banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
http://www.mycity-military.com/uploads2 ... 0tekst.pdf

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jedina humana i potpuno opravdana akcija u cijelom ratu u BIH, slava herojima palim u ovoj bitci :salute:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
Wrangler je napisao:
http://www.mycity-military.com/uploads2/114563_1606650183_Operacija%20Koridor%20-%20tekst.pdf


Link se ne otvara ! Bar meni ne.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imaš li instaliran neki od PDF čitača?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ne otvara ni meni.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Stvarno neće..pao im server izgleda sajt ne radi.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Meni otvara.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 19:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Evo digao sam ja na Mediafire pa si skinte na komp....

http://www.mediafire.com/file/bdkmte15w ... 0tekst.pdf

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ima li iko od forumasa da je licno ucestvovao u proboju ako ima nek napise ponesto bilo bi zanimljivo :) sem ako nije zabranjeno od strane modova onda moze i na pp.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ne znam što bi bilo zabranjeno. Npr ja volim ovakve priče, jer se iz prve ruke ne može puno toga saznati. A medije iz BiH (sa obe strane) ne bih slušao jer ko zna na čiju stranu vuku ;)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Uvijek vjerujem starim ratnicima...medije ne je8em ni 2% a pogotovo političare.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ucestvovao sam ja,ali rijetko pricam ili pisem o ratu...uglavnom,krenulo se u 4 kolone,tj u 4 takticke grupa...bio sam u TG1,koju je vodio Novica Simic,i koja je prva ispunila zadatak....krenulo se sa Dugih Njiva a ostalo je istorija...u Zivkovom Polju se spojilo sa Srbima iz Samca i tog dijela Posavine,cime je koridor probijen...vec nakon dva dana je krenuo saobracaj i komunikacija sa Srbijom,ali alternativnim putevima,koji su isli sa druge strane rijeke Bosne u odnosu kud se sada ide..tu je veliku ulogu odigrao i Borailav ili Borivoj Sendic,ciji ljudi su krcili sume i puteve...inace,moju TG 1 je cinila bas krema srpske vojske u to vrijeme,pa i ne cudi sto je probijen Koridor,osvojeni Odzak i Modrica i 17 kilometara granice na Savi,sa samo 7 (sedam!!!) poginulih!!!
Tu su bile 1 oklopna brigada,bataljon korpusne vojne policije,vukovi sa vucjaka i specijalne snage vojske republike srpske krajine...mada,moram priznat da mi se od svih tih marticevaca najvise svidjela ceta okucanske milicije koju je vodio krsto zarkovic..ove knindze (oko knina) su imali neki fetis paljenja kuca,i jedino su oni to radili,tacno se po dimu znalo dokle su dosli...bilo je i nadrealnih stvari i primjera ljudske hrabrosti,a kao jedan od njih cu pomenut Milosa Moravca,divnog momka koji godinama radi kao izbacivac po banjaluckim lokalima (onaj sa dugom kosom i repom),koji je dva puta ranjen za jedan dan prilokom osvajanja Dobor Kule pred Modricom,tacnije Jakesom...
jedan od upecatljivijih trenutaka mi je bio kad je general Mladic dosao dan nakon oslobodjenja helikopterom u Odzak i na granici na Savi u Novom Gradu postavio Prvu srpsku karaulu...ponosan sam sto sam bio tu...


Sto se tice ostalih TG,nisu bile bas tako uspjesne...TG 2 je uspjela oslobodit derventu,ali sa izvjesnim zakasnjenjem,dvadesetak dana nakon probijanja koridora i uz dosta vece zrtve...najvece zrtve (po par stotina mrtvih) su imale Lisicina TG 3 (okosnicu cinili 16 krajiska,dubicanci,..)koja je ipak na kraju oslobodila Brod,sa jedno 3-4 mjeseca zakasnjenja (ucestvovao sam i tu u zavrsnim borbama u koracama,kostresu i gornjim baricama),a TG4,Radmilo Zeljaja i prijedorcani,sanjani i jos neki nisu uopste uspjeli ostvarit cilj i uzet Gradacac kojim bi bilo trajno rijeseno pitanje snabdijevanja Krajine strujom jer tuda su isli ti dalekovodi,a i put za Brcko je isao tusa,,,,zato se cijelo vrijeme islo alternativnim putevima i koridor je bio uzak...

eto,to je otprilike ukratko to...dosta je vremena proslo i mozda sam nesto i pobrkao,zaboravio,pa nek neko ispravi,demantuje...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bravo Šlager :) inače najveća greška u toj operaciji je što koridor nije proširen dok je VRS imala daleko nadmoćnije snage u ljudstvu, tehnici a pogotovo moralu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 20:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
znas kako..ovo o cemu sam ja sad pisao,tu se vise nije imalo sta prosirit...osim mozda orasja,gdje je neprijatelj pruzao bas momacki otpor,svaka im cast....koridor je cijelo vrijeme najuzi bio u brckom (i na jednom dijelu kod orasja)..tu je Republika Srpska i danas presjecena u brcanskom muslimanskom naselju Klanac......bilo je pokusaja,nekih manje,nekih vise uspjesnih...uzet je brod kod brckog ljeta 93 i otada je bilo dosta vise struje u krajini,ali na nekim mjestima su se vec konsolidovali u toj mjeri da je bilo jako tesko...licno sam bio u akcijama u starim poznatim srpskim mjestima omerbegovaci,dizdarusi i suljagica sokaku hahhahah...a na razglasu mi muslimani pustaju onu halidovu " u ovom gradu,ja nema nikogaaaaaaa" :D

i vidim da volis te strategije i da te to zanima,pa cu ti ispricat jednu pikanteriju...mislim da je to bilo bas u tom brod kod brckog kad smo usli,ili mjesto pored...vidimo da su njihovi rovovi u kojima su bili,i linija,potpuno nepravilno i nerezonski postavljeni po svim vojnim kriterijumima,nesto nepravilno,cik-cak,nista ni sa cim...i onda dvojica koji su bili zarobljeni,njihovi,na saslusanju kazu da se namjerno islo tako,da linija i rovovi zakace svacijeg grunta pomalo,jer onda to jos vise daje na motivu i snazi kad pucas sa svog imanja...u tom lezi i dio odgovora zasto nam je neprijatelj pruzao tako snazan otpor i tamo gdje je bio mnogo inferiorniji sa naoruzanjem...iako sam i ja tada bio napaljen,drugaciji je njegov motiv da puca sa svog imanja,nego ja koji sam otisao u brcko a djecacki hormoni jos rade,i pola glave mi zauzimaju banjalucke curice :D :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Moral je čudo, pogotovo kad braniš kućni prag i porodicu....takvi ljudi se bore do poslednjeg. Mogu reći da je to neko promućuran naredio nije to slučajno :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Moj stari ni dan danas ne voli pricati o ovom, samo mi je jednom ispricao kako se dobrovoljno prijavio za neki proboj i nije htio nositi ni sljem kao u fazonu, ako me pogodi nista mi ne znaci :lol: Tu je dobro prosao al' navodno je jedva izvukao zivu glavu kad je dosao kuci i stara saznala sta je napravio. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 21:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
Moral je čudo, pogotovo kad braniš kućni prag i porodicu....takvi ljudi se bore do poslednjeg. Mogu reći da je to neko promućuran naredio nije to slučajno :wink:
Svako je kuče na svom koritu jače....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Jedina akcija u toku ovog zadnjeg rata koja je čista ko sunce što se tiče ratnih zločina i nadasve opravdana, stariji forumaši će se sjetiti 12 beba i tadašnje tuge i euforije istovremeno, nikad neću zaboraviti osjećaj kada smo probili koridor i spojili se sa Srbijom.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Schlager je napisao:
i danas presjecena u brcanskom muslimanskom naselju Klanac......bilo je pokusaja,nekih manje,nekih vise uspjesnih...uzet je brod kod brckog ljeta 93 i otada je bilo dosta vise struje u krajini,ali na nekim mjestima su se vec konsolidovali u toj mjeri da je bilo jako tesko...licno sam bio u akcijama u starim poznatim srpskim mjestima omerbegovaci,dizdarusi i suljagica sokaku hahhahah...a na razglasu mi muslimani pustaju onu halidovu " u ovom gradu,ja nema nikogaaaaaaa" :D



Sva ova sela sam obišao odmah poslije rata, čudio sam se kako ništa nije srušeno. :lol:

Ali kada su im se kuće krenule obnavljati, shvatio sam da je Brčko bilo kao Vukovar, jer to su 2/3 stambenog fonda, nije meni njih žao jer jebiga to je rat.

RS je danas demografski presječena ne u Klancu, već na čitavom potezu od Krepšića do Brezovog Polja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Sep 2012, 23:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije se mogao Gradacac tako lako osvojiti...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs