banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Sajam knjige
PostPoslato: 21 Sep 2005, 07:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Sajam je velik, a mnogi pored nekih svojih, originalnih da kažem, drže i gomilu istih knjiga.
(Đinđić u rukama mafije, Teslino tajno oružje, Biblijski kod... upamtio sam gomilu naslova jer sam ih stalno ponavljao idući od štanda do štanda)

Cijene se razlikuju, mislio sam da ovdje razmijenimo iskustva i utiske jer je prilično teško jednoj osobi da sve pregleda i vidi. (dobre knjige, najniže cijene, organizacija, sve što vam pada na pamet u vezi sajma...)

Vidio sam, i preporučujem, Knjgu smijeha i zaborava, Kundera, i Upotrebu čovjeka, Tišma, npr.
Upotrebu čovjeka, ako nekog zanima, prvo potražite na štandu zavoda za udžbenike jer oni prodaju neka izdanja koja su zaostala još od 90-ih i cijene su baš malene. Kompletan Banket u Blitvi sam tako platio nekih 7KM.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
A tema je "SAJAM knjige". A ja procitala "SANJAM knjige". :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Bio i sinoc i jutros. Cijene su povoljne, a, ako cemo iskreno - i izbor je dosta dobar. Planirao sam da kupim "Opci religijski eksikon" kojeg je prije nekoliko godina uradio Izdavacki zavod "Miroslav Krleza". Tvrde korice, lijep povez, masni papir, kolor ilustracije, 1000 strana. Prosle godine je bio 150 KM, ali nov. Sinoc sam nasao polovan (a vjerujte mi - ne razlikuje se mnogo od novog) za svega 39 KM. Mojoj sreci nikada kraja! Jos ako dodam da sam kupio "Psiholoski recnik" za 50 KM... Milina...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Meni je išlo na živce što su često knjige u neredu na štandovima. Tako je baš teško naći šta tražiš, pored Sanovnika stoji Kundera, a do njega Koeljo, poslije čega ide Hari Poter.

Nego, Daljac, ja sam vidio samo jedno mjesto sa polovnim knjigama, dole u lijevom ćošku. Je si li tu našao tu polovnu knjigu ili ima još negdje?
(može se naći sasvim dobrih knjiga tu, nemam ništa protiv polovnih)

p.s. Leona, lijepo, još ako odeš na sajam pa vidiš nešto dobro i onda nam kažeš... :) (nema ljutiš, ne provociram)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Od ove godine sajam navodno ima zemlju partnera. Ove godine je to Hrvatska mada nisam vidio ne znam šta od njih. (doduše, nisam sve dobro još ni pregledao) Očekivao sam nešto više od njih.

Daljac, ako te zanima psihologija pogledaj na štandu narodne knjige. (ako ne znaš koji su to, možda ti je zapelo za oko da prodaju 10 knjiga za 30KM)
Tamo sam vidio mnogo knjiga na tu temu.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ne, nisam je kupio tu, iako sam vidio taj stand. Na kraju ravnog dijela hale, na ulazu u druge prostorije, nalazi se izdavacka kuca "Begen" (ili tako nekako) iz Zagreba. E, tu sam pazario ovu knjizicu. Stand je veliki, ima nekoliko kapitalnih izdanja atlasa i kojekakvih istorija civilizacija.
Vidio sam stand "Narodne knjige". Svidja mi se, iako oni vise ni sami ne znaju sta stancaju. Prethodne dijelove Hari Potera mozes kupiti po cijeni od 6 KM (znaci ukupno 36KM), dok je najnoviji nastavaj sam 35KM! Bezveze! No, dobro...
Vidio sam te knjige iz psihologije. Zainteresovale su me, ali sada jurim nesto drugo. Mozda pazarim Junga "Psihologiju i alhemiju", makar zbog teksta. Ilustracije su nikakve.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Uvijek sam prethodnih godina jedva dočekao sajam knjiga, to je posebno važilo prije tri četiri godine, možda i prije dvije. Prošle godine nisam bio toliko uzbuđen oko sajma knjiga, a ove godine nisam nimalo. Tek u petak sam čuo da se sajam otvara u utorak, i zapitao sam se "zar tako brzo". A prije nekoliko godina sam brojao dane do otvaranja sajma, i vraćao se sa kesama knjiga.

Vjerovatno ću otići više da se malo prošetam, nemam ambicija za kupovanje, iz više razloga. Na prošlom sajmu je važilo "ako vidiš dva-tri štanda vidio si ih sve", jer su svi bili isti, iste knjige, isti i međusobno a isti i kao prethodne godine, i isto ono što se nalazi kod uličnih prodavaca. Nikad nisam bio na beogradskom sajmu, kažu da je mnogo bolji i dosta jeftiniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 18:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Vader je napisao:
Uvijek sam prethodnih godina jedva dočekao sajam knjiga, to je posebno važilo prije tri četiri godine, možda i prije dvije. Prošle godine nisam bio toliko uzbuđen oko sajma knjiga, a ove godine nisam nimalo. Tek u petak sam čuo da se sajam otvara u utorak, i zapitao sam se "zar tako brzo". A prije nekoliko godina sam brojao dane do otvaranja sajma, i vraćao se sa kesama knjiga.

Vjerovatno ću otići više da se malo prošetam, nemam ambicija za kupovanje, iz više razloga. Na prošlom sajmu je važilo "ako vidiš dva-tri štanda vidio si ih sve", jer su svi bili isti, iste knjige, isti i međusobno a isti i kao prethodne godine, i isto ono što se nalazi kod uličnih prodavaca. Nikad nisam bio na beogradskom sajmu, kažu da je mnogo bolji i dosta jeftiniji.


A Beogradski sajam je 29. oktobra ako se ne varam?..nisam bila na ovom nashem,i ne ochekujem neshto posebno...ali zato jedva chekam ovaj Beogradski.. :D

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ja sam obozavala uzeti dan samo za sajam,uvijek se moglo naci dobrih knjiga,a sad kad zalutam u barnes&noble,ne izlazim satima... :lol: nego,ima li sta bas zanimljivo,brat mi rece da je uglavnom sund na prvom mjestu,tj malo pretrpano glupostima,ali za svakog po nesto... 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
WeeBoo je napisao:
A Beogradski sajam je 29. oktobra ako se ne varam?..nisam bila na ovom nashem,i ne ochekujem neshto posebno...ali zato jedva chekam ovaj Beogradski.. :D


beogradski je jebeno chudo, ne mozhesh da ga obidjesh za ono dana koliko traje. a josh kad radish tamo ... :wink:

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 02:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Vader je napisao:
A prije nekoliko godina sam brojao dane do otvaranja sajma, i vraćao se sa kesama knjiga.
...
Nikad nisam bio na beogradskom sajmu, kažu da je mnogo bolji i dosta jeftiniji.


Spakuj se krajem oktobra i otidji na nekoliko dana. Isplati se!
Ponajvishe zbog izbora. Da ces nesto puno ustediti, ne bas, ali vrijedi otici zbog mnogo bolje ponude.

Da ne bude OT, drago mi je sto se i dalje odrzava.. Isto sam kao i Vader radovao se, uvijek ustedio nesto pred sajam da zbavim sto me zanima, ali ove godine zaista nisam inspirisan da gledam iste knjige na otprilike svakom standu.. Sto se tice ustede, osjeti se tek ako kupujete knjiga za preko stotinjak maraka..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 07:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Ovogodisnji sajam je uzasan, samo ih izvlace oni iz Mostara, Kembridz i Lom (konacno se neko setio da ponovo objavi Pisma ocu Kafka) yessssssss :D :D :D :D 8) E da ima i Narodna knjiga samo su skupi, sto nije fer em je sajam, em su neke knjige izdanja stara po 5 i vise godina. Ali sta je tu je. smrc :cry: :cry: :cry:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 08:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Aždajice, moraćeš da kažeš šta te zanima. Našao sam, npr., knjigu koju tražim već godinu dana, zbog čega je sajam, je li, uspio. :)

Inače, meni je bio sasvim pristojan i štand Derete, npr. Uostalom, čim nema 'standardne' ponude štand je meni dobar :)

Postoji li ikakva organizovana posjeta beogradskom sajmu iz BL?
(treba li pasoš? morajuli se KM zamijeniti u dinare? nikad nisam išao a sad već počinjem da razmišljam o tome...)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bio sam juče.

I dalje ima dosta šunda. Ljudi stvarno pišu sve i svašta, uzmu neku običnu temu i onda o tome pišu i onda im neko objavi knjigu.

Dosta štandova ima sve i svašta, od šunda, preko nešto duhovne literature, do knjiga za Word, Excel i drugih kompjutetrskih.


Na skoro svakon štandu ima onaj "Da Vinčijev kod", "Anđeli i demoni".

Ono što je primjetno u odnosu na prošle sajmove je da sada mnogo više štandova ima Sveto Pismo. A skoro svi imaju bar neke knjige o duhovnosti.

"Aruna" i dalje jedan od najjeftinijih ako ne i najjeftiniji štand. To su oni što su prodavali audio kasete a sad prodaju CD-ove sa muzikom za opuštanje, Reiki, Meditacija, Osho music, ima i neki Hobit i drugo. I prodaju mirišljave štapiće za 1 KM pa ako nekoga interesuje. Kod njih je komplet "Gospodara Prstenova" sa debelim povezom samo 25 KM (!), a mislim da sam vidio istu cijenu na još jednom mjestu, na drugima je 35 i 40 KM.

Svidjeli su mi se oni globusi što se vrte i lebde, magnetni, vrlo simpatično, jedino ne znam šta se dešava kad nestane struje, da se možda u padu ne razbiju, ili imaju neke amortizere. Koštaju 60 KM.

Ima jedna knjiga o digitalnoj fotografiji koja mi djeluje dosta dobro, dosta kvalitetnih slika, uputstava, djeluje mi nova jer su prikazani i modeli digitalaca koji nisu mnogo stari. Košta nešto preko 50 KM.

"Esotheria" je počela imati svoj štand možda tek od prošle godine, i sad su bili tu, oni imaju (za mene i moja interesovanja) zanimljiviji štand, sa prilično povoljnim cijenama. Recimo sjajna knjiga "Psihička samoodbrana" je 6 KM. I imaju nova izdanja svojih starijih knjiga., kao i nove knjige. Pitao sam djevojku koja tu radi kakve će cijene biti na beogradskom sajmu u odnosu na ove ovde i rekla je da ne zna ali da bi mogle biti veće.

Inače otišao sam sa željom da ništa ne kupujem, a i ništa me nije privuklo. Kupio sam jednu knjigu jer je prijateljica pročitavši šta piše na poleđini rekla da je knjiga za mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 16:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Oderala sam staru za 14 knjiga :lol: :lol: :lol: :lol:
Inače, knjige se ponavljaju - na svakom štandu isto. A da ne govorim o veoma dobro upućenim prodavačima.. Svakom štandu sam prišla na isti način "Dobar dan, izvinjavam se, imate li možda poeziju ili prozu Edgara Alana Poa?" I na trećini štandova sam dobila kao odgovor blijedi pogled i odsutno klimanje glavom. Na drugoj trećini su me pitali "Ovaj, možete da ponovite šta želite?" A na ostatku štandova su rekli "Neee... imamo samo jednu priču Ukradeno pismo"
Zapravo, dok na kraju nisam rekla u sebi 'daj šta daš' a glasno "Mogu li onda da vidim tu jednu priču koju imate..?" I onda mi čovjek 'ladno isfura *ebenu zbirku pripovjedaka Ukradeno pismo
I umalo da dobijem slom živaca... niko od njih mi nije bio u stanju reći da je to zbirka.. neeee... to je samo jedna priča zamisli....
Sve u svemu, uspješan sajam prvenstveno zbog Potera i Poa :D

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Joj, daj mi Potera... [-o< [-o< [-o<

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Ubio sam se trazeci autobiografiju Dzonija Stulica i nigdje nema...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Vader, ti k'o da si bio na vašaru. :) (globusi, mirisni štapići, muzika... ;) ) BH telekom predstavlja ADSL, u drugom dijelu hale, može da se surfuje, kome se da čekati.
Kod nas u čitaonici je nastalo uzbuđenje kad je pukla vijest da se Dokićeva I. kola prodaju po 12KM, ne znam hoće li ti trebati ali to je 60% popusta pa ti vidi.

Turbo Grome, imala si na štandu Superknjižare Pustolovine Gordona Pyma i druge priče, od E. A. Poa. To sam nabavio prošle godine uz BH Dane, meni se dopala, cijena je 5KM.

Pero, vidio sam neku knjigu od Štulića ali ne mogu nikako da se sjetim na kom štandu. Mislim da nije autobiografija.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
Vader, ti k'o da si bio na vašaru. :) (globusi, mirisni štapići, muzika... ;)


Mirisni štapići i muzika me ne interesuju, samo sam ih registrovao a neko je rekao da su dosta jeftini pa sam to ovde iznio ako nekoga tako nešto zanima.


blue je napisao:
Dokićeva I. kola prodaju po 12KM, ne znam hoće li ti trebati ali to je 60% popusta


Neće mi trebati, hvala Bogu.


I ja sam vidio nešto od Štulića ili o njemu.


Poslednji put menjao Vader dana 23 Sep 2005, 20:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2005, 20:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
Pero_Bombas je napisao:
Ubio sam se trazeci autobiografiju Dzonija Stulica i nigdje nema...


kako nema, meni se chini da sam vidjela na par mjesta.. ali isto pojma nemam gdje, samo sam preletila

bolje ti to pogledaj :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs