banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Apr 2012, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Dakle, da li su sa vama roditelji pričali o ovim stvarima? Da li o ovome treba pričati i u kojoj mjeri? Da li ćete vi pričati o ovome sa svojom djecom, pošto oni obično ne vole da diskutuju o ovim stvarima.

Naravno, prije svega mislim na priču zbog edukacije, ne zbog zezancije.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Moji su mijenjali kanal cim bi se u kadru pojavio Miki Manojlovic ili Neda Arsenic a kamo li da su pricali :lol: Moj malenac, u sklopu jednog predmeta, ima seksologiju i uce sve redom pa su krenula i pitanja na koja sam mu odgovarala kako sam znala i umjela ali sam zaobisla pcele i tucak :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
мишљења сам да код објашњавања дјеци најбитније је ствари назват правим именом,дакле оно на к и оно на п,нипошто то на к називати са оним на п и ово на п називати с оним на в. Дјеца лакше упијају простија објашњења,а на крају крајева пракса је показала да што више знају сретнији су.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
:roll:

Jedno je djeci nešto objasniti, a sasvim drugo praviti od njih kočijaše.
Otkud znam, meni nisu nešto mnogo objašnjavali ali sam zato sam našao informacije koje su me interesovale. Malo teorija, više praksa i to je to. :)
Ali da je bio neki tabu nije niti je sad. Naravno da je neprijatno pričati o nekim stvarima sa roditeljima u odnosu na prijatelje, ali bolje djelovati preventivno nego se voditi pričom "nije to za djecu" pa kasnije lupati glavom o zid. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Dva vrapca jedan na drugom, ja na porodičnom slavlju sjedim za stolom koji je pun ljudi.
-Mama, je l' se oni vrapci tuku?
-Ne sine, oni se vole.

I to je bilo to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Je l' izvodite taj performans sa vrapcima po slavama na poziv? Vaši vrapci?
:D

@ajkula: ?Neda Arnerić

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
krepali su :( što su se voljeli, voljeli su se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Nije da se hvalim, ali na zadnjem ispitu iz seksualnog obrazovanja sam imao 94% uspješnosti. :D

Kod mene nikada nije bilo tabu, samo od sebe se dešavalo, roditelje pitao šta mi je nejasno, šta mi je bilo malo neugodno njih pitati pitao brata, potražio na internetu i sve je na kraju bilo OK. Mislim da je najgora varijanta prećutkivati i ne pričati o tome uopšte, a takvih slučaja ima popriličan broj.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 25 Apr 2012, 17:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Kod mene kao kod ajkule. Tabu tema dok sam bio mali, jedino si vršnjacima mogao na tu temu.
Ja mislim sa svojom djecom o tome pričati otvoreno, i savjetovati na vrijeme čemu služi dureks.

Generalno mislim da kod nas djeca rano pođu da se nose sa tim problemom saznajući značenje pojmova cura i momak. Pa ko ti je cura, pa ko ti je simpatija, pa ...? Djeca nisu tako mala sposobna da se nose sa tim pojmovima. Umjesto da se igraju jedni sa drugima bez nekih opterećenja i predrasuda, oni već u ranoj dobi (recimo 4 godine pa dalje) biraju sebi partnera.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tpojka je napisao:

@ajkula: ?Neda Arnerić



Do mene :oops:


Citiraj:
Generalno mislim da kod nas djeca rano pođu da se nose sa tim problemom saznajući značenje pojmova cura i momak. Pa ko ti je cura, pa ko ti je simpatija, pa ...?




Mene to uzasno nervira ali sam srecna jer u okolini nemamo takve ispitivace i sto mi je sin jos uvijek operisan od cura :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Moji nisu pričali, niti pričaju, meni je to oduvijek bilo glupo, a nisu ljudi neobrazovani.
Ja sam kasnije pokušavala pitati mamu zašto nije o tome sa mnom i sa sestrom razgovarala, i tad je nešto zamuckivala,
biće da je do odgoja, ona neke stvari jednostavno ne može da prevali preko usta.
Priznala je da nije pričala, ali nem je uvijek dozvoljavala i kupovala tinejdžerske novine za djevojke, u kojima smo mogle pronaći
odgovore na sva pitanja.
Nije ni to loše, znači, ipak je razmišljala o tome. A kad gledam iz ove perspektive možda je i tako bolje,
znam sve što treba da znam, a ne odjekuju mi u ušima mamine i tatine riječi dok to primjenjujem :D
Ako budem imala svoje djece pričaću im.
To se možda može koristiti i kao odvraćanje od preranog maloljetničkog seksa, ispričaš djetetu sve u detalje, pa dok mu iz glave izvjetri slika (gadna:) roditelja kako to rade i još mu to pričaju eto nekih 16-17 godina.
Imam brata koji je 10 godina mlađi i on kad se počeo raspitivati sve sam mu lijepo objasnila,
a nije da nije imao razne biser ideje koje je čuo od vršnjaka.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Danny ^_^ je napisao:
Dakle, da li su sa vama roditelji pričali o ovim stvarima? Da li o ovome treba pričati i u kojoj mjeri? Da li ćete vi pričati o ovome sa svojom djecom, pošto oni obično ne vole da diskutuju o ovim stvarima.

Naravno, prije svega mislim na priču zbog edukacije, ne zbog zezancije.


Mislim da djeci treba samo skretati pažnju na rizike kada dođu u kritično doba, ne vidim potrebu za obimnim i detaljnim razgovorima. I to otac sa sinom, majka sa ćerkom.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2012, 19:06 
Upravo to, da ne gledamo gluposti tipa "draga Saveta gurnula sam flomaster u ******, hocu li ostati trudna?"...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 00:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ma to je vise do mentaliteta. Mi smo malo ukoceniji po tom pitanju sto i nije tako lose po mom misljenju. Sto se mene tice niti sam koga nesto pitao niti mi je ko sta objasnjavao :) . Realno, ne vidim tu kod nas jos uvijek neku potrebu ali ne bi bilo lose da se u skolu uvede neko obrazovanje sa ciljem zastite od polnih bolesti i nezeljenih trudnoca. Sve ostalo, djeca ce sama saznati iz drugih izvora.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 07:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Imam brata koji je 10 godina mlađi i on kad se počeo raspitivati sve sam mu lijepo objasnila,
a nije da nije imao razne biser ideje koje je čuo od vršnjaka.



U razredu mog sina Turcin vodi glavnu rijec kada je "edukacija" u pitanju. Trebalo mi je 2 dana pricanja da mu objasnim da seks ipak nije obaranje drva u sumi niti majmunski poklic :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 07:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Moze biti, a ne mora da znaci
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pa kod Turaka ocito jeste :lol: Moracu ti uzivo pokazati, kakav je to opis bio i sa kakvim zvucima :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Hajde pomozite. Treba odgovoriti na pitanje.
Zašto djevojčice nemaju pišu?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 08:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Zato što nisu dječaci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 08:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
On hoće da mu mama rodi djevojčicu,ali sa pišom, a ne sa dvije guze.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs