banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2016, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Oko 600 strana materijala , zasluzuju posebnu temu zbog ovih mladjih koji tek dolaze i onih mladih 69 SRPSKIH SOKOLOVA sto polozise zivote za Republiku Srpsku.
Monografija nosi naziv " Birani da budu NAJBOLJI"
.....mi pripadnici 1.bvp sa ponosom se drzimo krilatice pokojnog majora Milana Tepica koji ce, sem po junastvu , ostati i upamcen po rijecima: " Jedanput ljudi daju rijec , ona ostaje ili se pogazi. Ja sam dao rijec da cu da branim ovu zemlju ako joj bude tesko " .

Jaci od maljutke
U ratu se svasta dogadja, pa i to da vojnik bude jaci od ubojnog sredstva. Novalici , Gradacac , saobracajci opet u borbi sa svojim saborcima iz bataljona vp. Grasak nervozan , stoji ispred kamiona , mi lezimo tu blizu i nesto neobavezno komentarisemo. Jedan trenutak se zacu strasna detonacija, bljesak i dim . Cim se dim razisao , vidimo pogodjen nas kamion maljutkom. Cujemo Graska gdje galami i nekog kako vice "dajte zavoj " i pri tom se smije. Sta je smijesno? Pa smijesan je Grasak . Kako smijesan? Ta maljutka je svojim perajima rasjekla glavu Grasku ne nanoseci mu ranu. To je jedinstven slucaj u istoriji ratovanja , neponovljiv i nigdje zabiljezen.
Grasak i dan danas ima lijep razdeljak na glavi.
Vojnici saobracajne cete

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
" Za potrcka si jedino i dobar" unjkavim glasom zajebava Grga. Najveca kazna mi je bila spavati sa njim u istoj prostoriji. Noge bi ponekad i oprao ali carape nikada nije prao niti menjao. Jao , MORZU BRKATI , u septicku jamu bih legao samo da te vidim i zagrlim jos jednom.
I ovako bih mogao hiljade strana napisati , ali sve sto bih napisao moglo bi stati u jednu slozenu recenicu : ako nasmijanpredam dusu Gospodu , to ce biti zato sto cu ponovo stati u stroj , tamo gde mi je mjesto , poslednji medju najboljima. vojnik korpusne S.M. Beograd

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
......snijeg nam je iznad glave. Zauzimam zaklon iza jedne ogromne jelike ,cistim snijeg i trazim oslonac za svoj mitraljez. Do mene Tesa moj drug kome zivot dugujem. Noc duga , pogled u pravcu neprijatelja. Nista se ne cuje osim vjetra koji zvizdi kroz jelike. I tako smrzut i umoran utonuh neznajuci u san. Pred zoru me je Tesa pokusao probuditi a ja sam mu odgovorio " Kud me zoves od ovako topla sporeta...... " !!!! Kakvog sporeta , budalo budi se stize smjena. Tesa misli da ga zajebavam ali i on zakljuci da nesto nije u redu. Budan covjek , gleda u mene , a prica nesto o sporetu i toploj vatri......poslije svega budim se u toploj sobi i doktor mi kaze da sam ostao jos pola sata ,vjerovatno, bih umro u tom snijegu. Hvala ti Teso. vojnik J.M.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
......svakakvih zadataka je bilo.Izmedju ostalog pojacavala se i linija. Obicno se tad znalo kad se ide i koliko se ostaje,tako da sam pored uobicajenih stvari nosio dve kutije cigareta ,upaljac,neku konzervu i cuturicu sa vodom. Ali taj put sam zaboravio ponijeti cuturicu. Ugrijalo je a u par rovova , u kojima smo bili rasporedjeni , nema vode.
"Doci ce veceras voda sa smjenom" rekose. Razmisljam a sta da radim do veceras kad sam sad zedan. Tad spazih brata Makedonca , nosa cuturce i sjeda na grudobran. Znam za urbanu legendu da brat pije SLANU VODU ( navodno zbog neke bolesti?????) , sta god to znacilo ili su mi bar tako rekli. Svejedno , zedan sam i moram popiti vodu,pa makar ona bila i slana. Koristim priliku kad brat ne gleda i krisom mu uzimam cuturicu i pocinjem piti ,a ono nije slana voda nego CEDEVITA! I umjesto da cutim i vratim cuturicu gdje je bila ja glasno rekoh : " Ljudi cedevita ! " Dok si rekao keks ,planu cuturica cedevite u rovu, jer nisam samo ja bio zedan. Brat Makedonac ,uhvacen u lazi i bijesan kao RIS krenuo prema meni a ja ,smejuci se , pokusavam da se opravdam i izvinim uz obecanje da cu mu kupiti kilo cedevite cim sidjemo do grada. Iz rova krecu da se sale na bratov racun i on se na kraju nasmija i sjede ponovo grudobran, a ja mudro i takticki odstupih na susjedni rov. Nikada mu nisam kupio obecano, mada ga se , uz smijesak ,svaki put sjetim kad vidim da neko pije cedevitu.
vojnik trece cete P.Z. ili motozeljo

Dugovi se moraju vratiti .....u nedelju 11.septembra cu odnijeti kilo cedevite da vratim drug BRATU MAKEDONCU !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Lako....30km u udruzenju 1bvp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Lako....30km u udruzenju 1bvp


Covjek sve rek'o ......koliko su odstampali primjeraka ???

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
500....podijelice u nedelju porodicama poginulih i onima koji su platili a nisu bili na promociji

Ja kupio 5...otelio se noseci do auta....sebi...jednu za por poginulih...jednu forumasu voajeru koji cita a ne pise....jednu bezbozniku iz dervente i kumu....na poklon


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Do sad NAMJERNO NISAM I NECU da vadim pasuse iz CIKA KROLOVOG sastava......ako hoce nek ih sam vadi i pise
A tek slike i frizure........zato hocemo da mu kupimo masinicu .....da se sjeti kad je imao kosu!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ja uzeo dve jedna je vec na putu za Bec , prijatelju i poznaniku!!!
Druga je meni.
Kum mi je takodje trazio pa cu kupiti i za njega jedan primjerak
I eventualno vlakanju ako hoce....u nedelju

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma pisi zeljo sta god hoces...nemoj sliku bog ti dao ne bi ostao ziv od zajebancije ovde....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Ma pisi zeljo sta god hoces...nemoj sliku bog ti dao ne bi ostao ziv od zajebancije ovde....


Ko hoce da vidi sliku kad je cika Krol bio mlad i lijep i da dodam JEBOZOVAN , neka sebi kupi monografiju!!!!
Necu kaciti fotografije!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Jeste pi.de!
De bolan okači koju fotku, neće glava pasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Visok i misicav
Te 1992.god znao sam da je moja sudbina ,kao i sudbina mojih predaka , da se borimza opstanak naroda kom pripadam.Ali,gdje otici ,kom se javiti,kojoj jedinici pripasti?Vec sam cuo za bataljon vp i za pt vod koji je bio cuven po svojoj borbenosti.Kako im prici?Slucajno sam poznavao Taju iz tog voda kog sam molio da me primi.Tajo sve nesto izvrdava ,te ne moze zbog ovog,te ne moze zbog onog i sve tako,samo neka odbijanja.Jednog dana ,naoruzan odlucnoscu ,zahtijevao sam od Taje da me vodi u tu jedinicu. "Dobro" kaze on "ujutro ides sa mnom na smotru". Sav sretan ja sa Tajom pred stroj kad se neko prodera:"Sta si mi to doveo,vidi na sta lici! Je li to ona sila od momka koju si mi spominjao?Je'l to mene neko zeza?"Bio je to porucnik Babic ,komandir pt voda. Ja stao u cudu,gledam u Taju,a Tajo se nesto meskolji i neuvjerljivo ubjedjuje Babica da me primi,kao ja sam dobar momak i slicno.Kasnije sam cuo da me je Tajo Babicu opisao kao vojnika od dva metra i 120kg misica,a ja metar i zilet,jedva 65kg.Bi me taj trenutak sramota,i jos me u stroj stavise pored Banane ,a on dva i deset visok.I pored svega ,primise me u kolektiv,a ja sam se potrudio da ukazano povjerenje nikad ne ukaljam i da osvjetlam obraz jedinice kojoj pripadam.To obecah i ispunih.Zivi bili,braco moja!!!!
Marina

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Marina i Tajo (Sladjan) su inace komsije u Koste jarica i Marina je stvarno saka jada

Bananu ne treba predstavljati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Jeste pi.de!
De bolan okači koju fotku, neće glava pasti.


Zvanicno Krol ce okaciti koju sliku dok se docepa cd! Od sledece sedmice .....
A ja .......ja cu da piskaram pasuse iz Monografije!!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Marina i Tajo (Sladjan) su inace komsije u Koste jarica i Marina je stvarno saka jada

Bananu ne treba predstavljati...


OTROV se drzi u malim bocicama!!!! Cika Krol

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nek' se prepoznaju
Cijeli svoj radni vijek sam proveo u organima bezbjednosti i jedinici vp tako da sam imao priliku da se upoznam sa ljudima razlicitih moralnih vrijednosti.Kada danas razmislim o tim vremenima ,zalim sto ovlastenja koja su mi bila na raspolaganju,nisam koristio dosljednije,posebno prema onimakoji su ukaljali ugled uniforme koju su nosili i sluzbu koju su predstavljali.Necu spomenuti imena ,ali se iskreno nadam da ce moji saborci mnoge prepoznati,a i da ce se prepoznati ONI na koje se odnosi.Moj gnjev je posebno usmjeren prema starjesinama pretpostavljene komande koji su rat iskoristili za krivicne radnje,a za koje nikad nisu odgovarali.BOLI danas kada cujem od cestitih gradjana-boraca kako smo mi,policajci,cinili krivicna djela i kako smo stitili brojne profitere,dezertere,svercere...Ne,nikad to nismo cinili niti smo odobravali!Bilo je slucajeva gdje su kriminalci koristili bijeli opasac ili uniformu civilne policije da lakse izvrse krivicno djelo.Mnoge smo priveli,otkrili,razrijesili i dokazali krivicno djelo,te sa materijlnim dokazima predavali nadleznim na dalji postupak.Zasto isti nisu nikad procesuirani,zasto su oslobadjani,nije pitanje za nas vec za pravosudje,vojne komande i politicke organe vlasti........
Istina ce izaci na svijetlo dana kad-tad. Moje se vojnicko znanje danas pita ZASTO je 1bvp 80% svoga vremena proveo u izvrsavanju borbenih zadataka,a najmanje na izvrsavanju onih zadataka za koje je bio namijenjen-vojnopolicijskih.Sve sam sigurniji da ja 1bvp SVJESNO zadrzavan uz liniju fronta kako bi po dubini bio otvoren put svercu akciznom robom koji je pojedincima donio ogromno bogatstvo. Postovani vojni policajci ,neka vam je na cast sto ste dio zivota proveli u ovoj jedinici......
Zastavnik prve klase R.L.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Lazic je jedan od najkorektnijih i najsmirenijih ljudi koje sam upoznao u zivotu....vjerujem da ga pojede ovo sto je napisao....recimo mene boli kita za tim sta ko misli.....a ako su svjesno gurali bat da izgine i to proizvelo 70 mrtvih e to im zamjerim i siguran sam da ce im se zo ovako ili onako vratiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kako si samo u pravu Krol......jebeno u pravu!!!
I za zastavnika si u pravu.......jos nisam sav pasus prepisao , samo pola......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2016, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
ono sto mi se ne svidja jeste kad je rijec o knjigama o novijoj istoriji rs kostaju ko svetog petra hemendeks

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs