banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113756 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5146, 5147, 5148, 5149, 5150, 5151, 5152 ... 5688  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 07:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Fudbaleri otputovali na Bled. Iskreno se nadam da ce u sto skorijem vrem3nu prikljuciti 2 3 ozbiljna pojacanja da se ato bolje spreme i uigraju sa ekipom

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 08:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Malo sam analizirao sastav Kluža i prvo što mi upada u oči da je to vrlo iskusna ekipa, da ne kažem stara, sa par mlađih momaka. Staviću igrače koji su najčešće igrali i u zagradi godine.

1. Cristian Balgradean (33)
2. Mário Camora (34)
3. Andrei Burca (28)
4. Paulo Vinícius (36)
5. Cristian Manea (23)
6. Mihai Bordeianu (29)
7. Alexandru Paun (26)
8. Ciprian Deac (35)
9. Valentin Costache (22)
10. Gabriel Debeljuh (24)
11. Alexandru Chipciu (32)

Prvi opcija na golu je iskusni Cristian Balgradean, a u rotaciji su takođe iskusni internacionalci Giedrius Arlauskis i Grzegorz Sandomierski. Četvrta opcija je mladi Rares Murariu. Svi su branili za svoje nacionalne selekcije, a Arlauskis je sakupio i 23 nastupa za selekciju Litvanije.

Na štoperskim pozicijama igraju Andrei Burca i Brazilac Paulo Vinícius, a zamjene su im Denis Ciobotariu, Syam Ben Youssef i Mike Cestor. Treba spomenuti da je Burca najvredniji fudbaler Cluja, procijenjen je na 3,30 miliona Eura a sakupio je i 6 nastupa za selekciju Rumunije.

Prva opcija na lijevom beku je kapiten i reprezentativac Mário Camora, a njegova zamjena je Iasmin Latovlevici.

Na desnom beku igraju reprezentativac Cristian Manea i Mateo Sušić, bivši igrač Brotnja i Zrinskog. Sušić pokriva i štoperske pozicije.

Na zadnjem veznom najčešće je igrao pozajmljeni igrač Saudijskog Al Qadisiyah, Mihai Bordeianu. Vrlo često je igrao bivši reprezentativac Ovidiu Hoban sa svojih 38 godina, dok je William Soares rijetko dobijao priliku i sa klupe.

Na lijevoj strani standardno je igrao Alexandru Paun koji je i sakupio najviše nastupa u prošloj sezoni, dok je ispred njega djelovao Valentin Costache.

Na desnoj strani igra Ciprian Deac koji je u prošloj godini postigao 14 golova i imao 11 asistencija te pograšen i za najboljeg igrača kluba u prošloj sezoni, a na toj strani igra i bivši reprezentativac Alexandru Chipciu koji je sakupio 46 nastupa za reprezentaciju Rumunije.

Od ostalih igrača veznog reda koji su dobili zapaženu ulogu u rotaciji treba izdvojiti mladog Catalin Itu, te Islanđanina Rúnar Már Sigurjónsson i i Michaël Pereira, dok je Luís Aurélio dobijao manje šanse u igri.

U špicu su najčešće igrali Gabriel Debeljuh koji je postigao 11 golova, te Mario Rondón (35 godina). U napadu u rotaciji su Adrian Gidea, Billel Omrani, Andrei Joca, Nicolae Carnat.

Zanimljivo je da Burca i Manea zajedno vrijede više nego komletan tim Borca : :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
@Korpus svaka čast, tvoje analize i želja da to podijeliš sa svima nama su za pohvalu.

Ja bih prije svega volio da se mi pojačamo dovoljno da možemo odbraniti titulu bez neke klackalice u svakoj maloj jačoj utakmici. Čini mi se da liga neće biti toliko izjednačena kao prošlogodišnja u smislu borbe za titulu, biće dosta osrednje jakih ekipa, jer i Željo i Zrinjski i Široki i Tuzla mijenjaju kamion igrača i trebaće vremena da se to posloži a čini mi se da su i oni sami svjesni da je sljedeća sezona za njih u smislu titule izgubljena. Ostaju vjerovatno Velež i Sarajevo. Imamo veliku šansu da sa pravim igračima na deficitarnim pozicijama, uzmemo trofej i naredne godine i ustalimo se i u izlascima u Evropu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 19:09
Postovi: 1554
Brtan nije otputovao sa ekipom u Sloveniju, pretpostavljam da to znaci da nas definitivno napusta. Znaci pod moranje je kvalitetan zadnji vezni sto prije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 16:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
@Borac u srcu hvala, svi smo mi na neki način oboljeli od Borca. Čekajući da klub nešto napiše ili nedaj Bože neko od novinara, načekali bi se do kraja kvalifikacija.

Kad već spominjemo, moram istaći katastrofalan rad marketinga kluba. Taj dio nikako ne može ispratiti rezultate na terenu, ne samo sada kada će se igrati istorijski dvomeč, već je to generalno. Bez ideje, mašte, želje, volje, jednostavno puste u javnost bilo šta samo da ih nije sramota kad odu na bankomat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 20:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Tomislav Tomic slobodan igrac, Celo reaguj...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5241
Lokacija: Црвено - плави град
Ваља ли Милош Филиповић чему?

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 18 Jun 2021, 21:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Gazimestanac87 je napisao:
Ваља ли Милош Филиповић чему?

Nekad je obećavao, ali zadnju sezonu nije pokazao ništa, ja ove sezone kontam da će Meleg da podivlja...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 19 Jun 2021, 14:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Daj nam Tomića, to bi bilo vrhunsko pojačanje :D

Danas Kluž igra utakmicu sa Ludogorecom na pripremama u Austriji, prenos je na njihovoj FB stranici od 17:00.
Inače, to je na 3 sata vožnje od Bleda, pa možda ovi naši i pogledaju, ako ne danas onda u preostalim pripremnim utakmicama sa Puskás Akadémia, Dynamo Moscow i Újpest.

Već su odigrali jednu utakmicu sa niželigašem FC Wels (Austria) i pobijedili 4:0. Igrali su sa 2 tima po 45 min.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 19 Jun 2021, 16:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
https://meridianbetsport.ba/featured/meridiansportbh-saznaje-borac-pregovara-s-bilbijom-oko-povratka-u-banjaluku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 19 Jun 2021, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Tomic se vratio u olimpiju a za nemanju ne vjerujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 20 Jun 2021, 15:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
https://meridianbetsport.ba/featured/meridiansportbh-saznaje-prvotimac-borca-iz-prosle-sezone-napustio-platonovu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 21 Jun 2021, 09:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Feb 2011, 08:16
Postovi: 486
Ajde još malo o Klužu...
Svake godine u kvalifikacijama desi se neko iznenađenje spletom okolnosti, tako je bilo i kad je Milsami izbacio Ludogoreca, Partizani izbacio Ferencvaroša, Vardar izbacio Malmea, Suduva izbacila Apolea, Sutjeska izbacila Slovana, a i Linkoln iz Gibraltara pobijedio Seltika.

Bez obzira što imamo male šanse, možda nam ide u prilog i promjena trenera, umjesto Edward Iordanescua došao je Marius Sumudica. Navijači nisu baš zadovoljni sa tim, kažu da je prosječan trener kojem je prioritet novac a ne uspjeh kluba, a uz to je i navijač Rapida. Već mu zamjeraju što nije produžen ugovor sa Brazilskim štoperom Paulo Viníciusom, bez obzira na godine mogao je igrati još jednu sezonu na visokom nivou.
Još par igrača iz rotacije je otišlo zbog kojih nisu zadovoljni, možete pogledati na slici ispod.
Slika

Doveli su već dosta igrača a dosta ih se vratilo i sa pozajmica, te navodno na spisku već imaju 36 igrača, očekuje se dosta odlazaka, neke na pozajmice a sa nekim i da se raskine ugovor. Čekaju još dva pojačanja od kojih bi jedan trebao biti Danijel Graovac, igrao premijer ligu prije par godina. Na slici ispod možete vidjeti ko je došao.
Slika
Slika

Drugu pripremnu utakmicu igrali su sa Ludogorecom 1:1. Izjavu novog trenera ću zakačiti, a s obzirom da je prevod sa Rumunskog jezika valjda će te uspjeti shvatiti:

Citiraj:
Marius Șumudică najavljuje dva transfera nakon prijateljskog susreta sa Ludogoretsom: "CFR želi nastup!"


Marius Șumudică (50 godina), trener CFR Cluja, komentirao je učinak svojih učenika iz prijateljske utakmice s bugarskim prvakom Ludogorețem, rezultatom 1-1.

CFR Cluj, rumunski prvak, i Ludogoreț Razgrad, bugarski prvak, odigrali su prijateljsku utakmicu u Austriji. Konačni rezultat bio je 1-1, pogotke su postigli Billel Omrani, odnosno Claudiu Keșeru.

Evropsko prvenstvo - grupna faza
Stage 3, 23. juna 2021
18:00

Marius Șumudică rekao je da je zadovoljan učinkom i odnosom svojih učenika i otkrio da CFR priprema dva transfera.

"Dobra, teška utakmica, još uvijek smo u akumulacijskom periodu, ali danas smo izgledali bolje. Rastemo iz meča u meč, počinjemo se reintegrirati, došli su i igrači iz reprezentacije.Definitivno, lako, uz još dva transfera, o kojima predsjednik razgovara, CFR će izgledati u redu.

Od sveg srca se nadamo da ćemo obradovati naše navijače, da ćemo proći prvo kolo, a zatim nastaviti našu evropsku avanturu.

Bio sam zadovoljan stavom igrača, imali su odgovornost. Upravo to sam pripremio, to su i učinili. Žao mi je što sam zabio iz slobodnog udarca, praktično u prvom poluvremenu nisu stigli do gola, imali su samo jednu priliku, a mi smo imali 5-6, ali nismo uspjeli postići gol. U drugom poluvremenu, ulaskom onih koji su došli iz reprezentacije, porasli smo u igri i izgledali smo drugačije ", izjavio je Șumudică za CFR TV.

Jedan od igrača na koje se poziva Şumudică je bosanski stoper Daniel Graovac, koji će biti prebačen iz Astra Giurgiu, kao GSP.ro ekskluzivno objavio .

Marius Șumudică: "Upoznao sam tim sa mnogo većim budžetom od nas"
"Mogli smo pobijediti, ali to je trening utakmica, bilo je važno ne izgubiti, pogotovo jer smo upoznali ekipu s budžetom za koji mislim da je daleko nadmoćniji od nas, koji isplaćuje plaće od 700-800.000 eura.

To znači da CFR Cluj želi učinak, budući da smo se borili ravnopravno s ovom ekipom, da ne zaboravimo da je to bilo vrlo često u skupinama Lige prvaka i Lige Evrope ", dodao je trener" trešanja ".

Rumunski prvak igrat će još 3 prijateljske utakmice u Austriji, protiv Akademije Puskas (22. juna), Dinama iz Moskve (26) i Ujpešta (28).

CFR Cluj, ravnopravno sa Ludogoretsom
Prvak CFR Cluja odigrao je drugu prijateljsku utakmicu ovog ljeta, ali prvu protiv protivnika kalibra. Marius Șumudică bio je u centru pažnje. Svoje je učenike vodio u karakterističnom stilu, a početak igre pripao je "željezničarima".

Ipak, gol je stigao u gol Bălgrădeana. Claudiu Keșeru, rumunski internacionalac iz napada Ludogoretsa, izveo je nezaustavljiv slobodan udarac sa 25 metara. U drugom dijelu, Șumudică je promijenio linije. Paun, presudan čovjek tokom naslova u prethodnoj sezoni, odmah je dao svoj trag. Sam je krenuo u akciju i proslijedio je Omraniju. Francuz je elegantno pogodio, šutom sa 17 metara.

CFR, od početka: Bălgrădean - Susici, Bouhenna, Cestor, Latovlevici - Sigurjonsson, J. Rodriguez, Tahiri - Deac, Omrani, Petrila.

CFR, nakon 60. minuta: Cristiano - Cr. Manea, Ciobotariu, Cestor, Camora - Costache, Itu, Hoban, Ad. Paun - Rondon - Debeljuh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 21 Jun 2021, 09:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Korpus, svaka čast na trudu i cimanju oko Kluža.
Valjda će i oni koji trebaju da spreme dobro dvomeč.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 21 Jun 2021, 10:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Stevanovic napustio zelju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 21 Jun 2021, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
bojanbojan je napisao:
Stevanovic napustio zelju...

Dobar za podbočiti šljivu.
Nama očajnički treba defanzivni vezni, Mols trenira u Bl. Imamo samo Vojnovića i Bosančića.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 22 Jun 2021, 07:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 17:30
Postovi: 3522
Prvi golman upitan za Kluz, ima rovitih igraca ali kad je tako bilo uvijek smo imali dostojne zamjene koji su kidali, samo naprijed momci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 22 Jun 2021, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Možete ispratiti ponešto od materijala sa priprema na Kondićevom kanalu.

Uglavnom za Marka Jovanovića slična priča kao na prošlim pripremama, par treninga na poštedi a potom su rekli da im je situacija nejasna, i tako u nedogled. Nije kriv Marko naravno, ali sad je nešto i Uzelac rovit, pa ta pozicija polako zabrinjava. Golman Pavlović vuče povredu od Tuzla sitija, neće braniti protiv Kluža, to je već takođe ozbiljan problem, ostali golmani su mladi. Za Jovu Lukića čekaju odobrenje doktora da radi duele i to je to, mada i to je pitanje kad će biti. Može potrajati sedmicama.

O pojačanjima ništa konkretno, ali ako barem još Bilbiju dovedu kao što je bila neka info. to bi bila super priča. I slažem se sa prethodno rečenim, i ja baš puno očekujem od Melega u ovoj sezoni. Diže se polako, a strašan je potencijal bio i sigurno ima i sve uslove ali i želju da odigra dobru sezonu i napravi jači transfer. I onaj Nedim Hadžić iz Mladosti je baš super igrač, ne znam da li ga je ko već kaparisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 22 Jun 2021, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Šta rade ti kondicioni treneri il ko već vodi fizičku spremu igrača?
Puno povreda od januara imamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 22 Jun 2021, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 17:30
Postovi: 3522
Нова Варош je napisao:
Šta rade ti kondicioni treneri il ko već vodi fizičku spremu igrača?
Puno povreda od januara imamo.

Pitanje je i da li imamo adekvatan kvalitet sto se tice saniteta, mozda bi trebalo poslati zahtjev UKC da stavi na raspolaganje najstrucnije ljude i opremu da se ti nasi povrijedjeni igraci sto prije vrate trenaznom procesu a samim tim i utakmicama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113756 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5146, 5147, 5148, 5149, 5150, 5151, 5152 ... 5688  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs