banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Sep 2014, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
BOSS66 je napisao:
danijell je napisao:
E sada, u komentarima tvrde drugačije. Ima li ko u Danskoj da nam kaže istinu. Ovako više ne može.

Pa sve je istina,zato i kazem da su idioti ti skandinavci.Nekaze se bezveze hladni ljudi.Ko bi jos normalan nasem djetetu kod bolest grla prepisao hladan sladoled :roll: ili kod povisene temperature.



Sve i jedan doktor :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pa taj odgoj djece pretpostavljam ima veze i sa uslovima zivota.
Nekad davno, mnogo bolje fizicke predispozicije su morali imati Skandinavci nego Balkanci, jer su tamo vladali gori uslovi.
Sto vremenski sto druge vrste. Balkanac bi ubrao neku jabuku, neko povrce i nebi ostao gladan, a Skandinavac bi se morao mnogo vise pomuciti da nebi ostao gladan.
Da bi prezivjeli, morali su biti slozni i celiciti tu svoju djecu. I moguce da su se kasnije iskristalizovali oni najjaci i oni su nastavili zivjeti. Bar ja to kao laik mislim.
Vidjao sam neke Skandinavce, gotovo svaki pravi atleta, visoki, vitki, okretni.. a to vjerovatno ima uporiste i u genetici i proslosti.

Sto se odgoja djece tice, pa koliko ste samo puta culi "neka sine, mama ce, nemoj ti.." stvaranje samostalne individue, nula bambija. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
BeckaSkola je napisao:
Sto se odgoja djece tice, pa koliko ste samo puta culi "neka sine, mama ce, nemoj ti.." stvaranje samostalne individue, nula bambija. :D


Hoces da mu ucinis dobro a ustvari ucinis i sebi i njemu problem. Istina, istina.

Spasen onaj ko prezivi pubertet :confused2:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
:lol: :lol: :lol:

joooj ja se plašim puberteta

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
čuj, banjalučanke :oops:

http://banjalucanke.com/2014/09/27/norv ... oro-djece/

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2014, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Osramotili djecu da bi ih naučili pameti

Slika

Svi roditelji treba da ograniče svoju djecu u nekim stvarima i nauče ih šta se smije, a šta ne.

Ovi roditelji su došli na ideju kako da zaustave nedolično ponašanje svoje djece. Oni su odlučili da ih javno osramote kako više ne bi ponavljali iste greške.

Neki misle da ovo nije ispravno i da je ovakav "ekstremni" način kažnjavanja nepotreban. Drugi smatraju da je ovo savršen način, jer dijete tek posramljeno može da shvati koliko je pogrešno ono što je uradilo, prenosi Blic.

Slika

Djevojčica na fotografiji iznad drži papir na kome piše: "Pošto želim da postavljam fotografije na kojima držim alkohol, ja očigledno nisam spremna za društvene mreže i napraviću pauzu dok ne naučim šta treba, a šta ne treba da postavljam."

Slika

Ovaj plavi dječak stoji sa svojim poklonom kojeg se odriče.

Na njegovom papiru piše: "Moram da vratim svoj Plejstejšn 3 koji sam dobio za Božić, jer nisam bio zahvalan na tome što sam dobio figuricu Kapetana Amerike (koju sam dobio od crkve). Zato idem u božićnu kupovinu za drugu djecu sa novcem koji dobijem."

Slika

On je izgleda uspio da se postidi zbog toga što radi tek kada je izašao napolje s natpisom.

Dječak pognute glave priznao je da "voli da krade i da ne poštuje majku ni autoritete".
Slika

Hejli je druga djevojčica koja nije znala da koristi društvene mreže na prikladan način.

"Ja sam Hejli. Ja sam dobra, brižna i pametna djevojčica, ali ne umijem sa društvenim mrežama. Za kaznu moram da prodam svoj Ajpod i da doniram novac od njega dobrotvornoj organizaciji 'Beat Bullying' u nadi da ću promeniti svoje ponašanje i podići svijest o siledžijstvu. Zato što je siledžijstvo pogrešno", piše na njenom papiru.


Dakle ovako, ne ulazeći u metodu kažnjavanja ove djece, mislim da je javno sramoćenje veoma nisko, za mene ovo nisu normalni roditelji i treba da ih posjeti socijalni radnik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
http://www.24sata.rs/specijal/zivot/ves ... 2385.phtml

:lol: :lol: :lol:

moja još nije počela ovako da me časti
a nadam se i da neće :angry4:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ovde treba da padne malo objasnjavanja a bogami i batina...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dobro ovo su male brbljivice, ja mislio da mala baš psuje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 10:31 
Neka, valjalo bi to malo cusnuti, ne znam hoce li sutra neku trudnicu nazvati debelom krmacom ili ne daj boze slicno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što je najgore ovo dijete je pokupilo ovu priču od nekoga. I čudi me sklop rečenica za uzrast od 4 god.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Citiraj:
Ko bi jos normalan nasem djetetu kod bolest grla prepisao hladan sladoled


Samo da prijavim da me je neki dan boljelo grlo, otišao na sladoled i istog momenta prestalo :D

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 12:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Sep 2014, 08:11
Postovi: 80
To se jede kada se izvade krajnici! A te ljepote! Roditelji dolaze u posjetu i donose kilu sladoleda da pojedem! Slatke uspomene djetinjstva!

_________________
http://staznacisanjati.xyz
http://porukeza.xyz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 12:44 
Kad se nesto upali stavljas 'ladne obloge, zasto bi kod grla bilo drugacije? :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pričao komšo kad je odselio u Dansku da mu je sin imao stalno gnojne angine, a ljekari ne daju nikakav antibiotik. Samo mu rekoše da sin spava pored otvorenog prozora. Njemu bilo glupo da to radi ali kad je sin dojadio sa svojim anginama tako uradi i nikad mu se više nisu vratile.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 12:50 
Je*en je nas mentalitet, kad se nesto utuvi u glavu tesko iz nje izlazi...

Pogotovo te stvari tipa narodni ljekovi i svakojake gluposti koje ljudi rade...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
bobo_1 je napisao:
To se jede kada se izvade krajnici! A te ljepote! Roditelji dolaze u posjetu i donose kilu sladoleda da pojedem! Slatke uspomene djetinjstva!

jest ljepota al kad ti se u tom momentu ništa ne jede :( sjećam se muke kak klinku natjerati da popije gutljaj koka kole

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Talija je napisao:
Što je najgore ovo dijete je pokupilo ovu priču od nekoga. I čudi me sklop rečenica za uzrast od 4 god.

To sam i ja prokomentarisala. Sem toga, ona klinka na vidoju, što skakuće sa školskom torbom na ramenima, ima minimum 6 godina.

iskoči mi ovo na fb pa da podijelim
Spoiler:
DA BISTE LAKŠE ČITALI, OVAJ MAIL JE NAPISAN VELIKIM SLOVIMA !!

ZA SVE ONE ROĐENE 1950-TE, 60-TE, 70-TE I 80-TE …

PRVO, PREŽIVJELI SMO I ROĐENI SMO NORMALNI,
IAKO SU NAŠE MAJKE KAD IH JE BOLILA GLAVA PILE ASPIRINE, JELE HRANU IZ KONZERVI, PUŠILE I RADILE DO ZADNJEG DANA TRUDNOĆE I NIKAD NISU BILE TESTIRANE NA DIJABETES...
KAO DJECA, VOZILI SMO SE U AUTIMA BEZ POJASA I ZRAČNIH JASTUKA I NISMO MORALI IMATI KACIGE NA GLAVI ZA VOŽNJU BICIKLOM ILI NA ROŠULAMA...
PILI SMO VODU IZ CRIJEVA ZA ZALIVANJE VRTA, A NE IZ BOČICA KUPLJENIH U VELIKIM TRGOVAČKIM LANCIMA. DJELILI SMO BOCE KOKTE, COLE ILI NARE SA NAŠIM PRIJATELJIMA

I NITKO

NIJE UMRO ZBOG TOGA ..

JELI SMO MLIJEČNE SLADOLEDE, BIJELI KRUH I PRAVI MASLAC, PILI COCTU NARU,COLU KOJE SU I TADA BILE PUNE ŠEĆERA, ALI NISMO BILI DEBELI ZATO ŠTO SMO SE STALNO IGRALI VANI...
IZLAZILI SMO IZ KUĆE UJUTRO I IGRALI SE PO CIJELI DAN, SKRIVAČA, GRANIČARA, ŽANDARA I LOPOVA, KRALJICA 1-2-3, KAUBOJA I INDIJANACA, I SVEGA OSTALOG ŠTO JE SAMO DJEČJA MAŠTA BILA U STANJU SMISLITI, SVE DOK SENE BI UPALILA ULIČNA RASVJETA KOJE IONAKO NIJE BILO PREVIŠE.
NERIJETKO NAS NTIKO NIJE MOGAO NAĆI PO CIJELI DAN, PA JE I RODITELJSKA PLJUSKA BILA DIO ODGOJA,
A IPAK NIJE BILO ZLOSTAVLJANJA U OBITELJI
I NIKAD NIJE BILO PROBLEMA ...

PROVODILI SMO ČITAVE DANE PRAVEĆI TRKAČKE DASKE OD OTPADA IZ PODRUMA ILI ŠUPE, SPUŠTALI SE NIZ ULICE ZABORAVLJAJUĆI DA NISMO NAPRAVILI KOČNICE.
NAKON PAR PADOVA, SLOMLJENIH PRSTIJU I MODRICA... NAUČILI BI SMO KAKO DA RIJEŠIMO PROBLEM.
MI NISMO IMALI IMAGINARNE PRIJATELJE.
MI PRIJATELJE NISMO DODAVALI NEGO IH S VREMENOM STICALI !!!!!!!!!!!!!!
NISMO IMALI NI PROBLEME S KONCENTRACIJOM U ŠKOLI...

NAMA NISU DAVALI TABLETE PROTIV HIPERAKTIVNOSTI. MI NISMO IMALI ŠKOLSKOG PSIHOLOGA PA SMO IPAK ZAVRŠAVALI NEKAKVE ŠKOLE.
NAMA NISU PRODAVALI DROGU ISPRED ŠKOLE ...
MI NISMO IMALI PLAYSTATION, NINTENDO, X-BOX, NIKAKVE VIDEO IGRICE, NISMO IMALI 99 KANALA NA TELEVIZIJI (SAMO DVA I TO DRUGI TEK OD POPODNE),
NISMO IMALI VIDEO REKORDERE, SURROUND SOUND, MOBITELE, KOMPJUTERE, INTERNET, CHAT ROOMS...

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO IŠLI VANI I
DRUŽILI SE S NJIMA !

PADALI SMO S DRVEĆA, ZNALI SE POSJEĆI NA STAKLO, SLOMITI ZUB, NOGU ILI RUKU, ALI NAŠI RODITELJI NIKADA NISU IŠLI NA SUD ZBOG TOGA.
IGRALI SMO SE S LUKOM I STRIJELOM, GRADILI KULE OD PIJESKA ILI OD SNIJEGA, BACALI PETARDE ZA NOVU GODINU, ČITALI HRPE CRTANIH ROMANA I SVE SMO TO PREŽIVJELI BEZ POSLJEDICA!

VOZILI SMO SE BICIKLOM ILI IŠLI PJEŠKE, DOTRČALI BI DO PRIJATELJEVE KUĆE, ZVONILI MU NA VRATA ILI JEDNOSTAVNO ULAZILI U NJEGOVU KUĆU KAKO BI SE DRUŽILI I BILI ZAJEDNO!
KAD BI UPADALI U PROBLEME SA ZAKONOM, RODITELJI NISU PLAĆALI KAUCIJU DA BI NAS IZVUKLI.
U STVARI, BILI SU ČESTO STROŽI NEGO SAM ZAKON!
POSLJEDNJIH 50 GODINA SU BILE NAJPLODNIJE GODINE U POVIJESTI.
NAŠE GENERACIJE SU DALE NAJBOLJE ZNANSTVENIKE DO DANAS.
IMALI SMO SLOBODU, PRAVO NA GREŠKE, USPJEH I ODGOVORNOST.
I NAUČILI SMO ŽIVJETI S TIM !

I TI PRIPADAŠ TOJ GENERACIJI?

ČESTITAM!
MOŽDA ĆEŠ HTJETI PODIJELITI OVO S OSTALIMA KOJI SU IMALI SREĆE ODRASTI KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO ŠTO SU ADVOKATI, DRŽAVE I VLADE POČELI ODREĐIVATI KAKO TREBA ŽIVJETI !

MOŽDA BI BILO DOBRO POSLATI OVU PORUKU I VAŠOJ DJECI DA VIDE KAKO SU NJIHOVI RODITELJI RASLI!

DA BISTE LAKŠE ČITALI, OVAJ MAIL JE NAPISAN
VELIKIM SLOVIMA !!


POZDRAV GENERACIJO I ŽIVjELI !
SVAKO OD NAS JE ANĐEO SA SAMO JEDNIM KRILOM, A LETJETI MOŽEMO TEK ZAGRLJENI...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To su stranjska djeca, beta verzija. Nasa djeca ni sa 6 skoro pa ne znaju sve glasove izgovoriti, a pogotovo ne sklapati ovakve recenice.
Prvo sam od majke (s kamerom na glavi) pomislila da je dijete sa posebnim potrebama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Citiraj:
VOZILI SMO SE U AUTIMA BEZ POJASA I ZRAČNIH JASTUKA...

I NITKO

NIJE UMRO ZBOG TOGA ..


Ne znam koji bih smajli stavio na ovo. Probao bih sa :lol: ili :( ali nisu mocni dovoljno.


Slozio bih se sa sopstvenom interpretacijom :D teksta da se danas previse bjezi od bakterija, realnih i nerealnih. Cim vidim flasirane vode, tuga m neka dodje.
Te sa malo masti, malo kalorija, malo secera, antialergijska, antibakterijska, antioksidansi... Djecu drze pod staklenim zvonom. Kad sam radio onomad sa djecurlijom, svaka druga mama je imala blagi oblik retardacije.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs