banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2017, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sta sam rekao...
Malo ces mladjih naci koji vasu zrtvu postuju kao ja al Krole treba biti realan, isto bi zavrsilo i bez ovog oruzja u VZ
Izvini stari, meni to smeta, smeta mi kad se krivci traze tamo gdje ih najmanje treba traziti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
veljo1981 je napisao:
Sta sam rekao...
Malo ces mladjih naci koji vasu zrtvu postuju kao ja al Krole treba biti realan, isto bi zavrsilo i bez ovog oruzja u VZ
Izvini stari, meni to smeta, smeta mi kad se krivci traze tamo gdje ih najmanje treba traziti


:)
Slazem se Veljo i to tvoje stoji, treba gledat malo dalje ne samo usko - lokalno i na pojedinacni dogadjaj, mada se ovdje radi o pojedinacnoj epizodi.
To sto kaze ima smisla, i ovaj slucaj kao i druge treba stavit u kontekst sirih dogadjanja i odluka koje su donosene na visim i najvisem nivou.
Naravno i odgovornosti za takve poteze koji su izazivali dirketne posledice nadole pa i na ovaj slucaj u Varazdinu.


Kako god tumacili Varazdin i Trifunovica sigurno je da poslije ove vremenske distance mnoge stvari izgledaju drugacije.
Neke cinjenice i istine ce tek da isplivaju u buducnosti neke nece nikad. Kao sto Zoka gore spomenu jos ce to da se rasplice i odmotava.


Vezano za ovo (i ko snosi krivicu i odgovornost) imao sam skoro jedan razgovor sa prijateljem Makedoncem razgovor je dosao i do raspada ex Juge i jednog poznatog slucaja.

Postavio mi je jedno hipoteticko pitanje, kao pojedincu kao covjeku ne pripadniku ovog ili onog naroda.
Radi se o poznatom dogadjaju iz tog vremena:
Recimo sa ovom pamecu, znanjem dogadjaja kao i pozadine svih izdaja ex Juge od njenog vrha pitao me je.

Sta bi ti napravio da ti je sin bio Sasko Gesovski vojnik makedonac 19 godina, vojni policajac ubijen u Splitu dok je njegov drug Svetlanco Nakov davljen na BoVu od pripremljene razularene i naoruzane mase.

Da si otac toga djeteta koji je dobio naredjenje da nesmije pucat, da li bi sutradan isao da docekas nekoga pred Hrvatski sabor ili u Beograd pred SSNO ili neciju vilu na dedinju.

Pitanje na koje je sad lako odgovorit u ono doba nije odgovor pretpostavljam bio tako jasan i ocit. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Od sveg ovog jedno je sigurno, s Trifunovicem je sigurno ostala sirotinja
Kako znam, tad je jedna muslimanka dosla ponuditi starom da joj ode po sina koji je bio u kasarni u Bjelovaru, cifra za nas pojam normalnih ljudi nenormalna, pristao bi stari, sjecam se kad su raspravljali kod kuce, auto ima sisacke table nema prijedorske nece me niko gledati... Tad se prelazilo jos u Hr, islo se u biti samo po gorivo jer mi ovde nismo imali pimpu a oni jesu.Medjutim kad su babe to cule, mati od starog, njena sestra i njihova mati koji su izasli iz onog rata sa svim muskim pobijenim i imale samo njega to je bio jauk do neba i stari nije otisao
Ne znam ko je ovog doveza al neko ga je dovezao, evo ga u carsiji ziv i zdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ma sad mi mozemo ovdje palamuditi do sutra.
Izdaja ili napustanje Varazdinskog korpusa od strane GS JNA i SSNO , i opstrukcija bilo kakve pomoci prema okruzenim vojnicima i oficirima ....dzaba gospodo. ALI jebemga opet neko ali.....
Jedno pitanje za mene , vas....? Ako je Trifunovic i cekao naredbu sta da uradi i pri tome se borio sa vojnicima pa poslije borbe predao kasarnu , isto to je uradio i Tepic ,borio se isto i kad su ga okruzili uradio je sta je uradio. Sto posto sam siguran da ga niko nije nazvao i rekao mu miniraj sve i digni se sa skladistem u vazduh.
Isto tako kasarna u Bjelovaru se borila jos sedam dana poslije pada Varazdinske kasarne i tu su hrvati imali velike gubitke i branioci su se predali kad vise nisu imali cime da se brane. Zbog gubitaka hrvati za odmazdu su streljali komndanta kasarne i njegove zamjenike.
Gospodo to se ne moze uporedjivati. Nikako.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 20:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
dve razlicite osobe, donjele dve razlicite odluke..sta sad tu ima da se uporedjuje..to sto je jedna odluka nelogicna, druga logicna...

pa ajd da se igramo logicno nelogicnog redosljeda sa srpskim vojnicima koji su pomagali neprijatelju tj hrvatima da sacuvaju zepce od opet srpskog neprijatelja muslimana...ko je tu heroj, a ko izdajnik..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Niko i ne uporedjuje
Al ne moze se reci nije se nista znalo u BG a svi izvlace svoje iz kasarni u HR
Ja ne mogu da ga krivim, izvukao sebe, familiju, vojnike a ostavili ga namjerno, garant se nije puno mislio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
motozeljo je napisao:
Ma sad mi mozemo ovdje palamuditi do sutra.
Izdaja ili napustanje Varazdinskog korpusa od strane GS JNA i SSNO , i opstrukcija bilo kakve pomoci prema okruzenim vojnicima i oficirima ....dzaba gospodo. ALI jebemga opet neko ali.....
Jedno pitanje za mene , vas....? Ako je Trifunovic i cekao naredbu sta da uradi i pri tome se borio sa vojnicima pa poslije borbe predao kasarnu , isto to je uradio i Tepic ,borio se isto i kad su ga okruzili uradio je sta je uradio. Sto posto sam siguran da ga niko nije nazvao i rekao mu miniraj sve i digni se sa skladistem u vazduh.
Isto tako kasarna u Bjelovaru se borila jos sedam dana poslije pada Varazdinske kasarne i tu su hrvati imali velike gubitke i branioci su se predali kad vise nisu imali cime da se brane. Zbog gubitaka hrvati za odmazdu su streljali komndanta kasarne i njegove zamjenike.
Gospodo to se ne moze uporedjivati. Nikako.

Po meni je pitanje gen. Trifunovića zadnje na redu. Niko od naših se nije sjetio za ljude u Bjelovaru objaviti ucjenu na glave ustaša (čitaj onog/onih što su/im je smjestio/su smjestilo metak u glavu). Mosad ima školu za to, na drugom kontinentu ako treba smotaju i u avion pa će da truni u zatvoru do kraja života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
spavac je napisao:
dve razlicite osobe, donjele dve razlicite odluke..sta sad tu ima da se uporedjuje..to sto je jedna odluka nelogicna, druga logicna...

pa ajd da se igramo logicno nelogicnog redosljeda sa srpskim vojnicima koji su pomagali neprijatelju tj hrvatima da sacuvaju zepce od opet srpskog neprijatelja muslimana...ko je tu heroj, a ko izdajnik..


То само показује колико је ЈНА била трула и како се брзо распала.
Они никад нису требали да буду доведени у позицију да доносе такве одлуке у околностима у којима су били.
Организована војска, структура, команда... није то ситуација Синђелић или Хајдук Вељко.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
munja.alex je napisao:
motozeljo je napisao:
Ma sad mi mozemo ovdje palamuditi do sutra.
Izdaja ili napustanje Varazdinskog korpusa od strane GS JNA i SSNO , i opstrukcija bilo kakve pomoci prema okruzenim vojnicima i oficirima ....dzaba gospodo. ALI jebemga opet neko ali.....
Jedno pitanje za mene , vas....? Ako je Trifunovic i cekao naredbu sta da uradi i pri tome se borio sa vojnicima pa poslije borbe predao kasarnu , isto to je uradio i Tepic ,borio se isto i kad su ga okruzili uradio je sta je uradio. Sto posto sam siguran da ga niko nije nazvao i rekao mu miniraj sve i digni se sa skladistem u vazduh.
Isto tako kasarna u Bjelovaru se borila jos sedam dana poslije pada Varazdinske kasarne i tu su hrvati imali velike gubitke i branioci su se predali kad vise nisu imali cime da se brane. Zbog gubitaka hrvati za odmazdu su streljali komndanta kasarne i njegove zamjenike.
Gospodo to se ne moze uporedjivati. Nikako.

Po meni je pitanje gen. Trifunovića zadnje na redu. Niko od naših se nije sjetio za ljude u Bjelovaru objaviti ucjenu na glave ustaša (čitaj onog/onih što su/im je smjestio/su smjestilo metak u glavu). Mosad ima školu za to, na drugom kontinentu ako treba smotaju i u avion pa će da truni u zatvoru do kraja života.

++

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
spavac je napisao:
dve razlicite osobe, donjele dve razlicite odluke..sta sad tu ima da se uporedjuje..to sto je jedna odluka nelogicna, druga logicna...

pa ajd da se igramo logicno nelogicnog redosljeda sa srpskim vojnicima koji su pomagali neprijatelju tj hrvatima da sacuvaju zepce od opet srpskog neprijatelja muslimana...ko je tu heroj, a ko izdajnik..


Skaces sa teme na temu.....ali opet ali.....da li si Ti bio u Zepcu kad to tako formulises kako formulises , da li si ti bio na Vlasicu kad su hrvati bjezali od muslimana , da li si bio na Vlasicu kad su zajedno hrvati i muslimani napadali Babanovac i Markovac.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 00:01 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sto uzimas stvari licno...ja sam pobjego za srbiju 91'..eto kad me vec pitas..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 06:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
A jesi li ... Ako , neka si !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 16:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nemoj se ljutit zeljo, sinos uletio a psiholoski-emotivni utuchen..gledo americki film, kako americki vojnici dobiju sisate/guzate čirlidersice na tacnu, a mi ni 5 dunuma sume sto je rasho obeco.. :(

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
spavac je napisao:
nemoj se ljutit zeljo, sinos uletio a psiholoski-emotivni utuchen..gledo americki film, kako americki vojnici dobiju sisate/guzate čirlidersice na tacnu, a mi ni 5 dunuma sume sto je rasho obeco.. :(




Ehh jbg. kad su guzovi ispred otadzbine...... propali smo! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
spavac je napisao:
nemoj se ljutit zeljo, sinos uletio a psiholoski-emotivni utuchen..gledo americki film, kako americki vojnici dobiju sisate/guzate čirlidersice na tacnu, a mi ni 5 dunuma sume sto je rasho obeco.. :(


Eh koji si ti lik ... blago bosni :roll:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
амерички војници су војници само зато што добију брдо бенефиција кад уђу у војску и што им се послије службе отварају многа врата.
нема ту неке вјерности отаџбини и народу као што је случај са европским нацијама.
ит`с алл абаут $$$ и гузовима

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Пеле Мали je napisao:
амерички војници су војници само зато што добију брдо бенефиција кад уђу у војску и што им се послије службе отварају многа врата.
нема ту неке вјерности отаџбини и народу као што је случај са европским нацијама.
ит`с алл абаут $$$ и гузовима


Slazem se Pele posebno Italijani su cuveni? :)
Vec smo negdje prije spominjali, ali moze motozeljo da ti objasni zasto su njihovi tenkovi imali vise brzina u rikverc nego naprijed.!!! :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Пеле Мали je napisao:
амерички војници су војници само зато што добију брдо бенефиција кад уђу у војску и што им се послије службе отварају многа врата.
нема ту неке вјерности отаџбини и народу као што је случај са европским нацијама.
ит`с алл абаут $$$ и гузовима

Zajebana je kod njih i stega, kod nas mozes kako hoces, aj tamo ne postuj pravila
Pricali su mi nasi sto su imali vjezbe s njima, amer na humveyu ili kako se vec zove ono njihovo vozilo, ruke na mitraljezu pokriva raskrsce, vjezba obicna, nakon 3 sata on se nije mrdnuo, kazu mi kud koji, jedan otisao traziti upaljac, dvojica otisla traziti wc, mi ostali otisli s polozaja u neki sumarak u hlad jer je 40 stepeni. Objasnjavali ameru da odose u hlad, kazu lik ne mrda i pita ih u cemu je problem, moj je zadak da pokrivam ovo raskrsce, jebes budalu mi u hlad on i dalje u istom polozaju. Ne smije on pomisliti da ode s polozaja ni na vjezbi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
То је друга прича.. зове се дисциплина.. јер он зна ако то напусти да ће бити најурен и остати без плате. :)
Сад постоји нешто ново што се зове "Њу Арми".. у принципу идеја је да се допусте разноразне слободе и чуда муда.. нема више строгоће као прије, малтретирања, итд.. Сви могу да се жале за нешто, буне, јаучу, плачу.
Скоро сам провео цијели дан са 10ак њихових регрута, сви између 19 и 30.
Они који нису завршили колеџ се прикључују војсци да нешто науче и да не морају да плаћају колеџ а они који су га завршили се прикључују јер војска има план отплате студентског дуга.

Дакле, ако ти одеш на факултет и наталожиш неких 50-60к дуга а стартна плата за неке послове док си свјеж са колеџа је 40-60к годишње значи да ћеш провести идућих 5-6 година отплаћивајући то и то ако се баш натегнеш без да приуштиш себи ишта.
Ако се придружиш војсци и потпишеш уговор на 3 године они ће ти отплатити дуг (некад сав, некад дио, зависно којем роду се придружујеш и од тога који факултет имаш), добићеш бесплатно здравствено осигурање најбоље у земљи, све бенефиције, додатно школовање и плату.. Звучи примамљиво зар не?
Плус што након службе имаш предност при запошљавању, скоро свуда питају да ли си ветеран, поготово на државним пословима.

Наравно, нећу негирати да има и ту паљевина који су тотално у арми фазону али добар дио је у војсци само због $$$ и гузова. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2017, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Пеле Мали je napisao:
То је друга прича.. зове се дисциплина.. јер он зна ако то напусти да ће бити најурен и остати без плате. :)
Сад постоји нешто ново што се зове "Њу Арми".. у принципу идеја је да се допусте разноразне слободе и чуда муда.. нема више строгоће као прије, малтретирања, итд.. Сви могу да се жале за нешто, буне, јаучу, плачу.
Скоро сам провео цијели дан са 10ак њихових регрута, сви између 19 и 30.
Они који нису завршили колеџ се прикључују војсци да нешто науче и да не морају да плаћају колеџ а они који су га завршили се прикључују јер војска има план отплате студентског дуга.

Дакле, ако ти одеш на факултет и наталожиш неких 50-60к дуга а стартна плата за неке послове док си свјеж са колеџа је 40-60к годишње значи да ћеш провести идућих 5-6 година отплаћивајући то и то ако се баш натегнеш без да приуштиш себи ишта.
Ако се придружиш војсци и потпишеш уговор на 3 године они ће ти отплатити дуг (некад сав, некад дио, зависно којем роду се придружујеш и од тога који факултет имаш), добићеш бесплатно здравствено осигурање најбоље у земљи, све бенефиције, додатно школовање и плату.. Звучи примамљиво зар не?
Плус што након службе имаш предност при запошљавању, скоро свуда питају да ли си ветеран, поготово на државним пословима.

Наравно, нећу негирати да има и ту паљевина који су тотално у арми фазону али добар дио је у војсци само због $$$ и гузова. :)




Motivacija - (novac, beneficije) i regrutovanje slicno svuda po svijetu pa i do nase avlije.

Nema velike razlike u tome od Evrope do Azije naravno govorimo o zemljama gdje vojska nije mandatorana.
Znaci svuda je isto samo sto su neke vise darezljive jer mogu.
Nista tu Ameri nisu posebni.

Moral u borbi je nesto drugo tu dolaze neki drugi faktori do izrazaja.
Ocit primjer je Vjetnam pored ostalih. Kad je Americki vojnik zadnji put ratovo na tlu Amerike?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs