banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2017, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
znam da se ovo Krolu,tebi i ostalim ljubiteljima JNA nece svidjeti,al ja dok nisam (kao Jurica Spindl :D )dosao medju Okucance,Rajka Narandzica,Steku,Pjera i ostale heroje,nisam znao zolju ispaliti :( :( ...a da ne pricam o onom JBR ili kako se vec zove onaj rucni bacac!

To su za mene heroji,prije njih sam znao samo sa obicnim pjesadijskim naoruzanjem rukovati,a sve vrste eksploziva i tih rucnih bacaca su mi bili spansko selo!....Kasnije,u operaciji Koridor nisam ucestvovao,cuvao Samostan u Aleksandrovcu :D ...al kazu mi moji momci da je ot svih tih Knindza,da se najbolje pokazala ta ceta Okucanske milicije koju je vodio Krsto Zivkovic!!!

A da su ovi iz Knina,Marticevci samo palili :( :(

Nisam tad znao nista o tome,al sad me ne iznenadjuje nimalo to.....jer 100% tih Okucanaca su nasi ljudi,koji su dole dosli u Osmoj ofanzivi :(

Volim ih stvarno....


Osjecam se prozvanim pa da ti odgovorim LOLO!!!

Nezgodan je onaj caj od nane sto pijes!!! Puno sipaju onog ruma :lol: !

Sta misis da se u jna razbacivalo sa zoljama i osama i onim , kako kazes rpg ili rucnim raketnim bacacima......sipak burazeru , nije tako bilo. Vjezbao i upoznao se sa tim ali nisam imao priliku gadjati.
Za rata tri zolje ispalio , dve u neke rovove , trecu gadjo tenk i promasio(srecom jer je tenk bio nas - operacija sadejstvo 93). Poslije se vise druzio sa trenutnim tromblonima i uvijek gotovo uvijek nosio bar neki redenik za mitraljez , posto je to uvijek bilo lako za potrositi :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 05:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ok, krol tvrdi da je trifunovic trebao biti malo dovitljiv, ali beograd je kriv, trebali su mu dati neko rjesenje za krajnju nuzdu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 08:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Fiki ,FIki no,no,no ......
Skolovan je da samostalno donosi odluke , bio je 21 u klasi zajedno sa Mladicem , Perisicem , znaci iznad prosjecan oficir. Cika Krol je naveo sta su drugi radili , a on nije ......
Bez obzira na sve NIJE MU BILO LAKO da donese odluku koju je donio!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 20:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
da, svi su skolovani da donesu samostalne odluke a politicari su jedva cekali te odluke pa mars u cuzu..ni jedan oficir ni vojnik SAD ne moze u Hag, zasto..jer iza njihovih odluka stoje politicari...

zadar i varazdin ne mogu da se porede, strateski ni geografski..da su kadijevic i adzic stvarno zeljeli to naourazanje iz varazdina doslo bi to do bg..varazdin je bio vruc kesten, zadar ne bas..

gospon kadijevicu pa sta to radite
sta je trifunovicu sta pitas sta radim, pa tucem poljoprivredni aerodrom
pa zasto tucete kad to nije vojno stratesko mjesto
pa tucem da malo podgrijem hrvate a i tebe..
zasto ne tucete zg, pleso..
ajd trifunovicu goni se u 3 lepe, ko si ti da meni govoris sta da bombardujem

to je bre ljudina kad ga tri drzave optuze za zlocine, tacno znas na koju stranu vjetar duva..

momcilo perisic to onaj sto je govorio ubiti izdajnika trifunovica kad ga sretne, a u medjuvremenu je mijenjao herbar sa cijom.. :lol:

jedini izdajnik je jovo divjak..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Momčilo Perišić čovjek koji nam je obećao da će Mostar goriti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@spavac
Juce odgledah zadnji intervju pokojnog Generala Trifunovica na RTS2....
.....bodu oci sledece info .... po priznanju gen.Trifunovica borbe za kasarnu su trajale od 16 do 22 septembra 91 , tek po pocetku pregovora koji su trajali sest sati Gen.Trifunovic je izdao naredbu da se onesposobljava tehnika - sta mladi neobuceni vojnici mogu da onesposobe za sest sati - mozda tenkove???

Iz dostupnih izvora tvrdi se da je ZADNJI "onesposoblljeni" tenk poslan u borbu 30.septembra - kako je to moguce ako su tenkovi toliko bili onesposobljeni, sto znaci da su 70 i kusur onesposobljenih tenkova hrvati osposobili za OSAM dana ......

Slazem se da je gen.Trifunovic izdan i ostavljen kao kolateralna steta i da se nije upecao na pricu o mrtvim herojima , spasio je zivote i na tome mu cestitam , ali ........

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Natjerali ste me da procitam sad ove postove i jos malo sa strane i ne kontam sta je drugo mogao napraviti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Natjerali ste me da procitam sad ove postove i jos malo sa strane i ne kontam sta je drugo mogao napraviti


Procitaj Cika Krolov komentar na strani 15.....ako vec nisi!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nema, daj quoteaj da vidim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ako već nije imao posade za sve tenkove mogao je izvuću dio sa ljudima koliko je imao, a ostatak skroz uništiti. Nije da se to ne može za par sati napraviti, jer vojnik sve može sjebati ako hoće.

Zavrti kupolu i mlatni cijevkom o drugi tenk da je izbije iz ležišta, ako bude sreće malo i pokrivi. Neka skroz zariba motor, spali elektroinstalacije i suv, a ako bude vremena možeš ga pogoditi jednom-dvaput pri povlačenju pa neka ga tope i prave novi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sa ovim mladim neobucenim vojnicima unistiti tenkove i izaci iz Varazdina, mislis da ovi nisu bili spremni da ih tamane ako pokusaju. Nije Varazdin na Uni pa samo predjes
To je Hrvatima ostavljeno samo naravno bio je kriv ovaj a ne supak Kadijevic ili neko jaci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ma samo ubaciti bojevi komplet u tenk i punjenje eksploziva detonirati. Aktiviraš i kupola nebu pod oblake.....Ostalim oruđima detonirati eksploziv u cijevi i kolijevci zatvarača i to je to. Ali eto, nije se moglo..... :roll:

Slika

Ovako nešto pa ga osposobi majstore 8)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
veljo1981 je napisao:
Sa ovim mladim neobucenim vojnicima unistiti tenkove i izaci iz Varazdina, mislis da ovi nisu bili spremni da ih tamane ako pokusaju. Nije Varazdin na Uni pa samo predjes
To je Hrvatima ostavljeno samo naravno bio je kriv ovaj a ne supak Kadijevic ili neko jaci


Da se htjelo moglo se, pogledaj pod aerodrom Cerklje u Sloveniji :wink: kako tamo nisu zauzeli aerodrom i tehniku iako su krenuli? Poslali 63-ću da odradi posao.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Nema, daj quoteaj da vidim


Do mene je , post je na str 16 na vrhu , ali vjerujem da si ga procitao.... tu je stariji vodnik I klase sve rekao!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 10:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Quote molim te ja na tapatalk ne vidim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
nepokoreni je napisao:
veljo1981 je napisao:
Sa ovim mladim neobucenim vojnicima unistiti tenkove i izaci iz Varazdina, mislis da ovi nisu bili spremni da ih tamane ako pokusaju. Nije Varazdin na Uni pa samo predjes
To je Hrvatima ostavljeno samo naravno bio je kriv ovaj a ne supak Kadijevic ili neko jaci


Da se htjelo moglo se, pogledaj pod aerodrom Cerklje u Sloveniji :wink: kako tamo nisu zauzeli aerodrom i tehniku iako su krenuli? Poslali 63-ću da odradi posao.

1700 obucenih vojnika protiv TO janeza, razmisli malo jbg
Tenkovi takodje nisu avioni da odlete


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa nije ni yugo. Mene samo zanima taj detalj oko njegove žene i djece. Gdje su oni bili to vrijeme?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
veljo1981 je napisao:
Tenkovi takodje nisu avioni da odlete

Nisu avioni ali lete kad ih miniraš kako treba :wink: a aerodrom nisu samo avioni, ima tu materijala koji ne leti....Kakve veze ima koliko je bilo vojnika protiv TO, kad su to bili obučeni specijalci za brza dejstva, lako je bilo napadati neobučenu djecu od 19 godina kojoj su pobjegli oficiri, a nisu im dali ni municiju u većini slučajeva.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Miniras ih i onda te nema, mislis da ne bi da su mogli izvuci zive glave tako. Kriv je samo onaj ko je to povukao u Varazdin a povukao je tamo da ostane hrvatima. Ovaj jadnik je kriv sto nije kao Tepic dobio ulicu i ostao nam dobar da ga na fb stavljamo kao junaka umjesto ovako kao izdajnika koji je izvukal svoje vojnike koji su bili ostavljeni da poginu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Koju su kasarnu Hvrati osvojili vojnički i pobili sve vojnike?
Najbolje da su sve kasarne prepustili Hrvatima. Isto tako i u Bosni Muslimanima. Pa bi spasili živote vojnika. Samo se pitam odakle bi mi sada pisali. Ako bi pisali...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs