banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2013, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za sve one koji jos nemaju djecu a zagovornici su odgoja sa pricom - prije nego cu roditi, zaklinjala sam se kako nikada ruku necu dignuti na svoje dijete jer su mene moji tukli kao vola u kupusu. Medjutim, odredjene situacije zahtjevaju poneku pljusku. Da li bi islo i bez - bi ali bi to od mene zahtjevalo duplo vise price i truda. Pljuskom po guzi sam skratila taj proces. On se toga ne sjeca a urodilo je plodom. Zato sada ne moram da ga tucem. Dovoljno je da mu zaprijetim da nece igrati omiljene igrice 8)

A imala sam prilika gledati roditelje koji u prve 3 godine toliko razmaze dijete ( da ne kazem, uniste) uz pricu kako je jos malo i kako ce ga odgajati kada poraste. A sve uz salve smijeha dok uce tako malo djecu da psuju kao kocijasi i na svaki djeciji bezobrazluk gledaju kao na odlicnu komediju :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2013, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da, tako to biva, svi idealizuju odgoj a kad dobiju dijete - hladan tuš...

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2013, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Slučajno naletih na sliku. :D
Slika

Nisam dobijala neke pretjerane doze batina. Znala me mama nekad puknuti po dupetu, stari nikada. On je sve rješavao pričom. Doduše, bila sam ja poslušno dijete. :D Pa nije bilo ni potrebe da me tuku. :)

Ja sam opet nekako više za priču, a motka i ostale stvari baš ako se mora. Mislim da će mi to biti zadnja opcija kad budem imala svoju djecu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 01:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
@mrkvice, jesu li ti rekli da li si dobijala batine kad si imala otprilike 2 godine?
Cini mi se da svi pricaju o batinama kojih se sjecaju. Meni su moji rekli da je bio period oko 2. godine kad sam bas cesto dobijala batine. Mene su oni isfurali zauvijek sa batinama koje su uslijedile mnogo kasnije.
Postavila sam ovu temu, zato sto uglavnom od drugih roditelja dobijem pogled nekog zgrazavanja, kad kazem da tucemo dijete. Kao da se pljuskica izjednacava sa zlostavljanjem. A, ti isti roditelji mi se dive sto sam napravila malu razliku medju djecom, jer su njihova djeca nemoguca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 11:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Nisam ih nikada ni pitala. U pravu si, bar ja pričam o batinama kojih se sjećam. Jer tad sam imala dovoljno i godina i smjelosti da ne poslušam mamu kad mi kaže da se vratim tad i tad kući od drugarice.
To je samo primjer. E sad da li me je tukla dok sam bila baš mala, ne vjerujem. Jer rekoh, bila sam poslušno dijete, pravo ne mogu da zamislim zbog čega bi me tukla tako malenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tuku se kad npr. ti kuhas rucak a on se ucuti i skontas da je komplet wc rolnu utrpao u papir i zastopao wc solju i brcka rucice po onoj vodi :-? Ti to izvadis van ( znas ono, ruka do lakta u wc solji) i kazes mu ne. Posadis ga pored sebe.. On se opet iskrade i uradi isto. Ponovis proces drugi put i kod treceg puta skines pelene, pljusnes ga po guzici, on malo otplace i onda ode i igra se svojim igrackama.

Samo jedan od milion primjera.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 14:29 
Jbg neko nauci na laksi, neko na tezi nacin...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
@ajkula, dala si odličan primjer. :lol: samo što meni, eto, to nikad ne bi palo na pamet, nisam majka pa valjda zato.
Što reče tenssa, neko nauči na lakši, neko na teži način. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
ajkula je napisao:
Tuku se kad npr. ti kuhas rucak a on se ucuti i skontas da je komplet wc rolnu utrpao u papir i zastopao wc solju i brcka rucice po onoj vodi :-? Ti to izvadis van ( znas ono, ruka do lakta u wc solji) i kazes mu ne. Posadis ga pored sebe.. On se opet iskrade i uradi isto. Ponovis proces drugi put i kod treceg puta skines pelene, pljusnes ga po guzici, on malo otplace i onda ode i igra se svojim igrackama.

Samo jedan od milion primjera.


Jedno pitanje jel to tvoja beba sa profilne ? :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Te probleme sam ostavio iza sebe (a bilo je svega).

Najbolji su mi oni roditelji koji puštaju djecu da se "slobodno razvijaju" tj. niti im govore šta će da rade u pojedinoj situaciji, niti ih savjetuju, već ih puštaju da rade šta i kako hoće i nadaju se da će djeca sama shvatiti sve i doći do ispravnih shvatanja o i u životu.

Sjećam se scene u autobusu, prije par godina, žena sa nogom u gipsu sjedi sama na mjestu sa dva sjedišta. U bus ulazi mlađa žena sa klincem od 5-6 godina i klinac sjeda direkno pored žene sa gipsom i čim je sjeo, poče da šuta ženu po gipsu. Ženi neprijatno (i boli je) pa sve pogledava majku koja stoji pored njih, a ova ništa. Nakon par minuta žena joj reče:"Gospođo, možete li reći sinu da me ne udara?" a majka joj reče: Ne mogu, znate mi ga puštamo da se slobodno razvija, i kad shvati da je to pogrešno, sam će prestati;" A klinjo, radi li radi, i ne prestaje.
Svima u busu neprijatno, svijet poče da negoduje, a mlada majka ne izgleda baš sikirljiva. Dok ne ustade jedna mlada cura 18-19 godina priđe toj maladoj majci i zalijepi joj šamarčinu kakvu u životu nisam vidio. Majka u šoku, nevjerica u Busu, a ova cura joj u potpunom miru i tišini reče: "Znate gospođo, i mene su moji roditelji pustili da se slobodno razvijam."

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:16 
Kakvo crno slobodno razvijanje?

Ja da vidim tako nesto ili da mene tako neko udara zabio bih u tri lijepe i mater i dijete...

U stvari i jesam jednom maloga jednog malo preobratio, klinac jednog crnogorca, a kako je imao prije njega dve cerke pa njega dobio, uglavnom razmazen do zla boga, vjerujem da shvatate o cemu je rijec. Ali taj balonja od nekih 3-5 godina je mom ocu psovao majku, uzimao stvari (u tudjoj kuci) i baca ih. Nisam nikada tako nesto u zivotu vidjeo. Uglavnom ja i kolega kod kojeg sam bio, tj. mi mladji smo pili kafu na spratu, dok su stariji dole bili i klinac je dosao gore, prosuo moju kafu, bacio spil karata na mene i krenuo pljuvati po sobi, nakon cega sam ga uhvatio za vrat i na kauc, kad je krenuo vristati stisnuo sam ga da nije mogao pisnuti dok nije pocrvenio i ostao bez vazduha i objasnio mu fino i polako da mi ne prilazi vise i da se kulturno ponasa, poslije toga nisam imao problema sa njim.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
apokalipto je napisao:

Jedno pitanje jel to tvoja beba sa profilne ? :D


Nije :D Moja beba ima 11 godina :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
STRATOKASTEL je napisao:
Sjećam se scene u autobusu, prije par godina, žena sa nogom u gipsu sjedi sama na mjestu sa dva sjedišta. U bus ulazi mlađa žena sa klincem od 5-6 godina i klinac sjeda direkno pored žene sa gipsom i čim je sjeo, poče da šuta ženu po gipsu. Ženi neprijatno (i boli je) pa sve pogledava majku koja stoji pored njih, a ova ništa. Nakon par minuta žena joj reče:"Gospođo, možete li reći sinu da me ne udara?" a majka joj reče: Ne mogu, znate mi ga puštamo da se slobodno razvija, i kad shvati da je to pogrešno, sam će prestati;" A klinjo, radi li radi, i ne prestaje.
Svima u busu neprijatno, svijet poče da negoduje, a mlada majka ne izgleda baš sikirljiva. Dok ne ustade jedna mlada cura 18-19 godina priđe toj maladoj majci i zalijepi joj šamarčinu kakvu u životu nisam vidio. Majka u šoku, nevjerica u Busu, a ova cura joj u potpunom miru i tišini reče: "Znate gospođo, i mene su moji roditelji pustili da se slobodno razvijam."


Mislis, desilo se ovo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=egtcVnDSRFc[/youtube]

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Tenssa :lol: :lol: :lol:
Ali tačno znam o čemu pričaš. Sin kumova mojih (godinu dana stariji od mene) je bio, što bi se reklo, na vraga nasađen. Dolaze kumovi, sklanja se sve lomljivo u kući. Jednom je razvalio, ali RAZVALIO krevet mojih staraca. Znači, užas. A kum i kuma samo gledaju, kao da ih se ne tiče. Ja bila štedljivo dijete, imala svoju kasicu, i nju je razvalio, pobacao pare po kući. A muke moje skupiti to sve opet. :lol:
Eno ga sad fin, kulturan momak. Ne bi čovjek rekao da je to moguće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 18:41 
Meni nije jasno kako ti ljudi to dozvoljavaju...

Da samo tako gleda sopstveno dijete kako unistava nesto tudje, psuje mu, pljuje nekoga ili slicno i da nista ne poduzima u vezi toga.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
STRATOKASTEL je napisao:
Te probleme sam ostavio iza sebe (a bilo je svega).

Najbolji su mi oni roditelji koji puštaju djecu da se "slobodno razvijaju" tj. niti im govore šta će da rade u pojedinoj situaciji, niti ih savjetuju, već ih puštaju da rade šta i kako hoće i nadaju se da će djeca sama shvatiti sve i doći do ispravnih shvatanja o i u životu.

Sjećam se scene u autobusu, prije par godina, žena sa nogom u gipsu sjedi sama na mjestu sa dva sjedišta. U bus ulazi mlađa žena sa klincem od 5-6 godina i klinac sjeda direkno pored žene sa gipsom i čim je sjeo, poče da šuta ženu po gipsu. Ženi neprijatno (i boli je) pa sve pogledava majku koja stoji pored njih, a ova ništa. Nakon par minuta žena joj reče:"Gospođo, možete li reći sinu da me ne udara?" a majka joj reče: Ne mogu, znate mi ga puštamo da se slobodno razvija, i kad shvati da je to pogrešno, sam će prestati;" A klinjo, radi li radi, i ne prestaje.
Svima u busu neprijatno, svijet poče da negoduje, a mlada majka ne izgleda baš sikirljiva. Dok ne ustade jedna mlada cura 18-19 godina priđe toj maladoj majci i zalijepi joj šamarčinu kakvu u životu nisam vidio. Majka u šoku, nevjerica u Busu, a ova cura joj u potpunom miru i tišini reče: "Znate gospođo, i mene su moji roditelji pustili da se slobodno razvijam."


Odlično. Svaka joj čast. A ovo za puštanje da sami shvate, veće nebuloze odavno nisam čuo. Odrastao čovjek često ne shvata dok mu potanko ne objasniš neke stvari, a da shvati dijete i da onda ispadne dobro još na kraju... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 21:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Mora se tući u neki situacijama. Nisam pristalica onih fazona vojnički kajiš i slično, ali treba nekada odvaliti i šamarčinu da se glava okrene. Mislim da kad dobiješ zbog nečega batina to više nećeš uraditi nikako.
Gledam neki dan u supermarketu mali hoće nešto da mu mama kupi, a ona neće i mali neće sad da hoda već ga ona vuče po onom podu ko džoger a on se drelji i vrišti ko da ga kolju. Meni bilo neprijatno da slušam. Još jača scena, igraju čovica u Palasu, mali i njegov stari protiv starijeg brata i sestre(bar sam ja tako skontao). Uglavnom kada god prime gol, mali pukne starom šamaru. U fazonu, gdje ćeš dati da primimo gol. Poslije par puta i meni je došlo da udarim starom šamarčinu. I to mali nije malen, već iam jedno 5-6 godina To roditelj da dozvoli, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Oces jastuce ili neces.
Fizicko kaznjavane, razgovor ili neki drugi primjer, pristup. Navescu moje iskustvo.
Kad sam ja bio mali. Sjecam se mojih kaznjavanja i kako sam ih ja dozivljavao. Tad smo zivjeli na selu i ja sam imao recimo 5 do 7 godina.
Ako sam napravio nesto sto je bilo lose, iako sam bio mali vrlo dobro sam znao sta slijedi vec tad. Dijeca ako su mala nisu glupa. Ako je to stara greska koju sam ponovio a to se rijetko desavalo odmah sam znao sta slijedi.
Ako je nova greska recimo razbijem prozor prvi put ili polomim, masakriram svojoj mami cijeli vrt ili slicno, osjecao sam nekako intuitivno da nesto nije u redu sa tim, da necu dobro proc.

Tad sam obicno trazio skloniste kod starog naseg komsije prije nego bi roditelji dosli kuci sa posla.
On je bio dobar covjek, prijatelj mojih roditelja pun humora i narodne mudrosti. Dosao bi kod njega sav nesiguran i ispricao bi njemu i njegovoj zeni sta sam napravio, nekao sam imao poverenja u njih kao da su mi saveznici.
A on bi me pazljivo saslusao, i sad se sjecam svih izraza lica koje je namjestao i pravio dok me je slusao onako kao sebi ravnog. Kad bi me saslusao onda mi je pricao sta slijedi, kako ce se to zavrsit po mene, kako ce biti moje kaznjavanje.
Znao je to tako da opise, te sitne i bolne detalje da ni jedne batine nisu tome bile ravne.

Govorio je tiho polako i brizno. Ja bi sjeo na kauc uzeo ponudjenu krisku kruha namazanu pekmezom i slusao ga sirom otvorenih ociju.
Pocinjao bi obicno: “Eeh joooj joj nije dobro nije, ehh to sto si napravio napravio si sad je gotovo. A nisi trebo, znas.
Sad kad dodje tvoj tata kuci i kad sazna bi ce ljut, poslat ce te da uberes sibu kojom ce te tuci. A ti pazi, znas uberi onu od ljeske da se slomi brzo poslije tri cetri udarca po guzici, mozda ce proci, a meni bi kad to cujem nekako tada laknulo.
A stari komsija bi nastavljao, a ako ti je tata puno ljut zato sto si to napravio poslat ce te ponovo po drugu sibu a najveroatnije ce biti ljut, znaaas. A on bi to “Znaaas “rastegao kao da izdise, poslijednijim atomima snage.
Eeh… znaci ici ces po drugu sibu jer se prva lomi i ne savija dobro pa ces morat onda donijet iz sumarka onu tanku sto pjeva oko guze i ne puca, znas ona tanka sto se skoro omota oko cijelog tebe ko zmija.
Tako me je on “tjesio”, savjetovo i opisivao kako boli tanka siba, strasnija od najvece azdaje. Govorio mi je znas ona boli jos cijeli dan poslije. Naravno pitao me da li se sjecam zadnjeg puta kad sam dobio sa njom i tako prizivo jos veci strah u meni. Dodavo je kako eto necu moci sjesti na bicikl jos dva dana i to sve blagim glasom kao da me zali.
A ja sam umirao od straha slusajuci te njegove price. Nikad me nisu boljele tatine batine toliko koliko su me odvracale te njegove price.
A stari komsija bi mi nekad nudio i malo jastuce da stavim u hlace i da se derem kad me motka pogodi kao jarac.
I govorio mi da moram pazit da ne pocnem prerano da placem jer ce tata znat da ga varam pa ce otkrit a onda cu dobit jos duplo a mogu i njega izdat.
Tako da me je stavljao u dilemu sa pitanjem “Oces jastuce ili neces”.
Znam da poslije tih prica nikad nisam ponovio istu gresku i sve vise i vise razmisljao da ne ucinim nesto slicno. Uhhh

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2013, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
skitnica je napisao:
Mislis, desilo se ovo:

Naježio sam se. Skoro Deja Vu...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Kazu da sam bila izuzetno dobro i poslusno dijete pa se vjerovatno zato i ne sjecam da sam ikada dobila batine. Medjutim, gotovo isti tretman je imao i moj brat ali iz ove perspektive mi se cini da bi bolje bilo u njegovom slucaju da je imao "cvrscu ruku" i da mu se guza crvenila od pljuskanja.

Nisam jos roditelj pa iz tog ugla ne mogu govoriti ali bez obzira mislim da cu biti vise za opciju razgovora.

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs