banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 13 Feb 2013, 18:11 
Stoka prokleta...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 29 Jul 2013, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NI_HPe0hisU[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 26 Okt 2013, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dokumentarni film Radio-televizije Srbije o Jeleni Trikic - Majci Hrabrost

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ff1hSQD7BmY[/youtube]

Treba ga pogledati, ali je težak.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 12 Jan 2014, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Mnogobrojna srca dotakla je priča o pokojnoj Drvarčanki Jeleni Trikić, zvanoj "majka hrabrost", koja je pre više od godinu dana spasla život tada još nerođenog sina Nikole, odbivši lečenje zloćudnog tumora koji je imala na mozgu.
Zahvaljujući njenoj beskrajnoj hrabrosti da između svog života i života sina jedinca izabere njegovu sreću, Nikola je danas zdrav, napredan i veseo jednogodišnjak.
Raste, izgovara prve slogove i pravi prve korake. Rastu mu zubići, igra se sa vršnjacima. Centar je porodice. Nedavno je proslavio prvi rođendan i neodoljivo podsjeća na majku. Prvi put je okitio jelku. Ima za njega dovoljno ljubavi i u Prijedoru i u Drvaru, rodnom gradu njegove majke, pokojne Jelene. Čuvaju ga tata, bake i deke, ali na prvom mjestu - očeva sestra Sanja. Vidi se, to je ljubav neopisiva.
"Nikola je naše mezimče. Radost i utjeha. Svi dajemo sve od sebe da ne osjeti gubitak majke. Ja sam mu posebno privržena, jer ne radim, čuvam ga po cijeli dan. Tu su i moje dvije kćerke, Nikola raste okružen ljubavlju. Šalimo se pa ga zovemo - "mali tetkin kolačić", govori u dahu Sanja Dunović.
Priča o hrabroj Jeleni Trikić i njenom sinu prije godinu dana duboko je dirnula javnost i ujedinila humane ljude, koji su željeli da pomognu ovoj porodici u najtežim trenucima. I danas se javljaju mnogi koji žele da budu dio Nikolinog života.
"Bili smo u neverici, jer je bilo teško povjerovati da ima toliko dobrih ljudi. I danas nas zovu. Siguran sam da je Nikola to osjetio i osjećaće dok je živ, sve ćemo mu ispričati kada bude stariji. Pomagali su nam novčano, moralno, na svaki način. Ne postoje reči kojima možemo svima da se zahvalimo. Ima i ljudi koji su nam pomogli jer im se desila slična tragedija, pa su najbolje znali kako nam je. Mnogi imaju i djecu Nikolinog uzrasta, i on će, sigurni smo, imati mnogo prijatelja", priča Nikolin otac Goran Dunović.
Porodica Nikole Dunovića u najtežim trenucima nije ostala sama, pomoć je stizala sa svih strana. Slučaj Dunovića još jednom pokazuje - pomažući drugima, postajemo bolji ljudi.
Plemenitost Jelene Trkikić ne poznaje granice. Nikolina majka posthumno je dobila, između ostalog, i plaketu "Večernjih novosti" za najplemenitiji podvig 2012. godine.
(Novosti)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/pr ... z2qDqYS68w


:)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 13 Jan 2014, 00:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Evo, sad kad vidim malog covjeka ispred sebe, pogotovo sam sigurna da je ta zena uradila pravu stvar. Neka je ziv i zdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 13 Jan 2014, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Slažem se u potpunosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 13 Jan 2014, 01:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko sam samo puta u ratu čuo i poslije: eh da mi je ostalo nešto poslije njega/nje. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 07 Apr 2014, 23:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Cancer survivor Elizabeth Joice was told the chemotherapy that helped her beat sarcoma in 2010 would also leave her infertile, so when she and husband Max got the news that she was in fact pregnant last year, "it very much felt like a miracle," he tells CNN.
The happy news, however, was short-lived. Just a month into her pregnancy, Joice's cancer returned, and though surgeons removed tumors from her back, there was no way of knowing how far the cancer had spread without a full-body MRI scan. But the dyes used in the scan could harm the baby, meaning she'd need to end the pregnancy before undergoing the procedure.
Joice opted to continue with her pregnancy but began having trouble breathing in her third trimester; an X-ray revealed tumors in her lungs. Jan. 23 brought both joy and devastation. Joice had a baby girl, Lily, via C-section, but "there were tons of tumor[s]," her doctor tells ABC News. "It had spread all over her abdomen." Tumors were also found in Joice's heart and pelvis. She died six weeks later, on March 9. Still, her doctor remembers the first time she saw Joice hold her baby. "The joy on her face was just incredible," she says. "She said, 'This is worth it ... I would do it all again to have this child.'" (A similarly heart-tugging story: Inside a child's bittersweet birth, four months after her mom's death.)


https://shine.yahoo.com/parenting/mom-d ... 00380.html

Још једна тужна прича.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 25 Okt 2014, 04:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G4pCX6V6C5g[/youtube]

:)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 01 Jul 2017, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tragedija u Puli: Turista iz Srbije preminuo spašavajući sina 80 Dijeljenje Foto: Ilustracija | Tragedija u Puli: Turista iz Srbije preminuo spašavajući sina N.N. 30.06.2017 16:03 PULA - Hrabri otac (40), državljanin Srbije, koji je u četvrtak na pulskoj plaži u Gortanovoj uvali ušao u valovito more kako bi spasio svog 12-godišnjeg sina, preminuo je u petak u Općoj bolnici Pula. “Točno u 12.30 sati muškarac je na žalost preminuo. To je velika tragedija”, kazala je direktorica pulske bolnice Irena Hrstić, prenosi 24sata.hr. Podsjetimo, sve se desilo u četvrtak oko 12.20 sati. Navodno je do nesreće došlo kad je dječak uprkos nepogodnim uslovima za kupanje skočio u more, a potom je 40-godišnjak ušao u namjeri da ga izvuče na sigurno. Očevici su ih uputili da plivaju do obližnje uvale, što su i učinili, ali samo je dječak uspio izaći iz mora dok je muškarac ostao u moru, a zbog jakih talasa nagutao vode, te je najvjerovatnije upravo zbog toga izgubio svijest. Spasioci su krenuli u spašavanje, te su izvukli muškarca. Kako ističe izvor Jutarnji.hr, hitna medicinska pomoć stigla je u roku od 12 minuta, te su počeli s oživljavanjem unesrećenog četrdesetogodišnjaka, te ga prevezli, zajedno s dječakom u pulsku Opću bolnicu. Dječak je za sada dobro. “Čovjek je vikao help, help iz petnih žila dok se borio s valovima. Nadam se da će preživjeti”, rekao je Zoran Đorđević koji se slučajno našao na plaži.
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... ina/432756




_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 05 Jul 2017, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Zovu je majka hrabrost.
Meni pomućeno osjećanje. Vidim ženu koja je presrećna, jer je postala majka, a sa druge strane vidim baku i bebu, pa mi onako.
Neka je curica živa i zdrava!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ax0VqPdXv98[/youtube]

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 05 Jul 2017, 00:29 
E jest nasla i "covjeka"...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 06 Sep 2018, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nikola Dunović sin majke hrabrosti krenuo u školu

https://m.youtube.com/watch?v=AUCDPwPmvME

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 06 Apr 2021, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Majka Hrabrost dobija bistu ispred banjalučkog porodilišta
Јelena Trikić, poznatija kao Majka Hrabrost, uskoro bi trebalo da dobije bistu ispred zgrade banjalučkog porodilišta, a inicijativu za izradu i postavljanje biste pokrenuo je Nebojša Stupar ispred Fondacije "Za život".


Bistu je izvajao Bojan Mikulić, akademski vajar, a ona je trenutno u jednoj smederevskoj livnici i čeka konačan izgled u bronzi.

Ovom prilikom Stupar kaže da Fondacija "Za život" poziva sve zainteresovane ljude dobre volje da finansijski pomognu u postavljanju biste koja će podsjećati na herojski čin Јelene Trikić.

Uplate se mogu vršiti na račun Fondacije "Za život", a kako Stupar ističe, sav višak novca, ukoliko ga bude bilo, biće raspodijeljen tako da jedan dio dobije Nikola, Јelenin sin, a drugi dio dvije ili tri porodice sa najviše djece u Republici Srpskoj.

Podsjećamo, Јelena Trikić preminula je 2012. godine od posljedica tumora na mozgu, nakon što je na početku trudnoće odbila preporučeni abortus i dalje liječenje kako bi rodila sina Nikolu, koji je danas živ i zdrav i ima osam godina.

- Za Јelenu Trikić i njenu herojsku odluku u iskušenju u kom se našla 2012. godine čuo sam iz medija. Tada još nije postojala moja fondacija 'Za život'. Јelena se upokojila 18. novembra 2012. godine, a Fondaciju sam kao idejni tvorac sa još četiri prijatelja osnovao 2018. godine. Radi boljeg razumijevanja čitave priče smatram da je bitno spomenuti to da je ova fondacija nastala iz obećanja koje sam dao majci na samrti, a koja je od 2014. do 2015. godine prošla poseban period - period tjelesnog umiranja, ali duhovnog rađanja - počinje sopstvenu ispovijest Nebojša Stupar.

On otkriva da se njegova majka borila sa veoma agresivnim rakom dojke, te da je prošla hemioterapije i zračenja.

Moja majka Gordana je tokom borbe protiv bolesti, uviđajući uzročno-posljedičnu vezu abortusa i karcinoma, postala vjerujuća žena koja se gorko kajala zbog učinjenih abortusa tokom i poslije ratnih godina, a teška bolest je bila okidač za njeno iskreno pokajanje i moje obećanje da ću se njoj za dušu boriti da makar jedna duša bude spasena od abortusa - priča Stupar.

On otkriva koliko se divi Јeleninoj borbi, koja je žrtvovala svoj život za život svog djeteta odbijajući liječenje citostaticima i zračenjem.

- Donijela je ispravnu odluku i danas njen Nikola živi i ide u školu, raduje se životu. Divio sam se njenom podvigu i rekao da ovoj ženi treba podići spomenik da ga svi vide i da se mlade generacije uče na primjeru ove hrabre majke. Zaista bi bio veliki propust i šteta za cijelo društvo imati ovakav primjer a ne objavljivati ga našoj omladini koja je bombardovana satanističkim sadržajima sa medija. Јednostavno, tako je malo primjera požrtvovanja za druge - kaže Stupar.

On vjeruje da je gordost najveći neprijatelj čovjekove duše, da iz nje proizlaze svi drugi grijesi, te da je jedan od najgorih koje čovjek može da učini sprečavanje rođenja djeteta ubijajući ga u njegovom začetku.

- Јelena Trikić, Majka Hrabrost, svojim nesvakidašnjim podvigom je dotakla srca mnogih i njen primjer žrtve ne bi smio ostati zaboravljen ili skrajnut, već istaknut kao poseban herojski čin žrtve majke za svoje tek začeto dijete. Želim da nam djeca, koja su budućnost ovog naroda, iz tog primjera uče i uvijek se žrtvuju da rode svu djecu koju nam Bog šalje u naš svijet, a nikako da ih ubijaju nalazeći sulude izgovore za to - ističe Stupar.

On je, kako kaže, za izradu biste kontaktirao Mikulića jer ga smatra našim najboljim aktivnim vajarom.

- Na ideju o podizanju spomenika Јeleni Trikić, Majci Hrabrost, odgovorio sam odmah pozitivno, samim tim što je smatram simbolom žrtvovanja za pokolenja. Organizacija ima pronatalitetnu ideju, a ja kao otac četvoro dece sam svesrdno to podržao. Skulptura ima elemente nadrealnog. Trenutno se nalazi u Smederevu na livenju u bronzi - prokomentarisao je kratko svoj rad na ovoj bisti Bojan Mikulić.

Fondacija "Za život" dobila je usmeno odobrenje Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske za postavljanje biste, a pismeno odobrenje očekuju krajem godine nakon najavljene rekonstrukcije zgrade Klinike za ginekologiju i akušerstvo UKC Republike Srpske.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Majka hrabrost
PostPoslato: 06 Apr 2021, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://www.youtube.com/watch?v=2yBKZMvhU-w

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs