banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Sep 2016, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
ja vas nizasta ne optuzujem, tako je kako je

cestitam vam na izdavanju


Hvala !!!!!
Oni koji su pomogli u izdavanju monografije!!!!
Gradovi tj. opstine Brod,Derventa i Prnjavor
Privredni subjekti Sector security,Toplana BL,Foto "Klik"
Gospoda Vulin,Cupac,Pralica,Cukovic,Gavric .....

Republika Srpska 0km ; NULA KM
Ministarstvo za boracka pitanja 0km ; NULA KM

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Ne zna zoric sva slova....pritisnuce prst....

Veljo...cilj monografije nije bio da se pise upadnem ja u rov pa jednog drugo treceg....cetvrtog postedim....nego da se sacuva ratni put a vojnici i starjesine daju svoj osvrt i sjecanje na jedinicu...neko kroz anegdotu kao ta cedevita neko kroz ono sto ga i danas pece kao Rade Lazic
Rezultati su u knjizi ....rezultate bastinimo i dan danas...a kako i sta...zar je zaista bitno


Rece coe'k sve nista necu dodati vise......

Veljo 23 godine je proslo ......da samo znas kako mi je SJELA ta cedevita tad......kad zatvorim oci isti je osjecaj kao i tad......

I da napomenem kad se krenulo u pisanje moj prvi sastav za monografiju nije prosao iako je receno da cenzure nece biti.....bio je previse ISTINIT i BOLAN cak i za monografiju.
Krol ga je citao!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma razumijem, nisam ni mislio bas tako, bez veze sam napisao, htio sam da ubacis nesto od akcije. Pripremu, nervozu, onu muku u zeludcu kad znas da kad zavrsi nece biti svi na broju. Ne radi mene, ja sam to vidio i upamtio. Vecina mladjih misli da su borci VRS sjedili u rovovima i cugali rakiju i nekad padne neka granata blizu ili se pijani izubijaju a nekad partizani isli golruki na tenkove

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Ma razumijem, nisam ni mislio bas tako, bez veze sam napisao, htio sam da ubacis nesto od akcije. Pripremu, nervozu, onu muku u zeludcu kad znas da kad zavrsi nece biti svi na broju. Ne radi mene, ja sam to vidio i upamtio. Vecina mladjih misli da su borci VRS sjedili u rovovima i cugali rakiju i nekad padne neka granata blizu ili se pijani izubijaju a nekad partizani isli golruki na tenkove

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Ubaciti cu vec nesto......malo strpljenja!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Kad spomenu omladinu(ove sa 20-tak godinica) ja nemam pojma kako oni razmišljaju o ratu. Nikad nisam pričao sa njima o tom vremenu.
Ja nisam nosio pušku ali se sjećam sahrana, ranjenih i mrtvih u Dobojskoj bolnici, granata po gradu....dovoljno da to nikom ne poželim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ako budem u prilici procitacu je. Jedino sto sam citao je "Moj 5. bataljon" od Novakovica. Isto ima anegdota ali anegdote mi citaoci zaboravimo ali nisam zaboravio kad se oni povlace a jedan borac odbija da se povuce i ostaje da ih stiti, kako se njegov mitraljez cuje dok se povlace i trenutak kad utihne...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nesto kratko za druga Velju
Pocetkom 94 sa dijelom cete ucestvujem u izvodjenju borbenih dejstava u rejonu Doboja(sela Cobe,Matuzici,Kanatova kosa......)! U toku ovih dejstava slucajno sam cuo razgovor pukovnika Arsica i majora Keserovica(komadant 1bvp) koji je zavrsio sljedecim Arsicevim rijecima:
" DAJ MI OVE KOJI ZNAJU KRVARITI....."
"Zar smo mi bili jedine budale spremne poginuti?" !!!!Ovih rijeci sam se cesto sjecao kada smo kao udarna snaga , pridodavani brigadama koje su u brojcanom i materijalnom smislu bile daleko jace od nas.
Porucnik P.D.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 18:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Šta je čudno u Arsićevoj izjavi?
Naravno da će tražiti udarnu jedinicu za proboj. To se podrazumijeva od kada je svijeta i vijeka.
Vi niste bili tu da čuvate linije nego da probijate neprijateljske i eventualno da vraćate/krpite tamo gdje je kod nas probijeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Spremni su oni sto svakodnevno treniraju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Niko nije spreman krvariti i ginuti.......pitanje je samo koliko si spreman kontrolisati strah


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Šta je čudno u Arsićevoj izjavi?
Naravno da će tražiti udarnu jedinicu za proboj. To se podrazumijeva od kada je svijeta i vijeka.
Vi niste bili tu da čuvate linije nego da probijate neprijateljske i eventualno da vraćate/krpite tamo gdje je kod nas probijeno.


Pa i jesi ali i nisi u pravu!!!!!
Znas li Arsicevog sina godista kao i ja,isli smo zajedno u osnovnu od prvog do cetvrtog razreda!!!! Zasto njegov sin nije bio sa nama pa da mu tata onda tako nesto izjavi.......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
ja vas nizasta ne optuzujem, tako je kako je

cestitam vam na izdavanju


Hvala !!!!!
Oni koji su pomogli u izdavanju monografije!!!!
Gradovi tj. opstine Brod,Derventa i Prnjavor
Privredni subjekti Sector security,Toplana BL,Foto "Klik"
Gospoda Vulin,Cupac,Pralica,Cukovic,Gavric .....

Republika Srpska 0km ; NULA KM
Ministarstvo za boracka pitanja 0km ; NULA KM


Citiram sam sebe ali moram da dodam da monografije ne bi bilo bez velike pomoci pokojnog Zeljka Kopanje i Glasa Srpske....nazalost moj imenjak nije docekao izlazak monografije !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Željo, uopšte ne pričam o nečijim sinovima- toga je bilo vazda. Kao otac to mogu razumjeti i naravno da sam svjestan da život nije fer i da si ,rođen kao sirot'nja, najebo.

Vi ste bili udarna jedinica i vidio si šta to znači.
Nema poređenja između vas i neke "lake pješadijske".

Krol,
To se podrazumijeva. Pa niste bili psihički poremećeni(valjda [DIZZY FACE] ).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kad se neko "ulezi" tu vise pokreta nema. Kad vojnik pocne da razmislja tu vise vojnika nema. Znao sam ja pitati neke poznanike, kako ste se dali natjerati, jeste li se bojali itd Kazu da ne znaju al bojali se nisu, jest da je gadno kad je na blizu i kad ide ko koga prije al nije to strah, to kao u sportu ides da budes bolji. Kad se vrate daju im najbolju kucu, hrane, alkohola i cigara, para... Svi bez zena i djece, mladi i brzi, sad kazu ma nema sanse, isli bi opet, ne bi bjezali al nikud iz rova

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Veljo,
I to je normalno. Vojnika praviš sa 18-20 god., ne sa 40-50.
Ja sam sada za rova. Fizika =0 al to bi se i moglo dotjerati. Psiha, drugačije se razmišlja sa nesmal 40-es i dvoje sitne djece.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Znam da je normalno, pisemo jer je malo toga napisano i da ih sto vise procita. Kad imas 20 godina sve ti je neki izazov, kad imas 40 moras gledati kako da ugrijes bubrege jer bole. Kaze jedan moj drug imao neku trebu, nema akcije, dosadno, cugamo i cekamo da nas zovu i pukne njega da ide kuci na sex. Ne daju. Kisa pada, hladno, legne u lokvu kaze bice neka upala pluca i oticu, nista, sad malo pokisnem odmah na samrti :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2016, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Jašta.
Čim me ovi sa 20-es persiraju u rijetkim posjetama kafani, gotovo je, staro's stigla!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2016, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Jašta.
Čim me ovi sa 20-es persiraju u rijetkim posjetama kafani, gotovo je, staro's stigla!

:lol: :lol: :lol: :D :D
Da znas hadzija JEBENO si u pravu sa ovim persiranjem.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2016, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
.....kao nisandzija sa 84-om,zajedno sa svojim pomocnikom Acom,dugo smo dejstvovali sa jednog prozora nadmudrujuci se sa neprijateljem koji je takodje ,sa slicne pozicije ,dejstvovao po nama.Jedan trenutak osjetili smo jaku detonaciju koja nas je odbacila na susjedni zid,a prostoriju ispunila dimom.Od siline udara ,moja motorola je ispala iz pancira i zavrsila na drugom kraju prostorije.Onako kontuzovan ,pozvao sam Acu,kojeg od prasine nisam vidio,a on se javio i rekao da je sve u redu i da nije ranjen.Srecom ,ni ja nisam bio ranjen.U tom trenutku ,cujem Babica koji me zove na vezu ali ne vidim gdje je motorola.Poslije nekoliko poziva opet ga cujem kako kaze:"Oni su mrtvi".Prasina se pocinje razilaziti i primjecujem da je u betonski vijenac pored prozora udarila ili zolja ili osa.Aco kaze da je dobro,da makar malo mozemo odmoriti .Tada se na stepenicama pojavljuje Baja i radostan sto nas vidi,zagalami:"A ipak ste zivi i tu se izlezavate,hajde izlazite napolje!" Nas stari Baja vojvoda
Vodnik pt vod S.V.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2016, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Pozdrav svima. Dugo vec pratim ovaj forum,ali tek sad sam se registrovao,zbog ove teme.Bivsi sam pripadnik nataljona od 1994 godine,kada sam u bataljon dosao kao mladi vojnik. U bataljonu sam upoznao divne momke,kako dobre borce,tako i ljudske velicine. Sa nekima sam i dalje u kontaktu,iako su se mnogi likovi i imena zaboravili.Nadam se da se vidimo sutra. Do sad nisam bio na okupljanjima,najvise zbog nekih objektivnih okolnosti. Ne znam koliko i sta se javno moze iznositi ovdje(imena),pa moze i na pvt ako mogu sta pomoci oko organizacije ubuduce ili pomoci porodicama poginulih iz Prijedora,pogotovo porodicama M.D. i V.B,koji su bili moja klasa,a i dobro smo se znali,a ne znam dali su njihove porodice u kontaktu sa udruzenjem. Za sad toliko,vidimo se sutra i nadam se da ce biti i za mene jedna monografija za kupiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs