banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 18:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2005, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
gluecifer


loš je izbor SF na tom štandu. dosadni stiven king.... bla, bla i klonovi gospodara prstena.
tanko.

ako ste već drmali pivkana, mogli ste malo i da čistite oko sebe, a ne da izgleda kao svinjac. naravno, niko vam ne brani da slušate pušenje, mozda ste mogli biti malo tiši, jer nisu baš svi oduševljeni neletom i njegovim improvizacijama. da ne spominjem trovače koji su na svakom ćošku palili cigarete.


u svakom slučaju, za mene sajam nema prolaznu ocjenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2005, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
acrobatico je napisao:
gluecifer


loš je izbor SF na tom štandu. dosadni stiven king.... bla, bla i klonovi gospodara prstena.
tanko.


ako je i losh, boljeg nema. nije sve king i teri prachet, bilo je josh poneshto, onaj klasik stanislav lem, i vilijem gibson i tome sl. ja to ne volim, pa me neshto ni ne zanima, al` znam da bolje nema. jbg.

acrobatico je napisao:
ako ste već drmali pivkana, mogli ste malo i da čistite oko sebe, a ne da izgleda kao svinjac. naravno, niko vam ne brani da slušate pušenje, mozda ste mogli biti malo tiši, jer nisu baš svi oduševljeni neletom i njegovim improvizacijama. da ne spominjem trovače koji su na svakom ćošku palili cigarete.


i ne samo pivkana. ali mi smo chistili, nismo ostavljali svinjac. a sve i da jesmo, bio bi to za nas svinjac, jer unutra ostaje, u shtandu, a ne vani. mogli smo tishe pushtati, ali mogli su i oni sa razglasa tishe da pushtaju gluposti, pa nisu. to je borba bila.

acrobatico je napisao:
u svakom slučaju, za mene sajam nema prolaznu ocjenu.


nema ni za mene. da se nisam zezao na shtandu, bio bi propast. losh izbor knjiga, nula bodova. ali dobro, ja ionako nadjem shta mi treba. i bez sajma ... :wink:

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2005, 01:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
a sad ces preko bare ionako,ja danas zaglavila u neku knjizaru 3h ;)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 02 Okt 2005, 02:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
blue je napisao:
Sajam je velik, a mnogi pored nekih svojih, originalnih da kažem, drže i gomilu istih knjiga.
(Đinđić u rukama mafije, Teslino tajno oružje, Biblijski kod... upamtio sam gomilu naslova jer sam ih stalno ponavljao idući od štanda do štanda)

Cijene se razlikuju, mislio sam da ovdje razmijenimo iskustva i utiske jer je prilično teško jednoj osobi da sve pregleda i vidi. (dobre knjige, najniže cijene, organizacija, sve što vam pada na pamet u vezi sajma...)

Vidio sam, i preporučujem, Knjgu smijeha i zaborava, Kundera, i Upotrebu čovjeka, Tišma, npr.
Upotrebu čovjeka, ako nekog zanima, prvo potražite na štandu zavoda za udžbenike jer oni prodaju neka izdanja koja su zaostala još od 90-ih i cijene su baš malene. Kompletan Banket u Blitvi sam tako platio nekih 7KM.


..."Sajam knjiga" odrzan u Torontu (Kanada) prosle nedjelje (25.IX?) imao je naslove iz svih zemalja svijeta ,a knjige si mogao kupiti vrlo,vrlo jeftino ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2005, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Daljac je napisao:
Turbo Grom je napisao:
FLASH bila sam na štandu Ginazije - zaposlena :lol: :lol: 8)


Kako te onda nisam skontao? Vecinu vremena, onog kojeg sam imao slobodnog i kadan nisam radio, sam proveo sa Bozom i Zeljom... Koja li si ti bila u toj masi?


Eeer.. u subotu potpuno u tamno plavom (čini mi se).. Imala sam sto posto tamno plavi "skijaški" džemper i kratku smeđu kosu.. Koji si ti bio u toj gomili?! :D

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2005, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
U subotu nisam bio na sajmu, ali sam prethodnih dana za racunarima stalno kuckao tekstove za svoje novine. A nije Orfej...vise... :cry:

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2005, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
azdajica-ny je napisao:
a sad ces preko bare ionako,ja danas zaglavila u neku knjizaru 3h ;)


E ima da mi nađeš dobru knjižaru, ok? :wink:

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
It's that time of the year again. :)

Dakle, ukratko, ovo je trebalo da bude razmjena informacija o sajmu knjige, da jedni drugima pomognemo u potrazi za pojedinim knjigama i najboljim cijenama.

Prošle godine je bilo tako kako je bilo, mjesec dana nakon sajma sam saznao da se prodavao veliki oksfordov riječnik sa CD-om za 12KM. (nije ono izdanje na recikliranom papiru, ovaj je dosta kvalitetniji)

Eto, ne znam da li je pametno ići odmah na otvaranje sutra. Jeste džaba ulaz (bar je dosad bio), ali se desi da se poneki štand još i ne pripremi.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Sutra definitvno ne, a ne i preko vikenda, tad ce biti najveca guzva, pretpostavljam da je najbolje predvece, jer skole tad nisu tamo.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ha, zaboravio sam sasvim na organizovane školske posjete. Hvala. :)

Moj je plan da odem dva puta. Drugog ili trećeg dana, pa onda zadnjeg dana. Možda bude neki popust zbog kojeg ću kupiti knjigu koju ne kupim prvi put zbog previsoke cijene.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Uzivo sa sajma :) Dogurao sam do adsl standa i naletio na slobodan kompjuter. (neobicno spor adsl, al' ajde)

Elem, gomila vec vidjenih knjiga koje se vuku na sajmu jos od prvog sajma, cini mi se. Cijene koje sam do sada doznao za meni interesantne knjige su dobre... moram jos mnogo toga da vidim. :)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
gomila vec vidjenih knjiga koje se vuku na sajmu jos od prvog sajma, cini mi se

očekivano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Ma da.... Bio sam jutro, obisao nekih par puta.... Koga zanima masonerija, kuvarski recepti i slicne stvari sigurno ce biti zadovoljan...
Ljubav u doba kolere - 20 KM. Jebiga, kontam, sigurno ima u biblioteci... :D


Sto god sam trazio nema! Ima par zanimljivih standova ali....
Slavninskog nigdje nisam nasao....
Trazim Carobnjakovog segrta i sav sretan ugledam nesto ali ono neki drugi autor. Onda vidim da ustvari pise Carobnjak : segrt. :)

Bilo kako bilo, kao i proslih godina... Nista revolucionarno.
Ima i stand V. Novosti sa onim jeftinim knjigama, pa ko hoce.... :drinking:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Veli ministar Kaspovic: nekad nismo znali kako se pravi sajam. To valjda znači da sada znaju... :) Ne znam na šta je tačno mislio, ali meni nije djelovalo organizovano kad sam preskačući povelike lokve doskočio na kraj reda od 60-ak srednjoškolaca koji su stajali pred kapijom ne ulazeći. Neki nesporazum je bio...

Obišao sam sve, noge su mi otpale. Ne sjećam se da sam vidio Slavinskog. Mada su mi počeli ići na živce štandovi gdje stoji standardni repertoar knjiga i u tom metežu bude ubačena po neka knjiga koje nema drugdje. Tu se veoma teško snaći i primijetiti bilo šta.
'Obožavam' kad naredaju knjige tako da se samo vide hrptovi i to okrenuti tako da su slova naopako za onog ko gleda sa strane posjetioca. Genijalna stvar. :)

Nije da nema šta za vidjeti, ali treba strpljenja. Glasov štand mi je bio dobar. Pa onda štand zavoda za udžbenike iz Beograda. (ako se dobro sjećam, bilo je još nekih udžbeničkih izdavača, brkam ih) I štand Prosvete, takođe. Pa onda Šahinpašić...

Cijene dosta variraju kako sam vidio. Jednu knjigu sam našao u rasponu od 17KM do 10KM. (nisam je kupio, na kraju :) )

Kupio sam Čas anatomije (Kiš) i Pokradeno pamćenje (Osten). Ova prva je 18KM kod Prosvete, a ovu drugu sam uzeo na nekom 'kloniranom' štandu gdje je bila najjeftinija - 7KM

Nego, tražio sam izdanja Fabrike knjiga, konkretno knjige iz edicije Reč. (nova knjiga Dubravke Ugrešić, i još jednu stariju od Džudit Batler) Elem, znam da je prije toga bilo po sajmu, ako neko primijeti neka javi ovde. Meni se ne da ponovo sve pretraživati.

Još nešto, da nije neko čitao knjigu 'intimna istorija čovečanstva'? (ima i 'intimna povijest čovječanstva' :) ) Zanima me je li to još jedna praznoglava teorija, ili valja nečemu...

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 16:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Ajde ako neko bude isao na sajam neka pogleda da li ima rijecnik stranih rijeci od Filipovica ili od Vujaklije (ali na latinici) i kolika je cijena pa neka javi.
Hm..., htjedoh reći 'hvala' ali neću pošto je vrlina dovoljna nagrada :P :D :-)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Bila sam danas. Vujaklija je 60km, ali se stvarno ne sjecam da li je na latinici. :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Pero_Bombas je napisao:
Ljubav u doba kolere - 20 KM. Jebiga, kontam, sigurno ima u biblioteci... :D

Ima Ljubav u doba kolere i za 15km. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ići ću ili sutra ili prekosutra... Nisam imala vremena danas otići zbog ispita, al imam već spisak napravljen... Iskreno se nadam da ću naći te knjige u jeftinijoj varijanti (tanke korice) jer mi ih treba gomila.... :x

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Lisa_Simpson je napisao:
spisak napravljen... Iskreno se nadam da ću naći te knjige


Neces.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Posjetila sam sajam veceras.
Kao sto neko rece-ocekivano ...

Mozda je i razlog mali sajam koji je cijelo ljeto bio u centru BL. No cijene su ipak nize za ovom 'velikom' sajmu.
Kupila sam par knjiga, koje sam trazila od ranije.
A sto se tice strucne literature, cista 0. Ono sto vidjeh, mogu uvijek da nadjem.... slabo, slabo...
I josh nesto, miomirisi iz rostiljnice peku grlo toliko da me i sada kasalj muci...
OK , jasno je, ljudi moraju rucati, rade po cijeli dan na sajmu, ali slabo je odvojen od izlozbenog dijela.
Takodje i prialz sajmu, neko pomenu lokve. To je do Metala i njihove organziacije, masno oni naplacuju m2 izlozbenog prostora , a slabo investiraju... :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs