banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Maj 2008, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
konacno pogledah "stazu divljaci" dosta dobra predstava,djevojka koja je glumila kcerku,mislim da se zove Anja me je odusevila

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2008, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jeste Anja i meme je odusevila, cak sam mislio da i jeste neka klinka al mi posle drug rece da je 86-87 godiste. Kako je dobro odglumila, neverovatno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2008, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ne znam koliko ima godina,ali se odlicno uklopila u ulogu i odigrala savrseno...
rodjena je za Lolitu :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2008, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kazem ti nege je tih godina (`86 ili `87.) ali glumi boli glava, studira na akademiji, bice odlicna glumica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2008, 16:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Maj 2008, 16:15
Postovi: 3
predstava je stvarno dobra. dobri su i anja i momak koji je glumio njenog momka. njega niko ne sponminje, a stvarno je dobar. mene je isto tako odusevio.anja je 85. godiste, negde sam procitao. malo me je to podsetilo na predstavu kuci koju sam gledao u pozoristu. i tu me anja podsetila na glumicu koja je igrala cini mi se tanju. ona je tu bila genijalna, a predstava kuci je odlicna. gledao sam je i u nekim predstava jos i bas je dobra. voleo bih da pogledam i tri sestre. drugu sestru igra nikolina, a trecu ne znam, pa je verovatno super predstava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2008, 16:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Gledala sam predstavu Tri sestre i malo je reci da je dobra .
Gluma je na vrlo zavidnom nivou.
Svaka cast !!!

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2008, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Sinoc sam bila na premijeri predstave Braca. Zapravo, to je 3. premijera: svjetska je bila na Broudwayu, evropska u Italiji, a sada napokon i kod nas. :) Samo to sto je ot prva predstava sa nasih prostora odigrana na Broudwayu dovoljno o njoj govori. I meni se jako dopala, preporucujem da ju pogledate. Muzika je odlicna, zvukovi, efekti, citav vizuelni prikaz me odusevio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2008, 12:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Maj 2008, 16:15
Postovi: 3
a gde na brodveju i kako? sigurno nije neko dosao, pgledao predstavu i zvao je na brodvej.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2008, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
poznavalac je napisao:
a gde na brodveju i kako? sigurno nije neko dosao, pgledao predstavu i zvao je na brodvej.


Ne znam kako su dospjeli tamo, ali sa sigurnoscu znam da jesu.

Btw. dobar dio njih uopste nisu glumci: glavni lik je biciklista, jedna je glumica balerina, jedan je latino plesac... 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2008, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
zao mi je sto nisam bila u bl da pogledam tu predstavu a u petak su isli samo s pozivnicama,ko da gledam da su prvi redovi bili prazni a ja nisam imala kartu :angry4:
a sto se tice ekipe "Jazavca"svaka imcast,bas se trude maksimalno,a napravili su saradnju s nekim italijanima i dospjeli i do New Yorka s tom predstavom,nadam se da im tonece biti i posljednji put da idu tamo,zaista zasluzuju

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2008, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
azdajica-ny je napisao:
zao mi je sto nisam bila u bl da pogledam tu predstavu a u petak su isli samo s pozivnicama,ko da gledam da su prvi redovi bili prazni a ja nisam imala kartu :angry4:



Bilo je sve popunjeno, ja vidjela svojim ocima! :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2008, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
poznavalac je napisao:
a gde na brodveju i kako? sigurno nije neko dosao, pgledao predstavu i zvao je na brodvej.


ma platila Vlada, ako je riječ o Jazavcu, sad da ne čitam sve gore postove.. platila im vlada turneju po SAD-u, i nastup na Brodveju ( oni su platili da mogu nastupiti, ne obrnuto.. nije sigurno Brodvej njima platio).

A to bi se, poslovno, moglo otplatiti tako što oni sad imaju reklamu " nastupali smo na Brodveju" ... vezze s vezom. :-?

Bila je i na TV-u suma koju je vlada izdvojila za njihovu US turneju, neka fina cifra. al ajde de nek su i oni nešto za kulturu izdvojili, da i to dočekasmo. :-?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2008, 20:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Припреме за нову сезону у Народном позоришту Републике Српске
Datum: 18.08.2008 18:00
Autor: Александра Рајковић

Нова сезона у Народном позоришту Републике Српске почеће премијером “Народног посланика” Бранислава Нушића, у режији Николе Пејаковића.
То је доказ да и даље остајемо вјерни текстовима домаћих писаца, како класицима, тако и новим позоришним комадима. Послије великог успјеха који је доживјела наша представа “Госпођа министарка”, у режији Милице Краљ, одлучили смо се поново за Нушића. Наравно, овај пут другачије прочитаног - рекао је за “Глас Српске” умјетнички директор Народног позоришта Републике Српске Љубиша Савановић.

Он је додао да представа има добар тим, који поред Пејаковића чине сценограф Драгана Пурковић-Мацан и млада Бањолучанка Ивана Јовановић, која ће радити костиме.

- Срећан сам што тако добар ауторски тим могу наћи у Бањој Луци, а сигуран сам да је и наш ансамбл нестрпљив да почнемо са радом на овој представи - каже Савановић.

Иако је било најављено да ће сезону отворити представа “Бој на Косову”, Савановић каже да су се ипак одлучили за Нушићев текст, али да ни од “Боја” нису одустали.

- Прве двије представе које “долазе” режираће наши, бањолучки, редитељи Никола Пејаковић и Жељко Стјепановић. Млади глумци који су добили шансе у прошлој сезони ни ове године неће бити запостављени. На нашим сценама ћемо вјероватно у сљедећој сезони имати и један драмски текст студента драматургије са бањолучке Aкадемије умјетности, као и једну дипломску режију студента ове академије - најавио је Савановић.

Према његовим ријечима, и наредне сезоне на сцену “Петар Кочић” Народног позоришта постављаће се позоришне представе које се баве табу темама. Прво је планирана представа “Није човјек ко не умре” Велимира Стојановића, у режији Жељка Стјепановића, а затим ће на овој сцени режирати млада Београђанка Снежана Тришић.
Комедија

- Ове године више пажње посветићемо комедији него драми. Мислим да смо као позоришна кућа направили искорак који је јединствен у БиХ и да смо постали препознатљиви на себи својствен начин, одвојивши се од утицаја било којег од центара који нас окружују - каже Љубиша Савановић.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2008, 23:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2006, 15:38
Postovi: 221
kad??

_________________
Kada bih ponovo mogao da živim,
s proleća bih počeo bosonog da hodim i tako išao do kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao,više sutona posmatrao i
sa više dece igrao,kada bih život ponovo pred sobom imao.
Ali vidite,imam 85 godina i znam da umirem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 12:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Obicno sezona pocne u oktobru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 13:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Dec 2007, 13:01
Postovi: 8
igor_bl je napisao:
kad??


18. oktobra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 13:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2006, 15:38
Postovi: 221
Citiraj:
Припреме за нову сезону у Народном позоришту Републике Српске
Datum: 18.08.2008 18:00
Autor: Александра Рајковић



al sam žešće glup :)

_________________
Kada bih ponovo mogao da živim,
s proleća bih počeo bosonog da hodim i tako išao do kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao,više sutona posmatrao i
sa više dece igrao,kada bih život ponovo pred sobom imao.
Ali vidite,imam 85 godina i znam da umirem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 00:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Француска умјетница босанско - херцеговачког поријекла Јасмина Пролић, на позив Француског института у Босни и Херцеговини, одржаће низ плесних представа и радионица широм Босне и Херцеговине.
Рођена у Сарајеву, током рата избјегла је у Париз гдје је уписала Конзерваториј музике и плеса, Одсјек за модерни плес. Током и након завршених студија освајала је бројне награде на међународним такмичењима младих кореографа и остварила сарадњу са многим реномираним именима модерног плеса. На ове просторе се радо враћа у нади да ће успјети да пробуди интересовање за ову код нас доста запостављену грану умјетности.
Након наступа на сарајевском Фестивалу модерног плеса "Зврк" од 17. до 22. септембра, гостује у Бањој Луци и у Тузли.
Бањaлучкој публици ће се представити са плесном представом «Јулие(т) – дует у одсутности» ("Julie(t) – duet in absentia") 23. септембра у 20.30 часова у Народном позоришту Републике Српске на Сцени «Петар Кочић». Улаз је слободан.
Прије почетка представе Јасмина Пролић одржаће плесне радионице на које су позвани сви заинтересовани глумци и плесачи (пријаве радним даном од 9 до 13 часова на телефон 051 219 238 или у просторијама Француског културног центра).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2008, 23:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
. Млади глумци који су добили шансе у прошлој сезони ни ове године неће бити запостављени.(a drugi mladi glumci koji nisu dobili priliku prosle godine bice ekstra zapostavljeni)

На нашим сценама ћемо вјероватно у сљедећој сезони имати и један драмски текст студента драматургије са бањолучке Aкадемије умјетности (KOJEG???)

- Ове године више пажње посветићемо комедији него драми.
(Nema sta pravimo tematske sezone.... Red drame, red komedije ... naprosto se pribojavam kako ce izgledati horor sezona- ako se ovo zove dramom...)
Мислим да смо као позоришна кућа направили искорак који је јединствен у БиХ и да смо постали препознатљиви на себи својствен начин,
(po bespotrebno dugim i smorenim predstavama, losim adaptacijama, po tome sto nemamo adekvatan ansambl, po lozim rezijama... )

одвојивши се од утицаја било којег од центара који нас окружују - каже Љубиша Савановић.
NA ZALOST!!!
Stvarno ovaj clanak nisam mogla predurat. Moram primjetiti ovo sto sam primjetila. !

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
mozda nam je Ljubo bio malo mamuran ili nenaspavan(mrtva sam ako ovo procita) :lol:
salu na stranu,ali nije prosla sezona bila toliko losa,na odnosu na prethodne i obzirom koliko se u kulturu ulaze i kolika nam je kulturan svijest ovo je vise nego savrseno,pa kome odgovara neka ide u pozoriste,kome ne odgovara,izvolite,kafana koliko hocete...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs