banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2010, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Hvala _zoka i to je početak. Sad znamo ime! :lol:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Silmalirion ima,bar je bio tvrdi povez,Stylos (vjerovatno ti je isti i LOTR)

Da, imam Stylos LOTR, zeleni tvrdi povez. Ako ti nije problem provjeri da li još uvijek imate takvo izdanje i Silmariliona sa tvrdim povezom.

Ako se dobro sjećam tada kad je bila navala na LOTR (kad su filmovi izlazili :)) je bilo neko LOTR uzdanje sa lijepo oslikanim koricama, sa raznovrsnijim motivima na njima. Kasnije sam viđao samo ovo Stylos zeleno izdanje.

A gdje bi se moglo naći to Solaris izdanje "Hobita", po mogućnosti u tvrdom povezu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 21:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2010, 18:59
Postovi: 56
Lokacija: glavno da nisam sa Lausa
_zoka je napisao:
Phoenix je napisao:
Nego, ko zna gdje se preselila ona knjižara što je bila preko puta Medicinskog faksa/Biroa rada? Zaboravila sam kako se zove. :( Tu sam znala da nađem neke knjige (stručne) i po 10 do 20 KM jeftinije nego u drugim knjižarama (što mi nikad nije bilo jasno kako). :-k :confused1:

"Naša knjiga" se zove.....ili "Vaša....".........Nemam pojma gdje su sada........



Sad su na onom velikom parkingu ispred bivseg filozovskog faxa, tj. tacnije pored bankomata sa najcudnijom lokacijom, bukvalno.

_________________
The Godfather je napisao:
ja se iskreno nadam da se samo neslano salis............

jer ovo sto si skrabnula trazi takvu hrbatom-bekend sljagu pa da gravitaciju .3 dana trazis po sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
lanmi je napisao:
_zoka je napisao:
Phoenix je napisao:
Nego, ko zna gdje se preselila ona knjižara što je bila preko puta Medicinskog faksa/Biroa rada? Zaboravila sam kako se zove. :( Tu sam znala da nađem neke knjige (stručne) i po 10 do 20 KM jeftinije nego u drugim knjižarama (što mi nikad nije bilo jasno kako). :-k :confused1:

"Naša knjiga" se zove.....ili "Vaša....".........Nemam pojma gdje su sada........



Sad su na onom velikom parkingu ispred bivseg filozovskog faxa, tj. tacnije pored bankomata sa najcudnijom lokacijom, bukvalno.


Pretpostavljam da je to tamo gdje je bio Klub knjige? A i ako nije, sad će mi biti lako da ih nađem!
HVALA PUNO, lanmi! xD

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 21:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Vader je napisao:
A gdje bi se moglo naći to Solaris izdanje "Hobita", po mogućnosti u tvrdom povezu?

Iskreno,nemam pojma...Mogu pokušati provjeriti da li uopšte Solaris izdaje Hobita TP,osim onog kolekcionarskog....Samo jedno upozorenje...Solarisove knjige u tvrdom povezu nisu ispod 30KM.....
lanmi je napisao:

Sad su na onom velikom parkingu ispred bivseg filozovskog faxa, tj. tacnije pored bankomata sa najcudnijom lokacijom, bukvalno.
Nije to to,na prakingu je "Klub knjige" ili tako nešto.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 21:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2010, 18:59
Postovi: 56
Lokacija: glavno da nisam sa Lausa
A da to je 'Klub knjige' izvinjavam se, zbog dezinformacije.

_________________
The Godfather je napisao:
ja se iskreno nadam da se samo neslano salis............

jer ovo sto si skrabnula trazi takvu hrbatom-bekend sljagu pa da gravitaciju .3 dana trazis po sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 23:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kako to da "Hobit" ima samo jednog izdavača? Koliko izdavača ima "Gospodar Prstenova"? Nije valjda isto samo jedan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
lanmi je napisao:
A da to je 'Klub knjige' izvinjavam se, zbog dezinformacije.


Znači Vaša/Naša knjiga nije zauzela mjesto Kluba knjige?

Potraga se nastavlja...

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 09:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Vader je napisao:
Kako to da "Hobit" ima samo jednog izdavača? Koliko izdavača ima "Gospodar Prstenova"? Nije valjda isto samo jedan.

Šta je tu čudno?Ljudi otkupe prava na izdavanje knjige i samo oni izdaju tu knjigu za određenu regiju.Fazon je što se za naše prostore trebaju otkupiti prava za Srbiju,BiH i Hrvatsku,pa se često nađu tri izdanja iste knjige ovde u Bosni.Međutim,knjige iz Hr su puno skuplje,recimo,srbijansko izdanje Amande Kvik košta otprlilike 15KM po romanu dok je Hr izdanje 40KM....Nju sam uzeo za primjer jer imam oba izdanja u knjižari.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 09:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pretpostavio sam da je stvar u pravima tj. nekoj vrsti monopola na izdavanje neke knjige, ali da mi je to baš u redu i nije. Kako je na zapadu? U svakoj zemlji po jedan izdavač za neki naslov?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 09:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pa kao i sa svim stvarima koja su intelektualna svojina.Kao i sa muzikom,filmom.....isto.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Šta imate od Šekspira? Hamleta imam, neko ćirilično izdanje, kupljeno baš u Kulturi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 09:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Mislim da i nemamo nešto više.Eventualno Romea i Juliju.....Bilo je i jedno super izdanje na engleskom,kompletan "opus"...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 13:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
E Zokstajne, ima li kod vas Zlatno runo od Pekica...interesuje me cijena.

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 15:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Zlatno runo nema....Vaša knjiga je sada negdje u Jevrejskoj ulici,poslednji info......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bio sad u Kulturi, nisam ni znao da imate "Posljednja želja" Andžeja Sapkovskog u IPS izdanju, aaaaa :D, odmah sam je kupio. Mislim da je IPS izdao još jednu knjigu iz tog serijala, ne znam sad koju, ali ako imate i nju kupiću je.

Dalje, vidio sam to LOTR Stylos izdanje sa tankim koricama, bilo je kao trilogija upakovao u papir pa nisam najbolje vidio koliko su korice lijepe, mada mi ne treba, imam njihovo izdanje sa tvrdim koricama. Ovde u centru nemaju Silmarilion pa _zoka ako možeš pogledaj imate li ga u Merkatoru, posebno sa tvrdim koricama. Mada mi nije hitno za njega.

Ima neko Alnari izdanje "Hronike Dine" Frenka Herberta, deblje knjige, po 21.50 KM, ali sam vidio prvi i treći dio, nisam vidio da ima i drugi. Koliko sam vidio prvi dio sadrži prve tri knjige (Dina, Muad'Dib, Prorok), ne znam koliko se još knjiga nalazi u ostale dve knjige ovakvog debljeg izdanja. Ako se ne varam prva knjiga u trećoj je "Jeretici Dine" a to je inače sedma knjiga, što bi značilo da se u drugom dijelu "Hronika Dine" nalaze isto tri knjige. Taj komplet ne bi bilo loše imati. Čitao sam to davno.

Vidio sam komplet "Zadužbina" Isaka Asimova, mada imam je u elektronskom izdanju pa ću je nekom prilikom pročitati na čitaču e-knjiga. Doduše imam i kompletnu Dinu u tom formatu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Bio sad u Kulturi, nisam ni znao da imate "Posljednja želja" Andžeja Sapkovskog u IPS izdanju, aaaaa :D, odmah sam je kupio. Mislim da je IPS izdao još jednu knjigu iz tog serijala, ne znam sad koju, ali ako imate i nju kupiću je.

Evo sad sam našao, nastavak je "Mač sudbine", IPS izdanje. Nažalost prevodilac ovog serijala na srpski jezik Milan Duškov je umro nakon prevoda te dve knjige :(

http://www.cf.rs/focus/andzej_sapkovski_poslednja_zelja

Vidio sam da imate "Noćna straža" i "Dnevna straža" po kojima su snimljeni i filmovi. Da li je neko čitao te knjige?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Stani,je li nastavak "Poslednje želje " izašao? Čekam ga već dvije godine...."Noćna straža" je dobra,nastavak nisam čitao ali sam čuo da nije nešto.Silmarilion nema za nabaviti već duže vrijeme,više od pola godine.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Poslednji info.....IPS je puk'o.....Nemaju ništa knjiga,a naša narudžba stoji kod njih već mjesec dana.....Priča im je ako budu šta imali,poslaće....Dakle ništa od Mača sudbine za sada....:(

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
A i sajt im je krajnje..."jeftin"

http://www.ipsmedia.rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs