banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 03:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Dec 2021, 20:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
borac_sampion je napisao:
Ima li iko nastupe igrača dok nije osnovana BiH liga?

Čisto sumnjam. Možda momci sa borac-sport portala imaju neku evidenciju, pa nek se javi neko od njih. U svakom slučaju bilo bi lijepo imati te podatke, uz malo truda moglo bi se sve vratiti unazad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2021, 20:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Tabela 2. lige grupa zapad, sezona 1960/61. Prvi plasman Borca u prvu saveznu ligu. Sledeće sezone smo odmah ispali.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2021, 09:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Evo par tabela za ljubitelje statistike.

Tabela 2. lige zapad, sezona 1969/70. To je drugi put da smo se plasirali u prvu saveznu ligu i to kroz baraž. Te sezone Bsk je ispao iz druge lige.

Slika

Tabela 1. savezne lige, sezona 1970/71.


Slika

Citiraj:
FK Borac 1970/71

Husnija Fazlić 34/13, Josip Pelc 34/1, Emir Jusić 33/2, Pašo Bećirbašić 32/18, Zoran Smilevski 32/4, Cvetko Savković 31, Hikmet Kušmić 30, Dževad Agić 28, Nenad Gavrilović 24, Stjepan Blažević 23/1, Abid Kovačević 17/2, Igor Vukman 17, Esad Komić 13, Sulejman Hrgić 11/2, Smail Alagić 8, Alija Smailagić 8, Miroslav Komadina 5, Milovan Mitić 4, Miroslav Odić 3, Edhem Kerenović 3, Dževad Kreso 2/1, Mile Stojčić 1/1, Milenko Puljčan 1, Branimir Kantar 1.


Tabela 1. savezne lige, sezona 1971/72


Slika

Citiraj:
FK Borac 1971/72

Josip Pelc 34, Abid Kovačević 34, Pašo Bećirbašić 33/13, Husnija Fazlić 31/11, Marijan Jantoljak 28/1, Hikmet Kušmić 27/1, Mehmed Pintol 27, Emir Jusić 25, Ante Ivković 24/1, Nenad Gavrilović 20, Dževad Kreso 18, Branko Herceg 17/1, Dževad Agić 17, Zoran Smilevski 17/1, Hajrudin Saračević 16, Miroslav Ferić 14/1, Alija Smailagić 11, Fuad Đulić 8, Esad Bašić 7, Milovan Mitić 3, Zvonko Vidačak 2.


Tabela 1. savezne lige, sezona 1972/73

Slika

Tabela 1. savezne lige, sezona 1973/74. . U zadnjem kolu pobijedili smo Željezničar 6:4 ali smo ispali iz lige. Te sezone igrali smo finale kupa i po prvi put plasirali se u Evropska takmičenja.

Slika

Citiraj:
FK Borac 1973/74

Abid Kovačević 34/8, Dževad Kreso 33/1, Husnija Fazlić 31/15, Dragoslav Sredojević 30, Milan Vukelja 30, Zvonko Vidačak 29, Zoran Smilevski 28/1, Nenad Gavrilović 27, Emir Jusić 26/3, Marijan Jantoljak 24, Mario Brnjac 22, Josip Pelc 17/2, Dragan Gugleta 14/3, Muhamed Ibrahimbegović 13/5, Vladimir Ćulafić 13/3, Nenad Lazić 12, Mensur Bajagilović 12/2, Fuad Đulić 11, Emir Mulalić 9, Drago Bogojević 7, Hikmet Kušmić 4, Nedim Kovačević 4, Vitomir Samardžija 1.


Citiraj:
Kup

Šesnaestina finala
Crvena Zvezda - Borac 1:4

Osmina finala
Borac - Sarajevo 0:0 (4:2) penali

Četvrtfinale
Olimpija - Borac 2:2 (6:7) penali

Polufinale
Borac - Željezničar 2:1

Finale
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2022, 11:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Mir Božiji, Hristos se rodi!

Sezona 1988/89, 2. liga SFRJ.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 23:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Sezona 1995/96 grupa zapad, prvo izdanje lige Republike Srpske. Završili drugi i bez poraza, šteta. Na kraju prvak je bio Boksit, pobijedili Rudar i finalu.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2022, 09:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Gerd Müller iz Jajca: VELIKA ČETVORKA se plašila moga Borca

Slika

Ja sam pionir raftinga; u Borac sam Vrbasom iz Jajca došao na traktorskoj gumi, ali nisam znao to da patentiram i uzmem novac, kaže legendarni napadač Banjalučana Dragan – Kime Marjanović.

Borac je bio jedini klub koji je porazio Anderleht na putu belgijskog kluba do trofeja Kupa pobednika kupova u sezoni 1975/76. Pre toga Banjalučani su poraženi od splitskog Hajduka u finalu Kupa SFRJ (0:1), a pre duela sa Belgijancima eliminisali su Rimelanž iz Luksemburga sa ukupnih 14:1 (9:0 i 5:1).

Gerd Miler iz Jajca, kako je bio Marjanovićev nadimak, sezonu ranije je došao u banjalučki klub.

– U Borac sam stigao 1974. godine, najviše zahvaljujući Neni Laziću i Josifu Pelcu, s kojima sam ranije bio saigrač. Moram reći da sam u Banjaluku stigao na traktorskoj unutrašnjoj gumi rekom Vrbas, pa sam praktično pionir raftinga. Međutim, nisam se setio da patentiram taj svoj izum i da zaradim pare, a vidim da je rafting postao popularan sport. Šalu na stranu, u Borac sam stigao kao najbolji strelac drugoligaške grupe Zapad, posle ispadanja kluba iz Prve lige. Međutim, ekspresno smo se vratili u najviši rang i odmah posle toga igrali finale Kupa protiv Hajduka. I Hajduk me je zvao, bile su tu još ponude Željezniara i Sarajeva, ali sam izabrao Banjaluku i Borac jer je najbliža mom Jajcu. Možda sam u drugim klubovima mogao da zaradim više i osvajam trofeje, ali se nikada nisam pokajao. Borac je moj klub i Banjaluka je moj grad – kaže Marjanović.

U Borcu je proveo 10 godina, a kaže da se u to vreme igrao najbolji fudbal u nekadašnjoj Jugoslaviji.


– Borca u kojem sam ja igrao plašili su se svi klubovi iz velike četvorke. Kad su nam dolazili u Banjaluku znali smo unapred da će biti srećni ako osvoje bod. I mi smo imali tremu pred te velike utakmice, ali kada se izađe na teren daje se sve od sebe. Često smo pobeđivali najbolje timove Jugoslavije. Nadam se da će opet doći vreme kada će Borac igrati evropske mečeve – kaže on.

Slika

Marjanovića su čuvali najbolji defanzivci bivše države, poput Hatunića ili Katalinskog, ali je uspevao da ih nadmudri. Bio je poznat po makazicama, a dva puta njegovi golovi su proglašeni za najlepše u Prvoj ligi SFRJ.

– U naše vreme nije bilo ozbiljnih treninga u mlađim kategorijama, već se u velike klubove odlazilo zahvaljujući urođenom talentu. Ja sam imao sreću da mi je ta fudbalska veština urođena. Kada sada pomislim koliko sam makazica napravio čudim se da nisam invalid. Međutim, svaka prolivena kap znoja se isplati kada se vaše ime veže za najlepše golove u jednoj od najjačih evropskih liga, a meni je to dva puta uspelo. Zanimljivo je da su oba bila u gostima, protiv Osijeka 1976. i godinu ili dve kasnije na ”Marakani” protiv Crvene zvezde – priseća se on.

Uprkos velikom rivalstvu, Marjanović kaže da je u njegovo igračko doba vladalo i veliko drugarstvo.

– Borac je u to vreme imao 25 igrača, a trebalo je ući među 16 koji igraju utakmice ili sede na klupi. Sam ulazak u tim bio je uspeh s obzirom da je vladalo veliko rivalstvo i da je svaki klub imao kvalitetne fudbalere. Međutim, to nas nije sprečavalo da se družimo i zabavljamo. Sećam se da sam Neni Laziću, s kojim sam najduže bio cimer, umesto pakovanja šampona dao med zapakovan u malu vrećicu i namenjen za čaj, a on je to stavio na svoju kosu prilikom tuširanja posle treninga. Revanširao se tako što mi je ispod posteljine u krevet stavio dve pune vrećice vode, a sve to se razlilo kada sam legao. Međutim, niko se nije ljutio kada bude predmet šale – tvrdi Marjanović.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2022, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Slika

Слика играча Борца у усташком логору "Међурјечје" код Ивањице 1941. године.. На фотографији Едхем Карабеговић, Касим Хаџић, Ивица Тукерић, Ирфан Карабеговић, Слободан Кокановић, Идриз Масло и Анто Јуринчић (стоје с лијева на десно)
Дрварчанин Бањац, Драго Мажар и Илија Дошен (чуче)

НА ПОЗИВ ПАРТИЈЕ
По доласку окупатора и проглашењем марионетске државе "ендехазије" неким одборницима је пало на ум да би Борац требао да буде значајан пункт илегалног рада. Неке усташке личности су биле за то да преузму клуб тако организован и јак. Била је организована чак и оснивачка скупштина у којој се јавио хрватски раднички шпортски клуб Радник који је требало да преузме улогу у вођењу Борца. То никако није био онај прави Борац и црвено-плави играчи се нису могли помирити са тим да прије утакмице поздрављају присутне фашистичким поздравом са десном испруженом руком. Идеје наших играча у то вријеме једноставно им нису допуштале да изневјере и себе и Борац. Након кратког и одлучног става свих наших играча договорено је на једном састанку који је одржан на десној страни обале Врбаса у малој кафаници у насељу МЕЈДАН да наш клуб неће наступати у окупаторском окружењу. Клуб такву пркосну одлуку није могао јавно саопштити али свима је било јасно о чему се ради када су челници Борца због наводног прања повукли све црвено-плаве дресове и предали их устаницима који су се већ јавили у Партизанске одреде како би били сачувани од усташких хорди. Једноставно Борчев дрес за све људе у нашем граду био је СВЕТИЊА! Играчи Борца и функционери клуба били су међу првима који су се одазвали историјском прогласу комунистичке партије Југославије од 22. јуна 1941. године, иако је добар број њих прије самог прогласа учествовао у прикупљању оружја. Међу стотину и педесет најбољих синова већ окупиране Бањалуке који су се добровољно јавили као устаници нашли су се и многи БОРЧЕВЦИ.
У партизане су међу првим кренули: Нико Јуринчић, Сафет Филиповић, Касим Хаџић, Мухамед Казаз, Мићо Радаковић, Душко Кошчица, Раде Личина, Рахмија Каденић, Ранко Шипка, Брацо Поткоњак, Жарко Врањешевић, Абдуселам Блекић Шандор и други.... Четрдесет Борчевих јунака који су устали против окупације је изгубило живот.

Izvor teksta: knjiga pola vijeka Borca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2022, 09:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
FUDBALSKI KLUB BORAC – NASTUPI U KUPU BiH

Citiraj:
2000-01 (nije učestvovao)
2001-02 (eliminisani u šesnaestini finala od Brotnja)
2002-03 (eliminisani u četvrtfinalu od Zrinjskog)
2003-04 (poraženi u finalu od Modriča Maksime)
2004-05 (eliminisani u osmini finala od Sarajeva)
2005-06 (eliminisani u osmini finala od Sarajeva)
2006-07 (eliminisani u četvrtfinalu od Čelika)
2007-08 (eliminisani u šesnaestini finala od Laktaša)
2008-09 (eliminisani u šesnaestini finala od Orašja)
2009-10 (osvajači Kupa BiH)
2010-11 (eliminisani u osmini finala od Željezničara)
2011-12 (eliminisani u polufinalu od Željezničara)
2012-13 (eliminisani u šesnaestini finala od Čapljine)
2013-14 (eliminisani u osmini finala od Zrinjskog)
2014-15 (eliminisani u polufinalu od Širokog Brijega)
2015-16 (eliminisani u četvrtfinalu od Željezničara)
2016-17 (eliminisani u šesnaestini finala od Zrinjskog)
2017-18 (eliminisani u osmini finala od Krupe)
2018-19 (eliminisani u četvrtfinalu od Širokog Brijega)
2019-20 (eliminisani u četvrtfinalu od Željezničara, takmičenje potom stopirano zbog pandemije korona virusa)
2020-21 (poraženi u finalu od Sarajeva)
2021-22 (eliminisani u četvrtfinalu od Tuzla sitija)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2023, 15:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jul 2021, 16:19
Postovi: 178
https://meridianbetsport.ba/featured/du ... ansportbh/

Opširan ntervju Amira Durgutovića.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs