banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Dec 2010, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Ma joj vjeruj mi da bi to bilo lahko da nije ovih koji nas vode...meni je nacionalizma preko glave, dosta mi je vise toga da ne smijem otici u BL zato sto se zovem kako se zovem...Neznam kada ce ljudi vise shvatiti da su Bosnjaci, Hrvati i Srbi veci rodjaci i braca nego Bosnjaci i Turci, Srbi i Rusi...Takav smo narod za sve nam je neko drugi kriv da se konj pose**e ispred moje kuce bio bi Dodik kriv, evo bas citam na ovom forumu bisere nekih ljudi da je RS krava muzara FBIH, ma dajte ljudi pa sto onda mi ne zivimo u blagostanju i "rahatluku" ako uzimamo tolike pare...vjerujte mi ljudi da iz ovog svega samo "oni" uzimaju pare visi od nas...ne bojte se Dodik i Tihi zajednopiju kahvu/kafu, a nama prave atmosferu da ne smijem doci na forum banjaluka i ostaviti post ako mi je na avataru dzamija, jer ce mi odmah familiju....Iskreno meni je vise svega dosta, necu da gledam da se biju na stadionima, necu vise da ginem, necu da se svadjam, da ubjedjujem nekog u nesto sto on ne zeli, samo hocu da zivim normalno ko sav ostali svijet da imam zenu, djecu, porodicu, stan i da uzivam u zivotu...Ali ja se nadam da cmeo mi mladi popraviti to i da ce ove nacionalisticke ideje ispariti....

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Vid' stvarno ti na avataru džamija :)

Elem, sve je to ok, ali ovo nije podforum za priče ove vrste. Hard&heavy je naglasio da je njegov uvodni post bio lingvistički orijentisan, ako smo sa te strane iscrpili temu, bespotrebno je da istu zatrpavamo postovima koji spadaju pod "politiku" ili "čovjek i društvo".

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 20:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Ma ok nego samo sam htio reci da je apsolutno ne bitno kako se koje mjesto zove ;) a i vidio sam neke postove koji takodje nisu ovo posmatrali sa lingvisticke strane vec kroz prizmu nacionalizma ali helem xD
Izvinite na smaranju :D

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 22:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Ja se slažem s tobom i tvojim mišljenjem, treba živjeti pošteno i ne dirati nikoga, kad bi svi tako razmišljali... E da, pošto je pitanje bilo u vezi naziva dijelova grada, nećemo više o ovim temama jer ne spada u temu... Pozdrav i svako dobro! :D

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
samir825 je napisao:
Ma joj vjeruj mi da bi to bilo lahko da nije ovih koji nas vode...meni je nacionalizma preko glave, dosta mi je vise toga da ne smijem otici u BL zato sto se zovem kako se zovem...Neznam kada ce ljudi vise shvatiti da su Bosnjaci, Hrvati i Srbi veci rodjaci i braca nego Bosnjaci i Turci, Srbi i Rusi...Takav smo narod za sve nam je neko drugi kriv da se konj pose**e ispred moje kuce bio bi Dodik kriv, evo bas citam na ovom forumu bisere nekih ljudi da je RS krava muzara FBIH, ma dajte ljudi pa sto onda mi ne zivimo u blagostanju i "rahatluku" ako uzimamo tolike pare...vjerujte mi ljudi da iz ovog svega samo "oni" uzimaju pare visi od nas...ne bojte se Dodik i Tihi zajednopiju kahvu/kafu, a nama prave atmosferu da ne smijem doci na forum banjaluka i ostaviti post ako mi je na avataru dzamija, jer ce mi odmah familiju....Iskreno meni je vise svega dosta, necu da gledam da se biju na stadionima, necu vise da ginem, necu da se svadjam, da ubjedjujem nekog u nesto sto on ne zeli, samo hocu da zivim normalno ko sav ostali svijet da imam zenu, djecu, porodicu, stan i da uzivam u zivotu...Ali ja se nadam da cmeo mi mladi popraviti to i da ce ove nacionalisticke ideje ispariti....


Je l' ti to mene prozivaš za onu kravu? :lol:
Što se tiče krave isprovociran sam tužbama i traženjem bilo kakve odštete za ono što se desilo u ratu jer ako krenu tužbe neće nas biti ni u ljeljama lepi moj, ne mislim "nas" kao Srba nego BiH uopšte jer ima da se izrevoltirani pokoljemo ponovo. To je jedna stvar, druga stvar je da mislim da možeš doći u BL bez straha kao što sam i ja išao par puta u Sarajevo na kafu, a opet mislim da je tebi sigurnije nego meni al' dobro to i nije toliko bitno sada...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 01:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma najbolje je da uradite kao mi sarajevski srbi, iselite se iz BL i napravite sebi pored stare novu BL i kvartove i ulice nazovite kako vam qrcu chejf 8)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 02:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 12:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
eugene ni vi bas niste dali imena kako vam je cejf :) Bilo je Srpsko pa ga Ustavni sud BIH prekrsti u Istocno...nije ni to tako jednostavno, shvatite da je ime potpuno ne bitno ja zivim u naselju gdje su prije rata zivili Srbi i ima srpsko ime pa sta...meni ne smeta, historiju ne treba zaboravljati...Historia est magistra vitae...

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 12:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
samir825 je napisao:
eugene ni vi bas niste dali imena kako vam je cejf :) Bilo je Srpsko pa ga Ustavni sud BIH prekrsti u Istocno...nije ni to tako jednostavno, shvatite da je ime potpuno ne bitno ja zivim u naselju gdje su prije rata zivili Srbi i ima srpsko ime pa sta...meni ne smeta, historiju ne treba zaboravljati...Historia est magistra vitae...


Sta je Historija? Da nisi mislio na histEriju?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
samir825 je napisao:
, historiju ne treba zaboravljati...Historia est magistra vitae...

U tome i jeste problem, nama Srbima uvjek neko nešto zabranjuje, izgradimo iz temelja na ledini gdje ništa nije bilo grad i ne možemo ga nazvati kako želimo, želimo na brdu koje je u RS-u da podignemo spomenik, ne može, muslimani se bune, a ovamo u federacij muslimani i hrvati rade šta žele i jedni se drugima ne bune (pogledaj krst na humu iznad mostara), zašto vama muslimanima ne smeta kad u fed. hrvati daju imena ulicama po Mili Budaku, Francetiću i ostalim ustašama, ne smeta jer ste ujedinjeni u istoj ideji, vezivanje zastava, ubij srbina... folovi golovi, a nama Srbima stalno kenjate o nekoj multietničnosti, ma dajte više skinite nam se s kurca i vi i vaša multietničnost.
I šta fali da se u BL mjenjaju nazivi, turčin nazvo po svom, Austrijanac po svom, Srbin po svom i šta ima veze :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
eugene of savoy je napisao:
samir825 je napisao:
, historiju ne treba zaboravljati...Historia est magistra vitae...

U tome i jeste problem, nama Srbima uvjek neko nešto zabranjuje, izgradimo iz temelja na ledini gdje ništa nije bilo grad i ne možemo ga nazvati kako želimo, želimo na brdu koje je u RS-u da podignemo spomenik, ne može, muslimani se bune, a ovamo u federacij muslimani i hrvati rade šta žele i jedni se drugima ne bune (pogledaj krst na humu iznad mostara), zašto vama muslimanima ne smeta kad u fed. hrvati daju imena ulicama po Mili Budaku, Francetiću i ostalim ustašama, ne smeta jer ste ujedinjeni u istoj ideji, vezivanje zastava, ubij srbina... folovi golovi, a nama Srbima stalno kenjate o nekoj multietničnosti, ma dajte više skinite nam se s kurca i vi i vaša multietničnost.
I šta fali da se u BL mjenjaju nazivi, turčin nazvo po svom, Austrijanac po svom, Srbin po svom i šta ima veze :roll:

Judzin, nisi ni svjestan koliko si u krivu.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
cicak je napisao:
Judzin, nisi ni svjestan koliko si u krivu.
Cicak što se tiče tebe sigurno sam u krivu, nažalost malo je ljudi poput tebe, ali govoreći u globalu sumnjam da sam u krivu., hoću reći da u ovoj jebenoj državi ima bar 30% ljudi koji rezonuju poput tebe ovih tema ne bi ni bilo, a mi bi bili Švicarska, ali nažalost stvarnost je drugačija i puno surovija od tvojih i mojih želja.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 13:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Joj eugene joj, izvini ali stvarno zivis u nekoj teoriji zavjere...eto mi svi zelimo da unistimo Srbe...ma daj molim te...
Jel postoji sita sto se zove Bosnjacko?? bosnjacko Sarajevo, Hrvatsko ili sl. Sarajevo je svacije, kao i BL i Mostar, i Kineza ima u Sarajevu koliko ti Bog hoce, svacije je...
ko brani bilo kome da ispoljava svoju opredjeljenost...iskreno meni smeta krst iznas Mostara ali Boze moj demokratija ljudi imaju prava, neko mora popusititi a za taj srpski spomenik nisam bas najbolje upucen, ako mislis na ono sto je trebalo biti iznad Sarajeva, mislim da je ono bila cista provokacija i naravno da niko ne bi dozvolio to...

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Sve ima logike, ali da me bole usi kad cujem "Obilicevo", bole. I obratite paznju na nazive ulica na Seheru (sami manastiri, hajduci i vladike), Mejdanu (pravoslavni sveci i junaci epskih pjesama) ali vrh je glavna ulica u Vrbanji, ulica Rade Radica .... Po mom misljenju, bespredmetno provociranje. Da, meni to ne izgleda nista strasno, ali posto imam sve tri konfesije u familiji, na momente mi je cak i nevjerovatno koliko to nesrbima smeta ... Jednostavno, nije ok ....

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
samir825 je napisao:
mislim da je ono bila cista provokacija i naravno da niko ne bi dozvolio to...

A ono iznad mostara nije provokacija, vi tamo možete sve, a Srbi ne mogu ništa čak ni u RS, a da ne govorim u fed. tamo ne smiju ni ćirilicu pisati :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 14:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
E svaka cast NiZ ne zbog toga sto kritikujes nego samo sto pokusavas da shvate neki ljudi da je to sve provokacija, i kada se pokusa to sprijeciti tada su Srbi ili bilo ko drugi ugrizeni...dajte malo ravnospravnosti pa i mi smo ljudi :(
ne mogu pisati cirilicu, nemoj molim te sad ti da siris neistine...dnevni list "politika" koji je na cirilici mozes kupiti na svaoj trafici i dobro se prodaje :D
pa samo budala moze negirati da je cirilica i nase pismo, bogatstvo je imati dva pisma :D

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Eto ti otiđi u Sarajevo u bilo koju opštinu pa zatraži da ti bilo koji dokument izdaju na ćiriličnom pismu (što su po ustavu i zakonu i dužni) pa vidi šta će biti ili pak neku prijavu ili obrazac koji treba ispuniti ispuni ćirilicom pa ćeš vidjeti koliko je sarajevo multikultietiĆno, a da ne govorim to isto da uradiš u Ljubuškom tamo bi možda bio i pritvoren.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 14:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Pa sta ima veze dokument na cirilici na latinici, a u RS bi dali na latinici??

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
samir825 je napisao:
Pa sta ima veze dokument na cirilici na latinici, a u RS bi dali na latinici??

Da, u RS -u se ravnopravno koriste oba pisma dok to kod vas u Fed. nije slučaj.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2010, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Tema je zrela za ključ, gazite sve dublje po političkim vodama, braćo.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs