banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Maj 2024, 12:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5699, 5700, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705, 5706  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 11:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 156
Па, ево. Ајмо се ми да форума организовати за удружење. Можемо написати у наредним коментарима ко је за и нека онда од ових који су за корисник са најстаријим налогом предложи мјесто и вријеме.
Приједлог је ту


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 11:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2023, 18:54
Postovi: 93
Ја иако сам најмлађи сигурно форумаш са 20 годиан спреман бих био максимално се ангажовати око удружења ако се сви усагласимо и да то направимо уникатно и да коначно негдје има да се чује глас нас најискренијих Борчеваца. Могао бих ступити и у контакт са удружењем навијача Војводине за неки савјет иман контакте. Мислим да је вријеме да добијемо удружење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 12:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2020, 22:34
Postovi: 238
Ja sa ZA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 14:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Dec 2020, 15:59
Postovi: 17
Udruzenje navijaca “Vultures” kontaktirati starije generacije, bivse vodje, sadasnju grupu i sve ljubitelje Borca, organizovati sastanak, sastaviti neki statut, poraditi na svijesti, pokrenuti marketing, graditi brend…100 ljudi minimalno bi se naslo u startu…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 156
Група је и регистрована у суду као Удружење навијача.
Вјерујем да овдје говоримо о другој врсти удружења од оног постојећег које представља групу. Наравно, није ријеч о било каквом раздвајању него напротив, на надопуњавању.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 15:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Dec 2020, 15:59
Postovi: 17
digitalniBorac je napisao:
Група је и регистрована у суду као Удружење навијача.
Вјерујем да овдје говоримо о другој врсти удружења од оног постојећег које представља групу. Наравно, није ријеч о било каквом раздвајању него напротив, на надопуњавању.


Upravo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 15:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 156
За почетак врхунска је ствар да нас сједне и 10 са добром вољом и идејама, те да нађемо неки заједнички пут рада будућег Удружења.
Нема бољег мјеста од овог форума за оснивачку иницијативу Удружења симпатизера, навијача и љубитеља ФК Борац

Било би добро да се и најискуснији форумаши међу нама изјасне


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1860
Lokacija: Бања Лука
Подржавам идеју свакако, доста доброг може издобрити од ове идеје. Само свакако прије било каквог оснивања или прављења удружења свакако се треба консултовати са врхом навијачке групе, прије свега да буду упознати са идејом као и дејствовањем удружења. Вјерујем да би удружење с временом заинтересовало бројне симпатизере клуба који би се прикључили истом.

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 15:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2023, 18:54
Postovi: 93
Мислим да би требали као симпатизери Војводине шти имају "Клуб пријатеља ФК ВОЈВОДИНА", и ми направимо баш на тај начин "Клун пријатеља ФК БОРАЦ"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 15:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2023, 18:54
Postovi: 93
Мислим да би требали као симпатизери Војводине шти имају "Клуб пријатеља ФК ВОЈВОДИНА", и ми направимо баш на тај начин "Клун пријатеља ФК БОРАЦ"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5261
Lokacija: Црвено - плави град
Моријентес je napisao:
skypostman je napisao:
Nema kriticne mase.


Nema kritične mase, ali ona nam treba za neke druge stvari.

Za ovo bih rekao da nema pokretača.

Svi bismo udruženje, ali da ga neko drugi napravi, a mi samo da se pridružimo.
Isto kao i za marketing, treba nam jedan ili dva navijača da preuzmu i da rade to, ali niko ne preuzima. I tako godinama. Nema pokretača i tako je.


Није то баш тако једноставно. Оснивање удружења тражи одређена улагања, одговорности, обавезе и слично, а то неће баш свако да се прихвати. Наравно да подржавам оснивање, али ако се мисли нешто озбиљније радити по том питању, није то баш једноставно.

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 17:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2023, 18:54
Postovi: 93
Генерално ово може само имати позитиван утицај на клуб и неко свијетло за поједине навијаче који су се мало одвојили од клуба. Наравно, ово ако се прави мора бити тотално независно и да нема никакав спољни утивај ни са једне стране да ли то била управа или неко трећи. Став удружења би био онај који заступа већина чланова. Генерално, нормално да ће на почетку бити тешко али сам чин да се зс почетак окупе људи који мисле добро у име клуба може имати позитиван тренд зс будућност. Бог дао здравља, да некада онда организујемо неке хуманитарне акције, па да куцамо на врата заборављених легенди клуба који су запостављени у заборав годинама у назад.Па дружења, обиљежавања итд. Главно би свакако било да се чује знажно глас навијача и да сви схвате да се са Борцем не може нико спрдачити.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 18:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2020, 22:34
Postovi: 238
Mislim da većina nas ovde na forumu razmišlja u istom pravcu, samo se trebamo ujediniti svi i da se i nas nešto pita, jer svi imamo isti cilj, a to je napredak kluba u svim segmentima. Trenutni predsjednik je razuman čovijek i ne bi bilo loše kada(ako se uspijemo, a vjerujem da hoćemo) se aktiviramo da nas i on malo sasluša, a i mi njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5261
Lokacija: Црвено - плави град
Моријентес je napisao:
skypostman je napisao:
Nema kriticne mase.


Nema kritične mase, ali ona nam treba za neke druge stvari.

Za ovo bih rekao da nema pokretača.

Svi bismo udruženje, ali da ga neko drugi napravi, a mi samo da se pridružimo.
Isto kao i za marketing, treba nam jedan ili dva navijača da preuzmu i da rade to, ali niko ne preuzima. I tako godinama. Nema pokretača i tako je.


Морам се и на ово надовезати. Није ми јасно зашто сви мисле да је то тако једноставно. Хало, добар дан, ја сам навијач Борца и дошао сам да радим маркетинг. Мислите да то пролази? У којем свијету ви живите? Све ово кроз шта сад клуб пролази је ствар управе. Са овог истог форума је прошло хиљаду врхунских идеја, које је само требало реализовати, да је тај неко само читао ово, ништа друго, не треба бити посебно паметан. Међутим, сва дешавања у клубу, људи у клубу и око клуба, протекције на терену, су довеле до овог броја људи на трибинама. Оке, све разумијем, размажен народ, киша, хладноћа, али ни управа се не труди да привуче публику, јер их једноставно, боли она ствар. Иста та управа, кад је било публике, је слала свог човјека да ту исту публику туче. Мислите да народ заборавља? Варате се.

Сви ви који сте покренули причу око удружења, ето, крените у конкретне поступке, и дабогда то заживило, међутим, без дубљег џепа, нема свијетле будућности.

Ај Борац

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4855
Ne bih da sputavam entuzijazam oko toga ali nema baš nezavisnih udruženja, odmah se postavlja pitanje odnosa prema grupi, klubu, osnivačkog akta, ciljeva djelovanja, osnivačke skupštine, načina finansiranja, promovisanja, članstva, prostorija za okupljanje ... Mladi imaju entuzijazam ali površnije pristupaju tome po sistemu lako ćemo, a stariji su porodični ljudi sa dosta obaveza i znaju šta bi se tu sve isprečilo, pa ne bi da se bakću tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 18:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 156
Најбоље да идемо корак по корак
Ајде да се скупимо да ово не буде само још једна прича са форума. Направити правце дјеловања, статут и договорити се како се доносе одлуке о раду удружења.
Након тога дефинитивно разговор са представницима групе
Подјела задатака око регистрације и активности око којих се усагласимо

Онда са људима са приватним пословима који су спремни прикључити се хуманитарним или неким другим црвено плавим акцијама

Ајде да се и остали изјасне, па је најпоштеније да најискуснији форумаш предложи мјесто и вријеме састанка. Онда се можемо за први скуп договорити да донесемо материјале попут статута неких сличних удружења, оснивачких аката и планова рада.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 18:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 156
Borac u srcu je napisao:
Ne bih da sputavam entuzijazam oko toga ali nema baš nezavisnih udruženja, odmah se postavlja pitanje odnosa prema grupi, klubu, osnivačkog akta, ciljeva djelovanja, osnivačke skupštine, načina finansiranja, promovisanja, članstva, prostorija za okupljanje ... Mladi imaju entuzijazam ali površnije pristupaju tome po sistemu lako ćemo, a stariji su porodični ljudi sa dosta obaveza i znaju šta bi se tu sve isprečilo, pa ne bi da se bakću tim.


Ево, ја имам породицу. Не радим у државној фирми и поред примарног посла радим и приватно. Сматрам да уз добру подјелу посла можемо почети. Не треба се заносити мегаломанским пројектима. Мислим да је јако важно да почнемо. Ништа нас не кошта да покушамо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 26 Apr 2024, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2017, 20:56
Postovi: 1309
Gazimestanac87 je napisao:
Моријентес je napisao:

Nema kritične mase, ali ona nam treba za neke druge stvari.

Za ovo bih rekao da nema pokretača.

Svi bismo udruženje, ali da ga neko drugi napravi, a mi samo da se pridružimo.
Isto kao i za marketing, treba nam jedan ili dva navijača da preuzmu i da rade to, ali niko ne preuzima. I tako godinama. Nema pokretača i tako je.


Морам се и на ово надовезати. Није ми јасно зашто сви мисле да је то тако једноставно. Хало, добар дан, ја сам навијач Борца и дошао сам да радим маркетинг. Мислите да то пролази? У којем свијету ви живите? Све ово кроз шта сад клуб пролази је ствар управе.


Ne to.
Grupa je imala desetine sastanaka sa upravom po raznim tekućim pitanjima kroz prethodne sezone.
Misliš da neko nije mogao nekad reći: marketing kluba je očajan, imamo jednog momka koji dobro radi dizajn i konta marketing, drugi ima fotoaparat i poznaje istoriju kluba, ajde da oni rade?

Mislim da bi uprava jedva dočekala da ne moraju svako malo tražiti nekog novog da tu radi jer mi se čini da je kroz taj marketing prošlo desetine ljudi i niko se nije zadržao. Ako misliš da je to neki super posao kao u Vladi i da se tu zapošljava preko stranke, varaš se. Kasni plata kad kasni i igračima, 100% nisu ni prijavljeni, hodaš po raznim bh. vukojebinama po raznim vremenskim uslovima. To je posao koji dugoročno može raditi samo navijač kluba, svako "normalan" bježi od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 27 Apr 2024, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4886
Lokacija: Tu preko puta
I od cega ce to udruzenje zivjeti? Treba biti realan malo, na stadionu ne mozes skupiti 500 ljudi da dodju na utakmicu svojevoljno, a sazivaces ih u udruzenje? Udruzenje ne moze da zivi na ledjima 5-10 entuzijasta. Vjerujem i da vrh kluba ne bi pretjerano bio zainteresovan za to sve.
Uostalom, uzmite jednu polaznu tacku. Koliko je sezonskih karata prodano u zadnjih 3 godine sveukupno ( mimo Lesinara)?

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 27 Apr 2024, 07:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2020, 15:53
Postovi: 742
Ma da nema od toga nista, ajmo odma odustati. Ko ce se cimati...

I dobro nam je kakvi smo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5699, 5700, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705, 5706  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs