banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2017, 09:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
veljo1981 je napisao:
Jeste li imali gubitaka?


Koliko se ja sjećam,nije bilo gubitaka (bar u Vojnoj Policiji). Mada,ja sam tad još bio u onoj grupi što je zadnja ostala u Okučanima....Maj mjesec 1992,nisu još Plavi Šljemovi bili preuzeli.

Ali nešto drugo mi pade napamet,pa bih molio Krola da ovo potvrdi ili demantuje :lol: :lol: .

Jutros gledam ovaj nalog i korisnike koji žele da im se Total tv montira danas....i vidjeh ime J. Kantar! 8)

Sjećaš li ga se,bio mladi,aktivni oficir u Vojnoj Policiji?

Al najviše me zanima nešto što su mi ljudi pričali par dana nakon te akcije u Derventi....Kažu,da je on bio zadužen da akciju i proboj podržava minobacačima....ali,ili je nešto loše proračunato,ili je bio problem u komunikaciji,uglavnom,priča se da je opasno opleo po našim momcima!!!

I onda vapaj preko Motorole....."JANKOOOOOO....PRESTANI DEJSTVOVATI MOLIM TEEEE.......NE TREBA PODRŠKA!!!!!!!


Sad,priča je vjerovatno romansirana kao i većina ratnih,ali je zanimljiva,tim prije što,kako rekoh,mislim da niko nije poginuo.....da jeste,ne bi mi bila smiješna....

Zanima me znaš li ti išta od toga? :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
naravno da znam.....necu protiv pcelara nista da kazem hahaaha
postoji legenda oko tog dejstvovanja minobacacima kad su mu rekli pomjeri vatru naprijed idiote...da je uprtio minobacace i nosio naprijed 50m hahaha

gori je od onih zeljajinih sto su zisove upucali na gradaccu na kulu husein kapetana...ti im kazes koordinate..on kaze primljeno i sprasi u kulu...ti kazes nove,smoris se preracunavajuci...on sprasi u kulu...ma mrs majku vam jebem ahahaha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
veljo1981 je napisao:
Jeste li imali gubitaka?


Koliko se ja sjećam,nije bilo gubitaka (bar u Vojnoj Policiji). Mada,ja sam tad još bio u onoj grupi što je zadnja ostala u Okučanima....Maj mjesec 1992,nisu još Plavi Šljemovi bili preuzeli.

Ali nešto drugo mi pade napamet,pa bih molio Krola da ovo potvrdi ili demantuje :lol: :lol: .

Jutros gledam ovaj nalog i korisnike koji žele da im se Total tv montira danas....i vidjeh ime J. Kantar! 8)

Sjećaš li ga se,bio mladi,aktivni oficir u Vojnoj Policiji?

Al najviše me zanima nešto što su mi ljudi pričali par dana nakon te akcije u Derventi....Kažu,da je on bio zadužen da akciju i proboj podržava minobacačima....ali,ili je nešto loše proračunato,ili je bio problem u komunikaciji,uglavnom,priča se da je opasno opleo po našim momcima!!!

I onda vapaj preko Motorole....."JANKOOOOOO....PRESTANI DEJSTVOVATI MOLIM TEEEE.......NE TREBA PODRŠKA!!!!!!!


Sad,priča je vjerovatno romansirana kao i većina ratnih,ali je zanimljiva,tim prije što,kako rekoh,mislim da niko nije poginuo.....da jeste,ne bi mi bila smiješna....

Zanima me znaš li ti išta od toga? :lol: :lol:




Radi li ovde ko od moderatora ;)
Zar se mora i na ovoj temi moraju reklamiraati neki provajderi i tv kuće :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 10:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
hahaha

Evo ga još jedan...isto je napisao i @Vlakanje neki dan,na nekoj desetoj temi..... da suptilno zloupotrebljavam Forum za reklamu! 8)


@Krol :lol: :lol:

....Pčelar je kasnije do kraja rata bio u mojoj četi,komandir voda...stalno smo ga zajebavali za tu Derventu (on naravno ne da nanijeti da je tako bilo :D )....ali nikako da provjerim priču sa nekim od direktnih učesnika te akcije! 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
jeste pogrijesio ...samo smo mi o malo uljepsali..nije bilo tako drasticno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ko nije ispaljivao trudbenik mine ne zna sta je horor :D :D :D

Ja sam jedno vrijeme "duzio" dva VP-a, i jedne prilike momci sa MB 82mm ispale minu na prvu liniju. Ja nisam vjerovao da je to moguce, jer su momci bili uvjezbani a tvrde da nisu nista pogrijesili pri zauzimanju elemenata.
I tako, dodjem kod njih na VP, a dva kamiona vojske dosli da nam *ebu mater. Tu se posvadjamo i ja ih sve posaljem u p m.

Nakon par dana kad se sve stisalo, momci priznaju da su oni krivi, zaboravili staviti kape na cijevi pa im "nakislo u bacace".
Sreca pa niko nije poginuo ili ranjen, a moglo se desiti . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 11:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
kad se spomenu "prijateljska vatra" pade mi na pamet onomad kad su neki "kupusari" iz IBK dovukli neki lanser sa modifikovanim "krmačama".nahvalili kako će se "aerosolna" naje8ati matere.Diglo nas u tri ujutro,sreća pa smo povukli linijaše iz rovova očekujući veliki prasak nakon kojeg će mi samo ima da upadnemo u liniju.Podizali oni sistem dobra dva sata i u samo svanuće napuniše oni svoj je8eni agregat i krenu raketla.Nakon pedesetak metara stadoše dva od četiri motora i projektil zavrnu u desno i izgubi na brzini i ugasi se.Pade krmača na naše zemunice.Lik do mene prokomenarisa "Hjuston imamo problem".Cijeli svinjac u kojem smo se bili sakrili prasnu u smijeh.

Aerosolnom smo zvali sve što je vuklo na neku egzotiku od ruskih "šmelj-ova" do pomenutih sistema more-more.Kao kad prsne isisa kiseonik i je8e svu faunu tako što mumificira...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ovo sto spomenu Rakoon su koristili i na Cerovici (izmedju Do i Stanara) ......

Kad vec karikiramo a ona legenda kad su Drvarcani(Petrovcani,Glamocani ili ko vec) se tukli izmedju sebe na liniji (radi se o istoj jedinici ) i skidali sa istog kamiona municiju :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Samo da kazem, dosta ljudi mozda i ne razumije uslove u kojima su funkcionisali artiljerija/minobacaci.

Recimo, ja sam na jednom VP-u MB 120mm imao nadvisavanje od 600 metara, a u tablicama postoji korekcija za maksimalno 200.
Zona sigurnosti za trenutnu minu je 500 metara (prakticno je zabranjeno gadjati blize) a u nekoliko navrata smo gadjali i samo 50 metara od nasih transeja.
Da ne pricam o lose ili nikako kalibrisanim busolama i nisanskim spravama.
Ili o lose obucenom ljudstvu, pa me jednom nisandzija sa T55 pita "A sta je to obiljezavanje na pogodak" :D
Nije mogao pogoditi rov udaljen nekih 600 metara od tri pokusaja!

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
mi smo imali dva "zlikovca"na "čarli-jima" koji su mogli nakon prve korekcije da te pogode u oko.Isto i sa 82-kama.Paralelno sa ekipom koja je bukvalno navodila na sebe ispred neprijateljskig grudobrana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
motozeljo je napisao:
Ovo sto spomenu Rakoon su koristili i na Cerovici (izmedju Do i Stanara) ......

Kad vec karikiramo a ona legenda kad su Drvarcani(Petrovcani,Glamocani ili ko vec) se tukli izmedju sebe na liniji (radi se o istoj jedinici ) i skidali sa istog kamiona municiju :D


Za mene je jedna od jacih provala,kad su negdje u Posavini,oko Brckogbile linije mirne,nije mjesecima metak ispaljen,i sad na nasoj strani rovovi 5.te kozarske,a preko puta nebitno koja neprijateljska jedinica.
Dosadno,dovikivanje,i dere se neki lik iz naseg rova,Haloooo ,ima li tuuuu ko iz Prijedooooraaa. Kad nakon par sekundi odgovara neko,imaaam jaaaaa,Sreeetkooo Radiiivooojaaac. Neki lik nas,bio lijevo krilo nase hahaha :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
ili sa Grabeža:"nepucajte šupci,izbićete nekom oko"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 12:58 
rakoon je napisao:
ili sa Grabeža:"nepucajte šupci,izbićete nekom oko"

:lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 14:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_Krol_ je napisao:
naravno da znam.....necu protiv pcelara nista da kazem hahaaha
postoji legenda oko tog dejstvovanja minobacacima kad su mu rekli pomjeri vatru naprijed idiote...da je uprtio minobacace i nosio naprijed 50m hahaha



On je!!!! :lol: :lol:

Krenuo Sina na montažu,ja mu opišem Janka,i kažem ako bude taj-pozdravi mi ga! :D

Zove Sina,kaže on je...Mnogo te pozdravlja....

Kažem super,ali ako ti ikakvu podršku bude nudio,da doda tanjir...pridrži ljestve...reci NE...NE TREBA PODRŠKA!!!!

Nije Sina vjerovatno ni shvatio,ali Željo sjedio kraj mene,i kad je čuo šta pričam,zagrcnuo se od smijeha....ode i kafa na stranu i sve :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 14:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Opet marketinig :)
Ovo više nije slucajno hehe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 14:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Učio sam od najboljih....Od Marinka Umićevića! :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
ili sa Grabeža:"nepucajte šupci,izbićete nekom oko"


Ni vece sume ni tanjih stabala :lol: (jebeni Grabez) ......bar meni !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 16:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jan 2017, 18:13
Postovi: 7
ljudi znali iko sta je bilo sa onim Acom dubicancem bio je kod nas cini mi se druga ceta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 17:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jan 2017, 18:13
Postovi: 7
motozeljo je napisao:
Ima li ranjenih???
....18/08/1992.god. Sjedeci pored vatre na nekim panjevima,jeduci neke konzerve nama nepoznate marke i sadrzaja,posmatrali smo zalazak sunca.Svi zaokupljeni svojim mislima slabo smo primjetili CRVEN na nebu,tamo u pravcu zapada.Neko rece,cini mi se Suvajac,podesavajuci svoju PASP M76,davno vec rastimovanu,nepreciznu:"Porucnice ,vidi kako je nebo crveno!Kod mene kazu da ce drugi dan biti puno KRVI!!!" Nasmijao sam se na ovaj komentar,vjerovatno nesto opsovao,onako od srca, i vratio se svojim mislima.........
........u samom jeku borbe izmedju sljivara,zivica i kuca , niotkuda se pojavilo vozilo lada karavan , iz koje je izasao vozac i upitao: "DECKI ,IMA LI POVRIJEDJENIH?"
Zaokupljeni borbom ,jednostavno neobjasnjivo, niko na njega nije obratio paznju . Vozac je bio toliko priseban da je shvatio svoju gresku , okrenuo je auto i istim se udaljio putem kojim je i dosao. Tek tada mi je prisao,mislim,Jefto ili Mladjo i rekao :"Komandiru ,sta ovo bi?" Upitah ga :"A sta to bi?"
Da,ja jesam vidio to auto i oznaku crvenog krsta na njemu ,vidio sam i da nije naoruzan i da nam nije prijetnja u tom trenutku.Neko je u mojoj blizini htio da puca na vozilo ali sam to sprijecio.........
Komandir 2.cVP porucnik Z.Z.

Glede ovoga ....pocetak 93 zima......saborac nam je ranjen na rovu ......prostrelna rana kroz glavu(prezivio je).....stize nas sanitetski pincgauer na liniju .....ubacujemo ranjenog........hrvati pucaju na pincgauer i buse ga na 12 mjesta.....sretno se zavrsilo niko nije povredjen u ovom manevru.....ranjenik je prbacen u bolnicu i ostao je ziv.....a onaj sanitetlija vozac nije mogao vjerovati da je pinc pogodjen 12 puta a da niko u njemu nije povredjen......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2017, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
jednostavno...nece ni u monografiji da prizna da je i gurao tu ladu na Kolibama.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs