banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 16:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Vidi, nisam ni primijetio. :D

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Slika

Samo manje off-a i sve je za deset.


Elem, sajam je bio kao i svake godine, iste knjige, a jos gluplje - iste cene.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Maloprije sam se vratio. Kao što sam rekao - iste knjige. Nekako sam utiska da je sajam manji, prošle godine sam ga dosta teže obišao, sad vrlo brzo, nije mi jasno. A i brat koji je išao sa mnom je istog utiska.

Gospodara Prstenova sam vidio samo na jednom mjestu, i to ne baš lijepe korice, 30 KM. I nigdje više, mada ga nisam posebno ni tražio, ali prije se isticao sa mnogih štandova, mada bih kupio da sam našao povoljno ono izdanje sa ljepšim i debelim koricama. Da, na jednom mjestu sam vidio Hobita za 20 KM, a rekli su mi da imaju Gospodara Prstenova za 70 KM (!). A i Hari Potera sam vidio na dva mjesta, nije da sam ga tražio nego mi isto čudno, prije je tih popularnijih knjiga bilo više. Puno ima DaVinčijevog koda, čak ima i neki ilustrovani scenario, sa slikama iz filma i tekstom iz filma.

Dosta štandova ima neku poveliku Bibliju sa debelim koricama, ona se isticala, prije je nije bilo, ne znam koliko košta.

Nisam vidio da je Esotheria imala svoj štand, prošle godine su imali. A nije bilo ni Arune, bar ja nisam vidio. Inače ne zagledam imena štandova, samo gledam dole u knjige a ne gore :). Vidio sam Lagunin štand, prvo sam ga prepoznao po knjiigama pa sam onda vidio da je Laginin, tu ima epske fantastike ako koga zanima, inače predivan žanr koji ljudi iz ko zna kojih razloga malo čitaju...čudni ljudi.

Našao sam neke knjige o digitalnim fotoaparatima, ali su na engleskom. Mislim da će se na Beogradskom moći naći na našem jeziku. A ovi na engleskom imaju cijene u funtama :), djevojka je digitronom preračunavala cijenu u marke :), ima više knjiga tog tipa.

Kupio sam samo dvije knjige, jedna je "Slikovni ključ za Tarot" od poznatog Artura Edvarda Vajta, u kompletu sa njegovim poznatim špilom Tarot karata. Ima sad toga na više štandova, to je novo, izdanje iz ove godine. Drago mi je da su to izdali. Druga knjiga je "Prolog" od vladike Nikolaja Velimirovića, velika knjiga sa debelim koricama koja je na par štandova koštala samo 20 KM ali sam je na kraju našao za 18 KM :), kod onih djevojaka u nošnji, tj. jedna je djevojka a druga je starija.


A da, vrlo sam se iznenadio kad sam u onom tehničkom dijelu sajma vidio da jedni prodaju Canonov digitalni fotoaparat A710 IS koji mislim da još nije stigao ni u Beograd, a i na zapadu ga nestrpljivo čekaju...pa ako nekoga interesuje :), aparat je iz klase kompaktinih aparata, znači mali, a ima 7 megapiksela i čak 6x zoom sa optičkom stabilizacijom i potpunim manuelnim kontrolama, 2.5" displej i standardni Canonov kvalitet slike i svega ostalog, znatno kvalitetniji aparat od silnih Olimpusa koji je skoro jedini kojeg imaju prodavci kod nas.

Sveukupno mi je sajam djelovao nekako...dosadno. Možda zbog stalno istih knjiga, na svakom štandu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
Dosta štandova ima neku poveliku Bibliju sa debelim koricama, ona se isticala, prije je nije bilo, ne znam koliko košta.

Ja mislim da je to ta ista koju sam i ja vidjela pre nekih mjesec dana, ali je nisam kupila jer je bas velika. Nije prakticna, meni su prakticnije one manje.
Mislim da sam pitala koliko kosta, cini mi se da je negdje oko 30-40 maraka, a mozda i vise, nisam sigurna, zaboravila sam.

Uglavnom, ja kad sam bila na sajmu, samo je jedan taj stand imao tu poveliku Bibliju i to me bas iznenadilo. :-? Cak ni knjizare je nisu imale. Imaju samo Bibliju za djecu. Mada, mogla bi i to vec poceti uzimati. :D :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
sajam ukratko: masoni, templari, masoni, templari, masoni, titov kuvar, masoni, templari, masoni, templari... i umalo da zaboravim da vinčijev kod :roll:

pazario sam samo "prisutnost" jiržija kosinskog za 5km...mršavo ove godine, mršavo.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Oni Lomovci su me razocarali. Jel' neko citao ono njihovo novo otkrice ona neka jp knjiga.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2006, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Buuuuuuhuuuuuuuu,prvi sajam u zadnjih deset godina na koji nisam otisao(nisam kuci).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2006, 14:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Avg 2006, 17:28
Postovi: 24
laoce je napisao:
Buuuuuuhuuuuuuuu,prvi sajam u zadnjih deset godina na koji nisam otisao(nisam kuci).


...ja b' se ubio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ako neko nije vidio, ovogodišnji sajam počinje 11-og (utorak), u dvorani Borik, i hali TK Borac, radno vrijeme od 10 do 20. Tek da se zna. :)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
zna se :)

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=32261


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Мислим да је убједљиво најљепша ствар овогодишњег сајма то што га отвара Горан Петровић...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
jeeej :)

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Svi smo veseli i radosni, atmosfera je idilična... :)

Nisam pratio Novosti i Dešavanja. Vidim da se opet kuka zbog izbora knjiga... to je zato što ljudi ne znaju otići na sajam. :D Mislim, čovjek treba nakon nekog vremena da odustane od 'krkanske' taktike :D, to jest da se ide od štanda do štanda, sve redom, pregledajući stotine knjiga u minuti.

Nije to pijaca, treba se pripremiti za odlazak. Već imam nedovršen spisak knjiga koje ću da tražim.
Ako me zanima šta sve ima novo, pogledaću izdavače, i najviše dvije knjižare (Litera, Šahinpašić, npr.) Ima da obiđem sajam za najviše sat vremena, i da se ne zamaram.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Vader je napisao:
Na prošlom sajmu je važilo "ako vidiš dva-tri štanda vidio si ih sve", jer su svi bili isti, iste knjige, isti i međusobno a isti i kao prethodne godine, i isto ono što se nalazi kod uličnih prodavaca. Nikad nisam bio na beogradskom sajmu, kažu da je mnogo bolji i dosta jeftiniji.



Slažem se.

Najveći broj knjiga na sajmu čine prevedene komercijalne self-help knjige američkih autora, popularna literatura i sl.

Najmanji broj knjiga pak čini usko-stručna literatura, vrijedne knjige, knjige sa nekom pričom ili istorijom( ovo se odnosi na samu knjigu, pri tom mislim na stare knjige, rukopise i sl.) jednostavno nešto vrijedno da se zastane na štandu i posluša zanimljiva priča.

Može se dakako nešto probrati. Ipak me više podsjeća na stočni sajam nego na sabor Literata.

Ove godine nisam ni išla, jer pretpostavljam da je sve isto.

BG-ski puno bolji.

:fadein:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2007, 17:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Prosle godine .. drug i ja napravili jednostavan test .. na svim standovima trazili "Alhemicara" .. na 80% su ga imali (cak i na nekim koji su prodavali samo kuvare :)

U svakom slucaju cu otici ... mozda se nesto i pronadje ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2007, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ove godine nisam ni išla, jer pretpostavljam da je sve isto.


Nisi išla zato što sajam još nije održan... ;)

U tekstu koji je Vader postavio piše da će na sajmu biti 100 izdavača. Mislim da je to samo reklamni fazon. Biće 100 izdavača tako što će 20 knjižara da ponudi knjige raznih izdavača (koliko izdavača ima Alhemičara u ponudi? :D).
Na banjalučkom sajmu je najmanje štandova izdavača, mogu na prste da se izbroje.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2007, 11:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
blue je napisao:
Mislim, čovjek treba nakon nekog vremena da odustane od 'krkanske' taktike :D, to jest da se ide od štanda do štanda, sve redom, pregledajući stotine knjiga u minuti.

Nije to 'krkanska' taktika.
Ako ti je sve isplanirano samovoljno se rjesavas mogucnosti prijatnog iznenadjenja kad naletis na nesto tamo gdje bi se najmanje nadao...
Skoro sam ovom mini-sajmu u gomili 'nicega' naisao na Junga sa objasnjenjima Vladete Jerotica. Nisam imao para da kupim, kad sam iduci put dosao nije ga bilo.
Ali moze se svasta naci. I upravo zato treba sve pretresti, nikad ne znas sta te moze prepasti na narednom standu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2007, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Pero_Bombas je napisao:
Skoro sam ovom mini-sajmu u gomili 'nicega' naisao na Junga sa objasnjenjima Vladete Jerotica. Nisam imao para da kupim, kad sam iduci put dosao nije ga bilo.


hahaha, moj stari kupio :D

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2007, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
samovoljno se rjesavas mogucnosti prijatnog iznenadjenja kad naletis na nesto tamo gdje bi se najmanje nadao...


Istina.

Možda se tek po rezultatu vidi koja ja taktika primijenjena. Ona u kojoj čovjek koji voli da čita strpljivo traži nešto interesantno i ona u kojoj klasičan potrošač traži da ga stalno nešto pobuđuje i iznenađuje.

Bilo kako bilo, za pravilan :) obilazak sajma je potrebna inicijativa. Planiranje, ili strast, šta je već pri ruci.

Moj problem sa sajmovima je što u gužvama postajem nervozan. Nešto poput klaustrofobije, ne podnosim kad se sudaram s ljudima gdje god krenem. Kad sam već kod toga, jel' neko primijetio postojanje nekih standardnih termina za organizovane posjete, ekskurzije i tome sl.? Bilo bi lijepo izbjeći ih. :D

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2007, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Najbolje je doći u vrijeme ručka, tad nema puno ljudi. Eto, preskočiš svoj ručak i dođeš. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs