banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 02:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2010, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Proslavljeni srpski reditelj Emir Kusturica promovisaće svoju prvu knjigu „Smrt je neprovjerena glasina", u petak, 19. novembra, od 14 časova u Banskom dvoru.

O knjizi će, osim autora, govoriti Manojlo Vukotić, direktor kompanije „Novosti", Mladen Šukalo i Nele Karajlić.
U knjizi, koja je pisana u proteklih 15 godina, u 17 poglavlja, autentičnih, uzbudljivih, nevjerovatnih i provokativnih priča, Kusturica otvara porodični album, ispisuje svoju biografiju i sjajno oslikava drugu polovinu 20. i prvu deceniju 21. vijeka. Knjiga je istovremeno autobiografija i hronika, ali i svojevrsni film sastavljen od priča u kojima Kusturica, opisujući ljude i događaje, ne štedi ni sebe ni druge. Svoj život reditelj opisuje kao dovoljnu preporuku za knjigu autobiografskih zapisa, jer kada se neko rodi 1954. godine i živi kroz šezdesete, sedamdesete, osamdesete, ratne i poratne devedesete, nakupi se sasvim dovoljno interesantnog materijala.
Po završetku promocije, Kusturica će potpisivati svoj novi roman, koji će posjetioci moći kupiti na licu mjesta u Banskom dvoru.

Slika

*banjaluka info

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Već sam ga dobio, mogu reći da stari masnokosi ima šta za reći.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Mijenjam Kusturicu koji snima "Zavet", pise knjige, svira u bendu, gradi Mecavnik za starog Kusturicu koji je snimio "Sjecas li se Doli Bel" i "Otac na sluzbenom putu". Mijenjam Kusturicu i Neleta za Kusturicu i Sidrana. Mijenjam prezvakane scene domacih zivotinja za scenu Ljiljane Blagojevic i Slavka Stimca. Mijenjam politicki angazovanog Kusturicu za festivalski nagradjenog Kusturicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
И ја бих таквог једног...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
taksi je napisao:
Mijenjam Kusturicu koji snima "Zavet", pise knjige, svira u bendu, gradi Mecavnik za starog Kusturicu koji je snimio "Sjecas li se Doli Bel" i "Otac na sluzbenom putu". Mijenjam Kusturicu i Neleta za Kusturicu i Sidrana. Mijenjam prezvakane scene domacih zivotinja za scenu Ljiljane Blagojevic i Slavka Stimca. Mijenjam politicki angazovanog Kusturicu za festivalski nagradjenog Kusturicu.


Potpis, svaka čast na ovom odgovoru, sažeto ne samo za njega već i za dobru većinu ex-Yu umjetnika.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
taksi je napisao:
Mijenjam Kusturicu koji snima "Zavet", pise knjige, svira u bendu, gradi Mecavnik za starog Kusturicu koji je snimio "Sjecas li se Doli Bel" i "Otac na sluzbenom putu". Mijenjam Kusturicu i Neleta za Kusturicu i Sidrana. Mijenjam prezvakane scene domacih zivotinja za scenu Ljiljane Blagojevic i Slavka Stimca. Mijenjam politicki angazovanog Kusturicu za festivalski nagradjenog Kusturicu.


=D>

ali sa druge strane postujem tog utopiskog Kustu.

Mecavnik je projekat koji bi i sam odradio da imam vise para i vise muda!
knjiga se prodaje kao blesava, uzeo sam je danas, taman procitam do petka ako se uopste bude moglo uci.

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Napisao sam to jer ga i ja cijenim i zaista zelim i ocekujem jos jedan film, koji cu gledati jos toliko puta.

Ipak, takva velicina je dozvolila sebi da mu BAsara ne smije uputiti kritiku, pa ni savjet, poceo je da komentarise kolumnu Jelene Karleuse, drvlje i kamnje po svakome ko ne kaze "bravo Kusturice, ti si najbolji i sta god uradis, sve si bolji".

Zao mi je. Vise bih volio da ga je Basara ishvalio nego Matija Beckovic!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Шта је било то са Басаром, нисам упратио?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
i „činjenicu“ da mu je kolumna Svetislava Basare „otvorila oči i stvarno opametila“:

- Toliko dugo sam se čuvao tog selebriti sistema i skoro pa sam se uobrazio. Postoji jedna tačka koja se desila i koja me je stvarno opametila. Svetislav Basara je napisao tekst koji je mene doveo u pravu meru i ja sam mu zahvalan. Mnogi u Srbiji već tvrde da je on Jelena Karleuša postmoderne umetnosti, i utoliko je njegov tekst zapravo na najbolji način spustio ideju da je književnost nešto čime mogu da se bave i filmadžije. On je meni najpametnije i najdobronamernije rekao: „Idi u kinematografiju, a pusti nama da se bavimo onim što je posao književnika“. Utoliko mi je i ideja o Jeleni Karleuši postala jasnija. Ona je, zapravo, zbirno ime! Nije Basara sam. U tom slučaju oko reakcije na moju knjigu, a stvarno je dobro prodata, drago mi je kad postoji neko ko je kontrolor naše savesti i kad se poveže sa tom gromadom i pojavom u postmodernoj Srbiji, koja se zove Jelena Karleuša. Onda se stvar diže na viši nivo. I taman se čovek zaleti, pa misli: „I, ja sam književnik“, a ovaj napiše: „Kakav ti književnik?! Ima ko piše kolumne i to“. Tu se, ja mislim, dolazi do zbirnog imena Karleuše. To je jedan kišobran pod kojim je možda čitava napredna Srbija - objasnio je Kusturica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 16:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Kusta je previse poletio,a zna se ko visoko leti.......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 17:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
meni se njegovi filmovi ne svidjaju, ali mi se svidja politicki angazovani Kusturica.

taxi, ajde taj link sa basarinim tekstom. on jeste najtalentovaniji pisac koga imamo, ali nema koga nije pljuno preko novina.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 17:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Basara je jedna povremeno duhovita pijandura i nista vise,dobro napisao je i poneki romancic,ali nije imun na vlast i ono sto vlast nosi.Tako je i postao ambasador SR Jugoslavije na Kipru.Mozete misliti sta je tamo radio.Padao u trans na alkoholicarskim seansama zatvorenog tipa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Frisky_Dingo je napisao:

taxi, ajde taj link sa basarinim tekstom. on jeste najtalentovaniji pisac koga imamo, ali nema koga nije pljuno preko novina.


Moje misljenje je da je trenutno hiperproduktivan i veoma angazovan (talenat je ocigledan!), a najbolji nas pisac je Dragan Velikic!

Misljenje Basare o Kusturici nema na netu. Negdje sam procitao da je izjavio da nije mislio nista lose o Kusturici. Savjet je bio dobronamjeran ali ne mozes ti to sujetnom reziseru objasniti. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
veljko je napisao:
Basara je jedna povremeno duhovita pijandura i nista vise,dobro napisao je i poneki romancic,ali nije imun na vlast i ono sto vlast nosi.Tako je i postao ambasador SR Jugoslavije na Kipru.Mozete misliti sta je tamo radio.Padao u trans na alkoholicarskim seansama zatvorenog tipa.


Veljko, malo je njih koji su ostali "imuni", ali to im ne spori talenat. Moje misljenje je da se "Fama o biciklistima" i "Uspon i pad parkinsonove bolesti" ne mogu nazvati "romancicima". Da li je pijandura ili ne?! To me uopste ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Mislim da je ovo u pitanju

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/ ... _id=202795

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 18:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Čuo sam da je Kustina knjiga loša,da ne kažem smeće...Filmovi,ovih zadnjih par,od podzemlja naovamo,su jednako kvalitetni kao i pjesme JK...Koji qrac se onda buni?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 18:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
taksi je napisao:
veljko je napisao:
Basara je jedna povremeno duhovita pijandura i nista vise,dobro napisao je i poneki romancic,ali nije imun na vlast i ono sto vlast nosi.Tako je i postao ambasador SR Jugoslavije na Kipru.Mozete misliti sta je tamo radio.Padao u trans na alkoholicarskim seansama zatvorenog tipa.


Veljko, malo je njih koji su ostali "imuni", ali to im ne spori talenat. Moje misljenje je da se "Fama o biciklistima" i "Uspon i pad parkinsonove bolesti" ne mogu nazvati "romancicima". Da li je pijandura ili ne?! To me uopste ne zanima.

Ti njegovi radovi su dobili nagrade,ali kad je to bilo ? Ja bih rekao u proslom zivotu,i njegovom i nasem.Slicno kao Kusta.Sve sto je vrijedilo je snimljeno daaavno,daaavno,ovo novije nije vrijedno pomena i tako bar 15 godina.Ostaje samo prepucavanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2010, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
veljko je napisao:
taksi je napisao:
veljko je napisao:
Basara je jedna povremeno duhovita pijandura i nista vise,dobro napisao je i poneki romancic,ali nije imun na vlast i ono sto vlast nosi.Tako je i postao ambasador SR Jugoslavije na Kipru.Mozete misliti sta je tamo radio.Padao u trans na alkoholicarskim seansama zatvorenog tipa.


Veljko, malo je njih koji su ostali "imuni", ali to im ne spori talenat. Moje misljenje je da se "Fama o biciklistima" i "Uspon i pad parkinsonove bolesti" ne mogu nazvati "romancicima". Da li je pijandura ili ne?! To me uopste ne zanima.

Ti njegovi radovi su dobili nagrade,ali kad je to bilo ? Ja bih rekao u proslom zivotu,i njegovom i nasem.Slicno kao Kusta.Sve sto je vrijedilo je snimljeno daaavno,daaavno,ovo novije nije vrijedno pomena i tako bar 15 godina.Ostaje samo prepucavanje.


Fama o biciklistima" jeste starija knjiga ali "Uspon i pad parkinsonove bolesti" nije. Meni je solidna i "Dnevnik Marte Koen", ali prve dvije su mi bolje.

Ne znam koji umjetnik je bio cijeli radni vijek "dobar". Svako od njih, bilo da je reziser ili pisac ima "svoj" period.

Nostalgija ili zaista nedostatak kvaliteta, ko zna?!

Ja volim knjige Dragana Velikica i Orhana Pamuka. Savremenici koji pisu bolje od nekih klasika. Vrijeme ce pokazati sta ce postati klasik.
Nekako smo skloni vjerovati da sve od prije je bolje i kvalitetnije. Mozda i nije!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Драган Великић најбољи савремени српски писац??? А, брате, јесу се и ови укуси прокурвали :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac, samo se ti smij. :mad:
Ja bolju knjigu od "Ruskog prozora" nisam odavno procitao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs