banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2018, 10:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
rakoon je napisao:
bajonetom nismo ni mi rezali nego je isti služio umjesto kašike,viljuške...Ja sam imao dva,od AP-a i "šmajsera".Jednim se kopalo i sjekla žica a drugi je imao ulogu escajga.Kašike pogubili tako da ih je imao svaki treći koji ih je nesebično šerovao...obliže je preda ti,ti otareš o košulju,hlače i has...Jednom sam neku čorbu pojeo iz saksije.Istresao zemlju i cvijeće,umio je pod česmom i prstom začepio rupu na dnu...u glavi mi odzvanjalo od "elektičnog orgazma" ko još može da kaže...


despot777 je napisao:
95-е у Калиновику, поред тог икара, била је једна врста конзерви које су добијали само официри, и ми ако подмитимо инсајдере у кухињи кроз "мали прозорчић" :D ...звали смо је "дуга деветка", 900 грама мљевеног меса укуснијеg од икара.
Е сад, ова конзерва није имала никакве етикете, па се лако помјеша са неким другим. То смо се и освједочили кад смо jednom хтјели да заобиђемо овог инсајдера из кухиње и да сами дохватимо једну...међутим, украли смо грашак :D


Ekstra! Kakve dogodovštine! :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
ja sam jednom ukrao gulaš od devesto grama.Podigli dreku kao da je ukraden ZIS ili neko govno.Bili na Plješevici i "pukla" linija na Grmuško-grabeškom platou i dignu nas da krpimo rupu...ali kurac postrojilo nas u hodniku nekog planinarskog doma i traže konzervu.Prve dvije čete otišle ali ne i mi...Prijete vojnim sudom,galame,kaže kum da vratim da se nezajebavam...ne pada mi na pamet pizda im materina,kontam Krajina može da padne ali dok se ne nađe gulaš niko nikuda.Tako na kraju i bi...

@moto imali ste sreće da vam drvarčani nisu bili intendanti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
" Duga devetka" iliti govedji gulas iliti hrana za pse!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 11:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
Mi smi je zvali topovnjaca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
motozeljo je napisao:
" Duga devetka" iliti govedji gulas iliti hrana za pse!!!

а јеб.га, укуснија је била од икара, поготово кад ти се на менију мјесецима смјењује пасуљ, купус, пасуљ, купус, пасуљ.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 12:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
mi jednom ubili kravu automatskom i pojeli je ko šakali ispred štale.
A na Gorijevcu iznad Bihaća u ljeto 95-e pojeli tri dunuma kuruza,pečenih.Od tada nisam probao ni jedan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
JNA 1991 februar , krecemo iz tadasnjeg Titograda (danasnja Podgorica) na obuku u skijanju na Zabljak. U koloni puch , 110-tka , 150-tka i fiat kampanjola. U Titogradu fino vedro vrijeme gotovo proljece , ali kako smo se krenuli penjati sjeverno sve je hladnije i hladnije. Vojska ko vojska , gotovo svi smo pospali u nasoj 110-tki , rijetki puse duvan i tiho pricaju. Negdje pred manastirom Moraca nasa 110-tka poce "stucati" i malo pomalo skrenusmo sa ceste na neki improvizovani parking. Vozac i vodnik pokusavaju popraviti nase vozilo ali nas kamion je odlucio da nece dalje. Izasli mi da malo protegnemo noge ali vrlo brzo se vracamo pod ceradu , snijega ima bar pola metra u cjelcu,em hladno em duva ledeni vjetar koji kroz kosti prolazi. Dzaba zimska uniforma , duge gace, potkapa i vjetrovka. Neki od nas raspakuju vrece za spavanje te se ususkavaju sa njima.
Negdje oko 17h vraca nam se komandir cete (inace kapetan) sa puch-om iz Kolasina i kaze , da se nesikiramo jer nam je obezbjedio topli obrok u kasarni u Kolasinu. Nama onako promrzlim nije trebalo puno da se potrpamo u 150-tku i pravac Kolasin.
Ulazimo u kasarnu , a ono mala kasarna , mozda par izdvojenih objekata , kuhinja (vrlo mala ne vjerujem da moze stati vise od pedesetak ljudi) i mali milion kucica sa mladim psima. Ulazimo u kuhinju a opija nas miris gulasa , onako promrzli i gladni ( vojska ko vojska vazda pospana i gladna) , voda nam curi iz usta....Ma nije petnest ljudi proslo linijom kuhinje onaj prvi vec trci da uzme repete. Jos kad su kuvari rekli da jedemo koliko hocemo joj radosti jedemo gulas bez ljeba , samo da sto prije pojedemo i ponovo trazimo repete. Jbg necu da krijem i ja sam bar dva put isao po repete .....Drugi put na liniji kuhinje malo bacim pogled u prema ogromnim kazanima iz koje se pusi gulas i pitam se kome oni ovoliko kuvaju hrane kad nigdje vojske nema. Kontam mozda ima jos koja kasarna u Kolasinu? U tom razmisljanu vidim jednog od kuvara kako otpakuje veliku kartonsku kutiju sa konzervama i vadi jednu po jednu konzervu , otvara je i ubacuje sadrzaj konzerve u kotao na kuvanje.
Malo bolje pogledah kartonsku kutiju kad imam sta da vidim - na kutiji pise hrana za pse.
Iskreno kad se prosirilo po kuhinji sta smo jeli nikome nije bilo muka , cak sta vise svi su bili veseli i siti. Nakon obilnog rucka/vecere penjemo se na nasu 150-tku i krecemo put Zabljaka.
Na izlazu iz kasarne "pozdravila" nas je JNA tabla - "Centar za obuku pasa R.Dakic" .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 20:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
SlikaSlika Nadekaš se Ikara pa zapališ Vek.MILINA JEDNA.... :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 20:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:D :D :D :D :D :D e jest vam zinula guzica hahahaha,ostaše kerovi bez obroka.a i moj burazer je bio kerovođa na jugoslovensko albanskoj granici 88.kaže da bolje hrane nije jeo nego ona što je za kerove dopremljana,doduše čisto meso je bilo bez tih konzervi a možda ste vi sve pojeli pa nije bilo više :) :) :) :) :)
motozeljo je napisao:
JNA 1991 februar , krecemo iz tadasnjeg Titograda (danasnja Podgorica) na obuku u skijanju na Zabljak. U koloni puch , 110-tka , 150-tka i fiat kampanjola. U Titogradu fino vedro vrijeme gotovo proljece , ali kako smo se krenuli penjati sjeverno sve je hladnije i hladnije. Vojska ko vojska , gotovo svi smo pospali u nasoj 110-tki , rijetki puse duvan i tiho pricaju. Negdje pred manastirom Moraca nasa 110-tka poce "stucati" i malo pomalo skrenusmo sa ceste na neki improvizovani parking. Vozac i vodnik pokusavaju popraviti nase vozilo ali nas kamion je odlucio da nece dalje. Izasli mi da malo protegnemo noge ali vrlo brzo se vracamo pod ceradu , snijega ima bar pola metra u cjelcu,em hladno em duva ledeni vjetar koji kroz kosti prolazi. Dzaba zimska uniforma , duge gace, potkapa i vjetrovka. Neki od nas raspakuju vrece za spavanje te se ususkavaju sa njima.
Negdje oko 17h vraca nam se komandir cete (inace kapetan) sa puch-om iz Kolasina i kaze , da se nesikiramo jer nam je obezbjedio topli obrok u kasarni u Kolasinu. Nama onako promrzlim nije trebalo puno da se potrpamo u 150-tku i pravac Kolasin.
Ulazimo u kasarnu , a ono mala kasarna , mozda par izdvojenih objekata , kuhinja (vrlo mala ne vjerujem da moze stati vise od pedesetak ljudi) i mali milion kucica sa mladim psima. Ulazimo u kuhinju a opija nas miris gulasa , onako promrzli i gladni ( vojska ko vojska vazda pospana i gladna) , voda nam curi iz usta....Ma nije petnest ljudi proslo linijom kuhinje onaj prvi vec trci da uzme repete. Jos kad su kuvari rekli da jedemo koliko hocemo joj radosti jedemo gulas bez ljeba , samo da sto prije pojedemo i ponovo trazimo repete. Jbg necu da krijem i ja sam bar dva put isao po repete .....Drugi put na liniji kuhinje malo bacim pogled u prema ogromnim kazanima iz koje se pusi gulas i pitam se kome oni ovoliko kuvaju hrane kad nigdje vojske nema. Kontam mozda ima jos koja kasarna u Kolasinu? U tom razmisljanu vidim jednog od kuvara kako otpakuje veliku kartonsku kutiju sa konzervama i vadi jednu po jednu konzervu , otvara je i ubacuje sadrzaj konzerve u kotao na kuvanje.
Malo bolje pogledah kartonsku kutiju kad imam sta da vidim - na kutiji pise hrana za pse.
Iskreno kad se prosirilo po kuhinji sta smo jeli nikome nije bilo muka , cak sta vise svi su bili veseli i siti. Nakon obilnog rucka/vecere penjemo se na nasu 150-tku i krecemo put Zabljaka.
Na izlazu iz kasarne "pozdravila" nas je JNA tabla - "Centar za obuku pasa R.Dakic" .....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 20:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:D :D :D :D :D :D e jest vam zinula guzica hahahaha,ostaše kerovi bez obroka.a i moj burazer je bio kerovođa na jugoslovensko albanskoj granici .kaže da bolje hrane nije jeo nego ona što je za kerove dopremljana,doduše čisto meso je bilo za njih bez tih konzervi a možda ste vi sve pojeli pa nije bilo više :) :) :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
motozeljo je napisao:
JNA 1991 februar , ...........Ma nije petnest ljudi proslo linijom kuhinje onaj prvi vec trci da uzme repete. Jos kad su kuvari rekli da jedemo koliko hocemo joj radosti jedemo gulas bez ljeba , samo da sto prije pojedemo i ponovo trazimo repete. Jbg necu da krijem i ja sam bar dva put isao po repete ....


Cccc, aj da je '94. pa i nekako.

vesija je napisao:
SlikaSlika Nadekaš se Ikara pa zapališ Vek.MILINA JEDNA.... :D :D :D :D


Vek- moja prva cigara. 10 min. gori vuk'o il ne vuk'o, jebo je pas!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
duže traje :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2018, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Pa jes, ekonomična je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Momci čestitam i na današnjoj svečanosti...gledao prilog...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
mimikrija je napisao:
Momci čestitam i na današnjoj svečanosti...gledao prilog...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Hvala!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo i priloga , hvala ATV-u.

www.atvbl.com/vijesti/republika-srpska/ ... je-vrs-9-9

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Je li ovaj topic sto je drzao ring kafanu u ante jakicu, nekako mi se promenio? (Ako je to on)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja mislim da jeste.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
jeste,Top..Bio je Krol u toj akciji na Kolibama (ili nesto blizu Koliba,kod Bos Broda) ljeta1992 u kojoj mu je geler ostetio kicmenu mozdinu,i otkad je nepokretan....On ti moze sve ispricat o tome :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sa danasnjeg okupljanja ...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs