banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jan 2017, 23:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Trebao je bez ili sa sto manje zrtava na vrijeme izvuci i unistiti te tenkove da kasnije ti isti tenkovi ne ubijaju neku drugu djecu. I to bez obzira na kurcobolju salonskih generala u BG.

Madjarska, pa sta? Nije sveta krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
The_new_Statesman je napisao:


Osim toga, laksi je proboj kroz ravnicu do Madjarske koja se skoro vidi iz Varazdina, nego jahanje preko suma i gora 150+ km prema jugu.

ovo je totalno ludilo , a onda pravcem SEhesfehervar, Nadjkaniža, Pecuh, Segedin izbiju pred Suboticu i spasu svih 150 tenkova i postanu heroji :D

Gdje bi tankali, jel do cepa ili pola rezervoara? Mozda bi im bilo dosta i pola do Subotice, pa kad bi vec izvukli ovo sto je Kadijevic zajebao nel budu i manji troskovia transporta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Izvučeš tehniku do skladišta a onda dereš dan dva nemilice dok ne popuste. Onda pogineš ko heroj. Ma dajte ljudi pustite šbbkbb. Šta raditi u obrnutim ulogama kad ovi Bih imaju kontrolu nad kasarnama a mi možda budemo morali glumiti Hrvate??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 00:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9851
Lokacija: Далеко од раја
Kmeeee! Heljp Srpska!

Kmeee! Heljp, kmeee, đenosajd!

I onda isposlovati kakvo bombardovanje i ostalo što slijedi. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Izvlacenje tehnike je trebalo napraviti mnogo ranije. To se opet nije moglo uraditi legalno, a da je radjeno ilegalno imalo bi negativne efekte po tadasnju politicku vrhusku.
Pricamo o jebenom Varazdinu, a u Tuzli nam popalili 100 ljudi. JNA je bila nesposobna da odbrani sebe, a kamoli neku teritoriju ili narod. Vrh JNA i SSNO nisu bili "srpski" kako se to cesto moze procitati, to je bila jedna bespolna i bezmuda komunisticka banda koju je trebalo razjuriti i poneke povjesati onog momenta cim je ubijen prvi vojnik u Sloveniji.
Tolike hiljade partizana su izginule, a oni su drzavu predali prakticno bez borbe.

Dakle, da stavimo tacku na ovu pricu - Trifunovic je postupio kako je mislio da je najmanje lose, jer postupiti dobro nije mogao u datom trenutku. Jeste ispao kukavica, jeste pomogao hrvatima da se naoruzaju, ali njegov postupak nije u znacajnoj mjeri uticao na krajnji ishod rata jer smo rat u Hrvatskoj izgubili i prije nego sto je poceo.

Mi smo u taj rat usli samouvjereni kao da smo jaki najmanje ko Amerika, potpuno i apsolutno neobavijesteni u zaslijepljeni propagandom. Naravno, noseci petokrake na "titovkama". Ej bre, petokrake, u vrijeme kad se sav svijet rjesavao tih govana, mi krenuli da ratujemo noseci petokrake ?

Cak ni sada nekima nije jasno kolika sila je upotrijebljena protiv nas, upravo zbog tih petokraka. Koliko smo mi Srbi izgubili zbog te jebene petokrake je skoro pa nepojmljivo.

Pustite covjeka na miru.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 09:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Ne pratis na casu. Rijec je o izvlacenju tehnike i vojnika uz sto manje zrtava. Procjena je da Hrvati nece imati muda da udare na otvorenom, a pogotovo se nece usuditi da jurisaju na Madjarsku.

Isto tako procjena je da Madjari nakon odlaska Rusa prema Jugoslaviji nemaju jedinice koje bi mogle sprijeciti jedinice JNA od brzinskog upada na teritriju Madjarske.

Pretpostavka je da Madjari sasvim sigurno nece napasti jedinice JNA kako bi sprijecile unistavanje oruzja koje bi trebalo otpoceti u roku odmah po stupanju na madjarsku teritoriju.

Mozda grijesim, jer ne znam sve informacije, ali je to nesto bih ja ucinio.

De majstore umij se. U vrijeme kad se digla svjetska dževa na JNA i Srbe ti bi vršio invaziju na državu svježe oslobođenu od ruske čizme? :lol: Pa ne bi morali čekati 1995. da nas zapad bombarduje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tebi je to invazija, meni je to predaja fol odmetnutog garnizona trecoj strani.

Zamisli pomorsku bitku dvije zemlje kraj samih obala neke trece zemlje. Tvojom krutom logikom prezivjeli mornari trebaju plivati/veslati nazad do svojih zemalja umjesto da se domognu najblize obale. Jer pobogu, to bi bila invazija. Jer su oni vojnici, nisu turisti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Ako su toliko blizu da mogu doplivati do obale već su izvršili invaziju. Inače ti je poređenje niđe veze.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
The_new_Statesman je napisao:
Pa kao da je Madjarska imala neku vojsku koja bi zaustavila ulet tenkova. Dovoljno je samo da predju par storina metara unutar Madjarske.
Cim predje granicu, zauzme polozaj i unistava jedno po jedno.

Klinac bi Madjari jurisali i ginuli ubudale cim bi shvatili o cemu se radi.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Po cemu je nidje veze molicu? Da li je garnizon JNA u Varazdinu u to doba bio bas ful svoj na svom ili je vise bio kao brod u medjunarodnim vodama zbog "nejasnog" statusa Hrvatske u odnosu na SFRJ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Mornari koji plivaju od potopljenog broda ka obali obično nemaju na sebi ništa više od gaća, a ovde se radi o garnizonu oklopno-mehanizovanih jedinica u borbenom sastavu koji napreduje ka tuđoj granici.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 11:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ako i jedan jedini ima cakiju onda su naoruzani jer kao sto rekoh, vojnici su, nisu turisti. Nemoj mi sada odstupati od svojih krutih stavova :D Ili je crno ili je bijelo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
The_new_Statesman je napisao:
Ako i jedan jedini ima cakiju onda su naoruzani jer kao sto rekoh, vojnici su, nisu turisti. Nemoj mi sada odstupati od svojih krutih stavova :D Ili je crno ili je bijelo :D

covjece, ti pricas kao da su ti u kasarni u Varazdinu u najmanju ruku svi bili specijalci iz 63. padobranske iz Nisa, a bili su mahom preplaseni klinci od 18, 19 godina i sto je jako bitno raznih nacionalnosti, mozda je bilo nesto starijih rezervista :confused2: ma trebali su ici na Zagreb, da tuku ustasku zmiju u glavu, jer ZNG tad toboze nije imao nista :confused2: , a imali su itekako, jer vec od kraja 1990 uvoze naoruzanje.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Gdje sam napisao da su trebali ici na Zagreb? Znas li ti sta je izmedju Zagreba i Varazdina?
A ni ZNG bojovnici nisu bili neki specijalci, isto nabrijana omladina pokupljena sa ulica i njiva.

I ne zaboravi da je Hrvatima trebala ta tehnika i da bi svaki odlucniji napad na JNA na cistini doveo u opasnost tu istu tehniku. Zato im je najbolja opcija koja je zahtijevala najmanje rizika i ljudstva upravo ova sto se i odigrala.

P.S. Prema Zagrebu je sve samo nije bas cistina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
The_new_Statesman je napisao:
Gdje sam napisao da su trebali ici na Zagreb? Znas li ti sta je izmedju Zagreba i Varazdina?

ne, ovo sam ja napisao.ocito.ali je blesavost ideja takva da nekima ni ovo ne bi bilo nemoguce.nekim bi ovdje moralo vec jednom biti jasno da su od pocetka ljeta 1991 hrvatske snage bile itekako naoruzane i da to nisu bili indijanci koji imaju sjekire, vile i poneku tandzaru , kao srpski ustanici 1941.izgleda da su neki dobrano popusili hrvatsku medijsku pricu koja traje vec 20 godina ' nismo nista imali , nego smo otimali od neprijatelja'..........mmmmdaaaaaaa :lol:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 12:29 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mogli su samo strpat ruke u dzepove i zvizdat do madjarske granice..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sta kazu knjige koliki je udio oruzja u HV je bio na kraju 1991. godine porijeklom iz JNA? Eto, npr. tenkovi jer bas o njima pricamo. Koliko ih je od ukupnog broja u HV bilo iz JNA, a koliko ih je nabavljeno u inostranstvu.

Nisam potegao pitanje stepena naoruzanosti, ali eto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
Pa kao da je Madjarska imala neku vojsku koja bi zaustavila ulet tenkova. Dovoljno je samo da predju par storina metara unutar Madjarske.
Cim predje granicu, zauzme polozaj i unistava jedno po jedno.

Klinac bi Madjari jurisali i ginuli ubudale cim bi shvatili o cemu se radi.



Iako je tek 22.01. ovo puca na titulu u takmičenju za najretardiraniji post ljeta gospodnjeg 2017.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 16:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
The_new_Statesman je napisao:
Pa kao da je Madjarska imala neku vojsku koja bi zaustavila ulet tenkova. Dovoljno je samo da predju par storina metara unutar Madjarske.
Cim predje granicu, zauzme polozaj i unistava jedno po jedno.

Klinac bi Madjari jurisali i ginuli ubudale cim bi shvatili o cemu se radi.


Znam ja da ti živiš u Ojsterajhu, ali jesu li tebi rekli da je K und K monarhija propala 1918? :roll: Ona ista koja je imala praksu ići preko tuđih teritorija....Jest da je dobila po nosu zbog toga ali nije tema emisije. Ti bi radio klasičan čin agresije na jednu suverenu zemlju, koja se dvije godine ranije počela ljubiti čizme NATO zemljama jer se oslobodila ruskoj jarma? Prošao bi ko Poćorek...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 18:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
madjarska je tada bila raspad od drzave, preko nje su se naoruzavali hrvati, ali zasto bi se oni dublje uvlacili u jugoslovensku krizu, mozda je i tudjman htio madjarsku da koristi iz istih razloga

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs