banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2016, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prijedor75 je napisao:
Pozdrav svima. Dugo vec pratim ovaj forum,ali tek sad sam se registrovao,zbog ove teme.Bivsi sam pripadnik nataljona od 1994 godine,kada sam u bataljon dosao kao mladi vojnik. U bataljonu sam upoznao divne momke,kako dobre borce,tako i ljudske velicine. Sa nekima sam i dalje u kontaktu,iako su se mnogi likovi i imena zaboravili.Nadam se da se vidimo sutra. Do sad nisam bio na okupljanjima,najvise zbog nekih objektivnih okolnosti. Ne znam koliko i sta se javno moze iznositi ovdje(imena),pa moze i na pvt ako mogu sta pomoci oko organizacije ubuduce ili pomoci porodicama poginulih iz Prijedora,pogotovo porodicama M.D. i V.B,koji su bili moja klasa,a i dobro smo se znali,a ne znam dali su njihove porodice u kontaktu sa udruzenjem. Za sad toliko,vidimo se sutra i nadam se da ce biti i za mene jedna monografija za kupiti.


Dobrodosao!!!! Gusteru :lol: :lol: :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da se malo nadovezem na hadzijin komentar o "sirotinji koja uvijek najebe" i oficirskim sinovima......
Danas na postrojavanju a prije dolaska ratne zastave sa mnom u stroju i moj skolski ,ratni ,komsijski drug koji je po prvi put doveo i svoja dva sina na postrojavanje.....i za mene iznenadjenje podijelise se jubilarne kape slicne nasim starim kapama samo drugacija maskirna sara.....i poce prica kako je moj ratni drug Z.Glavonja imao problem sa starom kapom jer je ista bila mala i kad je maksimalno razvuce tako da je stara majka morala gumu od gaca usivati na kapu nebi li Glavonja istu turio na svoju tintaru.....ova dvojica mladaca upijaju svaku rijec ........i zezeju tatu....prolazak ratne zastave i komanda mirno i cujes sufliranje tate kako da se ova dvojica ponasaju ......gledaj u zastavu prati je pogledom......ah da ne zaboravim ova dvojica mladih su dobila po kapu koju nisu skidali sa glave!!!
Elem kad spomenu Glavonju .....stanovali smo ulaz do ulaza ,zavrsili srednju i maturirali u istoj skoli i razredu,u jna otisli isti dan a vratili se u par dana razlike,on sluzio u Zagrebu a ja u Titogradu.....sestog maja 92 u 23:00 smo dobili pozive da se sutradan ujutro javimo u kasarnu Mali Novi Logor......u mnogim akcijama smo bili zajdno on u saobracajnoj a ja u trecoj ceti bataljona......
Glavonja je oficirski sin kao i njegov stariji brat !!! Njihov otac tad potpukovnik NIJE UTICAO na to gdje ce mu sinovi sluziti Republici Srpskoj.......
Eto razlike izmedju gore pomenutog Arsicevog sina i nekih drugih oficirskih sinova......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
I zoka i buraz su dobri momci....njegov buraz je bio sa mnom u autu kad se na zaluzanskom nadvoznjaku 1993 izvrtismo autom iz cista mira....srecom niko nije isao u susret

A sinove je doveo jer im je ujak nas poginuli borac....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
I zoka i buraz su dobri momci....njegov buraz je bio sa mnom u autu kad se na zaluzanskom nadvoznjaku 1993 izvrtismo autom iz cista mira....srecom niko nije isao u susret

A sinove je doveo jer im je ujak nas poginuli borac....


Da cika Krol u pravu si......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Dug je dug.....
Obraz je obraz.....
Ispuniti obecanje i to poslije 23 godine je NESTO !!!!

Brat Makedonac je dobio svoju kilu Cedevite i pao na dupe od smijeha a to je najvaznije.....

Pio sam mnogo cedevita poslije te ......ali nijedna nije imala okus kao tad ta makedonceva.......ziv i zdrav mi bio BRATE!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 17:16 
Stvarno si mu uzeo kilu cedevite? :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jedan od najslavnijih zadataka u kojima je 1.bVP ucestvovao je svakako akcija "Koridor 92". Na ovom zadatku bataljon je angazovan kao svjeza snaga i rezerva komadanta 1.KK.Zadatak je dobijen 24/06/1992.godine. Na zadatak se krenulo oko 11:00h pravcem BL-Prnjavor-Vucijak-Stanovi-Rudanka-Duge Njive-Zivkovo polje,gdje je jedinica stigla oko 16:00h.Tu je 1.bVP i zanocio.Dana 25/06 izvrseno je izvidjanje i definisan plan napada.Prvi bVP napadao je sa linije Lijevo ekonomija Filomena - desno suma u selu Zivkovo Polje,pravcem Zivkovo Polje-s.Cardak- s.Milosevac.U napad se krenulo dana 26/06/1992.g. u 05:00h.Glavni pravac napada bio je podvoznjak na pruzi Modrica-Gradacac-selo Cardak.Bataljonu je pridodat vod tenkova iz 1.oklopne brigade,jedna praga kojom je raspolagala TO Zivkovo Polje i jedan vod pionira iz Inzinjerijskog bataljona 1.KK.U napad se krenulo u odjeljenskim kolonama zbog opasnosti od nailaska na minska polja.Na pocetku samog napada izvrseno je razminiranje minskog polja u reonu podvoznjaka,a potom se krenulo potokom u pravcu s.Cardak.Kada se neprijatelju prislo na nekih 80 do 100 metara ,rucnim bacacima osa i zolja napadnuta su tri rova u neprijateljskoj liniji odbrane nakon cega se krenulo u pjesadijski napad.Linija odbrane neprijatelja je probijena oko13:30h,nakon cega se neprijatelj povlacio u pravcu s.Cardak pruzajuci sporadicni otpor.U toku gonjenja neprijatelja oko 15:00h cula se jaka vatra sa zadnje strane s.Cardak nama nepoznatog porijekla.Nakon izvjestaja komande Takticke grupe ispostavilo se da ta vatra potice od snaga Istocnobosanskog korpusa VRS.Oko 16:30 doslo je do spajanja 1.bVP 1.KK sa ovim snagama u selu Cardak i selu Zivkovo Polje cime je koridor spojen i izvrseno spajanje Republike Srpske Krajine i zapadnog dijela Republike Srpske sa istocnim dijelom i dalje sa maticom Srbijom.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Milan je napisao:
Stvarno si mu uzeo kilu cedevite? :lol:


Sto sam obecao ja sam i ispunio......doduse prosle su 23godine.....i BRAT MAKEDONAC mi je oprostio kamatu!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 17:41 
Neka si, svaka cast. :D

Meni i dalje smijesno ono sa slanom vodom.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Drug tako je bilo.....Makedonac jeste jedno vrijeme stvarno pio slanu vodu......dok nije uvjerio ostatak svoje cete da to sto je u cuturici stvarno slana voda.....e onda je tiho presao na cedevitu a ostali su i dalje vjerovali da je slana voda i nisu mu trazili da piju iz njegove cuturice......dok mene nije potjerala zedj u jednoj akciji kad sam bio toliko zedan da sam bio spreman popiti i "slanu vodu" samo da ugasim zedj :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
motozeljo je napisao:
Jedan od najslavnijih zadataka u kojima je 1.bVP ucestvovao je svakako akcija "Koridor 92". Na ovom zadatku bataljon je angazovan kao svjeza snaga i rezerva komadanta 1.KK.Zadatak je dobijen 24/06/1992.godine. Na zadatak se krenulo oko 11:00h pravcem BL-Prnjavor-Vucijak-Stanovi-Rudanka-Duge Njive-Zivkovo polje,gdje je jedinica stigla oko 16:00h.Tu je 1.bVP i zanocio.Dana 25/06 izvrseno je izvidjanje i definisan plan napada.Prvi bVP napadao je sa linije Lijevo ekonomija Filomena - desno suma u selu Zivkovo Polje,pravcem Zivkovo Polje-s.Cardak- s.Milosevac.U napad se krenulo dana 26/06/1992.g. u 05:00h.Glavni pravac napada bio je podvoznjak na pruzi Modrica-Gradacac-selo Cardak.Bataljonu je pridodat vod tenkova iz 1.oklopne brigade,jedna praga kojom je raspolagala TO Zivkovo Polje i jedan vod pionira iz Inzinjerijskog bataljona 1.KK.U napad se krenulo u odjeljenskim kolonama zbog opasnosti od nailaska na minska polja.Na pocetku samog napada izvrseno je razminiranje minskog polja u reonu podvoznjaka,a potom se krenulo potokom u pravcu s.Cardak.Kada se neprijatelju prislo na nekih 80 do 100 metara ,rucnim bacacima osa i zolja napadnuta su tri rova u neprijateljskoj liniji odbrane nakon cega se krenulo u pjesadijski napad.Linija odbrane neprijatelja je probijena oko13:30h,nakon cega se neprijatelj povlacio u pravcu s.Cardak pruzajuci sporadicni otpor.U toku gonjenja neprijatelja oko 15:00h cula se jaka vatra sa zadnje strane s.Cardak nama nepoznatog porijekla.Nakon izvjestaja komande Takticke grupe ispostavilo se da ta vatra potice od snaga Istocnobosanskog korpusa VRS.Oko 16:30 doslo je do spajanja 1.bVP 1.KK sa ovim snagama u selu Cardak i selu Zivkovo Polje cime je koridor spojen i izvrseno spajanje Republike Srpske Krajine i zapadnog dijela Republike Srpske sa istocnim dijelom i dalje sa maticom Srbijom.

Ovo je izvod iz Rasinog ratnog dnevnika bataljona....inace....tad nisam bio ni priblizno svjestan da ce sve to biti istorija....ovo je opis mog pravca dejstva......dan prije je na tom pravcu najebao Pajin bataljon pa su nas poslali....lovacki noz pokojnog oca sam unistio skidajuci mine na ulazu u Cardak.....pucao na neke sesirane iz istocnobosanskog korpusa....nismo ni znali da smo se spojili i probili koridor...sjecam se da sam u nekom objektu nasao neraspakovanu ustasku uniformu i uzeo kao suvenir i karton cigara....natovario u tacke i vojci rekao ja ih vozim...ko prezivi dobice ko pogine nek popusi gore....iz Cardaka smo nastavili prema Garevcu i sadasnjoj Rox pumpi i separaciji pa na Bosnu...precutao Raso da je na Skilacijevom tenku odletio u vazduh i naglavacke zavrsio u koprivama

Inace ...ako koga zanima....danas je obiljezeno 25 godina postojanja....nikad vise na okupljanju jer su pozvani i poslijeratni vojnici...bilo fino....podijeljeni neki kacketi....podijeljene zahvalnice...i posebno mi je drago sto su bi prisutni general Kelecevic....KUD iz sela Lijesce tj Umka kod Broda za koje smo izginuli braneci ga te predstavnici opstina Brod i Derventa...laska covjeku kad vidi da ti ljudi postuju ono sto smo ucinili za njih...hvala im


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Za predstavnike Broda i Dervente te sela Umke svaka cast.....al Modrica neprijatno iznenadjenje

I cika Krol ne stidi se priznaj forumasima da si i ti ZASLUZENO dobio zahvalnicu sto jest jest.......

I neki forumasi su me prozivali oko sverca cigara a covjek upravo prizna da je radio sa cigarama na koridoru :lol: :lol: :lol:
Znam da su cigare bile iz td Rovinj garant i to meko pakovanje .....zvale su se COLUMBO.....bar su meni dosle u ruke takve da pusim...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Da...Modrica i Novi grad....za odbranu tog istog Novog grada 13 je poginulo za sat vremena a oni nisu htjeli ni da prime predstavnike bataljona.....al dobro.....nema veze....svako svoje zna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Da...Modrica i Novi grad....za odbranu tog istog Novog grada 13 je poginulo za sat vremena a oni nisu htjeli ni da prime predstavnike bataljona.....al dobro.....nema veze....svako svoje zna


Hvala velika ovima koji cijene ono sto je uradjeno........

Ovi ostali koji nisu se udostojili.....ma mogu da nam p**e

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Sta reci! Ja sam jos pod danasnjim utiskom. Suze krenule,kad sam vidio neka lica nakon 15,20 godina. Kad malo emocije splasnu,bicu opsirniji. Do tad,pozdrav od "gustera" ;-).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo za danas
Da se ZAHVALIM FORUMASIMA koji su kontaktirali mene ,Krola ili nekog drugog pripadnika bataljona radi KUPOVINE monografije
FORUMASI VELIKA HVALA !!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 19:47 
Citajuci vasu prepisku ovdje pozeli covjek da se opet zarati....


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Tako bi pomislili oni od 18 godina da slušaju veterane bilo koje strane. Kontali bi: zajebancija, malo akcije, ako neko i nastrada to ja sigurno neću bit ........ali.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 20:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Milan je napisao:
Citajuci vasu prepisku ovdje pozeli covjek da se opet zarati....


Ne daj boze ....ali ako se tako nesto desi "moj Milane jabuko sa grane " neces se baviti prognozom vremena..... :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2016, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Tako bi pomislili oni od 18 godina da slušaju veterane bilo koje strane. Kontali bi: zajebancija, malo akcije, ako neko i nastrada to ja sigurno neću bit ........ali.....


Bas tako Hadzija.......bas tako!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs