banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 01:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2019, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ja ne razumem roditelje koji prave sirocice. Nema pas za sta da ih uhvati, al nek se oni prcaju bez razmisljanja.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vjerovatno ni oni tebe. Takvih ljudi ima, to sto su takvi djeca im nisu kriva. Vjerovatno imaju logiku ima krov nad glavom, ima sta pojesti i obuci kakvo je takvo je, nek zavrsi osnovnu pa ce muski u sumu a zenske poudati i dobro, bolje im je djetinjstvo neg moje... Velika vjerovatnoca da nisu ni hodali i trazili pomoc neg neko potjerao za njih. Blizu mene sagradila drtava ciganima naselje, ima ih hrpa, i to jedan Ivica, drugi Nemanja, treci Safet... Mislim neka djece kako god se zvala al kad su sagradili njima mogu i ovima. Jest da kd ovih mojih ne mize stipaljka prenociti u dvoristu al to je druga tema

Jaran u Becu ima cetvero i pravi peto, kaze kad dobije peto zena ide u penziju i onda ce im biti pravo dobro pa ako bi koza da nam objasni kako to funkcionise ja bih bio zahvalan. Mozda neko od vladajucih procita pa prepise


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Nije niko ni rekao da su djeca nešto kriva, čak mislim da oni koji odrastu sa više braće i sestara znaju bolje da se snađu kasnije u različitim životnim situacijama. Evo i za ovu djecu piše da su dobri đaci, možda se sutra tako učenjem i radom izvuku iz siromaštva.
A do tada kako zimi rade zadaću bez svjetla i struje roditelje izgleda nije briga. Sad država d'uradi nešto za njih.

Što kaže kutak, svima se može desiti da ostanu bez posla i primanja, pa da gledaju kud će sa djecom, ali oni znaju da nemaju ništa, pa i dalje ne brinu za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma sve ok al ne moze drustvo okrenuti glavu jer su roditelji takvi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 13:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
veljo1981 je napisao:
Jaran u Becu ima cetvero i pravi peto, kaze kad dobije peto zena ide u penziju i onda ce im biti pravo dobro

Malo su nas bombardovali...

On topic - aktuelna vlast u PL je uvela dečiji dodatak u visini ~120€ po djetetu. Dobija se na drugo i svako sljedeće dijete. Na prvo pripada isključivo socijalno ugroženima. Program je proizveo kontraefekat - osobe sa najnižim primanjima su masovno počele da daju otkaze, jer im se više isplati da dobijaju socijalnu pomoć i dječiji dodatak nego da rade. A sva patologija je naglo odlučila da štanca još djece...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ili ko sto znam ovde u Swe, u jednom dijelu grada gdje zivi masa Somalijaca je javna tajna da ih ima koliko hoces sto imaju po 2-3 zenke i svakoj nastancaju po 3,4,5... djece. U startu su ta djeca na grbaci drzave, zajedno s roditeljima - socijala majka. Hajde, to bi covjek i nekako progutao, ima poreza, ekonomija ok, ali je jebenije kad taj isti roditelj tu djecu pusti na izvolite ulici da ga odgaja pa ti kasnije ta ista hajvancad stvaraju nenormalne troskove za drustvo u vidu stete koju nanose kriminalom extremizmima raznih vrsta i nenormalnim ponasanjem. Mislim da je bas taj dio ono sto je dovelo da je njihova lijepo zapakovana NSDAP partija u velikom zamahu.

Ali opet o temi, u nasim krajevima to ipak nije toliki problem ,jer smo mi ljudi s malo jacim obrazom i sadaka nam najcesce nije bas primarni nacin privrjedjivanja. Ovakvi slucajevi su rijetki i treba sistemski napraviti rjesenje kad se vec "desi".

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jest, kod nas ce ovi deckici u sumu a neko mora i to raditi, jer realno ajd daj ja il vi osamaramo konja, pa ne znamo ni s koje strane mu prici, ubio bi nas prvi dan :) To se uci od male noge i to rade u pravilu djeca iz socijale


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
mirdza je napisao:
veljo1981 je napisao:
Jaran u Becu ima cetvero i pravi peto, kaze kad dobije peto zena ide u penziju i onda ce im biti pravo dobro

Malo su nas bombardovali...

On topic - aktuelna vlast u PL je uvela dečiji dodatak u visini ~120€ po djetetu. Dobija se na drugo i svako sljedeće dijete. Na prvo pripada isključivo socijalno ugroženima. Program je proizveo kontraefekat - osobe sa najnižim primanjima su masovno počele da daju otkaze, jer im se više isplati da dobijaju socijalnu pomoć i dječiji dodatak nego da rade. A sva patologija je naglo odlučila da štanca još djece...
Hoces reci da vlada Austrije ne zna svoj posao?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ma, jok. Oni su najpametniji.
Isti fazon što Error priča je i u Norveškoj i u Njemačkoj i zato jačaju desne stranke.

Meni bi logično bilo da se pomogne ovakvim porodicama, kad je već tako, ali da se i pomogne roditeljima-edukacije, upoznavanje sa kontracepcijom itd...

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
E baš to, koliko se roditelji sa više djece uspiju posvetiti svakom od njih, pored školstva, zdravstva i socijalne zaštite što država obezbjeđuje, gdje su kućni odgoj, moralne vrijednosti i emocionalni razvoj?
Lako je do 2-3 godine kad se bazične potrebe za hranom, odjećom i igrom podmire, ali već dalje sa njima treba mnogo da se radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
kutak je napisao:
Ma, jok. Oni su najpametniji.
Isti fazon što Error priča je i u Norveškoj i u Njemačkoj i zato jačaju desne stranke.

Meni bi logično bilo da se pomogne ovakvim porodicama, kad je već tako, ali da se i pomogne roditeljima-edukacije, upoznavanje sa kontracepcijom itd...
Sorry, zaboravio sam da samo vlada Mile Dodika zna sta treba :)

Vi pricate kao da su to moderni neki ljudi, to su ljudi ostali u vremenu, sta ce njima kontracepcija, to je njima sve normala i tu drzava ne pomaze njima nego djeci. I treba da im pomogne jer ce na njihovoj grbi za 15ak godina da ladi jaja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 14:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
veljo1981 je napisao:
Da si pogledala video shvatila bi da nije rijec treba li vakcinisati ili ne nego o konzervansu koji se stavlja u vakcine i izaziva probleme. I ja sam vakcinisao i moji prijetelji cak i oni koji sam upoznao s problemom. Tesko je tu teci ja necu da vakcinisem jer da bude nesto bio bi sam sebi kriv jer nisi, ovako sta ti bog da. Shvatam i alibi kad je neko vakcinisao djecu pa nece da prihvati da je mozda pogrijesio
Aj sad ti meni pošteno reci kvoju kvslifikaciju ti imaš da bi tvoje tvrdnje ja prihvatio kao relevantne?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
veverushka je napisao:
Ja ne razumem roditelje koji prave sirocice. Nema pas za sta da ih uhvati, al nek se oni prcaju bez razmisljanja.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
Možda još nisi skontali odakle to dolazi.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
veljo1981 je napisao:
kutak je napisao:
Ma, jok. Oni su najpametniji.
Isti fazon što Error priča je i u Norveškoj i u Njemačkoj i zato jačaju desne stranke.

Meni bi logično bilo da se pomogne ovakvim porodicama, kad je već tako, ali da se i pomogne roditeljima-edukacije, upoznavanje sa kontracepcijom itd...
Sorry, zaboravio sam da samo vlada Mile Dodika zna sta treba :)

Vi pricate kao da su to moderni neki ljudi, to su ljudi ostali u vremenu, sta ce njima kontracepcija, to je njima sve normala i tu drzava ne pomaze njima nego djeci. I treba da im pomogne jer ce na njihovoj grbi za 15ak godina da ladi jaja

Ko je spomenuo Dodika?
Zaista je smiješno kad ti je on reper za bilo šta.

Država treba da pomogne i roditeljima i djeci. Djeca su posljedica neodgovornih roditelja, ne treba rješavati samo posljedicu nego i uzrok.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Najgora je napisao:
E baš to, koliko se roditelji sa više djece uspiju posvetiti svakom od njih, .


Ništa ovo znači, roditelji imaju po jedno dijete i ekstra primanja pa se ne posvećuju djeci neg im uvale tablet ili okrenu neki dječiji kanal da im ne bi "smetala".

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_зока je napisao:
veljo1981 je napisao:
Da si pogledala video shvatila bi da nije rijec treba li vakcinisati ili ne nego o konzervansu koji se stavlja u vakcine i izaziva probleme. I ja sam vakcinisao i moji prijetelji cak i oni koji sam upoznao s problemom. Tesko je tu teci ja necu da vakcinisem jer da bude nesto bio bi sam sebi kriv jer nisi, ovako sta ti bog da. Shvatam i alibi kad je neko vakcinisao djecu pa nece da prihvati da je mozda pogrijesio
Aj sad ti meni pošteno reci kvoju kvslifikaciju ti imaš da bi tvoje tvrdnje ja prihvatio kao relevantne?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Zasto bi ti prihvatio moje tvrdnje ili ja tvoje? Svako treba da ima mogucnost izbora a ne da mu se nesto gura pod moranje. Meni je moje iskustvo dovoljno, sto moje sto drugih roditelja, kad to povezem da je nekom bitan samo biznis meni dovoljno tebi ne mora biti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Dabome, ovi se imaju s kim igrati, pa isto ne smetaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ima jos jedna stavka, ima ih, koliko god bili siromasni malo sutra ce ih druga djeca smjeti zajebavati sto nisu markirani. Njih dodje 5-6 pa odradi kolo na ledjima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Tako su mene moja braća štitila. Niko me nije smio poprijeko pogledati :D

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2019, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
veljo1981 je napisao:
Jest, kod nas ce ovi deckici u sumu a neko mora i to raditi, jer realno ajd daj ja il vi osamaramo konja, pa ne znamo ni s koje strane mu prici, ubio bi nas prvi dan :) To se uci od male noge i to rade u pravilu djeca iz socijale



Ti si stvarno malouman.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs