banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Dec 2017, 11:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
Slika

General Simić u intervjuu za list Krajiški vojnik, povodom petogodišnjice proboja Koridora.

https://www.scribd.com/fullscreen/39529 ... v4f57gbkvl


Poslednji put menjao Volta dana 23 Dec 2017, 11:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nije ovo rekao talic vec simic....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 11:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
Tačno je, moja greška, nisam dobro vidio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2018, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Odavno nisam nista napisao ali dobih danas ovu sliku ....

Slika

dio 2.cete 1.bVP 1.KK ...okolina Sanskog Mosta 1995.godine

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2018, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Ovo je selo Busnovi,kod Prijedora,tj.pruzni prelaz na ulazu u selo.
Tu nam je bila polazna tacka prema Sanskom Mostu.Dosli smo tu direktno sa Manjace,izvrsili samo usput popunu municije u kasarni Kozari.Tad nisam dugo isao kuci na odsustvo,pa kad sam vidio da je nasa teska artiljerija tu u Busnovima,tek tad sam shvatio koliko su "oni" dosli blizu Prijedora.Ujutro smo krenuli u akciju,oslobodili Razboj i jos neka mjesta usput narednih dana (ne sjecam se imena),i dosli u Reon Sasine,do same crkve u Sasini.To je nekih 6 km vazdusne linije od Sanskog Mosta.Tad se desilo primirje,a nedugo nakon tog i kraj rata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2018, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jos jedna iz Dervente .... pred most

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2018, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ima se, može se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 20:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Toliko godina od rata,a sjećanja ne blijede niti će ikada izblijediti.Pozdrav mojoj braći iz Korpusne gdje god bili. Jer Krajina nikada nije bila daleko uvijek je bila u srcu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Kru vam vaš, al se skupljate!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
vesija je napisao:
Toliko godina od rata,a sjećanja ne blijede niti će ikada izblijediti.Pozdrav mojoj braći iz Korpusne gdje god bili. Jer Krajina nikada nije bila daleko uvijek je bila u srcu.



O Vesija Efendijo ziv li si??? Pozdrav bratu!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Za Efendiju Vesija ..... jedna njegova.

Slika

Okolina Bihaca ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mart 93-će,kasarna Kozara konačno posle selekcije i odabira na poligonu Manjača konačno smo došli na specijalističku obuku za pripadnike već tada legendarne Korpusne Policije.Vrijeme će pokazati da to neće biti nimalo laka obuka kakvu smo imali na Manjači.Za vodnika sam dobio ni manje ni više svog rođaka legendarnog Vesić Slađana a da nisam uopšte ni znao da je on pripadnik 1.b.v.p. kad je sve odmjerio od glave do pete odvoji mene u stranu,jel bolan ŠTAŠ ti ovdje u P.MATERINU.ja slego ramenima šta da mu kažem,jer zna on gdje sam došao i u kakvu jedinicu....mnogo poginulih i mnogo ranjenih je bilo tu,jer ti momci nikada nisu uzmakli i nikada nisu izgubili položaj bez obzira kakve su gubitke imali...ZNA ON to veoma dobro a ja stojim manji od makovog zrna tu pred njim i da budem iskren živ sam se us.ao u gaće od straha,jer vidim nije mu svejedno ja njegov rođak kako je kasnije rekao njegova krv neće čova da me nosi na duši jbg.Ali ja sam odlučio i želja je bila jača od njegove galame a kako ću kasnije osjetiti na svojoj koži i obuke koja mi je izašla na nos,jer gonio nas je kao đavle,ustajanje,fiskultura,teoretska nastava i tako u krug svaki uboga dan.Ubijao nas je od trčanja pod gas maskom i punom borbenom opremom za svaku kaznu,jer kolektiv ispašta uvijek zbog nečijeg zajeba,a namjeračio se brate i na mene da odustanem od Vojne Policije.Ajde bre da te prebacim ovamo ili onamo neće niko znati samo reci da ne možeš više,hoću kur.c pusti me više u pizdu materinu ima da istrajem ili me ubij jer nema šanse da budem u nekoj lakoj brigadi ili gulim krompir u kuhinji,nebih to ni za živu glavu pa nek ide sve u pizdu materinu više.I bi istrajo rođo u svom naum da mu nisam rekao dobro napuštam Korpusnu ali me ne možeš spriječiti da odem u Izviđače a ne zna se gdje je bilo gore hahaha i odustade napokon od mene jer pametniji uvijek na kraju popusti bar teoretski.Završila obuka,dosta ih nije prošlo oni koji su ostali po četama raspoređeni jer treba popuniti ljudstvo.Naša četa pravac za Prnjavor na IKM.Onda sam posle dva mjeseca sa mojim vodom i naravno mojim rođom Slađanom poslati za Brod da budemo prvi graničari naše RS.POSLE SE REDALO SVE KAO NA TRACI....Banjaluka i akcija Septembar 93.Modriča.Vozuća,Doboj,Suva Međa,u dva navrata Bihaćko ratište,ledeni ni sam neznam kako bih nazvao drugačije nego pakao Vlašića i tako do kraja tog rata sa svojom braćom iz Korpusne Policije.Sad i dan danas kažem da živim hiljadu godina i da mogu birati hiljadu puta,opet bi izabrao isto i nikada se nebih pokajao zbog toga jer smo ostali istinska braća do dana današnjeg..Vojni Policajac.....Vesić Siniša....klasa januar 1993.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
Za Efendiju Vesija ..... jedna njegova.

Slika

Okolina Bihaca ....

još nas ima živih hvala bogu..pozdrav momčino.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
vesija je napisao:
Toliko godina od rata,a sjećanja ne blijede niti će ikada izblijediti.Pozdrav mojoj braći iz Korpusne gdje god bili. Jer Krajina nikada nije bila daleko uvijek je bila u srcu.



O Vesija Efendijo ziv li si??? Pozdrav bratu!!!

živ brate jer mene ni pakao neće htjeti hahahahaha.jer mnogo smo jaki brate mnogooo pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
Odavno nisam nista napisao ali dobih danas ovu sliku ....

Slika

dio 2.cete 1.bVP 1.KK ...okolina Sanskog Mosta 1995.godine

ovdje izgleda najljepši vučijak REX.HAHAHA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nek je i Tajo nekog nesto naucio.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Jest da nisam imao ni 2 godine kad je sranje krenulo, ali kad citam ove vase price, gledam slike, bude mi nekako drago kad vidim i da se poslije ovoliko godina nalazite i drzite zajedno.
Samo nastavite pisati i slike postavljati, ima nas koji citamo sve to i pratimo pomno.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
motozeljo je napisao:
Za Efendiju Vesija ..... jedna njegova.

Slika

Okolina Bihaca ....

kod Generalove kafane na Dubovskom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 08:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
vesija je napisao:
motozeljo je napisao:
Odavno nisam nista napisao ali dobih danas ovu sliku ....

Slika

dio 2.cete 1.bVP 1.KK ...okolina Sanskog Mosta 1995.godine

ovdje izgleda najljepši vučijak REX.HAHAHA




Vala bas , Rex je najljepsi ..... :lol: :lol: :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2018, 18:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2018, 19:49
Postovi: 66
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Pucam, pjevam i smijem se.LUDILO. Ispred mene ,iz snijega ,na nekih 50-tak metara, "izranja" nesto sto lici na covjeka. ......alahuekber,alahuekbet....oj krajino nocas si daleko..... Cudno izgleda ta spodoba , ispod pojasa bijel a iznad crn.Spodoba "zaranja" u snijeg. ....alahuekber,alahuekber......
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Nisanim i cekam ga da opet izroni.Adrenalin udara,usta su mi suva ,rado bih zapalio cigaru. alahuekber oj krajino
Spodoba odjednom izranja ,jos blize nasem polozaju ,ne jedna vise njih......oklijevam ......STRAH
Vise ne cujem pucnjavu i granatiranje.Samo alahuekber,alahuekber , a ja pjevam OJ KRAJINO ,jos jace NOCAS SI DALEKO......Rafal dugacak , spodobe padaju , Mirkova 84-ka bljuje vatru,zapucah i ja.Pedja baca jednu,pa drugu bombu.Necujem eksplozije ali ih vidim.Praznim okvir puske u nista .....ili nesto.Vidim krvave tragove u snijegu gdje su "izronile" one spodobe. ......alahuekber postaje sve tise i tise.....
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Odjednom tisina,cuje se poneko repetiranje oruzja i metalni zvuk zamjene praznog okvira punim.Cuje se i glasna komanda PREKINI.
Okrecem se i vidim Dzonija blijedog kao krpa ali nasmijesenog. "Odjebali smo ih" kaze Dzoni. "Jesmo" daleko im kuca.Cujem Doka kako trazi cebejer nema nosila. Vodnik Pedja je PROTESEN granatom koja je eksplodirala vrlo blizu njega ali je upala u duboki snijeg i nije ga ranila , samo ISTRESLA iz gaca sto bi mi rekli.
Ponovo krece pjesma
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Gori Markovac i skakaonica......
Gori i jebeni Babanovac.......od pjesme!!!!
Cula se pjesma i u Banja Luci tad........VJERUJEM.
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs