају, у наслову филма видљиво је пишчево непознавање неких основних правописних форми од којих је у књизи најупечатљивија она која се тиче ијекавског рефлекса јата. Хумор, који је неизбјежан елемент Кустуричиних филмова, присутан је и у књизи, али је површан и углавном сведен на општа мјеста. Немотивисаност одређених догађаја је још један од великих и честих недостатака Кустуричине „нијеме“ аутобиографије, баш као и многобројна мјеста која одишу приземном патетиком која се ниједног тренутка не диже ни прст изнад просјечности. Нелитерарних елемената у Кустуричиној књизи је исувише да би могли да зажмуримо на једно (или, како су неки већ радили, на оба) ока и да му, на рачун старе славе која, истини за вољу, у потоњих неколико година блиједи, опростимо овај неочекивани излет у књижевност.
Будући магистри економских и менаџерских наука учиће на Кустуричином примјеру како се продаје производ. Танушан и слабашан, али ипак производ. Нама остаје да констатујемо да је Кустуричин текст, прочитан прије безмало двије деценије на уручењу Авнојове награде, највећег друштвеног признања у ондашњој Југославији, неупоредиво поетичнији и умјетничкији од 382 странице тривијалне аутобиографије. Тако то бива када се (не) пише у заносу.


Надам се да си сада задовољан :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs