banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 754 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 15 Sep 2008, 21:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan 2007, 15:32
Postovi: 151
Lokacija: Obilicevo
jelena 14 je napisao:
"Kad bi ljudi znali kako malo pameti upravlja svijetom, umrli bi od straha"

Ivo Andrić

jedan od boljih koje znam!!!

isto tako i>>>
Takav je život da čovek često mora da se stidi onoga što je najlepše u njemu i da upravo to sakriva od sveta, pa i od onih koji su mu najbliži.
...
Video sam otkopane grobove iz petog veka pre Hrista. U njima su bili još uvek vidljivi tragovi glavnih kostiju i naslućivale se osnovne linije ljudskog lika.

U meni se javilo nezadovoljstvo, kao nad neuspelim delom ili nedovršenim poslom. Čovek treba da nestane bez traga.

_________________
ЋИРИЛИЦА СЕ ПИШЕ СРЦЕМ
ДОБРОДОШЛИ У ЗЕМЉУ ЋИРИЛИЦЕ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 18 Nov 2008, 20:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Nov 2008, 20:27
Postovi: 40
Ljubiteljima dobre knjige sam zahvalna na dobro izabranoj temi! Najbolji citati su sigurno ogledalo naših razmišljanja i najbolji način da zavirimo jedni drugima u misli, još jednom: SVAKA ČAST! :)

"...Kakvi smo mi to ljudi? Kakav smo mi to narod?... Između Azije i Evrope, na granici vera, carstava, ginuli smo nežalno i glupo, više za druge nego za sebe... i ne stekosmo nijednog vernog prijatelja. Taj nestrećni i prokleti srpski narod! U Evropi smo danas jedina država koja nema nijednog istinskog prijatelja. Nijednog!... ALI BOG NAS OPET SAČUVA! Sačuva nas zbog nečeg. I za nešto. Bog čuva sve ali po svojim razlozima. Isključivo pod svojim uslovima. A mi nećemo njegove uslove. To je ona klica tragičnog u nama. Mi hoćemo slobodu, hoćemo demokratiju, hoćemo da se ujedinimo u veliku državu, mi hoćemo..., Bog ne čuva takve!" - Dobrica Ćosić ("VREME SMRTI I")

"...Ne šalje nam Bog očajanje da nas satre, već da u nama razbudi želju za novim životom. A kada nam šalje smrt, kada nas oslobodi zemlje i tela i pozove nas, onda je to velika radost. Zaspati kad smo se umorili, moći odbaciti teret koji smo nosili dugo - divno je i čudesno..." - Herman Hese ("Igra staklenih perli")

"...Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače! Ne mogu da izdržim dugo ni u pozorištu, ni u bioskopu, jedva sam u stanju da pročitam novine, retko kad modernu knjigu, i ne mogu da razumem kakve to naslade i zadovoljstva ljudi traže u prepunim železnicama i hotelima, prenatrpanim kafanama sa nametljivom i sparnom muzikom, po barovima i varijetejima elegantnih , raskošnih gradova..." - Herman Hese ("Stepski vuk")

_________________
"Људи који себе сматрају великима шкртаре с властитим ја.
Свако ко је уображен, ништаван је.
Молим, пази на своју величину!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 18 Nov 2008, 21:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2008, 21:15
Postovi: 491
Lokacija: pala s Marsa
"bolje struca u hladu nego dvije struce na suncu"

stara bosanska, najjaca 8)

_________________
nisam ja luda, mene su samo proglasili ludom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 20 Nov 2008, 23:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2008, 15:28
Postovi: 63
Lokacija: Banja Luka
*Jedan od promašaja demokratije je što opšte pravo glasa garantuje prosječnog vođu koji nas vodi u prosječno, apatično životarenje".

Čarls Bukovski

_________________
*Oporuke mrzim, mrzim sjaj grobova, ne prosim od svijeta suze zalosnice. Živ, prije bih pozvao jato gavranova, da raskljuju moje truplo nemilice...*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 24 Nov 2008, 01:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2006, 15:38
Postovi: 221
Ljenost nije mana, već izbor...
igor_bl :D

_________________
Kada bih ponovo mogao da živim,
s proleća bih počeo bosonog da hodim i tako išao do kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao,više sutona posmatrao i
sa više dece igrao,kada bih život ponovo pred sobom imao.
Ali vidite,imam 85 godina i znam da umirem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 24 Nov 2008, 03:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
A language is a dialect with an army and navy

Danielle Bunten Berry:"No one ever said on their deathbed, 'Gee, I wish I had spent more time alone with my computer.'"

<One-> A good friend will bail you out of jail, but your best friend will be the one sitting next to you saying "That was fucking awesome!"

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 26 Nov 2008, 04:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
Time trek je napisao:

<One-> A good friend will bail you out of jail, but your best friend will be the one sitting next to you saying "That was fucking awesome!"


Nema dalje.

In the Korean War, after U.N. forces under American command were attacked by Chinese forces in the Battle of Chosin Reservoir, U.S. commander Chesty Puller made the remark, "We've been looking for the enemy for some time now. We've finally found him. We're surrounded. That simplifies things." He also reportedly said, "All right, they're on our left, they're on our right, they're in front of us, they're behind us...they can't get away this time", and "Great. Now we can shoot at those bastards from every direction."

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 18 Mar 2009, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Bio sam nekad i ja voleo sam sve kao ti sad sam stopa tvoja i ti ćeš tuđa biti
(Životna)

Ko nekrene nikad neće stići.
(putnička)

Oni da rade na tome da ništa nerade ne bi mogli toliko da ne rade koliko mi kad radimo ne radimo.
(medijska)

Sava Bogu na visini a na zemlji mir među ljudima dobra volja.
(anđeoska)

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 18 Mar 2009, 22:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2009, 16:35
Postovi: 51
Lokacija: Doboj,RS
Napoleon/ metak koji bi mene ubio jos nije izliven.

Citat, ne znam ciji /
zasto vi koji ste ti,meni koji sam vi kazete ti.Kad ja, koji sam vi, vama koji ste ti,kazem vi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 18 Mar 2009, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
... Primi, Boze, molitvu moje nemoci, oduzmi mi snagu i zelju da izadjem iz ove tisine, vrati me u mir, prvi ili poslednji, mislio sam da izmedju njih postoji nesto, bila je nekad jedna rijeka, i magle u njenim predvecerjima, i suncev odsjaj na njenim sirinama, postoji i sad u meni, mislio sam da sam zaboravio, ali nista se izgleda ne zaboravlja, sve se vraca iz zakljucanih pretinaca, iz mraka toboznjeg zaborava, i sve je nase sto smo mislili da je vec nicije, ne treba nam, a stoji pred nama, svjetluca svojim bivsim postojanjem, podsjecajuci nas i ranjavajuci. I sveteci se zbog izdaje. Kasno je sjecanja, uzalud se javljate, beskorisne su vase nemocne utjehei podsjecanja na ono sto je moglo da bude, jer sto nije bilo nije ni moglo da bude. A uvijek izgleda lijepo ono sto se nije ostvarilo. Vi ste varka koja radja nezadovoljstvo, varka koju ne mogu i ne zelim da otjeram, jer me razoruzava i tihom tugom brani od patnje...
Mesha Selimovic

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 19 Mar 2009, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
"Gdje god da krenem misao je tu, beskonacna rijeka proslih dana, budi me iz sna vristeci ubijenom srecom ..."

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 19 Mar 2009, 22:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
scorpiodoboj je napisao:

Citat, ne znam ciji /
zasto vi koji ste ti,meni koji sam vi kazete ti.Kad ja, koji sam vi, vama koji ste ti,kazem vi.



Ja čuo od Ope..............

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 19 Mar 2009, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Tuzan sam i zbog tebe, ali necu da ti kazem. Danima i sedmicama sam putovao, da te vidim. Uvece sam lijegao pod sumsko drvo, gladan, izubijanih nogu, promrzao od ledene kise, i zaboravljao na sve, razgovarajuci s tobom. Koracao sam drumovima bez kraja, uplasio bih se koliko ih ima i kakve su strasne razdaljine na svijetu da te nisam drzhao za ruku, isao uz tvoje bedro, uz tvoj bok, jedva cekajuci ravan drum, da zatvorim oci, da mi budes bliza i jasnija.

- Zasto si otisao jesenas?
Covjek nikad ne treba da ode, kad ima razloga da ostane.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 22 Mar 2009, 16:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Stari majstor C.B....

O POEZIJI:
Uvek ću se sećati dvorišta u osnovnoj školi i mališana koji su na pomen reči ,,pesnik” ili ,,poezija” počinjali da se smeju i rugaju. A kapiram i zašto – zato što je poezija lažna. Ona je lažna i snobovska vekovima unazad. Previše je patetična. I precenjena je. To je gomila smeća. Poezija je već vekovima skoro totalno sranje. Čista prevara, lažnjak.

Ne bih želeo da me pogrešno razumeju, bilo je i nekoliko veoma dobrih pesnika. Kao onaj Kinez Li Po. (Čuveni kineski pesnik 701-762. Otišao je od kuće sa 19 godina i živeo sa taoističkim pustinjacima. Poznat je po raspusničkom životu i pijančenju. – Prim. prev.) On je bio u stanju da unese više osećanja, realizma i strasti u samo četiri ili pet jednostavnih stihova nego što većina pesnika može na četrnaest ili petnaest stranica svog sranja. A i lokao je vino, takođe. Običavao je da plovi u čamcu niz reku, zapali svoje pesme i pije vino. Vladari su ga voleli zato što su razumevali ono što je pisao... i naravno, spaljivao je samo loše pesme. (smeh)

Ono što ja pokušavam, izvinite me što sebe stavljam u prvi plan, je da prikažem život najamnih radnika, prostih ljudi... ženu koja vrišti na čoveka kad se vrati kući. Suštinu stvarnosti svakodnevnog življenja... nešto što se retko pominjalo u poeziji u prethodnim vekovima. Reći ću to jednostavno: poezija vekovima unazad je čisto sranje. I to je sramotno.

O SELINU:
Kad sam prvi put čitao Selina, legao sam u krevet s knjigom i velikim pakovanjem Ric krekera. Počeo sam da ga čitam i jedem Ric krekere, smejem se i jedem Ric krekere. Pročitao sam ceo roman u dahu. I Ric krekeri su nestali, čoveče. A onda sam ustao i popio vodu. Trebalo je da me neko vidi. Nisam, jebote, mogao da se pomerim. To je ono što ti uradi dobar pisac. Skoro da te jebeno ubije... to takođe čini i loš pisac.

O ŠEKSPIRU:
On je nečitljiv i precenjen. Ali ljudi to ne žele da čuju. Znaš, ne smeš da napadaš svece. Šekspir se učvrstio tokom vekova. Možeš da kažeš: ,,Taj i taj je loš glumac!” Ali ne smeš da kažeš da je Šekspir govno. Što je duže nešto prisutno, snobovi se lakše prilepljuju uz to, kao pijavice. Kad snobovi osete da je nešto sigurno, onda se prilepljuju. A čim im kažeš istinu, oni podivljaju. Ne mogu to da izdrže. To je napad na njihovu duhovnost. Gadim im se.

O DOKOLICI:
Ovo je veoma važno – vreme dokolice. To je brz korak ka suštini. Bez potpune stajke i totalne dokolice za sve velike periode u svom životu, izgubićete sve. Bilo da ste glumac, domaćica, ili bilo šta drugo... potrebno je da postoje velike pauze između vrhunaca, gde nećete baš ništa raditi. Jednostavno legnete na krevet i buljite u plafon. Veoma, veoma je važno da se ne radi totalno ništa... A koliko ljudi radi ovo u modernom društvu? Veoma malo. Zato su totalno ludi, frustrirani, besni i puni mržnje. U starim vremenima, pre nego što sam se oženio, ili znao mnogo žena, jednostavno bih spustio sve roletne i ležao u krevetu tri ili četiri dana. Onda bih se obukao i izašao napolje, i sunce bi bilo fenomenalno a zvuci odlični. Osećao sam se moćno, kao da sam ponovo napunio baterije. Ali znaš koje bi mi bilo prvo zapažanje? Kad bih sreo prvu ljudsku njušku na trotoaru, izgubio bih svu svoju novu energiju. Ovaj monstrum; praznjikavi, glupavi, s bezosećajnim licem, napujdan kapitalizmom – ,,radoholik”. I onda kažeš ,,Oh! Skoro da me je skenjao”. Ali je ipak vredelo, jer nisam izgubio potpuno sve. Pa da, dokolica. I ne mislim o tome da se čovek baci u duboko razmišljanje. Mislim da nema nikakvih misli uopšte. Bez razmišljanja o napredovanju, samorefleksija ili promišljanja o budućim potezima. Samo... kao razbijen. To je predivno.

JEDNOM JE BILA:
Zima. Umirao sam od gladi trudeći se da postanem pisac u Njujorku. Nisam jeo tri ili četiri dana. Pa sam onda konačno rekao sebi: ,,Kupiću sebi veliko pakovanje kokica!” I Bože, tako dugo nisam okusio hranu da je bilo predivno. Svako zrno, znaš, bilo je kao šnicla! Moj stomak bi rekao: HVALA TI HVALA TI HVALA TI!” Jednostavno hodajući ulicom, bio sam u raju. A onda sam sreo dva tipa i jedan od njih je rekao: ,,Isuse Hriste!” A drugi je rekao: ,,Šta je bilo?” ,,Je l' si video onog tipa koji jede kokice? To je odvratno!” I tako nisam mogao da uživam u ostalim kokicama. Pomislih, šta je mislio time, ,,To je odvratno?” Ja sam u raju. Mislim da sam bio pomalo prljav. Oni to uvek mogu da kažu skenjanom tipu.

O HRABROSTI:
Većini tzv. hrabrih ljudi manjka mašta. Mada oni ne mogu da razumeju šta će se desiti ako nešto pođe loše. Istinski hrabri prevazilaze svoju maštu i čine ono što moraju da učine.

O VERI:
Vera je odlična za one koji je imaju. Samo nemojte da me opterećujete njom. Imam više vere u mog vodoinstalatera nego u večni život. Vodoinstalateri dobro obavljaju posao. Oni čine da govna odu.

O KONVENCIONALNOM MORALU:
Možda pakao ne postoji, ali oni koji sude mogu ga stvoriti. Mislim da ljudi precenjuju. Oni precenjuju sve. Moraš da razumeš šta ti se dogodilo da bi znao kako da reaguješ. Moraću da upotrebim čudan termin... ,,dobrota”. Ne znam odakle dolazi, ali verujem da postoji iskra dobrote u svakome od nas. Ja ne verujem u Boga, ali verujem da je ta ,,dobrota” neka vrsta unutrašnjeg svetla koja sija kroz nas. Ona može da se gaji. A uvek se ispoljava kao magija; kao kad se nađete na zakrčenom autoputu, a stranac se pomeri u stranu da bi vas propustio u njegovu traku... to daje nadu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 24 Mar 2009, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Dolazim do zaključka da se u prirodnim zakonima svemira nalazi jedan duh - koji je od ljudskog bića mnogo nadmoćniji i prema kome se moramo dosta bijedno osjećati kada se uzme u obzir naša snaga.
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 25 Mar 2009, 03:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Time trek je napisao:
A language is a dialect with an army and navy

Danielle Bunten Berry:"No one ever said on their deathbed, 'Gee, I wish I had spent more time alone with my computer.'"

<One-> A good friend will bail you out of jail, but your best friend will be the one sitting next to you saying "That was fucking awesome!"


Ovaj zadnji je najjači... I potpuno tačan... :thumbright:

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 14 Apr 2009, 17:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Nov 2008, 20:27
Postovi: 40
Nabasah na svoje srednjoskolske citate i jednim sebi uljepsah dan:

"...Činile su čuda te ruke koje su gramzile za slašću i koje su imale smelosti, lepe, slobodne, čarobne smelosti. Njene ruke su bile blede i tople. Njene ruke su palile, robile, njene ruke su me nepravile detetom; one su mucale, pevale; one su opijale: Bele, bestidne, pune smelosti; one su činile lepim i ono što je na nevesti otužno...
A ljubav? Ona je posle došla, ljubav... Ko je taj ko još ima snage, mladosti i čari za ljubav? Ko je taj, ko će i nad toplim, uzburkanim grudima ženskim, orošenim sa kapljicama ledna, luda, besomučna, slatka znoja, ostati vedar i mlad?... Tek jad, očaj i želja za izgubljenim dovode do ekstaze... Za rumene čase i prigušene krike, mi smo dali đavolu dušu... Ne, nije ljubav Bog, ni životinja, ni ludilo; ona je magla, magla krvi, mladosti i neba... No magla ostaje večito teška, puna slasti i bola i vezana sa nebom... DA LI IMA DUŠA ČASTI? KO ZNA?! ALI TELO IMA..."

Miloš Crnjanski - "Dnevnik o Čarnojeviću"

Poruka mladosti: "...Njoj mrtvace, njoj naša groblja, njoj moje zdravlje, njoj se klanjam, pred njom klečim jedinom dobrom i večnom..."

P. S. Knjiga je sama po sebi napisana dosta konfuzno ali OVO mi je žao što ne mogu svrstati u poeziju!

_________________
"Људи који себе сматрају великима шкртаре с властитим ја.
Свако ко је уображен, ништаван је.
Молим, пази на своју величину!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 14 Apr 2009, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Samo su dvije stvari beskonacne. Svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam bas siguran.

Albert Ajnstajn

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 14 Apr 2009, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
"ide mujo lajkovachkom prugom"
-neznani junak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 14 Apr 2009, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mi smo istinski dobri kad smo istinski srećni. Nesreća kvari srca i ruši karaktere.
Rijetko je bilo ljudi koji su odoljeli otrovima nesreće i produžili da vole druge ljude.
Naročito onaj kome su drugi učinili nesreću, omrzne i nedužne.
Mogu da ne postanu čovjekomrscima samo oni nesretnici koji svoje bijede ne smatraju krivicom drugih ljudi, nego samo voljom Božjom, što opet znači krivicom svojom sopstvenom.
Sirotinja je najveća nesreća zato što otruje čovjeka takvim mržnjama; a jedna velika napast čovjekova, to je što u nesreći dobije rdjavo mišljenje o ljudima i pogubi prijatelje.

Blago cara Radovana - Jovan Dučić

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 754 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs