banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 754 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Ovo sto si citirala podsjeca me na : "Volim te jer te zelim" ( djecija ljubav ) i "Volim te jer te trebam" ( nezrela ljubav ). Te ljubavi guse objekat takve ljubavi.

Ako dodjemo do stepena "Zelim te jer te volim" ( zrela ljubav ), tesko da postoje onaj/a koji voli i onaj koji je voljen/a. U ovoj varijanti vole oboje.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Vader je napisao:
Lako je biti dobar kad ti ne daju da budeš loš (kad ti brišu uvrede i čiste za tobom) ali biti dobar kad ti sve puste...e to je već nešto drugo.


Mislim da je ovome mjesto ovdje. Dobrota kao svjestan izbor je vrijedna paznje.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Black_is_Beautiful je napisao:
Ovo sto si citirala podsjeca me na : "Volim te jer te zelim" ( djecija ljubav ) i "Volim te jer te trebam" ( nezrela ljubav ). Te ljubavi guse objekat takve ljubavi.

Ako dodjemo do stepena "Zelim te jer te volim" ( zrela ljubav ), tesko da postoje onaj/a koji voli i onaj koji je voljen/a. U ovoj varijanti vole oboje.


Tacno, ali uvijek jedno voli vise ( u smislu , iskrene ljubavi, lisene "interesa"). To je jednostavno nekakav fizicki zakon, sta li.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 09:38 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jul 2007, 10:26
Postovi: 8
Lokacija: NOVI SAD
Jer ne ruzi me neprijatelj moj, to bih podnio ;
ne ustaje na me javni nenavidnik, od njega bi se sakrio.
Nego ti koji si mi bio to sto ja sam,
drug moj i znanac moj,
s kojim mi bjese radost dijelit tajnu,
i u dom Boziji hodih kroz sabor narodni


Biblija.

_________________
"Jer tako smo mi odrasli, detinjstvo nismo imali, da postali bi najbolji, da ostali bi besmrtni, mi smo se povezali, SEBE SMO SE ODREKLI, TAKO SMO SE SPREMALI..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2007, 14:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2006, 14:49
Postovi: 128
Lokacija: banja luka
"Pozivam za svjedoka vrijeme, početak i svršetak svega- da je svaki čovjek uvijek na gubitku" --
Meša Selimović "Derviš i smrt"
Moja omiljena knjiga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2007, 08:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Sep 2007, 09:57
Postovi: 166
"C r n a b u b a, što stanuje u jednom busenju rondoa i živi od otpadaka cvijeća, tuži se bez prestanka na teška vremena. Po njenom mišljenju je ova noć kazna božja, koja pogađa evo i nedužne zajedno sa krivcima.
"I bili su dodijali, mrmlja ona, čim bi sunce zašlo za oblačak, a oni svi u jedan glas: Sunce, sunce, sunce, gdje si?! Uvenusmo, izginusmo od vlage i studeni; gdje si da nas izbaviš i pridigneš, sunce, brate naš? Eto im sad!
Tako je, ko traži hljeba nad pogaču." (Crna buba zna mnogo poslovica i njima podupire obično svoje tvrdnje)."

"Noć", Ivo Andrić

***

"Svi su na brodu sa prezirom govorili o neobrazovanim i indiskretnim novinarima koji vas, ne prestajući da žvaću gumu, zasipaju pitanjima. Svi su se pretvarali kako su pronašli način da ih izbegnu, ali to je bila hipokrizija, jer su svi u stvari umirali od želje da budu intervjisani. Ja sam, suprotno tome, stalno ponavljao:
-Obožavam publicitet, i ako budem imao sreće da novinari saznaju ko sam i da mi postave pitanja, daću im svoj hleb, kao što je sveti Franja činio pticama.
To je bilo toliko neukusno da moji sagovornici nisu mogli da se uzdrže, pa su mi to pokazivali mršteći se i stiskajući usne. Ali sam ja tvrdoglavo pitao svakoga:
-Šta mislite, na koji način moj hleb može da proizvede maksimum efekta na novinare?"

Salvador Dali "Ja sam genije"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2007, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
.."Pravi prijetelj je rijetkost. Kao bijeli tigar.''

Suzana Timaro, Anima mundi

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2007, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
....
"Ne bojim se boli. Bol je sol zivota i bez nje ne bismo bili ljudi.
Ona se radja s nama, raste s nama. Na nju se naviknes kao na cinjenicu da imas dvije ruke i dvije noge..."

Oriana Fallaci, Pismo nerodjenom djetetu

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2007, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
"Proročke knjige" Viljem Blejk

( Blejk oštro osuđuje one koji samozadovoljno žive od tuđeg znoja. Pritom razobličava ulogu zvanične crkve koja služi interesima izrabljivača. Prikazujući Jurajzena kako čita iz Bronzane knjige, Blejk želi reći da zvanična crkva tumači Sveto pismo kao zbirku strogih pravila koja važe samo za prost puk, i kojima se on drži u pokornosti. Jurajzen podučava društveno povlaštene vještini vladanja. Narod treba prvo dovesti u bespomoćno stanje nemaštine, veli Jurajzen, a onda mu licemjerno pomagati dobročinstvima. Narodu treba vazda govoriti suprotno od onog što stvarnost pokazuje. Krivicu za stradanje siromaha treba svaliti na njih same, treba reći da suviše jedu i piju, iako su i gladni i žedni. Narod treba ljubaznošću navesti na poslušnost).

Citat (Odlomak iz speva VALA):

Primorajte siromahe da žive na Kori hleba, pritvornom blagošću
i ljubaznošću.
Smešite se kad se oni mrgode, mrštite se kad se oni smeju;
A kad je čovek bled od premora i nejela, recite da izgleda zdrav i
srećan.
Deca njihova kad obole, pustite ih da pomru; dovoljno ih se rađa
čak i previše, i naša zemlja postaće prenaseljena
Ako se tako ne postupi. Ako želite da sirotinja živi umereno,
svaku koru hleba koju dajete, podarite vrlo svečano; lukavom
ljubaznošću
Uveličajte male poklone; primorajte čoveka da traži dar pa ga
onda darujte svečano
Recite da se smeši kad čujete da uzdiše. Ako je bled recite da
je rumen.
Propovedajte umerenost; recite da je presit i da gubi razum
Od jakog pića iako znate da su mu hleb i voda
Jedini dostupni. Polaskajte njegovoj ženi, požalite mu decu,
dok ih sve ne uspemo
Pokoriti svojoj volji, veštinom kojom se podučavaju lovački psi.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2007, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
-Ko ti iskopa oko?

-Brat.

-Zato je tako duboko!


Janko Veselinović


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2007, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Ipanema_ je napisao:
"Bio sam sentimentalan u pogledu raznih stvari:ženske cipele ispod kreveta;zaboravljena šnala kod ogledala;način na koji kažu "Piški mi se";trake za kosu;šetnje sa njima niz bulevar u pola dva popodne-samo dvoje ljudi koji idu zajedno;duge noći u kojima se pije i puši,razgovora;ubeđivanje;pomisao na samoubistvo;kada zajedno jedete i lepo vam je;šale,smeh iz čista mira;osećaj čuda u vazduhu;sedenje u parkiranim kolima zajdeno;upoređivanje starih ljubavi u tri ujutro;kad ti kažu da hrčeš,kad čuješ nju kako hrče;majke,kćeri,sinovi,mačke,kerovi;ponekad smrt,a ponekad razvod,ali uvek živiš dalje,uvek sve na kraju shvatiš;kad čitaš novine,sam u nekom kafeu,i osećaš mučninu što je sada udata za zubara s koeficijentom inteligencije 95;konjske trke,parkovi,izleti;čak i zatvori;njeni tupavi prijatelji,tvoji tupavi prijatelji;kad se napiješ,njen ples;tvoj flert;njen flert;njene pilule;tvoje jebanje sa strane;njeno jebanje sa strane;spavanje zajedno..."

C. Bukowski


Aaaaa... Kak' ovo nisam vidio... :love7:
A tek Blake... Dobro, ne znam šta mi je ovih dana.... Ali XIX -> :notworthy: Staviću nešto od Blejka, ne da mi se sad ići tražiti knjigu...
Frieda je napisao:
-Ko ti iskopa oko?

-Brat.

-Zato je tako duboko!
Uh.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 13:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
Ne znam je li ovo sto ja radim, i kako radim, realizam, ali vjerujem da je - realnost. Otkako radim ovaj posao, ja se drzim stvarnosti i, drzeci se nje, nastojim da sebi i drugima objasnim koliko mogu od te beskrajne stvarnosti, sa svima pojavama od kamena i biljke do covjeka i do svjesne misli i tamnih nagona u njemu, od nebeskih svjetala, koja nas, dok ih gledamo, bacaju u bezizlazne zanose, od sna i maste - do hljeba koji jedemo i zakona po kojima zivimo i svih potreba kojima smo podlozni.

........................


Sve sto sam gledao u djetinjstvu - ljudi, stvari i mjesta - sve to nije moglo da zadovolji moju zedj za ljepotom i savrsenstvom. Sve sto sam gledao oko sebe zamisljao sam stalno u drugom, ljepsem i savrsenijem obliku, i vjerovao sam da to zaista i postoji, ali tamo negdje daleko. Tada se u meni javlja zelja da krenem na put u te daleke zemlje i da vidim taj ljepsi i savrseniji zivot. I krenuo sam.


........................


Dok sam lutao pustim poljem, izmedju sljivika, u tisini i camotinji seoskog popodneva, pored mene je iznenada proletio roj pcela i izgubio se u daljini, kao veo nosen i kidan vjetrom. Trgnuo sam se i uzbudio duboko u sebi; sav predjel je dobio nov izgled i moje misli sasvim drugi pravac.



Ivo Andric - Znakovi pored puta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Okt 2007, 07:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Osmijeh je jedina kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari.

Andric

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Okt 2007, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Život je ono što ti se desi dok sanjaš o nekom drugom životu.

Džon Lenon

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Пошто је оно што чујемо углавном или гола неистина или полуистина и пошто оно што читамо у новинама су у највећој мјери искривљене интерпретације сервиране као чињенице, најбоље је да се заузе радикални скептицизам и прихвати сумња да је већина свега тога лаж или манипулација.
Ерих Фром

***

Obećah Blejka, prije 100 godina...

Ovo je sve iz The Marriage of Heaven and Hell


Without contraries is no progression. Attraction and Repulsion, Reason and Energy. Love and Hate, are necessary to Human existence.
From these contraries spring what the religious call Good and Evil. Good is the passive that obeys Reason. Evil is the Active springing from Energy.
Good is Heaven. Evil is Hell.

The Voice of the Devil

All Bibles or sacred codes have been the causes od the following Errors : -
1. That Man has two real existing principles, viz. a Body and a Soul.
2. That Energy, call'd Evil, is alone from the Body; and that Reason, call'd Good, is alone from the Soul.
3. That God will torment Man in Eternity for following his Energies.

But the following Contraries to theses are True: -
1. Man has no Body distinct from the Soul; for that call'd Body is a portion of Soul discern'd by the five Senses, the chief inlets of Soul in this age.
2. Energy is the only life, and is from the Body; and Reason is the bound of outward circumference of Energy.
3. Energy is Eternal Delight.


I naravno, nezaobilazni :

If the doors of perception were cleansed, every thing would appear to man as it is, infinite.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Pero_Bombas je napisao:


I naravno, nezaobilazni :

If the doors of perception were cleansed, every thing would appear to man as it is, infinite.


I otuda drupa "DOORS" dobi ime, jer je Jim Morisson bio veliki obožavalac i poštivalac Blejkovog djela, kao i mnogi drugi umjetnici XX vijeka, pošto je Blejk bio vizionar i prorok, koji je vidio daleko ispred svoga vremena. Šteta samo što je bio siromah, pa ga malo stukli oni "odozgo." :cry: ali i dalje, Blejk je tata za sve :wink:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...Stojeći uspravno, u sjajnom svečanom odelu, na palubi broda koji je pristajao u Čivitavekiju i posmatrajući šarenu i protokolarno poređanu gomilu papske vojske i crkvenih dostojanstvenika, Džem je mislio živo i jasno, kako samo mislimo u časovima kad smo odvojeni od jednog boravišta a nismo stupili na drugo. Mislio je hladno o svojoj nesreći i gledao je jasno i nemilosrdno, onako kako čovek može da je sagleda samo kad je, skriven i neviđen, čuje iz tuđih usta.
Eto, svuda ga dočekuju strani ljudi kao živi zid njegove tamnice. A šta da očekuje od tih ljudi? Možda sažaljenje? To je jedino što mu ne treba i što mu nikad nije trebalo.Saučešće koje su mu pokazivali retki dobri i plemeniti ljudi za njega je samo mera njegove zle sreće i besprimeernog poniženja.

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...Stojeći uspravno, u sjajnom svečanom odelu, na palubi broda koji je pristajao u Čivitavekiju i posmatrajući šarenu i protokolarno poređanu gomilu papske vojske i crkvenih dostojanstvenika, Džem je mislio živo i jasno, kako samo mislimo u časovima kad smo odvojeni od jednog boravišta a nismo stupili na drugo. Mislio je hladno o svojoj nesreći i gledao je jasno i nemilosrdno, onako kako čovek može da je sagleda samo kad je, skriven i neviđen, čuje iz tuđih usta.
Eto, svuda ga dočekuju strani ljudi kao živi zid njegove tamnice. A šta da očekuje od tih ljudi? Možda sažaljenje? To je jedino što mu ne treba i što mu nikad nije trebalo.Saučešće koje su mu pokazivali retki dobri i plemeniti ljudi za njega je samo mera njegove zle sreće i besprimeernog poniženja.

...I. andric-prokleta avlija...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
Зоран Пауновић je napisao:
I otuda drupa "DOORS" dobi ime, jer je Jim Morisson bio veliki obožavalac i poštivalac Blejkovog djela, kao i mnogi drugi umjetnici XX vijeka, pošto je Blejk bio vizionar i prorok, koji je vidio daleko ispred svoga vremena. Šteta samo što je bio siromah, pa ga malo stukli oni "odozgo."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2007, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Tvrđava, Meša Selimović

Šta je to s nama i sa životom, u kakve se to konce splićemo, u šta upadamo svojom voljom u šta nevoljom, šta od nas zavisi, i šta možemo sa sobom. Nisam vješt razmišljanju, više volim život nego misao o njemu, ali kako god sam prevrtao, ispada da nam se većina stvari dešava mimo nas, bez naše odluke. Slučajnost odlučuje o mome životnom putu i o mojoj sudbini, i najčešće bivam doveden pred gotov čin, upadam u jedan od mogućih tokova, u drugi će me ubaciti samo druga slučajnost. Ne vjerujem da mi je unaprijed zapisan put kojim ću proći, jer ne vjerujem u neki naročit red ovoga svijeta. Ne odlučujemo, već se zatičemo. Strmoglavljeni smo u igru, punu nebrojenih izmjena, jednog određenog trenutka, kad nas samo ta prilika čeka, jedina koja nas može sačekati, u toku mješanja. Ne možes je zaobići, ni odbiti. Tvoja je, kao voda u koju padneš. Pa plivaš, ili potoneš.

Neobičan mladić. Biće divan čovjek ako ne uspije u onome što želi, strašan ako uspije. Bio bi ponosan na svoju čistu misao i poslije, kad bi već odavno bila uprljana. Sad je protiv nasilja, zavešće ga u ime slobode. Sad je za slobodu, ugušiće je u ime vlasti. Boriće se surovo za svoje uvjerenje, smatrajući da je plemenito, ne znajući da je postalo neljudsko. Biće najljući neprijatelj protiv sebe bivšeg, i čuvaće, kao hamajliju, ogrubjelu sliku svoga nekadašnjeg zanosa. A ako ne uspije, kao i toliki drugi, ako mu sadašnji bivši zanesenjaci presijeku put, njegovo stradanje će učiniti više nego pobjeda.


... život je zanimljivo rvalište u kojem jedni padaju, drugi pobjeđuju, a ne zato što su gluplji ili pametniji, već zato što su jedni nespretni, drugi lukavi. Nespretne ne treba žaliti, bili bi surovi kao i oni drugi, samo kad bi ih slučaj ili sreća bacili nekome na leđa. Ne treba se uzbuđivati ni zbog čega, i najbolje se svemu smijati, i paziti da ne dođes pod žrvanj. Ako nećes da budeš odozgo, pričuvaj se da ne budeš odozdo, i živi kako ti je volja.


Ništa čovjeku nije važnije od svog mira i od sreće koju sâm stvori. Zato je treba čuvati, tu svoju sreću, opkoliti je šančevima, i nikome ne dozvoliti da je ugrozi. Niko drugi neka me se ne tiče, život je surov, ljudi zli, i treba ih držati na odstojanju. Neka budu što dalje od svega što je tvoje i što ti je drago.

Postoje tri velike strasti, alkohol, kocka i vlast. Od prve dvije se nekako mogu izlječiti, od treće nikako. Vlast je i najteži porok. Zbog nje se ubija, zbog nje se gine, zbog nje se gubi ljudski lik. Neodoljiva je kao čarobni kamen, jer pribavlja moć... Čovjeka na vlasti podstiču kukavice, bodre laskavci, podržavaju lupeži, i njegova predstava o sebi uvek je ljepša nego istina. Sve ljude smatra glupim, jer kriju pred njim svoje pravo mišljenje, a sebi prisvaja pravo da sve zna, i ljudi to prihvataju. Niko na vlasti nije pametan, jer i pametni ubrzo izgube razbor, i niko trpeljiv, jer mrze promjenu. Odmah stvaraju vječne zakone, vječna načela, vječno ustrojstvo, i vežući vlast uz boga, učvršćuju svoju moć. I niko ih ne bi oborio, da ne postaju smetnja i prijetnja drugim moćnicima. Ruše ih uvijek na isti način, objašnjavajući to nasiljem prema narodu, a svi su nasilnici, i izdajom prema vladaru, a nikome to ni na um ne pada. I nikoga to nije urazumilo, svi srljaju na vlast, kao noćni leptiri na plamen svijeće.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 754 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs