banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 158  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2468
Lokacija: Крајишка љепотица
Нова Варош je napisao:
Било би лијепо да се изворни Борац рекативира.


borac_sampion je napisao:
Evo sad kad sam iscitao nisam ni znao da je uopste u zivotu taj KK. A ovaj sad Borac nece preuzeti ime? Znam da je bila borba oko vracanja imena i grba ali izgleda nista od toga :(


Изворни Борац је био правно замрзнут од 2006. године, али се годинама радило на његовом реактивирању. Коначно је оживљен током априла ове године, стигло је судско рјешење од Основног суда у Бањалуци. Једно вријеме су на враћању изворног клуба радили и чланови садашњег руководства ОКК Борац предвођени браћом Барош, али су из само њима познатих разлога у једном тренутку без знања осталих чланова руководства повукли дио документације из суда и зато је комплетан процес реактивирања клуба био успорен. Да тога није било, изворни клуб би био реактивиран још прије неколико мјесеци.

Да не буде било какве забуне, СКК Бањалучка пивара тј. некадашњи КК Борац Нектар, односно изворни клуб који постоји од 1947. године, НИКАДА НИЈЕ УГАШЕН, ВЕЋ САМО ПРАВНО ЗАМРЗНУТ, што никако није исто!

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Da li stari klub ima nerijesenih dugova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
Shadow je napisao:
Нова Варош je napisao:
Било би лијепо да се изворни Борац рекативира.


borac_sampion je napisao:
Evo sad kad sam iscitao nisam ni znao da je uopste u zivotu taj KK. A ovaj sad Borac nece preuzeti ime? Znam da je bila borba oko vracanja imena i grba ali izgleda nista od toga :(


Изворни Борац је био правно замрзнут од 2006. године, али се годинама радило на његовом реактивирању. Коначно је оживљен током априла ове године, стигло је судско рјешење од Основног суда у Бањалуци. Једно вријеме су на враћању изворног клуба радили и чланови садашњег руководства ОКК Борац предвођени браћом Барош, али су из само њима познатих разлога у једном тренутку без знања осталих чланова руководства повукли дио документације из суда и зато је комплетан процес реактивирања клуба био успорен. Да тога није било, изворни клуб би био реактивиран још прије неколико мјесеци.

Да не буде било какве забуне, СКК Бањалучка пивара тј. некадашњи КК Борац Нектар, односно изворни клуб који постоји од 1947. године, НИКАДА НИЈЕ УГАШЕН, ВЕЋ САМО ПРАВНО ЗАМРЗНУТ, што никако није исто!

Kako onda ide oko nastupa? Krece se iz druge lige rs?

_________________
Управа напоље!!
Распудић Борис
"Iskreno, ne zanima me puno taj Rio Ave, šta... Ako se oni ne boje nas, zašto bismo se mi bojali njih? I protiv Mančestera možemo da igramo da dođe, a kamoli protiv Rio Avea!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Znaci ovaj sada okk nije "pravi" Borac vec novotarija od 2012?! Falsifikat?!
I druga stvar, ako je stari, izvorni klub zamrznut, da li ce njegovim "odmrzavanjem" se odmrznuti i dugovi zbog kojih i jeste stavljen u to stanje?

Previse je sve to mutno, da ne kazem prljavo da bi prica jednih ili drugih bila skroz tacna.
Na kraju krajeva, i taj dipl. pravnik, gdin Bozic je kumovao dugovanjima Borca, a da o promjeni imena kluba i ne govorim! Tu pizdariju tesko je zaboraviti!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 09:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Изворни клуб нема дуговања ни по којем основу, постоји документација која то потврђује.
ОКК Борац никад није ни био прави Борац, осмишљен је 2012. године као други тим Симовићевог Борца (јединог који има дуговања и који је настао 2006. године од КК Нектар) и планирано је да се такмичи у Првој лиги Републике Српске, гдје ће клинци стицати потребно искуство јер је први тим играо у Премијер лиги БиХ. Симовићев Борац је испао из Лиге БиХ 2013. године и ОКК Борац је насљедник његовог статуса, а никако изворног Борца.

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Ne kontam zasto je zamrznut status kluba ako nije imao nikakvih repova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
Umjesto da se stane iza kluba koji nakon 6 godina ima sansu da udje u prvu ligu i svim silama se gura naprijed nama se desava ovo pred najvaznije utakmice. Klasicna srpska posla.
Koliko znam i u Tuzli je OKK Sloboda pa ne vidim neki razlog da navijaci ne dolaze, medju ispunjenijim dvoranama je u ligi.

_________________
Управа напоље!!
Распудић Борис
"Iskreno, ne zanima me puno taj Rio Ave, šta... Ako se oni ne boje nas, zašto bismo se mi bojali njih? I protiv Mančestera možemo da igramo da dođe, a kamoli protiv Rio Avea!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
borac_sampion je napisao:
Umjesto da se stane iza kluba koji nakon 6 godina ima sansu da udje u prvu ligu i svim silama se gura naprijed nama se desava ovo pred najvaznije utakmice. Klasicna srpska posla.
Koliko znam i u Tuzli je OKK Sloboda pa ne vidim neki razlog da navijaci ne dolaze, medju ispunjenijim dvoranama je u ligi.


ne radi se uopste o tome, niko ne busi nesto vec je sve ovo bas interesantno tajmirano.
isti taj Bozic je mutan lik, koji njemu treba da sad nesto pise... gdje je bio svo ovo vrijeme? ko je preko noci ugasio klub promjenom imena?

isto tako interesantno pitanje je zasto je klub, koji je bio "zdrav" zamrznut i umjesto njega se pojavio ovaj?

pa onda sukob od prije 20ak dana...

iskreno volio bih da mlatnu bratunac i izbore pl. msm, ko ne bi?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Искрено, било би ми драго да освоје, али је велико питање да ли ће се играти лига БиХ ако се освоји. Било би добро кад би нам чланови клупског руководства рекли са колико новца на рачуну у овом тренутку располажу, да знамо на чему смо...

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Слика говори више од хиљаду ријечи...

Slika

Не би ме изненадило ни да је ново руководство просторије Борца сређивало под плаштом спортског музеја, а да су ту планирали да увале канцеларије свог политичког покрета, посебно због идеалне локације (ко је икад прошао том улицом, зна да су још неке партије близу). Игњатић и Божић су се против тога вјероватно побунили и морали да оду...

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 12:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Mar 2018, 22:29
Postovi: 46
Nije Simović bio tu kad je osnovan okk , on je otišao ako se dobro sjećam 2010 .... Taj klub su osnovali Drago i Doja kad je drugi tim igrao ligu rs , a prvi tim imao velike dugove u ligi bih pa su spremali teren da se riješe dugova koje je prije svega napravio Simović , a onda i oni u onoj sezoni kad su igrali Vranješ,Jagodić Kuridža itd... . Onda su taj kk Borac osnovan od kk Nektara(takođe drugog tima) zamrznućem izvornog Borca pogasili i sa tim okk Borcem nastavili igrati u ligi bih iz koje su ispali odmah prvu sezonu i od tad u proteklih 5 godina okk Borac igra prvu ligu rs. Koliko sam ja čuo oni govore da su dugovi kk Borca zamrznutog zastarili , a bili su i te kako obilni i zbog toga je kk Borac osnovan 1947 zamrznut 2006 kad je ispao iz BiH lige u prvu lig u RS ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Није Симовић био ту, али је то фактички тај клуб. Кад се Симовић повукао, убрзо је била скупштина, даље је то наслиједио Борис Благојевић и био ту једно вријеме, након тога је и формиран ОКК као други тим тог Борца који је основан 2006. године и тај клуб је био у функцији све до 2013. године кад је испао из лиге БиХ и тад га је правно у такмичењу, тј. РС лиги, наслиједио ОКК Борац. Укратко, клуб који је егзистирао од 2006. до 2013. године је један те исти клуб, онај у којем су били и Симовић, и Шкрбић, и Беначек, и Борис Благојевић, и Доја... OKK Борац је правни насљедник тог клуба.

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 13:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Mar 2018, 22:29
Postovi: 46
Postoji još nešto ... Okk Borac je naslijedio kk Borac godinu prije i tu jednu sezonu u ligi Bih 2012-2013 je igrao Okk Borac , a ne kk Borac taj Simovićev osnovan 2006 koji je praktično pogašen 2012. Kako je Doja to uspio ja ne znam ... Ali Sloboda iz Tuzle kad je mijenjala klub u okk Sloboda je krenula iz 3 lige , a okk Borac je bio sezonu prije nešto pri dnu u 1 ligi rs , a sljedeću sezonu je igrao ligu bih umjesto tog pogašenog Borca gdje je bio Simović uz Škrbića itd....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 14:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Dug prema poreskoj ne moze da zastari tako da fintiranje sa zamrzavanjem i odmrzavanjem tu ne pije vode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Gandra razocaracu se u tebe, nemoj pisati ovakve gluposti zivota ti..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2468
Lokacija: Крајишка љепотица
supersonic je napisao:
Gandra razocaracu se u tebe, nemoj pisati ovakve gluposti zivota ti..


Имаш ли ти неке своје аргументе да нам предочиш о свим овим дешавањима?

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
Gandra razocaracu se u tebe, nemoj pisati ovakve gluposti zivota ti..


На форуму ништа не пишем напамет, ако имаш своје аргументе напиши, нико ти не брани.

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Prvo, gandra pises i razmisljas iz perspektive drugarstva sa bozom a ne gleda objektivno na cjelokupnu situaciju, otuda i ova smijesna nebuloza oko uprave i prostorija, ako je iko istrazio bar malo o tim ljudima, zna da nece toliko nisko ici bas.
Takodje, izalzeci bas sad, kada je borba za titulu, saopstenjima o reaktivaciji kluba i bukvalnom pisanju po svemu ovome trenutno " u fazonu dzabe igrate za klub koji nije pravi, mi smo reaktivirali pravi klub, al ajde osvojite, ko fol bice nam drago". Toliko nisko i toliko jadno. Zasto se nije o tome moglo pisati nako zavrsetka sezone, ionako se borba maltene godinu dana vodi oko reaktiviranja ( da se ne lazemo, i ja sam navijac kao i svi ovdje, i ja sam za stari Borac ).
Uostalom, zivo me interesuje da li bi se igrala liga Bh da je Boza ostao u klubu, i pod kojim imenom.
Da napomenem, ovi ljudi su rekli vise puta javno da ce se igrati ako se ostvari, s Bozine strane se to nije culo.

I da, nemam nista protiv nikog ovdje, pogotovo ne protiv gandre, svi navijamo za Borac i volimo ga, samo nekad treba biti realan i objektivno sagledati sta je trenutno bolje za klub.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Stvarno nemam pojma sta se ovo sada desava, pa ne mogu ni komentarisati... ali ono sto znam jeste da bi BORAC morao uci u PL...jer se sve poklopilo. Leotar je ispao (ne znam ni sam kako),a sa njima nismo mogli igrati, bolji su momci...sa svim ostalim se moze igrati, sto uostalom pokazuju i rezultati.


A kad udju,bice i vise love...istina nece biti vecine ovih igraca, ali i to smo znali.. Mozemo (ne)voljeti ove likove sto sad vode klub, al cinjenica jest da znaju posao i znaju kako doci do para...sto sam u vise navrata spomenuo.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2018, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Wizzy je sve rekao uostalom..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 158  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs