banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Ma kakvi Bugari!!!

Protiv njih naoruzat i poslat trubace iz Dragaceva.Ta sila je dovoljona da izbije sve do Varne.

Ako prifali uvesti stratesku rezervu, lovacko drustvo iz Surdulice sa jazavcarima. Da mogu istjerivat iz rupa!! :)!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
I Jovo, btw ne sabotiraj i ne razvlaci front. Teziste je prema sjeveru. :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Brale001 je napisao:
Ma kakvi Bugari!!!

Protiv njih naoruzat i poslat trubace iz Dragaceva.Ta sila je dovoljona da izbije sve do Varne.

Ako prifali uvesti stratesku rezervu, lovacko drustvo iz Surdulice sa jazavcarima. Da mogu istjerivat iz rupa!! :)!


Nesto kontam da su Bugari presjekli odstupnicu Srbiji preko Skoplja i doline Vardara. Nakon toga slijedi Albanija i izgubljenih 250.000 zivota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Još kad bi Makedonija uopšte dozvolila prolaz, uvela bi vizni režim koji smo bedaci :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aj ti malo knjigu u ruke.

Di brt Jova sa informacijama koje sam trazio? Pominjao je da su krosanske snage bile dobro naoruzane. Ne zanimaju me pridjevi, nego cifre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
Ma kakvi Bugari!!!

Protiv njih naoruzat i poslat trubace iz Dragaceva.Ta sila je dovoljona da izbije sve do Varne.

Ako prifali uvesti stratesku rezervu, lovacko drustvo iz Surdulice sa jazavcarima. Da mogu istjerivat iz rupa!! :)!


Nesto kontam da su Bugari presjekli odstupnicu Srbiji preko Skoplja i doline Vardara. Nakon toga slijedi Albanija i izgubljenih 250.000 zivota.

Da bili su "hrabri" i uz strateski nastup Njemaca i AU na zapadnom i sjevernom frontu i potiskivanju glavni Srpski snaga od Beograda i Drine ovi su iskoristili priliku i u maniru lesinara osjetili gdje treba da se pojave i teziste daju na masakriranju obicnog naroda. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 24 Jan 2017, 21:42, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jasno. Nije ih jebalo preskakanje granice.
Pitanje zasto Srbija dozvoljava takav prodor. Pogotovo ako znamo da se to ljeto srpska vojska petljala po Albaniji za racun lokalnog vlastodrsca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
The_new_Statesman je napisao:
Jasno. Nije ih jebalo preskakanje granice.
Pitanje zasto Srbija dozvoljava takav prodor. Pogotovo ako znamo da se to ljeto srpska vojska petljala po Albaniji za racun lokalnog vlastodrsca.


Nije tu Srbija nista dozvoljavala ili ne dozvoljavla.

Njemci i Austrijanci su bili daleko bolje opremljeni i podrzani 1915 nego sto su to bili Srbi. Gubitke iz 1914 su lako nadomjestili.
Bugarima obecali izgubljeno u Balkanskim ratovima i dobili ih na svoju stranu 1915.

Srbija imala strahovite gubitke do tada u ratu. U 1915 jedva navukala brojno stanje spocetka rata sa golobradom djecom.
Snadbjevanje totalno lose (pogotovo municija) i nedovoljno ono sto su Englezi i Francuzi obecali nestize ili stize vrlo malo.
Sta su mogli, da jos gore bude dvije divizije saveznika koje su se iskrcale u Grcku nisu nacinile prodor i nije napravljen most spoj sa Srpskom vojskom.
Znaci situacija ulaskom Bugara sledja vrlo nepovoljna.

Ili predaja ili izvlacenje preko Albanije.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 24 Jan 2017, 21:55, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Imate temu o Velikom ratu pa se tamo igrajte Riziko....TNS ti ne bi skontao ironičan post ni da te lupi u čelo :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
nepokoreni je napisao:
Imate temu o Velikom ratu pa se tamo igrajte Riziko....TNS ti ne bi skontao ironičan post ni da te lupi u čelo :roll:


:) +
btw, ponavljam se al moram.
Taj rat nije bio "Great" - "Veliki" ni u kom smislu, pogotovo u prenosnom prevodu engleske rijeci great.

Jedino u smislu "Great Crime" .....nemoj mi samo sad objasnjavat sta znaci rijec great.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Brale, na vrh mi glave skoro iskljuciva praksa isticanja zrtve bez truna samokritike. Ako nista drugo, ono da vidimo dje smo zajebali stvar pa da nam se vise ne ponove takve omaske.

Slazem se da nije bilo vojnika, ali koji vrag i cime onda Srbija iste te 1915. zavodi red po Albaniji za tudj racun?

Nepi, izvini sto ne prepoznajem tvoju ironiju i tvoj britak humor. Jbg :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jel to Varazdinski korpus zavrsi na kraju u Makedoniji ili Albaniji? :D Sta uradiste od teme sunce vam kalajsano!!! :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Zašto da se zaustavi u Makedoniji? Pravo na Carigrad da vrati Turke u Aziju. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
The_new_Statesman je napisao:
Brale, na vrh mi glave skoro iskljuciva praksa isticanja zrtve bez truna samokritike. Ako nista drugo, ono da vidimo dje smo zajebali stvar pa da nam se vise ne ponove takve omaske.



:)
+

Svakako. Priznati da smo nesto zabrljali juce je samo znak da smo danas pametniji nego juce.
Za neke je to vrlina za neke sramota!!! :roll:

Kazu da se danas daleko bolje zivi od sramote nego od vrline ....samo treba redovno da se molis za oprost i nema zime!!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Kad spomenu 1915 i sta su Srbi trazili na prostorima danasnje Albanije i Kosova.

Istorijska utakmica izmedju Srba i Albanaca na ovim prostorima jos uvijek se igra argumentima snage, istorijske pravde i nacionalnih emocija.
Naravno na stetu oba naroda.
A ja sve nesto mislim onako laicki, neuko pretpostavljam da neko mora imat tu korisit sto bi Crnogorci rekli: "Da je.e oca."
Al nikako da skuzim ko...? :wink:
Znam do mene je. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
RTS 1 emisija Da , mozda ne!

Opet o generalu Trifunovicu.....i njegovom postupku da li je heroj ili izdajnik? Gosti S.Strbac iz Veritasa , zatim sudija koji je u drugom sudjenju(od tri koliko je general imao) oslobodio krivice sve osumnjicene (njih petoricu) i novinar koji je pratio sudjenja i zivot generala prije i nakon oslobadjajuce presude.....

Ostade nedoreceno do kraja ali je receno da se general Trifunovic nije snasao u datom trenutku , nije preduzeo radnje koje je mogao kao komandant korpusa , da je predajom kasarne u Varazdinu omogucio paravojnim hrvatskim snagama da se domognu vece kolicine teskog naoruzanja i da je to naoruzanje koristeno sedam dana kasnije u napadu na Bjelovarski garnizon gdje su glavnokomandujuci oficiri poslije predaje kasarne STRELJANI pred ocima vojnika , zato sto su pruzali otpor......kako je general Adzic na sudjenju rekao da jna nicim nije imala da ucjeni hrvate da ne napadaju garnizone u Varazdinu i Bjelovaru....

Dalje , da je general Trifunovic izdan od strane komande JNA i generalstaba , da mu obecana pomoc nikad nije dosla......a da je on suvise cekao i vjerovao komandi .....

Da je nastupila visa sila i da se morao predati i spasiti ostavljenu vojsku....

Sudija u procesu tvrdi da tuzilastvo nije dokazalo svoje tvrdnje iz optuznice i da je zato generala oslobodio optuzbi za izdaju...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ako je vjerovat Krolu a moram jer je poznavao gen. Trifunovica, i da zanemarimo ono o pokojnicima sve najljepse, znaci ako je bio takav kao sto Krol kaze onda je logicno bio najbolji izbor da bude u Varazdinu. Ostajem pri onom da su se zajebali i da je planirano da dobije ulicu i bude idol mladim ratnicima al nije plan uspio
Htjeli mi priznati ili ne dobro smo popasli u ratu najvise zahvaljujuci mafiji koja je bila na celu. Zeljo je jednom spominjao kako su nalazili spiskove zaduzenja municije od po nekoliko metaka a kod nas sve puno i opet popasli
Takvih prica je mnogo, previse da bi bile lazne, i u RS i u Krajini, prodali su nas jednostavno
Danas sam slusao pricu o 3 mjeseca osvajanja nekog nebitnog brda, bog zna koliko poginulih, uzeto, prvi njihov napad koji se mogao od sale obraniti komanduje se povlacenje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
mislim da je Strbac dobro rekao da sve zavisi iz kojeg ugla gledas na tu stvar...iz mog ugla vojnika...starjesine i u toj jna je pogrijesio.....iz ugla humanitarca ili popa nije pogrijesio spasio je ljude jebo tehniku....itd itd

ako prihvatim da nije pogrijesio onda se pisam po milanu tepicu ili pukovniku rajku kovacevicu i njegovim pomocnicima koji su pobijeni u kasarni u bjelovaru pred strojem njihovih vojnika.taj bjelovar je bio pod komandom trifunovica i branio se.i ne pada mi na pamet da pisam po njima.vojnicki....casno taj varazdin je za trifunovica i 60 starjesina kad je vec pogrijesio trebao biti nas Alamo.mladu vojsku bih i ja pustio da ide.ja samo tvrdim da je predaja posledica njegove slabe procjene i neodlucnosti u trenutku kad je ama bas svakome bilo jasno sta ce se desiti.cekao cekao cekao vojska se razbjezala hrvati ga opkolili i onda nisam kriv.kurac nisi...general si...kdant korpusa....sto nisi vukao poteze prije.
ne...nije izdajnik.....jednostavno nije bio dorastao funkciji i trenutku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
..................."jednostavno nije bio dorastao funkciji i trenutku"..............

Prosto i jednostavno....sve receno!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Bas to sto nije dorastao funkciji vuce na to da je bas iz tog razloga on bio tu a ne neko drugi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs