banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jul 2012, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
to za mleko je najmanji problem, obzirom da se konstantno stvara i da funkcionise na principu ponuda-potraznja. znaci sto beba cesce i vise doji, vise ce se mleka stvarati. a i ne moze nestati odjednom.

a to kako im se da, jbga ... mislim da ima i majcine sebicnosti u svemu tome. mnoge zene toliko uzivaju u dojenju da jednostavno ne zele prestati.
meni je dojenje do 1,5-2godine skroz ok, jer produzeno dojenje bebu/dete moze spasiti dehidratacije u tom periodu ako se razboli i odbija i hranu i tecnost. kazu da duze dojenje pozitivno utice na emocijalni i socijalni razvoj deteta. ali ovo do 8god mi je malo pretjerano, ali ako one uzivaju u tome i cini ih srecnim, onda super. kazu da gornja granica za prestanak dojenja ne postoji, i da se doji dok dete i majka to zele i mogu.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 08:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U danima i mjesecima kada je osnovna hrana novorođenčetu mlijeko poželjno je dojenje, pogotovo u prvim satima nakon rođenja novorođenče treba da unese u organizam kolostrum koji je veoma različit od kasnijeg "zrelog" mlijeka.
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.

O dugogodišnjem dojenju nemam šta da kažem, osim jedne primjedbe.
U knjizi dr. Asima Kurjaka koju davno pročitah naiđoh na jedan podatak, naime da dojenje kod žene stvara seksualno uzbuđenje, nije pravilo, ali nadražaj u rodnici postoji.
Pokušah naći na netu i nađoh ovo:

Citiraj:
Sam čin dojenja može biti popraćen seksualnom reakcijom poput ukrućenja bradavica, osjetljivosti dražice i kontrakcija maternice. Ženine bradavice su vrlo osjetljive prvih nekoliko mjeseci nakon poroda, te se osjećaj seksualnog uzbuđenja može javiti tijekom dojenja, ali se ne događa uvijek.

http://www.roda.hr/article/read/dojenje-i-seksualnost


Citiraj:
Orgazam za vrijeme dojenja

U studiji iz 2000. godine čak je 40 posto žena reklo da za vrijeme dojenja u nekim trenucima osjećaju seksualno uzbuđenje. A među njima ih je bilo više od 16 posto, koji prilično često imaju takva iskustva za vrijeme dojenja. Razumljivo je da su majke koje doje pri tome osjetile određenu dozu stida i nelagode, no osjećaji te vrste za vrijeme dojenja nisu povezani s neprimjerenim osjećajima prema dojenčetu. Razlog se krije u hormonu oksitocin. Hormon oksitocin naime utječe na to da se prilikom stimulacije prsnih bradavica za vrijeme dojenja izlučuje mlijeko, a istovremeno je »umiješan« i u grčenje materice, kako za vrijeme poroda tako i za vrijeme orgazma, a otpušta se i nakon doživljenog orgazma.

http://www.intimatemedicine.com.hr/hm-z ... i-orgazam/

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
moj tata je govorio, mada nikad nisam sigurna da li se salio ili mislio ozbiljno, da je on bio dovoljno veliki da donese mami onu malu, drvenu stolicu kako bi sjela da ga podoji :D ako je istina, to mi je vec malo...

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Talija je napisao:
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.


definitivno se ne slazem!!! neka deca pocnu sa dohranom u trecem, neka u osmom mesecu. ali to nije razlog da se prekine sa dojenjem. zao mi je sto si tako lose upucena i nastrojena prema dojenju.
uostalom uvodjenje cvrste hrane nije prestanak dojenja, to je samo dohrana. na kraju krajeva ne znaci ta sisa detetu samo hranu, nego i igranje i utehu.

sto se tice sex.uzbudjenja tokom dojenja, ne znam sta bih ti rekla. zanima me sta bi bilo da su na videu devojcica od 8godina koje doje, decaci??? zelis da prikazes dojenje kao nesto perverzno ili se plasis da danas/sutra kada/ako budes dojila svoje dete ne osetis sex.uzbudjenje?
ili smatras da je sex.uzbudjenje rezlog zasto pojedine majke doje svoju decu jako dugo?

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne vidim razlog za tvoj odbrambeni stav, nigdje nije ni napisano šta ti moraš ili ne moraš da radiš, to je lični izbor.
Kad nešto pišem ne radim to iz upućenosti nego iskustveno, a inače nikad ne pišem o nečemu o čemu nemam pojma.
I da, vjerujem šta ljekari kažu zbog njihovog daleko bogatijeg iskustva.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
op op polako :)
cinjenica jeste da je kolostrum najpotrebniji bebi i da ga kasnije, u zrelom mlijeku nema.....ja jesam za dojenje i svoju klinku sam dojila 9 mj, dojila bih jos da sam mogla. Sa prihranom sam pocela posle 3. mj..negdje u 4om...i vec kada je imala 9 mj, dojenje joj je prije bilo kao desert..i igra..uzivanje u maminom narucju, a nikako obrok. Ovo o sexualnom uzbudjenju mi je glupo i odvratno ali vec x puta se pokazalo da je svijet razvratan pa me ne bi cudilo da ima i takvih slucajeva.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Talija je napisao:
Ne vidim razlog za tvoj odbrambeni stav, nigdje nije ni napisano šta ti moraš ili ne moraš da radiš, to je lični izbor.
Kad nešto pišem ne radim to iz upućenosti nego iskustveno, a inače nikad ne pišem o nečemu o čemu nemam pojma.
I da, vjerujem šta ljekari kažu zbog njihovog daleko bogatijeg iskustva.

a joj, kakav odbrambeni stav? fakat sam pitala jer me zanima.
ti ces raditi ono sto smatras da je ispravno i dobro, ja isto tako, onaj-ovaj opet po svome i to je normalno.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 11:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To i kažem, svako ima svoj način koji mu najviše odgovara, nego je osvrt bio na dugogodišnje dojenje.
8-godišnje dijete je već odavno prevazišlo dojku, čak i Edipov kompleks koji se inače prevazilazi u 5. godini, a o školskim obavezama u tom periodu da i ne govorim.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Talija je napisao:
To i kažem, svako ima svoj način koji mu najviše odgovara, nego je osvrt bio na dugogodišnje dojenje.
8-godišnje dijete je već odavno prevazišlo dojku, čak i Edipov kompleks koji se inače prevazilazi u 5. godini, a o školskim obavezama u tom periodu da i ne govorim.


vise niko ne pominje onog klinju od 3-4god :lol: :lol: :lol:
cuj i meni je dojenje do 8 god pretjerano, ali ako majka i deca uzivaju u tome i ako je njima super onda je i meni. ali da mi je neobicno i sokantno videti, jeste kao sto bi mi bilo videti dete u tim godinama sa cigarom u ustima ili iglom u veni(karikiram).

ali sam mislila da mi ovo pojasnis:
stigmata je napisao:
Talija je napisao:
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.


definitivno se ne slazem!!! neka deca pocnu sa dohranom u trecem, neka u osmom mesecu. ali to nije razlog da se prekine sa dojenjem. zao mi je sto si tako lose upucena i nastrojena prema dojenju.
uostalom uvodjenje cvrste hrane nije prestanak dojenja, to je samo dohrana. na kraju krajeva ne znaci ta sisa detetu samo hranu, nego i igranje i utehu.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
blackrose je napisao:
....ja jesam za dojenje i svoju klinku sam dojila 9 mj, dojila bih jos da sam mogla.

a zasto nisi mogla vise? obaveze, posao...?

Citiraj:
Ovo o sexualnom uzbudjenju mi je glupo i odvratno ali vec x puta se pokazalo da je svijet razvratan pa me ne bi cudilo da ima i takvih slucajeva.

uf, ja bih volela da sam za vreme porodjaja mogla doziveti orgazam. menjala bih se ma koliko to bolesno zvucalo :lol: :lol: :lol:
a pocetak dojenja je isto bio prica za sebe, mnogo bolova, krvi i suza. a i sada taj osecaj refleksa otpustanja mleka mi je kao da mi u se tom trenutku istovremeno zabije hiljadu igala u bradavicu. toliko o seksualnom uzbudjenju.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
stigmata, luda si na kub :lol: :lol: :lol:

razbolila sam se..morala primati terapiju za vrijeme koje se ne smije dojiti.
a sto se tice pocetka dojenja..katastrofa

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
stigmata je napisao:
ali sam mislila da mi ovo pojasnis:
stigmata je napisao:
Talija je napisao:
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.


definitivno se ne slazem!!! neka deca pocnu sa dohranom u trecem, neka u osmom mesecu. ali to nije razlog da se prekine sa dojenjem. zao mi je sto si tako lose upucena i nastrojena prema dojenju.
uostalom uvodjenje cvrste hrane nije prestanak dojenja, to je samo dohrana. na kraju krajeva ne znaci ta sisa detetu samo hranu, nego i igranje i utehu.

Kolostrum i novorođenče je jedno a dijete i zrelo mlijeko drugo.
Novorođenče mora uzeti kolostrum jer je u kolostrumu zastupljeno (prekopiraću)

"Kolostrum je prvo mlijeko i u odnosu na zrelo mlijeko sadrži manje laktoze, masti i u vodi topivih vitamina, a više proteina, oligosaharida i u mastima topivih vitamina. Također, u kolostrumu je prisutno 10 esencijalnih aminokiselina koje su potrebne za rast i razvoj djeteta: cistin i taurin su važni za rast organa i sazrijevanje mozga. Nepostojeći su u kravljem mlijeku. Malim volumenom i velikom gustoćom kolostrum je idealno prilagođen potrebama tek rođene bebe, pa dodatni unos vode ili ostalih supstinenata poništava njegove imunološke i modelirajuće efekte za razvoj."

Određeni vitamini (A, C, K) se nalaze u majčinom mlijeku s tim što je najveća koncentracija neposredno nakon poroda, a sa vremenom zrelo mlijeko gubi vitamine, dok npr. vitamina D uopšte nema u majčinom mlijeku.
Majčino zrelo mlijeko sadrži daleko manje kalcijuma, fosfora, natrijuma i kalijuma od kravljeg mlijeka.

"Galaktoza je potrebna za razvoj mozga, laktoza daje veći dio energije, a sa oligosaharidima glavni je faktor kolonizacije crijeva bifidus florom. Bifidus faktor ne postoji u majčinom mlijeku." (u kravljem ga ima).

Dijete u uzrastu od 3-4 mjeseca gubi nivo željeza u krvi, željeza u mlijeku nema, zato je potrebna prihrana i dodavanje npr. žumanca u prihranu.
U tom periodu dijete već može da jede voćne kašice (voće sa crnom košpicom; jabuke, kruške, kuvane ili pečene) koje sadrže daleko više vitamina. Ubrzo se dodaje cijelo žumance ili se uvodi kašica od spanaća da bi se nadomjestilo željezo.

Što se tiče bliskosti, može se izraziti i bez dojke prislonjene uz lice. Dijete od pola godine i te kako reaguje na izraze lica majke i ostalih ukućana, oponaša i prijemčivo je na pažnju koja mu se nudi.
To je čak šta više preporučljivije, jer se položajem "tet a tet" uspostavlja komunikacija i dijete oponašanjem izgovara i oblikuje prve glasove, riječi.

Banalizuješ ono što je napisano, niko ne govori o orgazmu prilikom porođaja niti o prvim momentima dojenja djeteta, ali ko doji više godina dijete treba da se zamisli zbog čega to radi. Ne kažem da je to zbog vlastitog užitka (priroda se postarala da žena osjeća zadovoljstvo tokom dojenja radi same bebe a ne radi majke) nego i do posesivnosti i želje da dijete veoma dug period bude zavisno od majke.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
blackrose je napisao:
razbolila sam se..morala primati terapiju za vrijeme koje se ne smije dojiti.

a sto nisi nastavila kasnije, poslije terapije? jer mogla si odrzati laktaciju ispumpavanjem i kasnije nastavii dojiti. sorry ako zadirem previse u tvoju intimu, samo skupljam info i iskustva drugih.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
uh...mislim da sam negdje vec pisala.
Kada sam se porodila, nisam imala nikakvih problema sa laktacijom, mlijeko odmah ujutro nadoslo...jako puno..toliko da sam hranila jos jednu bebicu cija majka nije imala mlijeka.
druga je stvar sto je i meni i mojoj bebi to bilo prvo iskustvo sa dojenjem...pa me pojela zivu :lol: ..kao sto si spomenula...krv, suze i znoj...kada sam dosla kuci...tu dojku sam stedila, izdajala...da malo "preraste"...ali dodje patronazna..natjera...ona drzi bebu...ja rukama kidam plahtu i placem...al prezivjelo se..i opet bih.
Eto..kod mene se obistinilo ono da sekiracija utice na laktaciju....2 puta dozivjela veci stres i svaki put se mlijeko prepolovilo...zato sam klinku i pocela tako rano prihranjivati..nikada to necu prezaliti. Tako da..u 9. mj je to za nju bio bukvalno samo desert...
mlijeka malo a terapija je potrajala..tako da..sta je tu je..

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Talija, mene interesuje da li ti mislis da to sto sam ja dojila malu 15 mjeseci je bilo bespotrebno?

I, kao sto stigmata rece, uvodjenje cvrste hrane je individualno. Ja sam maloj pocela uvoditi kad je imala 5,5 mjeseci, a krvna slika besprijekorna. Najveci problem je sto oko 6. mjeseca djeteta, majcino mlijeko ne zadovoljava potrebe unosa zeljeza, pa se zato i krece sa uvodjenjem cvrste hrane.
Naucnici ni danas nisu saglasni oko upotrebe kravljeg mlijeka. Potencira se kozije, i to poslije navrsene prve godine.

A da li dojenje prija? Prija. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
sa ovim prethodno napisanim se slazem, ali sa ovim i ne bas.
Talija je napisao:
Dijete u uzrastu od 3-4 mjeseca gubi nivo željeza u krvi, željeza u mlijeku nema, zato je potrebna prihrana i dodavanje npr. žumanca u prihranu.
U tom periodu dijete već može da jede voćne kašice (voće sa crnom košpicom; jabuke, kruške, kuvane ili pečene) koje sadrže daleko više vitamina. Ubrzo se dodaje cijelo žumance ili se uvodi kašica od spanaća da bi se nadomjestilo željezo.


dete ima zalihe fe od majke, koje (u zavisnosti od razvoja i prirasta tezine deteta) su dovoljne do 3-6meseca zivota, a i dobija ga preko mleka. u majcinom mleku se nalazi fe, u jako malim kolicinama koje su zbog samog sastava mleka (laktoza, vitamin c) maksimalno iskoristene.
kao dodatak ishrani se savetuje rano uvodjenje mesa (ma koliko to mozda brutalno zvucalo) jer se fe iz mesa super apsorbuje.
fe je u povrcu jako zastupljeno, ali fosfati i oksalati iz povrca smanjuju apsorpciju. isti fazon je i sa zitaricama u kojima se nalaze fitati.
kazu da spinat nije pozeljno rano uvoditi u ishranu beba zbog prisustva nitrata.

kako god, jel´ bi dete koje je vec na dohrani trebalo prestati dojiti? da li je dojenje vec tada nepotrebno?

Citiraj:
Banalizuješ ono što je napisano, niko ne govori o orgazmu prilikom porođaja niti o prvim momentima dojenja djeteta, ali ko doji više godina dijete treba da se zamisli zbog čega to radi. Ne kažem da je to zbog vlastitog užitka (priroda se postarala da žena osjeća zadovoljstvo tokom dojenja radi same bebe a ne radi majke) nego i do posesivnosti i želje da dijete veoma dug period bude zavisno od majke.

napisah vec da mislim da je u tom dugorocnom dojenju glavni "krivac" sebicnost majke. ipak ne bih seksualni dozivljaj uplitala u to jer mi je to bas previse (moj mozak ne moze to dvoje staviti u isti kosh). ali meni je, rekoh vec, dojenje do max 2 godine skroz ok. jbga, ne postoji definicija ni pravilo do kada se treba dojiti, a i sam pojam "dugog perioda dojenja" je skroz subjektivan.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Poslednji put menjao stigmata dana 20 Jul 2012, 14:28, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
prasica je napisao:
Talija, mene interesuje da li ti mislis da to sto sam ja dojila malu 15 mjeseci je bilo bespotrebno?

Baš kažu za kozje mlijeko da mu nedostaju neki bitni sastojci koji npr. imaju u kravljem mlijeku.
Za odraslije dijete kozje je zdravo, mada jeste tanko (vrlo malo masnoće).

15 mjeseci i nije mnogo, a godinama to raditi....

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Do sada je bilo da je kozje mlijeko najslicnije majcinom i zato se preporucuje prije kravljeg, koje je masno i teze prihvatljivo ( zbog cega se i mora razvodnjavati).

Imas li link ka tvom objasnjenju?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Talija je napisao:
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.



Ali, sta sa ovim? Po ovome ja sam 'bespotrebno' dojila 10 mjeseci. Ne znam koje si struke, ali ja sam dozivjela da mi jedan hirurg kaze kako je prevencija raka dojke prestanak dojenja kad beba navrsi 6 mjeseci. :o Mislim, sta reci na to? I jos me napade sto je dojim toliko dugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2012, 14:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
ajkula je napisao:
... i zato se preporucuje prije kravljeg, koje je masno i teze prihvatljivo ( zbog cega se i mora razvodnjavati).

mislim da fazon kravljev mleka nije procenat masnoce (bebama i deci je potrebna masnoca iz mleka) nego to sto bebin organzam jos nema enzime koji su potrebni za kompleksne proteine kravljeg mleka.


prasica je napisao:
Talija je napisao:
Kada dijete počne da uzima čvrstu ili raznovrsnu hranu (bogatu vitaminima i željezom) dojenje postaje nepotrebno.



Ali, sta sa ovim? Po ovome ja sam 'bespotrebno' dojila 10 mjeseci. Ne znam koje si struke, ali ja sam dozivjela da mi jedan hirurg kaze kako je prevencija raka dojke prestanak dojenja kad beba navrsi 6 mjeseci. :o Mislim, sta reci na to? I jos me napade sto je dojim toliko dugo.


:lol: :lol: :lol: pa ti poslusaj hirurga.
pa i vrapci na grani znaju da je sto duze dojenje prevencija raka.

eto i ja sam taliji postavila isto pitanje i jedva cekam odgovor.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs