banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 15:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
prekinucu raspravu ....reci cu samo da sam bio dublje u njihovoj teritoriji tada nego on...na po granice sa slovenijom...remontni zavod bregana...i izvukao sa 30 vojnika 80tenkova i to vozom....trebala je samo volja....general trifunovic je jednostavno zakasnio sa procjenama i odlukama...kad se opasuljio shvatio je da ima 280 vojnika i brdo tehnike a niko sa strane ti vise ne moze priteci u pomoc....i onda svako kriv samo on nije....280 vojnika je teoretski 90 posada osamdesetcetvorki...sam se doveo u gabulu neodlucnoscu i to i jeste najveci propust....beograd nije imao pojma sta se desava...pametni komandanti su naredjivali fiktivne vjezbe a u stvari na vrijeme izmjestali tehniku i ljudstvo na bezbijedne lokacije...samo nije trifunovic...a za to mu nije trebala naredba beograda ili bilo koga...ej covjece komandant korpusa je to...tako i onaj mrljavi popov kao komandant brigade...najveci problem mu stan u banja luci...ma bjez...ne pisem vise o tome


@ samo za cika Velju!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
veljo1981 je napisao:
Miniras ih i onda te nema, mislis da ne bi da su mogli izvuci zive glave tako.

Miniraš ih kad izvučeš većinu vojske i tehnike u povlačanju, to je taktička operacija i procedura. Nije to ko u holivudskim fimovima kad sve spaktakularno leti u vazduh kilometrima okolo, to mineri odrade bez puno buke :wink: Aerodrom Željava je dignut ogromnom eksplozijom iznutra, a piste su uništene tektonskim miniranjem tako što je teren ispod piste pomjeren, tako da je pista trajno neupotrebljiva, bez nekih velikih praskova i bljeskova. Imaš dosta primjera u istoriji takvih akcija od 2 SR naovamo. Pogledaj kako su Francuzi onesposobili svoju flotu u Tulonu da je nacisti ne zaplijene. Kako u Karlovcu nisu tako zauzeli onoliku tehniku?
danijell je napisao:
Koju su kasarnu Hvrati osvojili vojnički i pobili sve vojnike?

Nijednu. Sve su sporazumno (čitaj nesposobnošću komande) predate i napuštene.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
general Trifunovic je trebao u kolo srpskih sestara a ne u vojsku....da je istjerao tu silnu tehniku na auto put bez borbe bi je dotjerao do banja luke kao i mnogi...uplasio se....da spasio je nesto zivota...mnogo vise majki je zaplakalo za djecom koja su pobijena tom tehnikom koju je predao....u oci sam mu jednom prilikom rekao..generale odluci se ili si spasio brdo zivota ili si ostavio tehniku jer se vojska razbjezala pa nije imao ko da vozi te tenkove i bio si general sa tehnikom bez vojske...jedno drugo pobija a ti malo ovo malo ono



@samo za cika Velju!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma procitao sam ja to Zeljo, ne pise kolike su neprijeteljske snage blokirale put tih 80 tenkova. Moglo se uzeti tih 80 i dodati jos sve sto je bilo i one avione sto su izvuceni iz Slovenije pa otici u Varazdin po to sto je ostalo ili otici minirati ili ih sravniti sa zemljom pa nije bilo nista od toga. Prica je glupa i smrdi malom djetetu, ostavljeno da hrvati imaju cim ratovati, ostavljeno da srbi ginu, nije tu general nista kriv


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Koliko znam, bojeva municija nikad nije drzana u kasarnama, osim kompleta za strazu i eventualno za par PVO posada ako ih je bilo.

Koliko municije je imao taj general na raspolaganju ne znam, ali sigurno nije mogao puno napraviti ako unapred nije izvrsio pripreme.
Tepic je minirao skladiste "izdvojeni objekat" sto je potpuno druga prica.

Ako komanda vojne oblasti nije bila u stanju predvidjeti razvoj dogadjaja i pripremiti kasarne i tehniku za odbranu, ne vidim u cemu je odgovornost tog generala. Na njemu su slomili kola trbavi i nesposobni generali koji su dozvolili da nam rasture drzavu mupovci u patikama.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 12:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Rocker je napisao:
Ako komanda vojne oblasti nije bila u stanju predvidjeti razvoj dogadjaja i pripremiti kasarne i tehniku za odbranu, ne vidim u cemu je odgovornost tog generala. Na njemu su slomili kola trbavi i nesposobni generali koji su dozvolili da nam rasture drzavu mupovci u patikama.


Odlično rečeno :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
By the way, tamo negdje u junu ili julu '92 dosli mi iz "seoske straze" po nesto municije i opreme u skladiste u Trapistima mislim, imali smo sa nama jednog mornarickog zastavnika (poginuo netom posle u akciji kao komandir cete) koji je imao nekog drugara u tom skladistu (dosao iz neke mornaricke jedinice).
I tako, mi smo u cijeloj brigadi u to vrijeme imali samo tri ili cetiri aktivna oficira - potpukovnika Bilanovica kao komandanta, Jocica komandira Sova i par podoficira.
Izasao neki trbonja pred nas i pita sta ocete koji kurac, a po krugu mozda desetak porucnika/kapetana i slicne boranije.
Kazem ja dosli smo da vodimo oficire na ratiste, ozbiljnim tonom.
Razbjezase se ko zecevi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
nepokoreni je napisao:
Rat su iznijeli na svojim plećima desetari, vodnici i poručnici. I to rezervni.


Generalno da , ali bilo je ogromnih razlika medju jedinicama.
Cak mi se cini da kod mene u 1bVp i i nije bilo tako bar u ofanzivnom dijelu bataljona.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ma ljudi general Trifunovic je bio komandant Varazdinskog korpusa , on je mogao i odlucivao o svemu , njegova elitna brigada je 20-30tak dana ranije( prije blokade i napada na kasarnu) , zauzela dva granicna prelaza prema Austriji i to POD BORBOM , u toj borbi su poginuli vojnici i oficiri ,bilo je i zarobljenih , unistena su i neka mts na tom putu od 60km.

Jbg ispada da je gen.Trifunovic ispao kao seoska mlada , u njegovom korpusu je prije napada na kasarnu u Varazdinu paravojne formacije napale i zauzele 36 vojnih objekata ........sta je cekao , valjda je to dovoljno.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
de ti nama veljo casno i posteno reci sta ti je u rodu general trifunovic.....
sve kasarne sa ozbiljnom tehnikom....vrhnika....dugo selo....itd su izvuceni na logorske prostorije osim varazdina....zar zaista mislis da je u subordinaciji i koordinaciji kakva je bila u jna neko rekao svi se izvlacite samo nemoj ti......greska je trifunoviceva....tacka.....od salonskog oficira u novom sadu zaglavio je u korpus A formacije...nije se snasao i najebao i on i mi poslije....i to je sve...mali broj vojnika....dubina korpusa...to su sve samo pravdanja.....trebao je dici tehniku dok je imao vojsku i izaci na poligone...tamo mu niko nista ne bi mogao kao ni ostalima.....nije...i desilo se da se vojska razbjezi ali to je samo posljedica....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Osim Varaždina, koji je još garnizon pun tehnike pao u njihove ruke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ni jedan kompletan...padali su zabaceni objekti i poneko skladiste ...unistavana nam tehnika u borbi....po sloveniji smo cak mi njima unistavali skladista to....ali garnizon tj komplet brigada ni jedna sem varazdinska....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije mi nista, cak sam prvi put citao o tome ovde, ali procitao sam dosta, vidis da komentarisem sa zakasnjenjem
Meni to smrdi, a ako je to tako lako bilo izaci iz Varazdina onda bi trebalo isto tako i vratiti se u Varazdin. Da je uspio pobjeci opet bi ga pljuvali sto je pobjegao, kako to jedan komandant kasarne moze odluciti da napusti kasarnu ako generalstab ne odobri?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kod mene u Sarajevu početkom aprila 1992 Dragan Vikić sa grupom vatrogasaca upada u Pretis i krade veću količinu protivoklopnih sredstava, niko tada nije bio uznemiren, jako se dobro sjećam, dok se nije desila Dobrovoljačka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
vojo...nije on bio komandant kasarne vec korpusa...rang generala Talica pobogu brate...vrlo vrlo samostalan u radu i odlucivanju

da...upali su u pretis a sto ne upadose u marsalku ili ne pobise pitomce...zato sto je na nisanu bilo cijelo sarajevo pa pipni ....e tako je uradio kukanjac.....izveo tenkove na vrijeme...posjeo i rekao...iseljavam pitomce iz marsal tito kasarne...bude li falila dlaka tucem po sarajevu dok imam municije....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
_Krol_ je napisao:
ni jedan kompletan...padali su zabaceni objekti i poneko skladiste ...unistavana nam tehnika u borbi....po sloveniji smo cak mi njima unistavali skladista to....ali garnizon tj komplet brigada ni jedna sem varazdinska....

Koji još garnizon sa tenkovima(veći broj) je pao njim u ruke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 20:29 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
morat cu da se cujem sa jednim generalom potpukovnikom il je pukovnik jer je sluzio u 5 vojnoj oblasti, al cini mi se da je varazdinski korpus bio jedan od najjacih u bivsoj jugi..

slazem se ja sa krolom sta je ovaj mogo uraditi..al stavljam akcenat da je vruc kesten varazdin i da je to zg pratio i primjetio bi pa cak i da je kroz neke fingirane vjezbe izvlacio oruzje..pjesak je trpao u tenkove, unutra nisanske stvarcice onesposobio mislim dao naredjenje da se to odradi..ne treba potcjenjivati ni neprijatelja, svi su oni ucili istu skolu i znaju sta se treba raditi..na remontu hrvati opravili i jbg..nije navodno onesposobljavao tenkove u krugu kasarne koji su napolju se nalazili, jer bi skontali hrv i jace napadali..nije ih zelio provocirati jer je skonto u kakvoj poziciji se nalazi sa klincima...ostali zgoljavci klinci, pa s kim covjek da ratuje..i receno mu kad je dosao u bg "bolje da si pogino sa klincima tamo"...zenu i djete su navodno drzali hrvati..


moje neko mislijenje i da je unistio, nista se ne bi uradilo tipa zauzimanje slavonije, hrvatske, zg..dobili bi hrvati oruzje ekspresno..politicari i naravno kadijevic, adzic su usrali za sloveniju a isto tako i za hr..hrvati su morali dobiti varazdin a ovaj da izgori..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma da, jedina njegova greska je sto nema ulicu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Proveo sam odredjeno vrijeme na ratistu u zap slavoniji, od svih tih silnih tenkova koje su oni "popravili", tu su dovukli jedan u podnozje planine lijevo od Pakraca, po pretpostavkama T55 koji je bio nepokretan. Odatle su nam tukli polozaj kumulativnim projektilima, i na kraju uspjeli unistiti D30 122mm haubicu.(stabilizator sa krilcima zavrsio u gasnoj kocnici. Jos ga imam.) Proveo sam dane osmatrajuci "gorenje" laserom ali nikad nisam uspio da ga lociram.

Po nekim pricima, ukopali su ga i dobro zamaskirali, pa mozda nije ni cudo da ga nisam spazio.
Imali su i jedan trocjevac ili pragu, i tukli njim od silosa iz nekog kanala ili utovarne rampe. Bilo ga je vrlo tesko pogoditi ali je na kraju zavrsio u vatrometu. :D

Ugl, ta silna tehnika koju su "osposobili" i "zarobili" u varazdinskom korpusu se nije vidjela na frontu. Po svemu sudeci, oni nisu raspolagali ozbiljnijim naoruzanjem sve do kraja '94.

A plus one price o isporucivanju tenkova T84 u Kuvajt ili Irak . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
@spavac
Juce odgledah zadnji intervju pokojnog Generala Trifunovica na RTS2....
.....bodu oci sledece info .... po priznanju gen.Trifunovica borbe za kasarnu su trajale od 16 do 22 septembra 91 , tek po pocetku pregovora koji su trajali sest sati Gen.Trifunovic je izdao naredbu da se onesposobljava tehnika - sta mladi neobuceni vojnici mogu da onesposobe za sest sati - mozda tenkove???

Iz dostupnih izvora tvrdi se da je ZADNJI "onesposoblljeni" tenk poslan u borbu 30.septembra - kako je to moguce ako su tenkovi toliko bili onesposobljeni, sto znaci da su 70 i kusur onesposobljenih tenkova hrvati osposobili za OSAM dana ......

Slazem se da je gen.Trifunovic izdan i ostavljen kao kolateralna steta i da se nije upecao na pricu o mrtvim herojima , spasio je zivote i na tome mu cestitam , ali ........



@samo za Velju i Spavaca - moram sebe da citiram - ajd ponovo

Naredio vojsci regruta da za sest sati(koliko su trajali pregovori o predaji) onesposbe 74 tenka i 88 oklopnih vozila..........
Pa da su vrhunski majstori to je NEMOGUCE!!!

Ako su ih onesposobili kako je moguce da hrvati za osam dana iste tenkove i oklopna vozila osposobe i upute u borbena dejstva ......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs