banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2017, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
ima li ko potpun link o ovom događaju?
Uništio svoj život da majke njegovih vojnika ne bi plakale
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1221125

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
general Trifunovic je trebao u kolo srpskih sestara a ne u vojsku....da je istjerao tu silnu tehniku na auto put bez borbe bi je dotjerao do banja luke kao i mnogi...uplasio se....da spasio je nesto zivota...mnogo vise majki je zaplakalo za djecom koja su pobijena tom tehnikom koju je predao....u oci sam mu jednom prilikom rekao..generale odluci se ili si spasio brdo zivota ili si ostavio tehniku jer se vojska razbjezala pa nije imao ko da vozi te tenkove i bio si general sa tehnikom bez vojske...jedno drugo pobija a ti malo ovo malo ono


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Pa nije mu bilo lako .... kako god, uradio je sto je uradio! Ali sa 250 vojnika se mozda i moglo u proboj pa na auto put.... ko zna ?
A opet mozda se tehnika mogla i vise sjebati ..... bar motor i nisanska sprava na tenku .

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Tvrdio je da su prvo tehniku onesposobili pa onda predali.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
faca od generala..za mene covjek..izbjego je srpsku srebrenicu u varazdinu koja mu je podmetnuta od politicara iz srbije..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
da....izbjegao je u varazdinu a ti isti tenkovi su pobili drugu srpsku mladost i za dlaku usli u u njegov prijedor.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
oruzje bi doslo do hrvata bez obzira na sve, dal od srpskih svercera il nata il svaba...ko ga je ostavio u tom okruzenju..zasto se stalo pred zagreb..zasto se nije razvalila slovenija...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Znači nije onesposobio oružije? Žena i djeca mu bili taoci? ništa mi nije jasno. ima li ko link sa nekog vojnog foruma?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
spavac je napisao:
oruzje bi doslo do hrvata bez obzira na sve, dal od srpskih svercera il nata il svaba...ko ga je ostavio u tom okruzenju..zasto se stalo pred zagreb..zasto se nije razvalila slovenija...


Mnogo tehnike je ostalo u kasarni , koja nije onesposobljena kako treba , Varazdinski korpus je bio medju najjacim u jna sto se tice oklopa......e sad da se svercovalo tenkovima na veliko....pa bas i ne znam

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
spavac je napisao:
oruzje bi doslo do hrvata bez obzira na sve, dal od srpskih svercera il nata il svaba...ko ga je ostavio u tom okruzenju..zasto se stalo pred zagreb..zasto se nije razvalila slovenija...

a mozda i ne bi...a mozda bi nama valjalo da je to izvukao...a mozda......

onesposobio je tehniku ali ne u toj mjeri da je hrvati nisu mogli osposobiti.....i drugi korpusi su bili izlozeni kao i njegov pa su se izvlacili.....nebitno je sve to vise....pocivaj u miru generale...svako svoj krst nosi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:07 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
krol postujem ja i tebe i zelju...al covjek je bio napusten od same komande i politickog vrha..ubacen u mentalnu sivu zonu..tepic se digo u zrak i sta mu porodica ima danas, orden i ulicu..i to je poenta ratovanja za svoju naciju da dobijes metalnu znacku i ulicu..

varazdinski korpus je branilo 280 mladica..necu ni staviti onaj laughing smajli ni sarkozijev zbog same teme..

da nam je oruzje valjalo ne bi ga ostavili u rsk..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
motozeljo je napisao:
spavac je napisao:
oruzje bi doslo do hrvata bez obzira na sve, dal od srpskih svercera il nata il svaba...ko ga je ostavio u tom okruzenju..zasto se stalo pred zagreb..zasto se nije razvalila slovenija...


Mnogo tehnike je ostalo u kasarni , koja nije onesposobljena kako treba , Varazdinski korpus je bio medju najjacim u jna sto se tice oklopa......e sad da se svercovalo tenkovima na veliko....pa bas i ne znam

Pa nisu se Hrvati nešto okoristili tom tehnikom. Da jesu ne bi pravili one smijuriju u Đuri Đakoviću, Straško il' kako već...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@Zoka jesu se okoristili.....i to momacki!!! U Djuri Djakovicu se sklapao tenk , a tenkovi koji su predani su malo bili osteceni , sve sto se moglo popraviti oni su to uradili i osposobili veci broj tenkova.

......neka ti je laka zemlja generale!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 17 Jan 2017, 21:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
prekinucu raspravu ....reci cu samo da sam bio dublje u njihovoj teritoriji tada nego on...na po granice sa slovenijom...remontni zavod bregana...i izvukao sa 30 vojnika 80tenkova i to vozom....trebala je samo volja....general trifunovic je jednostavno zakasnio sa procjenama i odlukama...kad se opasuljio shvatio je da ima 280 vojnika i brdo tehnike a niko sa strane ti vise ne moze priteci u pomoc....i onda svako kriv samo on nije....280 vojnika je teoretski 90 posada osamdesetcetvorki...sam se doveo u gabulu neodlucnoscu i to i jeste najveci propust....beograd nije imao pojma sta se desava...pametni komandanti su naredjivali fiktivne vjezbe a u stvari na vrijeme izmjestali tehniku i ljudstvo na bezbijedne lokacije...samo nije trifunovic...a za to mu nije trebala naredba beograda ili bilo koga...ej covjece komandant korpusa je to...tako i onaj mrljavi popov kao komandant brigade...najveci problem mu stan u banja luci...ma bjez...ne pisem vise o tome


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
prekinucu raspravu ....reci cu samo da sam bio dublje u njihovoj teritoriji tada nego on...na po granice sa slovenijom...remontni zavod bregana...i izvukao sa 30 vojnika 80tenkova i to vozom....trebala je samo volja....general trifunovic je jednostavno zakasnio sa procjenama i odlukama...kad se opasuljio shvatio je da ima 280 vojnika i brdo tehnike a niko sa strane ti vise ne moze priteci u pomoc....i onda svako kriv samo on nije....280 vojnika je teoretski 90 posada osamdesetcetvorki...sam se doveo u gabulu neodlucnoscu i to i jeste najveci propust....beograd nije imao pojma sta se desava...pametni komandanti su naredjivali fiktivne vjezbe a u stvari na vrijeme izmjestali tehniku i ljudstvo na bezbijedne lokacije...samo nije trifunovic...a za to mu nije trebala naredba beograda ili bilo koga...ej covjece komandant korpusa je to...tako i onaj mrljavi popov kao komandant brigade...najveci problem mu stan u banja luci...ma bjez...ne pisem vise o tome

zabiljezio u notez , imam pitanja .....ali neki drugi put komandiru moj!!! :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Neka pociva u miru!!!
Ubijen je davno prije sad sahranjen.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne znam dal se iko od aktivnih forumasa potucao te 1991 po zapadnoj slavoniji,ili sam bas toliko ostario :angry4: :angry4: :angry4: ...pa ako nije,aj da napisem koju....

uglavnom,sto se tice situacije na ratistu,u pravu su ovi sto tvrde da nakon pada varazdinskog i bjelovarskog korpusa,vise nije bilo ni slicno!!!

nakon sto nam uzese tih par stotina tenkova,tog momenta se zavrsava ona mantra i prica "mogli smo uc u zagreb" :( ....sve do pada varazdinskog korpusa,najopustenije moguce smo uzimali staru gradisku,novi varos,gredjane,kosovac,bogicevce jedne,druge.....kad pade taj trifunovicev varazdinski i (vecinu) tih 200-tinjak tenkova postavise pred nas,pet puta smo isli u napad na Gorice (linija Dragalic,Medari,Sagovina prema Novoj Gradisci) i pet puta popusili!!!!

A tek kad pade i onaj bjelovarski (mislim da se taj komandant ubio!!),sa jos vise tenkova,mozda i 300,e tad je krenula njihova opsta kontraofanziva gdje su zauzeli i Pakrac,Lipik,dosli do Bijelih Stijena i gdje je otpor jos samo pruzala ona esencija,ono najjace sto je tad bilo kod nas....1 Oklopna i 16 krajiska na prvom mjestu,uz naravno 5 kozarsku,2 krajisku,vukove sa vucjaka...uspjeli smo to zaustaviti na Bijelim stijenama,kod motela Stari Grabovac i u Medarima...3 januar i Vens -Ovenov plan nas je mozda vec tad spasio poraza i bljeska 3 godine ranije :( :( :(

Krole,sad me malo zagolica sa tim komandanom Varazdinske kasarne Popovom....je li imao stan u Boriku,Pentagon zgrade i kcerku Cecu?...Ako jeste,i ako je znas,bas bih volio obnoviti kontakt sa njom...

I naravno,jedna pikanterija...posto sam ja cak i tad bio podvojena licnost(mate taraba,jurica spindl.......),kao ovo u mom potpisu,pa se u Zapadnoj Slavoniji pojavljivao u dve uniforme,jednoj preko SDS,a drugoj regularnoj JNA,moram vam reci da nisu ta oba korpusa pala potpuno u ustaske ruke :D ....mozda dvadesetak dana prije pada tih bjelovarskih i varazdinskih korpusa ili garnizona,poslali su JNA i Kadijevic u Okucane,jedan oklopni bataljon da razdvaja nas pobunjene Srbe i Hrvate,ono kao tampon zona :D ...i ne samo da su ti tenkovi i ljudi spaseni i ostali na nasoj strani do kraja rata,vec taj sto ih je doveo da nas razdvaja od hrvata je danas vkjerovatno heroj RS i vjerujem da ste svi culi za njega....Milan Celeketic :D

A Trifunovic...da smo juce pisali,rekao bih isto sto i Krol...a danas,vec ono...o pokojnicima ili najbolje,ili cutati...

Zivjeli

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Dobrodosao dobrovoljni izgnanice :wink: .....nazad na forum......spremi se za raport :cat: sutra !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 22:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
znam da se ovo Krolu,tebi i ostalim ljubiteljima JNA nece svidjeti,al ja dok nisam (kao Jurica Spindl :D )dosao medju Okucance,Rajka Narandzica,Steku,Pjera i ostale heroje,nisam znao zolju ispaliti :( :( ...a da ne pricam o onom JBR ili kako se vec zove onaj rucni bacac!

To su za mene heroji,prije njih sam znao samo sa obicnim pjesadijskim naoruzanjem rukovati,a sve vrste eksploziva i tih rucnih bacaca su mi bili spansko selo!....Kasnije,u operaciji Koridor nisam ucestvovao,cuvao Samostan u Aleksandrovcu :D ...al kazu mi moji momci da je ot svih tih Knindza,da se najbolje pokazala ta ceta Okucanske milicije koju je vodio Krsto Zivkovic!!!

A da su ovi iz Knina,Marticevci samo palili :( :(

Nisam tad znao nista o tome,al sad me ne iznenadjuje nimalo to.....jer 100% tih Okucanaca su nasi ljudi,koji su dole dosli u Osmoj ofanzivi :(

Volim ih stvarno....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
spavac je napisao:
faca od generala..za mene covjek..izbjego je srpsku srebrenicu u varazdinu koja mu je podmetnuta od politicara iz srbije..

@spavac
Mislio sam da necu ali moram , pa da krenemo:
Predana tehnika iz kasarne u Varazdinu sjediste 32.motorizovane brigade JNA:
1.tenk t-55 74kom
2.oklopni transporteri i oklopna vozila 88kom
3.samohodni pvo topovi 36kom
4.protutenkovski top 100mm 24kom
5.mb 120mm 72kom
6.nepoznat broj tenkova t-84
7.enormne kolicine municije i eksploziva
8.velike kolicine pjesadijskog naoruzanja itd itd.
Spaseni svi zivoti regruta i oficira , ali bilo je tu i borbi za kasarnu pa su se tokom pregovora dogovorili....
Onesposobljeni(navodno) tenkovi t-55 i t-84 , SVI su usli u operativnu upotrebu u hrv.vojsci do najkasnije pocetka novembra 1991.godine , govori se o gotovo cjelokupnom broju predatih tenkova.
Kasarna Bjelovar sjediste 265.motorizovane brigade:
Nepoznat je broj zarobljene tehnike , municije , minsko eksplozivnis sredstava ,granata itd itd.
I za tu kasarnu su se vodile zestoke borbe da bi se na kraju oficiri i vojnici predali zajedno sa komandantom 265.brigade pukovnikom Rajkom Kovacevicem. Nazalost , tu su se predstavnici kriznog staba Bjelovar igrali boga pa su po predaji kasarne STRELJALI pukovnika R.Kovacevica , njegovog zamjenika potpukovnika Miljka Vasica i kapetana I klase Dragisu Jovanovica ispred stroja vojnika JNA. Svi zarobljeni oficiri i vojnici su prosli strahovitu torturu po raznim zatvorima da bi krajem 1991.godine bili razmjenjeni na Savi kod Samca.
Vojno skladista "Barutana" Bedenik:
I tu su se vodile zestoke borbe za zauzimanje skladista samo sto je major Milan Tepic odlucio da odleti u vazduh zajedno sa skladistem i 170 tona eksploziva , municije , granata itd itd. Jedini koji nije poslusao majora Tepica , da se preda , je vojnik Stojadin Mirkovic koji je poginuo zajedno sa svojim majorom. Pored njih dvojice poginulo je jos 11 hrvatskih vojnika.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs