banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 15:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Okt 2008, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Meni je Šavijina uloga u TRI SESTRE jedina kojoj se, hm, ne baš divim, ali skidam kapu. U toj predstavi je Šavija shvatio da se ne mora derati i kreveljiti da bi bio dobar. A poredte, nema predstave u kojoj se nije samo i samo drao. A ona lica me podsjećaju na Kronenbergov VIDEODROM, muzika ništa specijalno, a lik Nataše Ivančević je savršeno uklopljen u ostatak "osakaćenog" svijeta...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
taksi je napisao:
Zeljko mozda nema manu, ali vidio si kecelju uprljanu od krvi.


Dobro, to mi je bilo normalno, s obzirom na to da se Jevrem u predstavi bavi mesarskim zanatom...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
taksi je napisao:
Zeljko mozda nema manu, ali vidio si kecelju uprljanu od krvi.


Dobro, to mi je bilo normalno, s obzirom na to da se Jevrem u predstavi bavi mesarskim zanatom...


Hm, ne bih rekao da je to jedini razlog. Posebno kad kaze sa nozem u ruci: ja tebe volim ali bih te politicki zaklao.
Cijelu predstavu nozem mlati, zabada u tasne, zenu...nije li to , simbolicno, njegov jedini nacin rijesavanja problema ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Jeste, naravno, ali meni se čini da to i proizilazi iz prirode posla kojim se bavi. On je mesar. Dakle - neko kome je u poslu da kolje. Ali, on to shvata kao posao koji se odnosi samo na ono što on čini van politike. U politici on nije koljač. Koliko je samo puta u predstavi rekao - nemoj, brate, tako! ili - pa, je l mora tako?, ili - može li to nekako drugačije? To odaje i njegovu drugu prirodu, ona koja je van koljačke.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
On je onaj kandidat kojem je stalo do crvenih tepiha i fijakera, a nesposobnost ce nadomjestiti ljudima koja ga uce, kao sto je Savijin lik.
Zato su stavili lik advokata koji je to mogao, "umno" da sakati, kojem nije bilo tesko da kupuje glasove, iako nije nosio noz,a ovom je opet noz (koji je kao i krv vise simbolika),sila pokretac, nema sredine, niti pravog izbora. Ipak i jedan i drugi unistavaju narod na svoj nacin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2008, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
IZA ZATVORENIH VRATA

Od samog ulaska u pozoriste nije mi bilo jasno zasto su glumci u predvorju, zasto se penju uz stepenice (koje nisu osvjetljene ( upozoreni smo da je to zbog predstave)), sjedaju sa nama u publiku, dok nas ne pozdravi djavo i pocinje predstava o jednoj sobi pakla, u koji ulazi neko od nas...glumci:) Volim predstave kojima ne treba bogata scenografija, ekefti, skupi kostimi. Dovoljan je dobar tekst, dobri glumci i onaj koji ce sve to lijepo da "upakuje". Takva je i ova predstava, sa dobrom glumicom koju nisam cesto vidjao u predstavama a ne znam joj ni ime (glumica smedje ili crne kose), glumicom plave kose,koja je solidna (moze i bolje ), glavnim glumcem koji je dobro glumio ( poslije ove predstave, a posebno "Lekcije, po meni jedan od najboljih...mozda i najbolji banjalucki glumac) i domacin, djavo.

Kada su se "Jazavci" pojavili bilo mi je drago da grad pored NPRS dobije jos jedno pozoriste, pa sam prijateljima predlago da pogledaju te mlade glumce ( "Oblik stvari", pa i "Gavrilo), a sta im se desilo ja ne znam( "Blize" a tek zadnja predstava "Kako ubiti zenu i zasto"). Sada je moja preporuka predstave UDUS-a kojima zelim mnogo ovakvih sjajnih predstava, punu salu kao veceras i vise termina predstave na repertoaru ( ovaj mjesec samo jedna).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2008, 22:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Репертоар за новембар 2008. 27.10.2008



ВЕЛИКА СЦЕНА



02.11. недјеља
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића


07.11. петак
ГОСПОЂА МИНИСТАРКА
комедија Б. Нушића


11.11. уторак
УЧЕНЕ ЖЕНЕ
комедија Ж.Б. Молијера


12.11. сриједа
УЧЕНЕ ЖЕНЕ
комедија Ж.Б. Молијера


13.11. четвртак
ЈАЗАВАЦ ПРЕД СУДОМ
сатирична комедија П. Кочића


21.11. петак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића


23.11. недјеља
Дан за госте: Народно позориште Сарајево
балетска представа
ОFF - ОFF & RAHMANJINOV
према етно музици и композицијама Сергеја Рахмањинова


25.11. уторак
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
ГАВРИЛО
комедија Ф. Паравидина


26.11. сриједа
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
БЛИЖЕ
драма П. Марбера


30.11. недјеља
ДИВЉЕ МЕСО
драма Г. Стефановског






СЦЕНА «ПЕТАР КОЧИЋ»




08.11. субота
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


10.11. понедјељак
Дан за госте: УДУС
ЛЕКЦИЈА
комедија апсурда Е. Јонеска


12.11. сриједа
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
КАКО УБИТИ СУПРУГУ И ЗАШТО
комедија А. Амаурија


13.11. четвртак
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
КАКО УБИТИ СУПРУГУ И ЗАШТО
комедија А. Амаурија


14.11. петак
Дан за госте: Позориште «Огледало» / Београдско драмско позориште
Исидора Секулић / Славко Милановић
ИСИДОРИНЕ ИЗОХИМЕНЕ
игра: Анђелка Миливојевић Тадић


15.11. субота
ГОСПОЂИЦА ЈУЛИЈА
драма А. Стриндберга


18.11. уторак
Дан за госте: УДУС
ПЕКИЋЕВА ТРАКА: ДНЕВНИК ДУШЕ
Б. Пекић – Б. Брђанин


19.11. сриједа
Дан за госте: УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
психолошка драма Ж. Сартра


26.11. сриједа
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
КАКО УБИТИ СУПРУГУ И ЗАШТО
комедија А. Амаурија






ГОСТОВАЊА




01.11. субота
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића
Козарска Дубица


22.11. субота
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића
Тузла


23.11. недјеља
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића
Брчко


27.11 четвртак
МАДАМ САН ЖЕН
комедија В.Сардуа – Е. Мороа
Мркоњић Град


28.11. петак
МАДАМ САН ЖЕН
комедија В.Сардуа – Е. Мороа
Брчко





ДОГАЂАЈИ




05.11. сриједа
МОНА
Модно сценски приказ колекције «Његош»
аутор: Оља Ивањицки


22.11. субота
Промоција књиге «ЉУБА ТАДИЋ – ПОСЛЕДЊА ТРАКА ЗА КЊИГУ»
аутор: Бранко Перић




Народно позориште РС задржава право измјене репертоара.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2008, 22:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Додјелом награда синоћ је у Сарајеву завршен 48. фестивал МЕСС. Стручни жири у саставу Жан Журдуј (Jean Jourdheuil), Рикард Салват (Ricard Salvat), Благоје Стефановски, Варја Ђукић и Џевдет Тузлић додијелио је Награду "Рејхан Демирџић" за најбољу младу глумицу Ањи Станић за улогу Хани у представи Народног позоришта РС СТАЗА ДИВЉАЧИ, док су награду "Јурислав Коренић" за најбољег младог редитеља равноправно подјелили Филип Гринвалд за режију представе СТАЗА ДИВЉАЧИ Народног позоришта РС и Мартин Кочовски за режију представе БУБЊЕВИ У НОЋИ Народног позоришта ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ из Прилепа. У историји Народног позоришта РС ово су прве награде са овог престижног фестивала.

Награду Златни ловоров вијенац за најбољу представу у цјелини добила је представа ЕМИГРАНТСКА ПЈЕСМА у продукцији позоришног студија FARM IN THE CAVE из Чешке.

На овогодишњем МЕСС одигране су 32 представе. По први пут су на фестивалу гостовале представе из Африке, Латинске и Сјеверне Америке. У конкуренцији су била и нека од највећих европских позоришта из Белгије, Њемачке, Француске, Грчке као и позоришта из Македоније, Србије, Црне Горе, Хрватске и Словеније.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2008, 11:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Никола Пејаковић: Нушић описује духовне чиреве нашег народа
Datum: 30.10.2008 19:00
Autor: Горан Дакић

Срби много мање воле живот него јуначку смрт, али не због тога што смо, може бити, мазохисти или не знамо да умачемо у сафт живота, већ зато што Срби не воле да живе празне животе и да буду нечије слуге. Њихова љубав према животу је велика, али је љубав према слободи још већа и зато прави Србин радо гине за крст часни и слободу златну и не интересују га лизинг аута и паре из неких европских фондова.

То их аутоматски ставља у позицију да буду јунаци трагедије, односно, од њих прави трагикомичне јунаке у овом земаљском позоришту. Нас су прогласили лошим момцима, силоватељима и убицама, само зато што нисмо пристали да идемо мирно на клање…

Ово у разговору за наш лист каже глумац, редитељ, сценариста и музичар Никола Пејаковић који је недавно режирао Нушићевог "Народног посланика" у Народном позоришту Републике Српске. Прва његова представа откако је домаћи редитељ у нашем националном театру још једном је показала непролазност Нушићевог комада.

Широј публици Коља Пејаковић познат је и по серији "Вратиће се роде".

- Трудио сам се да свака сцена серије "Вратиће се роде" садржи један мали дио лудила и безнађа човјека који удара на велике силе. Мени је веома драго што је српски народ осуђен од свијета. Више волим да ме оваква Aмерика напада, него да ми тапше. И више волим да ме овај и овакав свијет мрзи, него да ме воли.

* ГЛAС: Шта је, онда, најтрагичније за српски народ?

ПЕЈAКОВИЋ: У политичком смисли најтрагичније је то што су нас осудили на Европу. Нама Европа заиста не треба, а не требамо ни ми њој. Имам неки осјећај да су силе које су изгубиле Други свјетски рат, накнадно, у миру, добиле тај рат. Као да није ни битно ко је био на страни добра, а ко на страни зла. И то нас доводи до закључка да постоје само интересне сфере, сила и новац.

Да сам политичар бјежао бих од Европе као од ђавола. Европа је костурница идеја и духа. О њој мислим све најгоре. Заиста. И "Роде" су хтјеле да покажу колико је надмоћан тај наш дух, то наше лудило и несавршенство у односу на њихову шминку и фингирану љубазност.

* ГЛAС: Говорећи о "Народном посланику" Лаза Лазаревић је рекао да је та Нушићева комедија "добар домаћи пасуљ, али без запршке". Да ли је "Народном посланику" потребна та запршка? Да ли сте је Ви додали?

ПЕЈAКОВИЋ: То је Нушићев први комад и логично је да није имао запршку. "Посланик" је, може се рећи, чак и наивно написан комад. Редитељ, хтио не хтио, мора да даје запршку. Он мора наћи линије које њега у комаду интересују и те линије мора да извуче и на њима инсистира. Редитељ може да се писцу и супротстави, али му се увијек враћа. Редитељ најбоље ради за комад када изда писца а онда, у задњем тренутку, врати му се у загрљај. Наравно, говорим о фингираној издаји, о храбрости и потреби да проговориш о нечему што писац даје између редова.

Судбина Нушићевог "Посланика" је позната. Дуго је чекао да се одигра, а сам Нушић је три пута је мијењао и дорађивао текст на захтјев Управника, а под будним оком Полиције. Нушић је, дакле, три пута тај комад поново писао и ми не можемо знати како је он изгледао у свом изворном облику. У комаду се виде уступци власти молијеровског типа, уступци младој демократији и рађању парламентаризма у Србији.

* ГЛAС: У једном периоду владало је мишљење да се у комаду налази много шта што вријеђа и посланике и чланове баладе. Има ли Ваше читање икакву намјеру да тај проблем актуализује?

ПЕЈAКОВИЋ: Можда ми многи неће вјеровати, али нисам знао да ће, прије премијере "Народног посланика", бити локални избори. Нисам могао знати ни то да су неки политичари некад били месари. Aли, са друге стране, ја не могу да се одредим као политичко биће и да кажем да сам против било ког представника наше Владе, јер је мени јасно да су наши политички непријатељи у Сарајеву, а не у Републици Српској.

Знамо ми ко нама ради о глави и ко ради на разбијању нашег ентитета. Управо због тога ја не желим да нападам свог човјека. Због чега бих то радио? Њему много озбиљније пријете неки други људи, зашто би му ја сад још стајао на муку. Српски народ је највише коштала разједињеност и ја не желим да учествујем у потпиривању неслоге.

Aко је бич ове представе негдје окренут, онда је усмјерен према нашем егоцентризму, самоиздаји и лудој гордости. Ми критикујемо онај тренутак када политичари помисле да би могли бити нешто више од нормалних људи и када помисле да су вреднији и паметнији од сопственог народа.

* ГЛAС: Да ли је покондиреност у сваком сегменту живота темељ Нушићеве комедије, па тако и "Народног посланика"?

ПЕЈAКОВИЋ: Не колико темељ чине егоизам и гордост. Из гордости настају сви проблеми и сукоби. Мислим да је гордост на врху пирамиде и да све остало слиједи. Нушић у својим комадима детаљно описује те духовне чиреве, те опаке страсти које нагризају душу човјека.

* ГЛAС: Рекли сте да не можете промијенити културну сцену у Републици Српској, али да можете посијати сјеме из којег ће никнути млађи који ће стварати културни идентитет града и Српске. Како ће то изгледати у пракси? Хоће ли умјетност имати ту моћ?

ПЕЈAКОВИЋ: Када сам дошао у Народно позориште Републике Српске да режирам "Народног посланика" умјетнички директор ове куће Љубиша Савановић ме је питао да ли желим да заказујем двије пробе дневно. Рекао сам му - онај редитељ који дође у Бању Луку и тражи двије пробе дневно је дошао само да узме хонорар и побјегне! Немогуће је радити двије пробе дневно, а у исто вријеме бити квалитетно посвећен том позоришту, тој средини…

Није моје као редитеља да дођем и поставим своју идеју. То је најмање што редитељ ради. Редитељ подучава ансамбл, вуче га ка неким новим циљевима и сазнањима. Увлачи позориште у нову духовну и умјетничку авантуру, учи и њих и себе, подучава и побољшава… То се не може радити са двије пробе дневно. Сијање сјемена је и разговор са вама и са свим младим људима. Сијање сјемена подразумијева моју помоћ тим људима који имају снагу и жељу да нешто ураде са собом и својим градом.

Не вјерујем да умјетност може нешто да промијени. Да је могла промијенила би до сада. Било је веома много квалитетних умјетника и умјетничких покрета који нису ништа промијенили. Умјетност не мијења свијет, она га побољшава, чини га сношљивијим за живот. A човјек ће бити већи уколико више погне главу пред Богом и пред другим човјеком. Православље је наш светионик, ми немамо ништа боље, паметније, чистије него то наше православно биће, то наше Светосавље и тога треба да се држимо.

* ГЛAС: Постали сте кућни редитељ Народног позоришта РС. Већ дуже вријеме је познат став ове куће да све ради сопственим снагама. Да ли је то пресудило да прихватите њихову понуду?

ПЕЈAКОВИЋ: Ја сам на путу да постанем кућни редитељ. Надам се - на добром путу. Разлози за то су врло једноставни - имам намјеру да останем у Бањој Луци и да одавде дјелујем. Најбоље мјесто за то дјеловање је, по мом мишљењу, Народно позориште, у којем ће бити концентрисани сви креативни потенцијали. Или бар већи дио. У овом граду вјерујем само у младе људе! И бићу њима на располагању.

* ГЛAС: Која кључна идеја повезује све умјетности којима се бавите?

ПЕЈAКОВИЋ: Нисам никада о томе размишљао. Aли, ако ме већ то питате, овако из прве, волио бих да све то обједињује - богољубље.
Бања Лука

Бања Лука мора да постане метропола, културни и регионални центар. Тек тада ћемо моћи да кажемо да смо нешто урадили. Не смијемо дозволити да дођемо у ситуацију у којој млади људи неће знати како да изразе свој културни и лични идентитет. Стручни људи из области филма, позоришта, ликовне умјетности и медија морају да се окупе и предложе системске законе, успоставе Институције и предложе визију развоја. Бања Лука мора да постане важан центар, али не кроз опонирање и сукобљавање са Сарајевом или остатком свијета, него кроз сарадњу.
Провокација

Позориште мора бити провокација. Представа мора бити својеврсни терористички чин. Aрто каже да одлазак у позориште мора бити истовјетан одласку код зубара - знате да вам се тамо неће ништа десити, али се ипак бојите да одете. Јер, позориште мора да провоцира, да нас баца у одређене крајности, да нас тјера да испитујемо себе и своје ставове о животу, да буди најцрње слутње и најдубље страхове, да "yара" по утроби. У сржи позоришта је сукоб.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2008, 15:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Представа Народног позоришта РС НАРОДНИ ПОСЛАНИК по тексту Б. Нушића, а у режији Николе Пејаковића обиљежила је овогодишње XXV Сусрете позоришта БиХ у Брчком. Представа, глумци и редитељ представе донијели су укупно седам награда у нашу кућу.



Награде стручног жирија позориштима из БиХ:


Награда за најбољу представу у цјелини
Златна статуа вијећнице и града Брчког
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда - статуа Златно перо
за најбољи драмски текст босанскохерцеговачког савременог драмског писца
Мирза Фехимовић за драму ЋЕИФ, Београдско драмско позориште


Награда за најбољу режију
Никола Пејаковић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда за најбољу женску улогу
Николина Ђорђевић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда за најбољу мушку улогу
Жељко Стјепановић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда за најбољу сцену и костим
Љубица Милановић за представу
МЕТРО - ПРИЧЕ ИЗ БИЈЕЛОГ СВИЈЕТА, Дјечије позориште РС


Награда за најбољу музику
Лејла Мулаосмановић
ТВРЂАВА, Театар Кабаре Тузла


Награда за најбољу младу глумицу
Алма Терзић за улогу Фатиме
БАЛАДА О ОМЕРУ И МЕРИМИ, Народно позориште Сарајево


Награда за најбољег младог глумца
Сабит Сејдиновић
ТВРЂАВА, Театар Кабаре Тузла




Награде стручног жирија за све учеснике:


Grand prix Сусрета за најбољу представу у цјелини
КАУБОЈИ, Театар Еxit, Загреб


Grand prix Сусрета за најбољу женску улогу
Николина Ђорђевић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Grand prix Сусрета за најбољу мушку улогу
Живко Аношић, Хрвоје Баришић, Крунослав Клобучар, Ракан Русхаидат, Радован Ружђак
КАУБОЈИ, Театар Еxit, Загреб





Награде жирија публике XXV Сусрета позоришта БиХ



Награда за најбољу женску улогу
Николина Ђорђевић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда за најбољу мушку улогу
Жељко Стјепановић
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, Народно позориште РС


Награда за најбољу представу у цјелини
МЕТРО - ПРИЧЕ ИЗ БИЈЕЛОГ СВИЈЕТА, Дјечије позориште РС
Текст: Мирољуб Недовић
Режија: Јовица Павић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2009, 18:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
РЕПЕРТОАР ЗА МАРТ 2009.


ВЕЛИКА СЦЕНА


06.03. петак
МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
комедија Б. Ћопића


07.03. субота
МАДАМ САН ЖЕН
комедија В. Сардуа – Е. Мороа


11.03. сриједа
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића


12.03. четвртак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића


14.03. субота
ТРИ СЕСТРЕ
драма А.П. Чехова


20.03. петак
ДИВЉЕ МЕСО
драма Г. Стефановског


25.03. сриједа
ЈАЗАВАЦ ПРЕД СУДОМ
комедија П. Кочића


27.03. петак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића


28.03. субота
ДИВЉЕ МЕСО
драма Г. Стефановског



СЦЕНА "ПЕТАР КОЧИЋ"


01.03 недјеља
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича


04.03. сриједа
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича


09.03. понедјељак
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
КАКО УБИТИ СУПРУГУ И ЗАШТО
комедија А. Амурија


10.03. уторак
Дан за госте: ГП ЈАЗАВАЦ
КАКО УБИТИ СУПРУГУ И ЗАШТО
комедија А. Амурија


13.03. петак
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича


17.03. понедјељак
Дан за госте: УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
драма Ж. П. Сартра


21.03. субота
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича


23.03. понедјељак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


24.03. уторак
Дан за госте : УДУС
ГРЕТА, СТРАНИЦА 89.
комедија Л. Хибнера


26.03. четвртак
НИЈЕ ЧОВЈЕК КО НЕ УМРЕ
трагикомедија В. Стојановића


31.03. уторак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


ДОГАЂАЈ


20.03. субота, у 20.30 часова на Сцени "Петар Кочић"
Промоција књиге ИЗАБРАНА ДЈЕЛА Радослава Братића



Представе на Великој сцени почињу од 20 часова.
Представе на Сцени "Петар Кочић" почињу од 20.30 часова.



Народно позориште РС задржава право измјене репертоара.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 15:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
РЕПЕРТОАР ЗА АПРИЛ 2009.


ВЕЛИКА СЦЕНА


03.04. петак
МАДАМ САН ЖЕН
комедија В. Сардуа – Е. Мороа

04.04. субота
УЧЕНЕ ЖЕНЕ
комедија Ж.Б. Молијера

10.04. петак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
комедија Б. Нушића

16.04. четвртак
ДИВЉЕ МЕСО
драма Г. Стефановског


СЦЕНА "ПЕТАР КОЧИЋ"


08.04. сриједа
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича

09.04. четвртак
НИЈЕ ЧОВЈЕК КО НЕ УМРЕ
трагикомедија В.Стојановића

11.04. субота
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца

14.04. уторак
Дан за госте : УДУС
ЧОРБА ОД КАНАРИНЦА
комедија М. Радовића

15.04. сриједа
Дан за госте : УДУС
ЛЕКЦИЈА
комедија апсурда Е. Јонеска

21.04. уторак
Дан за госте : УДУС
ГРЕТА, СТРАНИЦА 89.
комедија Л. Хибнера

23.04. четвртак
ГОСПОЂИЦА ЈУЛИЈА
драма А. Стриндберга

24.04. петак
РАЗРЕД
комедија М. Зупанчича

25.04. субота
НИЈЕ ЧОВЈЕК КО НЕ УМРЕ
трагикомедија
В. Стојановића


ДОГАЂАЈИ


02.04. четвртак
КАКО МИСЛИШ МЕНЕ НЕМА?!
Театар EXIT Загреб

05.04. недјеља
Концерт ЦКУДМ «ВЕСЕЛИН МАСЛЕША»

12.04. недјеља
Удружење Италијана - концерт Камерног ансамбла «BELCANTO»

13.04. понедјељак
Интермедијални музички пројекат VORTEX
аутори: Белма Бешлић, Бернард Гал


ГОСТОВАЊА

21.04. уторак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК
Фестивал "Мостарска лиска" Мостар


Представе на Великој сцени почињу од 20 часова.
Представе на Сцени "Петар Кочић" почињу од 20.30 часова.

Народно позориште РС задржава право измјене репертоара.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 15:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
http://www.depo.ba/page.php?id=536


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2009, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Staza divljači je jedna od najboljih predstava od onih koje sam gledala u našem pozorištu. U tu grupu bih dodala i Pekićeve trake, Kokošku, Ministarku (više zbog nekoliko odličnih epizodnih uloga, i naravno glavne), Porodične priče..

Sinoć sam pogledala Divlje meso i nije mi poslije bilo potpuno jasno zbog čega toliko hvale tu predstavu. Nije loša, u dijelovima odlična, ali ukupno me nije oduševila.

Kod Staze divljači mi je praktično sve bilo odlično. Prvo gluma - čitava ekipa je blistala, a naročito glavna glumica jer još nikad nisam vidjela tako dobru metamorfozu jednog lika u predstavi, svaka čast. A vidim da je dobila nagradu. Scenografija, režija, scenario, eto, sve mi je dobro. Čak i scene nasilja, koje su mi inače ili pretjerane ili suvišne, ovdje funkcionišu dobro, naturalistički, kao i neki drugi elementi, doprinoseći slici teške socijalne a i psihološke pozadine. Predstava drži pažnju i zadaje prave emotivne udarce za onoga ko se otvori prema njenim likovima i ogoljenim sudbinama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2009, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Frieda je napisao:

Sinoć sam pogledala Divlje meso i nije mi poslije bilo potpuno jasno zbog čega toliko hvale tu predstavu. Nije loša, u dijelovima odlična, ali ukupno me nije oduševila.


I ja sam je gledala sinoć. Mene jeste oduševila. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2009, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Možda je do raspoloženja a i sva izvođenja nisu identična tako da ko zna... :D

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Kakva je predstava Balon od kamena - moja sjećanja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Odlicna 8)

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 19:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Dec 2007, 13:01
Postovi: 8
Precijenjena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 15:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Danas pocinje Teatarfest, ima odlicnih predstava, a kako sam nabavio karte za sve dane, ima da "izludim" od pozorista ovih dana :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs